На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 112 055
  • 777
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 11 004
Привет!

Колебаем се между Батъхан и Гранд Ефе,
кой от двата бихте препоръчали?


Смятаме да пътуваме с личен транспорт, видях в гугъл мапс колко км са, въпроса ми е към но якой който е ходил до Кушадасъ с кола, пътя за колко време горе долу се взима. Движението много ли е натоварено, често ли спират за проверки? Всяка информация ще ми бъде от полза относно пътуването до там, ще ми бъде от ползва  Wink

За Батъхан не знам, не съм ходил.
Бил съм в Гранд Ефе преди 5 години. Мога да ти кажа, че е пълен с руснаци и българи. Заради ниските пакетни цени за чужденци, не за друго. Тогава за 400 лв една седмица с транспорта платихме, а на рецепцията виждаш цени от 200 лири на нощувка. То е ясно, че турците не ходят на нашите цени.
Значи Гранд Ефе си има всичко, няма нещо, което да ти липсва. Но самият хотел не е в курорт. Ако искаш вечер да излизаш, да се потопиш в атмосферата на заведенията, няма как. То си е като изолиран "райски кът" трудно да го нарека, но... , на 5-10 мин. пеша ходене от ÖZDERE, там има разни магазинчета, туй онуй, интернет кафета.

Маршрутки има нон стоп и до Кушадасъ, 45 мин. е. А до Измир маршрутките пътуват повече от час, около 75 мин. и там те стоварват на автогарата, откъдето можете да вземете автобус за KONAK , най-красивата част на града, историческите места и крайбрежието.  Щом сте с кола, пробвайте с колата.

Но е безумно ако сте в Гранд ефе да си стоите само там, много хора го направиха и така и не видяха баш курорта... острова на птицата, откъдето идва и името на курорта Kuş .... adası.

Храната в хотела е в изобилие, има всичко. Просто лошо ти става колко много хората си препълват чиниите, как половината се хвърля... това на фона на някои бедни държави, в които съм бил, направо ми се плаче да го гледам.

Що се касае до морската ивица, тясна е и не са много шезлонгите, има недостиг и наглите руснаци винаги още от вечерта си запазват, постилат си хавлии по нощите или сутрин много рано си запазват, така че след закуска да имат свободни шезлонги. Пясък, но и чакъл, остри камъни, болят те краката като влизаш в морето.

Но самият хотел си е екстра, в него има магазини... не може да ти липсва нищо, от играчки за децата, сувенири, бански, чанти и т.н.

Може да се качите и срещу хотела горе на тепето, има предаватели на станциите на TRT , страхотна гледка е отгоре...


За въпросния Батъхан отел... Batıhan otel, нямам представа.  Сега гледам снимки, изглежда супер. Но нека каже човек, който е ходил. И събери поне 2-3 мнения от ходили. Защото и в букинг.ком да четеш коментари от българи, вечно българите са недоволни е все те мрънкат. Богатите холандци, германци и т.н. не забелязват кусурите и пишат половижителните неща. Забелязал съм го след много много ровене по тия сайтове и резервиране. Чета оплаквания от българи, после ако съм бил в същия хотел, изобщо няма такива драми, каквито в отзивите

Последна редакция: пт, 29 авг 2014, 10:38 от diziler

# 691
  • Мнения: 5 459
Някой ходил ли е на море в Истанбул? Има ли възможност да се влиза в морето?

Да, аз съм ходила на Кючюк чекмедже. Плажът е поносим,  подобен на нашия във Варна  Laughing . В Мраморно море може да се влиза, но има доста кюрди и е желателно да си с по-стабилна мъжка компания  Wink.

# 692
  • Мнения: 11 004
Някой ходил ли е на море в Истанбул? Има ли възможност да се влиза в морето?

но има доста кюрди и е желателно да си с по-стабилна мъжка компания  Wink.

????  Shocked Shocked Shocked ????

И какво им е на кюрдите? Какво им е по-лошото от турците или българите?
Познавам доста кюрди и смея да кажа, че са много гостоприемни и добри хора. А и съм бил няколко пъти в кюрдските райони на Турция: Диарбакър, Батман, Мардин... Не мога една лоша дума да кажа.
Не знам какъв досег си имала с кюрди и колко от тях познаваш лично, но мисля, че прибързано заключаваш. Женкари и досадници има от всички етноси, ако за това става въпрос

# 693
  • Мнения: 5 459
Някой ходил ли е на море в Истанбул? Има ли възможност да се влиза в морето?

но има доста кюрди и е желателно да си с по-стабилна мъжка компания  Wink.

????  Shocked Shocked Shocked ????

И какво им е на кюрдите? Какво им е по-лошото от турците или българите?
Познавам доста кюрди и смея да кажа, че са много гостоприемни и добри хора. А и съм бил няколко пъти в кюрдските райони на Турция: Диарбакър, Батман, Мардин... Не мога една лоша дума да кажа.
Не знам какъв досег си имала с кюрди и колко от тях познаваш лично, но мисля, че прибързано заключаваш. Женкари и досадници има от всички етноси, ако за това става въпрос
Ами имам си много неприятно лично преживяване , именно на този плаж и съм ,благодарна, че имах доста мъже в компанията си, че нищо лошо не ми се случи.....това е достатъчно. А въпросът беше за плаж в истанбул-няма лошо  да се вземат превантивни мерки, за да и е мирна главата.

# 694
  • Мнения: 11 004
е, то там се и краде и т.н. Както и на българските плажове. За разлика от Тунис и Египет,  в Турция се краде по плажовете, ако са неохранявани, тоест към даден хотел, в курорт. По тия градските плажове трябва да се внимава.  Достатъчно е да има един човек да пази чантите на плажа, докато другите са във водата.

# 695
  • Мнения: 5 459
е, то там се и краде и т.н. Както и на българските плажове. За разлика от Тунис и Египет,  в Турция се краде по плажовете, ако са неохранявани, тоест към даден хотел, в курорт. По тия градските плажове трябва да се внимава.  Достатъчно е да има един човек да пази чантите на плажа, докато другите са във водата.

 Е едно е да се краде чанта, друго е да се опитат да откраднат цяла 55 килограмова блондинка.....още ми се гади като се сетя. Хубаво е нашите жени да внимават по тези плажове. Съвсем различно и спокойна се чувствах на плажа в Мармарис.

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
е, то там се и краде и т.н. Както и на българските плажове. За разлика от Тунис и Египет,  в Турция се краде по плажовете, ако са неохранявани, тоест към даден хотел, в курорт. По тия градските плажове трябва да се внимава.  Достатъчно е да има един човек да пази чантите на плажа, докато другите са във водата.

 Е едно е да се краде чанта, друго е да се опитат да откраднат цяла 55 килограмова блондинка.....още ми се гади като се сетя. Хубаво е нашите жени да внимават по тези плажове. Съвсем различно и спокойна се чувствах на плажа в Мармарис.

Алина, някой кюрд да не те е метнал на гръб да те краде  Laughing

# 697
  • Мнения: 5 459
е, то там се и краде и т.н. Както и на българските плажове. За разлика от Тунис и Египет,  в Турция се краде по плажовете, ако са неохранявани, тоест към даден хотел, в курорт. По тия градските плажове трябва да се внимава.  Достатъчно е да има един човек да пази чантите на плажа, докато другите са във водата.

 Е едно е да се краде чанта, друго е да се опитат да откраднат цяла 55 килограмова блондинка.....още ми се гади като се сетя. Хубаво е нашите жени да внимават по тези плажове. Съвсем различно и спокойна се чувствах на плажа в Мармарис.

Алина, някой кюрд да не те е метнал на гръб да те краде  Laughing

Чак на гръб не успя да ме понесе ама почти.......но и него го поотупаха "нежничко"  Joy В Истанбул определено не ги долюбват, ама никак.

# 698
  • Мнения: 63
Благодаря Ви мнооого момичета, бяхте ми много полезни. Ще споделя къде сме ходили. П.П. Вчера бяхме на Света София и входната такса доста ни учуди, таман 30 TL...  ooooh!

# 699
  • Мнения: 11 004
В Истанбул определено не ги долюбват, ама никак.

не само в Истанбул, почти всички турци мразят кюрди, по правило. Заради борбите за независим Кюрдистан и т.н.
Нагли копелдаци и "крадци на булки" има и турци, повярвай ми. Неприятна е била случката ти, но просто не бива да се лепва етикет на един даден етнос. Престъпникът си е престъпник, независимо какъв е по произход. Просто и турците с които си била, също са ти обрисували картинката "колко лошо племе са кюрдите" и затова ти се е дозапълнила картинката в главата. Аз познавам прекрасни хора, кюрди. Не мога да кажа нищо лошо, от гледна точка на гостоприемност, услуги, приятелство. Просто... хора всякакви.

Та да не се отклоняваме от темата.
В Мармарис и изобщо в курортите почти не може да ти се случи такова нещо, защото повечето плажове са към даден хотел и са охраняеми. На градските плажове и на неконтролираните от никого... се събират всякакви кретени. Затова трябва да се внимава.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 483
Имам страхотна оферта за Ramada Resort Lara, чудя се да сменя ли резервацията си? Имам за Грийн Неич... в Мармарис началото за октомври. Притеснява ме времето. Цената е почти еднаква, ако някой може да помогне....

# 701
  • Варна
  • Мнения: 483
Да допълня: Имам и подобна оферта за Стела Бийч Хотел Аланя,  Викинг Стар хотел Анталия. Много извинявайте ако досаждам!

# 702
  • Мнения: 539
Да допълня: Имам и подобна оферта за Стела Бийч Хотел Аланя,  Викинг Стар хотел Анталия. Много извинявайте ако досаждам!

Аз никога не бих избрала Стела Бийч. Намира се в средата на нищото на 25 км от Сиде и 30 км от Алания, малка площ заобиколен от други хотели.
Викинг Стар се намира в Кемер на втора линия на около 800 м от плажа, а плажовете в Кемер са с камъни.

# 703
  • Мнения: 746
Здравейте, спряла съм се на следната оферта:
http://www.emeraldbg.com/pochivka/62234/2/221/%D1%82%D0%BE%D0%BF … 0%B0%D0%BC%D0%B8-!-.html

Можете ли да препоръчате добър хотел сред изброените?
Става дума за 2ма възрастни, да е AI, да е на плажа и да има свой басейн,както и храната да е разнообразна.

Разбира се, приемам предложения и за такива хотели в други градове в Турция.

Благодаря!

# 704
  • Мнения: 267
Привет!

Колебаем се между Батъхан и Гранд Ефе,
кой от двата бихте препоръчали?


Смятаме да пътуваме с личен транспорт, видях в гугъл мапс колко км са, въпроса ми е към но якой който е ходил до Кушадасъ с кола, пътя за колко време горе долу се взима. Движението много ли е натоварено, често ли спират за проверки? Всяка информация ще ми бъде от полза относно пътуването до там, ще ми бъде от ползва  Wink

За въпросния Батъхан отел... Batıhan otel, нямам представа.  Сега гледам снимки, изглежда супер. Но нека каже човек, който е ходил. И събери поне 2-3 мнения от ходили. Защото и в букинг.ком да четеш коментари от българи, вечно българите са недоволни е все те мрънкат. Богатите холандци, германци и т.н. не забелязват кусурите и пишат положителните неща. Забелязал съм го след много много ровене по тия сайтове и резервиране. Чета оплаквания от българи, после ако съм бил в същия хотел, изобщо няма такива драми, каквито в отзивите

Западняците пишат все позитиви , защото самите те с висок стандарт няма как да се вглеждат като Ганчо балкански в дребни глупости. Западнякът не може да допусне отвореното му за ваканция сърце , настройката му за веселие и почивка да бъде развалено от каквито и да е недостатъци , а истината е , че такива има почти навсякъде ....Само Ганчо е с високи претенции и все недоволен ..., просто защото като нация сме такива - черногледи , претенциозни, мрънкащи  и на какво отгоре да ни се чуди човек..... Embarassed Embarassed Embarassed Mr. Green Mr. Green Mr. Green #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Аз не съм била в посочения в този пост хотел , но съм била в БАТИХАН и изкарахме една незабравима почивка !!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт