На шопинг в Букурещ

  • 3 895
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте! Не сме ходили още в Букурещ, но сега го решихме. Бихте ли споделили , къде си струва да се отиде и какво ще ни е нужно.
- освен винетката, която се взема на границата ще ни трябва ли нещо друго? ( разбрах, че 6-7 лева за 7 дена )
- искаме да видим някакви красиви забелижителности ( какви са цените за входовете )
- искаме да хапнем някъде добре ( какви гозби си струват да се опитат ). Имат ли менютата английски?
- какви магазини и шопинг центрове може да предложите ( искаме да си вземем нещо от сорта на Adidas, Nike, Puma, ZARA, Bershka, GAS и т.н. Има ли в момента намаления и къде?
- на кои бензиностанции си струва да се зарежда ( най-вече гас ме интересува )

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В Букурещ е доста по-скъпо от тук, а ги има същите неща, които ги има тук, но 2 и 3 пъти по-скъпи.
Там си заслужава да се разходиш и да разглеждаш.
Бирата им е хубава и не е много скъпа. Урсус май беше една от марките, която ми хареса.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 633
Миналата седмица бяхме в Букурещ, но не на шопинг. Имаше разпродажби, но цени не съм сравнявала. Би следвало марките да имат еднакво намаление, без значение държавата, но винаги можеш да се изненадаш на чужда територия  Mr. Green

Преди две години разглеждахме забележителностите и цени не помня, а и е много вероятно да са по-високи.

Интересни - Парламента / Дворец на Чаушеско /. Не е кой знае колко интересно, още по-малко красива сграда, но на мен ми беше много любопитно да видя до къде може да стигне грандоманията на един човек. По спомени, строително-довършителните работи все още има там. Беше втората по-големина сграда след Пентагона. Това ми е по спомени.

Музеят на селото, който се намира в един прекрасен парк Харастрау / Herastrau /. Има удобно метро до там. Цена на двупосочен билет - 4 леи. В този музей има много къщи, които показват как са живели едно време, в какви къщи.

Стария град  Heart Eyes Там е пълно с кокетни кафенца, кръчмички. Кипи нощен живот, много, много млади хора. Две от най-известните кръчми са Кару ку бере / Caru cu bere / , и...на другата ми изкочи името. Като се сетя ще пиша. Мен страшно много ме впечатли сградата и по-точно интериора на Кару ку бере  Heart Eyes Напомни ми малко на двореца Пелеш.  Имат собствена марка бира. Тирамисуто им не ми хареса - твърде много сметана, а домашния сладолед, за мен не беше домашен.

За хранене в стария град също чухме добри отзиви за City grill, но така и не седнахме.

Има едни френски bakery "Paul" с разкошни прясно изпечени гервеци, кроасани, тарталети, френски макарони  Heart Eyes и други изкушения.

Ако сте около площад Universitati има едно кафене IF - страхотно кафе правят.

Цените по хранителните магазините са като тук.

Освен винетка, ще платите и за Дунав мост. На излизане от БГ - 4лв май беше. На излизане от Румъния - 13lei

Всъщност има доста теми за Букурещ и най-вече забележителностите им и ще потърся линк, за да четеш още коментари.
Би трябвало темата ти да е в "Туризъм".

Аз много харесвам Букурещ заради странните им стари, грандомански сгради. Камък върху камък, с хиляди малки каменни орнаменти, със странни "тенекиени" покриви, огромни, същи с хиляди орнаменти по тях. Изобщо архитектурата там е твърде странна и на малко хора им допада града като цяло.

Имат менюта на английски и знаят английски.
Ние спахме в центъра и беше много чисто по улиците. Нищо общо с мръсотията във Варна. Но това е в центъра, не знам по другите райони как е.

Ето стара тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=668377.0;all

Последна редакция: сб, 02 авг 2014, 20:42 от missNoir

# 3
  • Мнения: 73
Ние сме от Добрич. Гугъл мапс ми дава да минем през Силистра ( май е с някакво корабче ) там не сме минавали границата не знам , какво е по-миналата година ходихме на Мамая и минахме през Кардам.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 633
О, не знам. Ние през Русе минахме и газ до Букурещ - 1 час.

Може да се качите на автобусите hop on-hop off и да разгледате града, да придобиете представа, ако си падате по такъв вид разглеждане. Например до Триумфалната арка специално да се бие път до там, за да я видиш, аз не виждам особен смисъл. Също и за една улица с "павилиони" - сгради на различни страни. Вече съм забравила как точно се казваше тази "забележителност". На нас ни беше интересно - тези сгради бяха с интересна архитектура и ти разказват интересни факти за тях от hop on-hop off-а. Обиколката беше час или час и половина.

# 5
  • Мнения: 73
Не, с колата сме навсякъде. Каква е таксата на Русе?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 633
Коя такса? За моста? 4лв или 6лв

Имай предвид, че там шофират като талибани. Никакво спазване на правила, много, много свирят, изпреварват дори от дясно Simple Smile, мигачите не ги признават. На мъжа ми му се наложи доста да шофира в града докато бяхме там и сега се шегуваме с израза "шофираш като румънец".

Но вие си спазвайте стриктно правилата, защото имат много високи глоби, както и необозначени коли, които "шарят" из града. Така сме чували и чели и се стараехме да сме изрядни, а те да си карат както искат.

# 7
  • Мнения: 50
Таксите за Дунав мост са следните:
- от България - 4 лв.
- от Румъния - 3 евро
Седмична винетка - 3 евро, най-удобно е да си я купиш онлайн https://www.roviniete.ro

# 8
  • Мнения: 541
Ориентировъчно с колко леи трябва да разполагаш, за един ден, ако ще харчиш само, за да хапнеш или пийнеш нещо някъде или да вземеш някой дребен сувенир?

# 9
  • Мнения: 1 036
Имам един въпрос- Някой има ли идея, кога развалят коледния базар пред университета в Букурещ? И изобщо има ли друг коледен базар?
Букурещ е много красиво украсен за празниците, но няма да успеем преди Коледа, а между двата празника ще има много време

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт