Естетични корекции по тяло, лице и т.н. - 7 тема

  • 131 129
  • 743
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 805
Явно Валянова е некадърна, също като козметичката им. Аз в Хил Клиник повече няма да стъпя.

# 106
  • Мнения: 1 359
Здравейте, момичета!

По молба на a.l.e.n.a споделям от свой опит неща, които надявам се ще са полезни на всяка дама, която е решила да уголеми бюста си с импланти.

Първо искам да отбележа, че говоря от свой опит и от това, което имам аз като наблюдения. Нямам за съжаление наблюдения върху обратния на мен случай, така че имайте едно наум, че някъде може и да не съм права.

Моите импланти са кръгли и малки, тъй като съм много слаба и всичко над този размер физически щеше да е трудно постижимо и естетически фатално най- вероятно. За мен двата основни въпроса бяха: форма и размер. За марката няма да говоря, тъй като в момента на пазара има няколко водещи марки, които докторите сами предпочитат. И все пак, неизпитаните и не чак толкова качествени са лесни за разпознаване първо по очевадната разлика в цената, и второ по липсата на информация за тях в пространството.

Форма: Имам наблюдения върху кръглите. Това, което разбрах е, че ако импланта ви е малък (200- 250сс), обема се губи и „разлива“ заради правилната форма и равномерното разпределение. Бюста изглежда „пищен“ най- вече когато тялото е погледнато в профил, но затова пък погледнат в амфас, изглежда като напълно естествен стегнат спортен бюст. Бих препоръчала тази форма на жените, които предприемат тази стъпка заради собствено удовлетворение, а не за да придобият по- предизвикателна и прелъстителна визия (в което лошо няма, често съм чувала- „като ще слагам, поне да си личи“, въпрос на вкус и интереси). Мит е, че кръглите импланти изглеждат изкуствено. Професионално поставения имплант с добре преценен обем не само че не изглежда изкуствено, но ви спестява треперенето, че ако се развихрите (в каквато и да е насока;)), анатомичния имплант има риск да се завърти. Това не го казвам със 100% сигурност, някъде бях чела, което не значи че е истина, но пък ако се е случвало веднъж на някой, аз може да съм втората Simple Smile

Размер: това е по- трудното решение. Моя съвет- изберете си няколко хирурга и никога не се доверявайте 100% само на един, защото сте чували, че е добър. Моя случай е показателен, с това че „светило“ в пластичната хирургия предложи на 40кг. момиче импланти с размер 360сс!!!! Професионалистът не работи „на око“. При една успешна консултация пациентката се съблича, хирургът прави измервания, съобразява анатомията и мусулатурата и казва тежката си дума, какъв диаметър на импланта би понесла физиката ви. Оттам нанатък вие решавате марка, размер, форма. Разполагат с каталози на марките, в които можете да видите какъв обем е импланта, който отговаря на посочените сантиметри. В интернет и в официалните сайтове на производителите също е публикуван каталога. В моя случай това можеше да бъдат само два размера, тъй като сантиметрите бяха малко, но при жени със средна височина и тегло това може да е един сериозен диапазон от сс. Слушайте доктора, не си правете експерименти с тялото, защото то помни и отвръща. Имайте впредвид, че колкото по- малък е обема, толкова по- малко муслулни влакна е необходимо да се срежат. Това е много важно и въобще не е за подценяване. Старайте се да пощадите тялото си възможно най- много, за да се радвате на бюста си възможно- най- дълго. Вярно е, че бюст при който гърдите се допират една до друга, все едно сте ги притиснали отстрани, привлича дори и женския поглед, но с импланти това няма как да стане, освен ако някой упорит доктор не ви среже мускула между двете гърди, за да има къде да навре имплантите. НЕ го правете никога и бягайте надалече от такива „доктори“. В първите месеци след операцията, бюста все още има оток и е по- обемен отколкото е. Истинския размер проличава след първата година. Аз установих, че стана по- малък. Ако дилемата ви е между два размера, изберете по- големия, но само ако говорим за разумни граници, примерно до най- много 250-270сс. За всичко над това едва ли има значение точно колко ще е , защото и без това ще е доста голям.

Някой други съвети: подгответе си предварително въпроси за консултацията. Искайте да ви се обясни подробно какви са възможните рискове, дори и тези, които са най- рядко срещани. Не се притеснявайте да попитате за цена и да помолите за снимки на пациентки с подобно на вашето тяло. Това е ваше право. Веднъж поставен импланта, ефекта е необратим. Отидете на няколко консултации, ако се наложи и имате въпроси. Слушайте доктора! Съветите му за това, как да се подготвите за операцията и най- вече за това, какво трябва и нетрябва да правите във възстановителния период и не подценявайте нищо от това, което казва. Възможно е едно погрешно движение и всичко отива по дяволите. Не вдигайте тежко и ръцете си нависоко, старайте се колкото се може по- дълго време да спите по гръб. С изненада ще установите, че почти няма движение, в което гръдния мускул да не участва. Някой по- мекушав доктор може и да ви даде избор дали да сложи или не дренаж. Задължително сложете. Въпреки, че е болезнено и неудобно, всички течности излизат през него много по- лесно и отока спада осезаемо по- бързо. Носете специалния сутиен толкова дълго, колкото доктора ви е казал. Доста е некомфортно, тъй като това е сутиен без банели и чашки и понякога проличават през него неща, които не искате да си личат. Аз използвах разни жилетки, наметки и тнт., но сезона не позволяваше избор. Може би есен, пролет или зима е по- добрия избор. Ще ви изпишат и мазило за белези. Не пропускайте ден и се мажете редовно. Често ще получавате бодежи, подръпвания, опъване, рязка болка и всякакви други неприятни и стряскащи неща. Нормално е, но все пак и белите така правят. Попитайте доктора, няма да сте първите Simple Smile Не се успокоявайте, че след като е минало вече година, няма как да ги нараните или деформирайте. Бъдете винаги внимателни и посещавайте ехограф редовно. Спукания имплант е трудно разпознаваем на допир и усещане, а е опасно.

И така, четете и мислете, докато не се убедите напълно в това, което искате, не се решавайте на операция, защото тази корекция, колкото и естетична да е, е необратима. Няма вариант, в който ако ви писне или не ви харесва ще го махнете и готово. Гърдата никога няма да възвърне предишната си форма. Всяка корекция значи нова операция, нова упойка и още толкова средства. И най- вече, не се подлъгвайте от перфектната визия на изкусителките по списания и клипове. Мислете и за времето, в което ще остареете и няма да сте вечно млади. Красотата е жестока господарка и всичко се плаща. Стремете се да бъдете естествени, това е по- красиво от всеки имплант!

Успех на всички!

# 107
  • Мнения: 759
Не мога да кажа, че др. Валянова е некадърна, защото има не малко доволни момичета, просто според мен си е до късмет, кожа и други странични фактори, в случая на майка ми може би Валянова не е преценила количеството, но тя имаше такива големи надежди и сега ми е много жал за нея, защото резултатът е по зле от преди...
a.l.e.n.a, за Дерма Вита можеш ли да ми препоръчаш определено лекар   bouquet

# 108
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Мисля, че там са само два лекаря - д-р Паскова и д-р Лекова  Peace

# 109
  • Мнения: 76
Относно темата с библиотеката, бих посъветвала по-опитните и със солидни познания, а четейки тук, виждам, че не са малко, да изготвят и мини речник на термини и видове операции.
Например миналия ден започнах да чета и и ми трябваше време да разбера какво е птоза, но после след още няколко теми и много други термини, просто се обърках кое какво значи и наново тръгнах да ги търся. В края на деня освен, че в главата ми беше каша от лекари, съвети и така и неизяснени основни термини, не си и сейвнах документа с копираните и обяснени термини...
Ако на някой му се занимава да изгради подобна част от библиотеката, ще е прекрасно, ако не аз така или иначе другата седмица ще се ровя пак в темата бих могла да ги изкопирам наново, но целта е да е направено от човек с опит и ясна идея за какво иде реч.

# 110
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз не бих се наела за такъв речник - освен, че нямам време, не съм и лекар ... а и не знам на кого какво не му е ясно ....  newsm78 Rolling Eyes

Ако някой се захване - не съм против, но ако намериш това, на което си попаднала, може би ще е най-лесно  Peace

# 111
  • Мнения: 447
По повод списъка който правите и аз имам впечатления който искам да кажа.
Преди време правих проучване за липосукция и абдоминопластика.
Живея в чужбина и исках да си уговоря дата.Пратих имейл със снимки както препоръчват във всички клиники.Спрях се на трима доктори:Ильо Стоянов,Николай Георгиев и Заякова.
Описах че снимките ми са след 2ро раждане и че все още се възстановявам.
Стоянов ми отговори че имам нужда от редуциране на теглото(май не беше чел писмото,пък и имах само2/3кг до достигане на нормалното ми тегло),Заякова ми писа че трябва час за консултация първо Joy(няма да коментирам),единствено Георгиев ми прати пълен и изчерпателен отговор
за това какво е нужно да се направи и каква би била цената.Имам вече дата при него на 1 септември и чакам с нетърпение,след това ще пиша пак.Направети си изводите за тримата лекари.

# 112
  • София
  • Мнения: 4 714
Аз мога да споделя какво се случи с майка ми, водих я при др. Валянова за филър над устата, за т. нар. бръчки на пушача, даже я боцнала и в устата - останало от филъра, който е бил 0,5мл. В началото беше доволна видимо имаше обем в зоната(като изключим синините), но след 1 седмица и се появи от едната страна вдлъбнатина, а от другата нова по дълбока бръчка точно по ръба на филъра - усеща се къде е и е много нещастна от резултата и не знам къде другаде да я заведа, за да и я оправят, моля за препоръки  Praynig
Rolling EyesЗа пръв път чувам за филър над устните. newsm78
Не се ли изду зоната над устните?
Доколкото знам там се прави ботокс.
Препоръката ми е да се върнете на място за да види Валянова какво е станало.
ХК се разгражда от хиалоронидаза. Тъй като Валянова е слагала филъра, тя знае точно къде и как го е сладала и мисля, че за нея няма да е проблем да сложи разграждащия ензим и нещата да се оправят.
Ама наистина ми е много интересно: как така ХК над устни.
Не ставаш ли като зурличка в устата?

# 113
  • Мнения: 759
Ами аз първо питах др. Валянова какви са вариантите, защото майка ми не живее в София и тя ми предложи филър и някакви процедури не помня вече какви, но ботокс не е предлагала. Вече като я видя на живо се разбраха за филър и тя определи количеството, което е необходимо да се постави. Може би само половинка , за да не стане много надуто, а да се изпълнят бръчиците отвътре не знам и аз и в началото след процедурата наистина изглеждаше много добре, но за съжаление за кратко. Тя и е предложила и около очите с филъри да и ги направи, но майка ми вече не иска и да чуе за нея...
Затова искам да я заведа при друг лекар, за да оправи пораженията над устата и да обсъдят какви други процедури са уместни за нея. Тя и за мезоконци се чуди, може би е по - добър вариант от филърите, но искам просто да я заведа при проверен специалист, за да няма повече изненади, че ще ме убие вече  Laughing

Последна редакция: пн, 28 юли 2014, 16:42 от MaRin4et0

# 114
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Скрит текст:
Аз мога да споделя какво се случи с майка ми, водих я при др. Валянова за филър над устата, за т. нар. бръчки на пушача, даже я боцнала и в устата - останало от филъра, който е бил 0,5мл. В началото беше доволна видимо имаше обем в зоната(като изключим синините), но след 1 седмица и се появи от едната страна вдлъбнатина, а от другата нова по дълбока бръчка точно по ръба на филъра - усеща се къде е и е много нещастна от резултата и не знам къде другаде да я заведа, за да и я оправят, моля за препоръки  Praynig
Rolling EyesЗа пръв път чувам за филър над устните. newsm78
Не се ли изду зоната над устните?
Доколкото знам там се прави ботокс.
Препоръката ми е да се върнете на място за да види Валянова какво е станало.
ХК се разгражда от хиалоронидаза. Тъй като Валянова е слагала филъра, тя знае точно къде и как го е сладала и мисля, че за нея няма да е проблем да сложи разграждащия ензим и нещата да се оправят.
Ама наистина ми е много интересно: как така ХК над устни.
Не ставаш ли като зурличка в устата?

Моята приятелка във Варна, за която писах по-рано - също сложи филър там, - нарича ги т.нар. пушачески бръчки и е много доволна.  Предполагам зависи колко се слага и как се разпределя  Peace но явно не е изключение, а 'практика"   Blush Аз също мисля да слагам по друга причина, ти знаеш  Peace Иначе не пуша и бръчки там нямам  Peace



naomi79, моята приятелка, която прави липосукция реди време се довери на същия лекар и е доволна  Peace Стискам палци да мине леко и да си удовлетворена  Blush

# 115
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Скрит текст:
Аз мога да споделя какво се случи с майка ми, водих я при др. Валянова за филър над устата, за т. нар. бръчки на пушача, даже я боцнала и в устата - останало от филъра, който е бил 0,5мл. В началото беше доволна видимо имаше обем в зоната(като изключим синините), но след 1 седмица и се появи от едната страна вдлъбнатина, а от другата нова по дълбока бръчка точно по ръба на филъра - усеща се къде е и е много нещастна от резултата и не знам къде другаде да я заведа, за да и я оправят, моля за препоръки  Praynig
Rolling EyesЗа пръв път чувам за филър над устните. newsm78
Не се ли изду зоната над устните?
Доколкото знам там се прави ботокс.
Препоръката ми е да се върнете на място за да види Валянова какво е станало.
ХК се разгражда от хиалоронидаза. Тъй като Валянова е слагала филъра, тя знае точно къде и как го е сладала и мисля, че за нея няма да е проблем да сложи разграждащия ензим и нещата да се оправят.
Ама наистина ми е много интересно: как така ХК над устни.
Не ставаш ли като зурличка в устата?

Моята приятелка във Варна, за която писах по-рано - също сложи филър там, - нарича ги т.нар. пушачески бръчки и е много доволна.  Предполагам зависи колко се слага и как се разпределя  Peace но явно не е изключение, а 'практика"   Blush Аз също мисля да слагам по друга причина, ти знаеш  Peace Иначе не пуша и бръчки там нямам.
А сега, де. Хвърлихте ме в размисъл. Wink

Нали целта на филъра е да попълни нещо...
При определени лица
Скрит текст:
както при а.л.е.н.а
има смисъл от попълване.
На мен ако сложат филър там -под носа- направо тръгвам към зоопарка. Laughing
Целта на ботокса е да парализира мускулчета и да няма свивне. Т.е. да няма бръчки.
Нали ако имаш видими бръчки във външния ъгъл на окото се слага ботокс, а не филър.
Може би след ботокса, като се отпусне окото, може да се сложи и филър, за да запълни нещо...
Ама обратното? newsm78 newsm78 newsm78

# 116
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Не съм се интересувала много от ботокс и не съм убедена дали е добра идея да се парализират мускулите около устата (все пак хранене, говор ... ). Тя е имала бръчки там, които са изпълнени - мястото е изгладено, без да се придава допълнителен обем в цялата област. Съответно не става "зурла" ефект, а лицето е освежено. На пръв поглед това се вижда:"Ах колко свежо изглеждаш!", а не "Леле, какво ти е станало с устата ..."  Blush

Преди време много се чудих какво ме смущава в лицето на Люба Кулезич - няма бръчки, изпъната, няма ефект свински очички и т.н., но имаше нещо неестествено. Един ден ми светна - нито едно мускулче по лицето не трепва - само една уста се мърда и се въртят очите. Толкова много ботокс и навсякъде, че лицето е, като на паметник - напълно безизразно. Ако си направи снимка (статично) - всичко ще е ОК, но така в динамика/движение е много странно  Thinking

Когато на мен ми слагаха филър в устните и бузите - д-р Ванеска доста прави масаж на самия филър в тъканта - да се разнесе добре, да не се стопчва на едно място - боли не боли - трябва  Peace

# 117
  • София
  • Мнения: 4 714
Аз защото се интересувах за ботокс по мустачките. Wink
Точно на моя дерматолог му се е случвало да му сложат конска доза и едва да може да говори.
На другия ден се е оправила, но това е друга история.

По "мустачките' се слага ботокс. Максимум 2-3 единици на страна(лява, дясна)
Най-добре е да се започне с 1 единица на страна за да се види как и кога ще хване ботокса.
Иначе вероятно ще се предозира и ще има дефект, а не ефект.

Да се слага филър на "мустачната" зона е като да замажеш мухлясала стена. Отвън добре, ама какъв е смисъла и ефекта? Ще позапълни пространството между бръчиците. Ама те ще си останат.
Филърът няма как да спре контракцията на нерва.
 
За Кулезич-тя нали си прави операция на цяло лице. Та при нея е от операцията. Не от ботокс.
Същия ефект съм наблюдавала при Кристина Димитрова. Преди 5-6 г живеехме в един блок. Като я видиш на живо, ти се иска да й хвнеш лицето с ръце, че кожата така се беше опънала, че всеки момент очакваш да се спука. Rolling Eyes На ТВ е ОК, ама в действителност...не е нормално.

едит: мисля да започна описанието за темата точно с това.
Да не се ходи по 1 път в друг град за процедура.
Дока трябва да е "под ръка". Peace
    

Последна редакция: пн, 28 юли 2014, 21:00 от MayyaI

# 118
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
В по малките градове няма как лекарят да им е "под ръка"  Blush Предполагам и те биха искали, но .... Sad

# 119
  • Варна
  • Мнения: 1 131


едит: мисля да започна описанието за темата точно с това.
Да не се ходи по 1 път в друг град за процедура.
Дока трябва да е "под ръка". Peace
   
[/quote]
Аз май ще се откажа да ходя в Бургас.....Едната причина е тази,че не дай си боже да има проблем няма къде да я търся докторката. Втората е че много негативни мнения има за Вилянова,вкл и в темата за мезоконците. Ще се пробвам да си потърся лекар във Варна. То няма много мнения, но като че ли положителни има за Скинлайн.

Общи условия

Активация на акаунт