Мерки за ръст на подрастващи

  • 20 689
  • 102
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 424
Здравейте,

някой може ли да ми даде таблица с нормалните размери за височина за тинейджъри.

Дъщеря ми е на 11 г. и е висока 140 см. Но повечето момичета на нейната възраст , са значително по - високи. Аз също имам среден ръст 164см. Баща и 182 см.

Нормален ли е ръста и според вас?

Последна редакция: сб, 30 авг 2014, 08:50 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 12 011
Дребничка ми се струва.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 341
jet, погледни тази таблица, ако искаш, доста подробно е даден ръста според месеците и годините:
http://www.who.int/growthref/hfa_girls_5_19years_z.pdf?ua=1

Има известно отклонение от средните стойности при твоята девойка, но дори не стига до първата сигма, което си е съвсем нормален ръст. Нисък ръст биха имали децата с отклонение повече от 2 сигми (стандартното отклонение). Ако продължава да се развива с тези темпове, е много вероятно да е около твоя ръст. Но пък пубертетът тепърва предстои, а тогава не се знае как ще се развият нещата. Само моля те, не позволявай да се стига до драматизиране на тема ръст и неизбежните комплекси след това Praynig Сигурна съм, че девойката е прекрасна точно толкова колкото и ако беше с 5 см по-висока  Hug

# 3
  • Мнения: 5 259
Не може всички да са със среден ръст Simple Smile Детето е изцяло в нормата, не се тревожи. На тази възраст е много неприятно да се различаваш значително от другите, но пък различните правят разнообразието.
Човек не може да промени заложения в гените ръст, но ако искаш я заведи на преглед да се убедите, че с хормоните всичко е наред.

# 4
  • София
  • Мнения: 424
Благодаря за таблицата.

И аз смятам, че не трябва да има драми. Аз лично никога съм нямала проблем с ръста си. Приятелката и много израсна в последната година и взе да и прави впечатление разликата им в ръста.

# 5
  • Мнения: 5 259
Прави ми впечатление, че децата в 5-ти клас са страшно високи, но само момичетата. Момчетата от същия клас изглеждат като по-малките им братчета и като ги видя да си тръгват заедно ми е смешно.
В пубертета нещата се променят, а и растежът не е равномерен. Дъщеря ми е на 6г и за последната година е пораснала с незначителните 2.5 см. Вярвам, че ще има години по-нататък, в които ще вдигне по-висока скорост Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 424
Аз също се чудя какво става.

Някакси момиче в четвърти- пети клас, с обувки 39-40 номер ми е станно. Амо те децата сега са други и се развиват доста по -бързо от нас.

# 7
  • Мнения: 5 259
Не децата са други, а храната е по-различна. Напоследък много по-рано влизат в пубертета, защото на по-ранна възраст достигат съответният процент мазнини в тялото, който задейства този процес. С 2-3 години е спаднала средната възраст за първа менструация.

# 8
  • Мнения: 503
Здравейте! Според мен това с ръста е много относително и строго индивидуално Simple Smile моят син е на 11г. висок е 160 см. носи 39-ти номер обувки,в неговият клас повечето от момичетата са с неговите размери,но има значителен брой момченца,които са доста,доста по-дребни,може би в пубертета нещата ще се нормализират  newsm78 Важното е да са ни живи и здрави дечицата! Хубав ден ви желая!

# 9
  • София
  • Мнения: 12 011
Не децата са други, а храната е по-различна. Напоследък много по-рано влизат в пубертета, защото на по-ранна възраст достигат съответният процент мазнини в тялото, който задейства този процес. С 2-3 години е спаднала средната възраст за първа менструация.

Не съм съгласна с твърдението, че пубертетът започва, когато се натрупат съответен процент мазнини. МОят син е почти на 13, от около година вече са започнали физиологичните промени в тялото му, а е много слаб, процентът мазнини е изключително нисък. За сметка на това по-закръглени момчета на неговата възраст са си още дечковци.

# 10
  • Мнения: 559
jet, погледни тази таблица, ако искаш, доста подробно е даден ръста според месеците и годините:
http://www.who.int/growthref/hfa_girls_5_19years_z.pdf?ua=1


Дали е удобно да помоля за такава таблица и за момчета

# 11
# 12
  • София
  • Мнения: 12 011

Според тази таблица моят син е с голямо отклонение  Rolling Eyes

# 13
  • Русе
  • Мнения: 11 925
   Моят син е 1.33 на 11 г и 1 месец. В класа има само едно момиченце високо, колкото него. Личната лекарка последния път ми извади една таблица, подобна на тази и каза, че е нормално. Понеже е състезател по акробатика имам наблюдения върху повече грацилни деца. В залата има и други като него. Проста са с по-финна костна структура. 

# 14
  • София
  • Мнения: 12 011
Моят дзвер е на 12 години и 11 месеца и е 173 см, тежи 49 кг.

Общи условия

Активация на акаунт