На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 112 065
  • 777
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 24
Ние не сме ползвали безплатен превоз. Дори не открихме плажа на Грийн нейчър. Ходихме до Ичмилер с оранжевите долмуши, които са 2.50. Просто не искахме да ставаме рано и да гоним организирания превоз и после да чакаме 16 часа да ни вземат обратно. Плажът, който ползвахме в Ичмилер е 5 лири, но има и безплатен плаж, но за да останеш на него трябва да консумираш храна, или питие. В центъра има плаж, който е доста по-добър от централен плаж Варна  Laughing , но няма чадъри и шезлонги  Wink, което не забелязах да е проблем ,дори за "изисканите" холандци......макар, че ние търсим под вола теле, та на българите може и да не им допадне....... с нас пътуваха отбор бабки и дядковци-ама адски свежарки, които години наред пътуват и почиват в Турция и си носеха чадърчетата със себе си.  За мен и Мармарис и Грийн нейчър е вълшебство, защото в грийна е тишинка и няма пиянски изпълнения и простотии.....майка на приятел на сина ми ми беше казала, че е пенсионерски и свръх тихичък....на мен ми допадна и пенсионери почти не видях......но пък и нямаше окъкани до козирката руснаци, нито българи с минерални бутилчици с ракийка.....аз почти не чух българска реч там.....освен 6-те човека с, които пътувахме с автобуса.

Много ти благодаря за инфото, хич не се сетих за долмуша, то за 2.50 превоз на посока и 5.00 лири плаж, хич няма да се занимавам с "ведомствения" транспорт. Или тъй като сме по ранното ставане, да ходим с него и да се прибираме, когато си решим.
Ето, още един минус на хотела намери разрешение благодарение на форума   bouquet

# 211
  • Мнения: 3 021
Да, но ако искате да отидете от 16 ч. до 18 ч. на плаж в Ичмелер по този начин с транспорта, разходите трябва да се удвоят.... Те може и да не представляват проблем, ама друго си е - излизаш от хотела и си на плажа, а не се мъкнеш по долмуши напред-назад.

Освен това, по принцип обядите в хотелите са до 14 ч., което означава точно в най-голямата жега да се пътува, да се чака долмуш, дори и за кратко време.

Знам, че хотелът е хубав, но според мен, той е повече за любителите на басейни.



# 212
  • Мнения: 6 031
Аз лично не мога да си представя да гоня транспорт, или долмуши ...
Не ми се връзва с концепцията - почивка.  Laughing
Обичам плажа да е пред хотела.

# 213
  • София
  • Мнения: 1 841
Аз лично не мога да си представя да гоня транспорт, или долмуши ...
Не ми се връзва с концепцията - почивка.  Laughing
Обичам плажа да е пред хотела.
+1 Peace

# 214
  • Мнения: 4 500
И аз давам + 1  Peace
При нас вече "мача е свирен" - капарирахме на място днес в офиса на Емералд за Екен  Simple Smile

# 215
  • Мнения: 60
Здравейте ,
завърнахме се от GOLDEN AGE HOTEL .
И сега ще изкажа малко и моите впечатления от там .

Хотела : Като сграда , стай и най вече градина е страхотен , но за съжаление има едно многоооо голямо но .
Персонала е меко казано ужасен .
9 дни никой не пожела да изчисти праха в стаята и пода . Наложи се ние да си чистим прах от масата и шкафчетата защото беше многоооооооо . Нямаше и едн усмихнат служител . Аз ги карах по едно време да се усмихват , казвах им , че са много по симпатични усмихнати , а не намръщени .
Ролята на момчетата от персонала беше сипване на напитки на барчетата и събиране на чинии .
Даже толкова светкавично събиране на чини , че станах свидетел как един човек си яде , хванал нож и вилица и в следващия момент чинията му изчезва и той остава с вдигнати ръце с нож и вилица .

От носно стаята  ние бяхме на -3 етаж но не от към пътеката а от към улицата . Едната нощ решихме да спим на отворен прозорец , но не се получи . Централния климатик или нещо от сорта бучеше неистово .

Плажа : На снимките които разгледах предварително в сайта им имаше плажче с пясък , като отидохме това нещо липсваше . Имаше нещо от сорта на пясък с трева .
От едната страна на кея който влиза в морето имаше камъни , но ние си влизахме с аква обувки и проблеми не сме имали .
Има водни атракции , като от тях има безплатно водно колело / което не е много изправно / и кану .
Обаче всеки ден различно нещо се казваше за въпросните безплатни атракции и затова трябва да се внимава и да се знае че са FREE .

Хотела беше пълен с французи но от прованса , такова  селско държание не бях виждала до сега .

Като обща оценка му давам 4 - . 

Ето и няколко снимки :









А ето и няколко снимки от селцето близко до хотела Yalıkavak









Ходихме на две допълнителни екскурзии + обзорната обиколка на Бодрум .

Едната екскурзия беше до Далян  , това място е уникално красиво . Бих отишла отново и отново .
Другата беше обиколка с яхта и от нея сме много доволни .
Обзорната обиколка на Бодрум малко не ми допадна защото общо взето беше да ни заведат в магазини за кожа , злато и много скъп магазин за всичко , с които явно са подписали договори и очакваха от нас как да си закупим неща от там , да ама  не .

Следваща дестинация на есен с песен е екскурзия до Кападокия с минаване през Истанбул , Кападокия , Анкара и Бурса .

# 216
  • Мнения: 3 021
Ina, с коя фирма ще правите Кападокия, ако може, дай ми линк да погледна програмата по принцип за догодина, може би.

# 217
  • Мнения: 24
Аз лично не мога да си представя да гоня транспорт, или долмуши ...
Не ми се връзва с концепцията - почивка.  Laughing
Обичам плажа да е пред хотела.
+1 Peace

Не ме разбирайте погрешно, за мен също това с плажа е изключително важно, но просто нито един хотел не ме грабва от раз в Мармарис, чета и чета, и все нещо не ми харесва. Остава ми вариантът със Cettia Beach Resort. Неговото плажче ми изглежда една идея по приятно от този пред Паша бийч, да речем. Ако не настояваха едни приятели до сега да съм се отказала от Мармарис. Мен ми се ходи там заради тях, заради Родос, и за да проверя, дали и аз ще се захласна по този курорт. Което като цяло, не е малко Laughing

# 218
  • Мнения: 5 459
Не бих казала, че Грийн нейчър е за любители на басейни, а за любители на разходки. На мен не ми е пречело да се катеря по долмушите. Аз обичам тълпите и навалиците. Те ме зареждат-вероятно професионално психологическо изкривяване  Sunglasses Басейни не обичам-само веднъж , или два пъти сме го посетили.....аз пък не си представям почивка където цял ден ще се излежавам и ще притичвам от плажа до хапването и пийването.....прекалено динамичен човек съм за да съм фен на подобна почивка. Така, че за мен Грийн нейчър си остава фаворит и съм благодарна на Иво, че ми го препоръча, защото много точно е преценил търсенията ми  Hug

# 219
  • Мнения: 6 031
Аз никога не бих отишла на почивка в хотел от типа на Грийн нейчър, но вероятно това се дължи на това, че за мен морето е само почивка - излежаване, спокойствие и т.н.

За разходки, обикаляне, тълпи, пазар и т.н. аз предпочитам други места, а не морските курорти на Турция.

Но...хората сме различини и затова има толкова предложения на пазара.
 

# 220
  • Мнения: 4 500
Здравейте, момичета   bouquet
Тази  bouquet тема показва, че света е шарен и мнения - бол  Mr. Green


Но...хората сме различини и затова има толкова предложения на пазара.
 

Именно  Hug

# 221
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Цитат
морето е само почивка - излежаване, спокойствие и т.н.

За мен също,но винаги един ден си оставаме за близкия град,до който е хотела,друг е въпроса,че седем дни,толкова можем да си позволим,не стигат за нищо,ако си отишъл за две седмици,спокойно можеш да съчетаеш лежането с пазаренето и разходките Wink

# 222
  • София
  • Мнения: 107
Здравейте,дали има някой с пресни отзиви от хотел MAJESTY CLUB LYKIA BOTANIKA 4* във Фетие? newsm78

# 223
  • Мнения: 539
тази Караджъ нищо не ми говори, пък и не ми звучи особено приятно


Караджъ турс е известна и сериозна ТА. Собственика и е турчин, затова Ви звучи така. Спокойно може да и се доверите.

# 224
  • Мнения: 60
Аз съм ползвала 3 поредни год. „Караджъ Турс“ и съм много доволна от тях.Всяка следваща год. правят отстъпка за лоялни клиенти.

Общи условия

Активация на акаунт