Франкфурт

  • 1 967
  • 6
  •   1
Отговори
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
В търсене уж на евтини самолетни билети се прекарах със 7 часов престой на летището във Франкфурт  ooooh! И така като гледах градът си заслужава да се види. Реших спестените пари от самолетните билети, да ги похарчим за една качествена разходка из Франкфурт Mr. Green Пътувам с двама младежа, момче и момиче на 17 години. Искам да направя интересен и информативен маршрут, да усетят до колкото може и атмосферата на града, да хапнат някой шницел или типична немска наденичка. Не съм сигурна, че бих искала да влизам в музеи, а дали и време ще имаме, единствено за къщата на Гьоте се чудя  newsm78 Много ще съм благодарна, ако сте посещавали града, да споделите какво си заслужава да се види за такъв кратък престой. Прочетох, че транспортът от летището до центъра е бърз, ако може повече подробности за билетите, цената и коя линия да се хване. Може ли ICEто да се вземе от летището до центъра и по-скъпо ли излиза? Мечта ми е да се воза на него (някои имаме по-скромни мечти)  Embarassed

Много благодаря на включилите се и споделили своя опит  Hug

# 1
  • Мнения: 3 031
ICE можеш да вземеш от летището до централна гара. Около 15 мин е пътя и струва 10-15 евро горе-долу. Ето тук има всички разписания и цени www.bahn.de
Има какво да се види. Къщата на Гьоте, старата опера, катедралата Св. Вартоломей. За друго няма да ви остане много време.

# 2
  • Мнения: 9 193
 Peace имате време и за наденички



 и за биричка Wink

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Фракфурт явно не е популярна дестинация  Laughing
Coco-colo, благодаря за линка за влаковете!
pinko, дано наистина да има време Wink
Днес ми пуснаха муха, че вместо Франкфурт по-добре до Mainz да сме били отскочили, там атмосферата била по-натурално немска  Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 197
Ако имате пари за харчене, Франкфурт е подходящ за пазаруване. Една от големите търговски улици Kaiserstrasse тръгва от Централна гара и продължава към площад Willy Brandt. Ще ви впечатли огромния знак на еврото. От площада след известно разстояние тръгвате по широка пешеходна търговска улица, на която има много магазини по на 3-4 етажа - за обувки, голям Peek&Cloppenburg, Kaufhof Galeria и много други.

# 5
  • Мнения: 9 193
Ще бутна темата малко нагоре  Wink
Моля за препоръки за проверен хотел с Обилна шведска закуска  Mr. Green  bouquet

# 6
  • Мнения: 347
Здравейте, имам едно питане относно влаковете.
Кацаме на летището във Франкфурт - терминал 2 и оттам трябва да вземем влак.
Как се стига до  ЖП гарата на летището от Терминал 2?

Общи условия

Активация на акаунт