ЮНСКИ бебета сънуват къде през август да плажуват - 2

  • 24 716
  • 628
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 64
Не успявам да ви изчета понеже съм само с телефон на вилата... Имаме проблем с акането вече 5,6 дни не е акала а преди това пълнеше няколко памперса. Тя е само на кърма не пие и вода... Аз самата леко се позатегнах но не прекалено а тя защо така не знам. Почна да плаче като яде и намалява количеството и разрежда храненето. Много съм обезпокоена... Някой ползвал ли е клизмичка Релаксит за толкова малко бебе. Все чакам сама да се справи но дните си минават...

# 526
  • Мнения: 1 273
Според мен децата се раждат с характера си и в много редки случаи родителите са виновни дали бебето обича на ръце или не, дали спи само или не, и т.н.
Гледам и двете си деца по един и същи начин, но при нас резултатът е коренно различен.

И нашият ортопед каза, че кенгуруто не е противопоказно.
newsm10

Elsi86 Честита втора месечинка!  newsm67

Някой ползвал ли е клизмичка Релаксит за толкова малко бебе. Все чакам сама да се справи но дните си минават...
Надя има проблем с редовно акане и док ни препоръча ако 2 цели дни не се е изакала, на третия - с термометъра. Аз попитах, ако не се получи, какъв друг вариант имам (защото док е отпуска) и тя препоръча въпросната клизмичка. Все още не сме я ползвали, защото Надя сама ака на 3-ия ден. Дано и така си остане...  Praynig

Относно храненията - Надя си ги направи 6 още в 6 седмица (преди да направи 40 дни). И от тогава са си все толкова. Прави или две дълги паузи една след друга (от 22,30-23,00 до 05,30-06,00 и после в 10,30-11,00) или една нощна и една следобедна (от 22,30-23,00 до 05,00 и от 14,00 до 19,00). Нещо подобно. Напоследък са все една след друга, че и аз си поспивам до към 10,30 часа.  Embarassed (Е, то защото баткото е на почивка с баба си и дядо си и съм го ударила на релакс доколкото може  Rolling Eyes ).

# 527
  • Мнения: 781
Мама Барба точно така   bouquet Не съм и няма да го мъча. И нашата каза, ако искам да махна нощното ядене, но нямам никакво намерение да се тормозим. Вече прави паузи по 4 часа. Като спре да търси -тогава. Всяко дете се развива индивидуално. Тези осреднявания ме влудяват. Това като какво значело "средно статистически" - Аз съм яла картофи, ти месо, значи средностатистически двете сме яли мусака.Да, де, ама не  Laughing И тъпите капки за колики спрях и му е по-добре стомаха. Ходи си всеки ден, не на 3 дни. И ме е яд на всички, че пропускат да споменат, че капки от рода на Колийф с лактаза са за бебета с проблеми с разграждането на млечния белтък или алвргия към него и само пречатна другите бебета да си развият стомаха, ама... С първо е така. Проба-грешка  Laughing

# 528
  • Мнения: 786
Mishle прегледа ни беше в Медицински център 1 това е на В. Априлов към Медлайн. Ние отидохме с направление, но още като запазвах час ме предупредиха, че ехографията не се поема от касата и струва 40 лв. Това беше най-скъпия преглед на малчо и най-краткия. Иначе много ми го похвалиха! Направи снимка на тазобедрените стави без да пита нищо и накрая каза- бебето ви е здраво, това е упражнението за здрави бебета и следващия преглед трябва да бъде като навърши 5 мес. И тръгна да излиза от кабинета, а аз като втрещена успях да питам само за кенгуруто. Дори забравих да питам за вит.Д дали е необходимо да давам по 2 капки, както ни изписа педи.

# 529
  • Мнения: 1 175
И Слави си прави паузи самичък вечер. Не съм го мъчила да не яде, пробвахме две три нощи, то бяха мъки и за нас и за него. Бързо се отказахме и детенце скоро ни възнагради за доверието - първо сам започна да си проспива яденето в 12, отскоро и това в 3. Ако минат и коликите, ще имаме дъъъълъг нощен сън Simple Smile

Някой знае ли случайно мед. център Божидар Славчев, където е частния прием на Дяволов дали са във ваканция? От вчера звъня за преглед и никой не вдига  Thinking

# 530
  • Мнения: 903
Момичета, имаме питане, публикувано в предната ни тема....Позволявам си да го прехвърля в тази, че ми се вижда сериозна ситуация...
Аз самата нямам възможност в момента да пиша, ще опитам по-късно да открадна време.


здр. моля ви за помощ.имах много тежка бременност,на легло и инжекции и системи. а сега май имам следродилна депресия. имах тежко секцио,а ми се струва,че мъжа ми се подиграва.нарича ме неспособна и ми крещи.не ме разбира и си мисли,че се лигавя.май иска да ме остави.плача всеки ден,постоянно се сещам как ме обижда.дали има шанс да си спася семейството Cry Cry Cry

# 531
  • Мнения: 64
Ех аз тъкмо питах и тя малката се изходи съвсем спокойно без плач и в игромно количество Simple Smile
За последното питане ако мъжа е такъв да вика на родилка не знам дали заслужава да се спаси такъв брак.

# 532
  • Мнения: 427
Няма как да подминем това :/
Мила Лили, надявам се ти скоро да си по- добре, надявам се скоро да преживяваш само хубави моменти с твоето бебенце( със или без баща му)
Преминала си през много и май е време да си просто щастлива!
Не мога да ти дам съвет, само мога да ти кажа как бих постъпила аз от гледна точка на по буйният ми характер и от тази на майка!
Говори с мъжът ти , обясни му че не  ти е приятен нито начинът му на държание, нито обидите и подигравките, дай му шанс да не те загуби.
Ако това не даде резултат се обърни към твоето семейство или близък , просто си хвани бебето и чантата и отиди някъде, където ще се грижат за теб така както ти се полага!  Най- важно за теб трябва да е твоето спокойствие, защото бебето ти има нужда от силна и здрава майка!
Така мъжът ти ще има време да разбере кое е важно за него , а и може би какво иска.
Може би другите момичета няма да ме подкрепят, но така бих постъпила аз и така постъпи моя близка не много отдавна!
Не бих стояла при никой , който се държи така с мен !

# 533
  • Шумен
  • Мнения: 330
Рейчъл аз те подкрепям мисля че това е най-удачното решение колкото и да е трудно...

# 534
  • Мнения: 1 291
mishle81, а освен, че не дава направления, с какви други екстри върви тази лекарка?  Wink

LiLy_91, започвам да ти пиша вече трети път и всеки път трия. Изпращам ти прегръдки! Ще ти пиша на лични. Бъди силна заради бебчето! И заради себе си. Ще се справиш.

# 535
  • Мнения: 87
Привет, момичета!
Днес правим два месеца!  Heart Eyes
Утре сме на консултация и ще ни бият ваксина  Tired Имам лепенка куул пач от подаръците от болницата, доколкото четох по-назад, трябва да първо да се охлади, така ли?

Малката на няколко пъти стряска ли се какво ли, но започва толкова жално и силно да плаче без особена друга причина, че се ошашквам тотално. На вас случва ли ви се?

На мен зърната се пооправят - мазане с Лансинох след всяко кърмене (малката пие мляко с ланолин  Crazy ) и секси проветряване през нощта...
Но пък пак ми намаля кърмата и пак се дохранваме  Crossing Arms

Все още от епизиотомията усещам едно такова пристъргване при движение, как да го обясня, все едно си изгорял от слънцето и ръба на бельото те дразни.... Някой има ли подобно?

Момичета, през септември ни се очертават две пътувания и ще ми трябва слинг за самолета. Да знаете да се дават под наем или някой да дава назаем? Не бих искала да купувам такова скъпо нещо, защото няма да го ползвам през останалото време, заради тежестта и дисковата ми херния. Та си търся някакви такива помощни варианти...  newsm78

Белисима, ти спомена някакъв по-лек вариант на прахосмукачка, би ли споделила какво точно имаш предвид и какъв модел? Определено имам нужда от такова нещо и аз.

За Лили - много тъжно, но момичетата вече казаха доста полезни неща. Много малко информация имаме, но аз бих допълнила нещо към думите им - споделяй с мъжа си чувствата си така, че той да не се чувства лично упрекнат. Често мъжете стават груби, защото се чувстват обвинени.
Дано нещата се оправят!  Peace

# 536
  • Мнения: 781
Amilia Рошаво дават слингове и раници под наем. Погледни в сайта им. За пода взехме http://electron.bg/karcher-pet-plus-p-237896.html . Много съм доволна при все, че вкъщи щъкат две кучета и котка. Лека, удобна, батерията държи, събира ми всичко. Има само един минус- заради формата си има проблем при чистенето много близо до стени и мебели. Няма как четките да захванат там.

# 537
  • Мнения: 87
Благодаря!
Гледам сайта на Рошаво, в момента имат само една ергономична раница под наем...  Rolling Eyes

# 538
  • Мнения: 781
Пиши на Мира. Със сигурност ще измисли нещо или ще ти каже към кого да се обърнеш. Невероятно мила и отзивчива мацка е  Simple Smile

# 539
  • Мнения: 87
Ок, мерси  Peace

Общи условия

Активация на акаунт