Защо пак настъпих мотиката ....

  • 7 725
  • 63
  •   1
Отговори
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537

Винету, Поразяващата ръка и един бял замръкнали в саваната. Но тъкмо да се устроят за сън, видели в далечината къща. Отишли до нея, но вътре било тъмно.
Влязъл Винету. Чуло се "Туп" и той излязъл с цицина на главата. Влязъл и Поразяващата ръка. Пак се чуло "Туп" и той излязъл с една цицина.
Влязъл белият и се чуло: "Туп!" ... "Туп!". Винету казал:
- Нашият бял брат настъпи два пъти мотиката!


Та кое е това, от което не може да се отървете и въпреки горчивия опит с него, го повтаряте отново и отново ...

# 1
  • Мнения: 4 199
Шоколадът! След всяка среща с него виждам колко много ме мрази, но аз държа на него, нищо, че съм отвсякъде шоколадово презряна.

Това набързо, вместо Запис, че закъснявам за ДК, но ще следя темата с интерес Simple Smile

# 2
  • Мнения: 14 478

Мотика настъпвам два пъти само когато съм в градината. В живота не.
Но за дребните неща (като някоя и друга цигарка, мързел по малко , хапване и пийване по повечко, вдигане на някое и друго домашно  скандалче) си я настъпвам всеки ден. Кво да правиш-човешки слабости...приемам ги за част от мен и не ми пука.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 641
Шоколадът! След всяка среща с него виждам колко много ме мрази, но аз държа на него, нищо, че съм отвсякъде шоколадово презряна.

Умиране има, отърване няма!  Wink

# 4
  • Мнения: 75

Винету, Поразяващата ръка и един бял замръкнали в саваната. Но тъкмо да се устроят за сън, видели в далечината къща. Отишли до нея, но вътре било тъмно.
Влязъл Винету. Чуло се "Туп" и той излязъл с цицина на главата. Влязъл и Поразяващата ръка. Пак се чуло "Туп" и той излязъл с една цицина.
Влязъл белият и се чуло: "Туп!" ... "Туп!". Винету казал:
- Нашият бял брат настъпи два пъти мотиката!


Та кое е това, от което не може да се отървете и въпреки горчивия опит с него, го повтаряте отново и отново ...

Един мъдър човек е казал, че не можеш да се удавиш два пъти в една и съща река  Wink Та... да, повтаряме грешки, но не така героично както първия път, когато ги правим. Въпреки горчивия си опит...очевидно не си учим уроците. Всяко повторение на определена грешка не носи отпечатъка на "първия път", може да има един нюанс, но е различно. Както и усещането за последствията от грешката Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 346
Оооуфф,моето име е Мотика...
Що така не си взимам поука,и пак,и пак настъпвам мотиката...
Е,старая се де,с годините като че ли разредих настъпването,ама все ме боли главата.

# 6
  • Мнения: X
Моята мотика е, че постоянно се оставям на чуждите настроения да ми влияят и да ми развалят деня. Както и това, че съм все много добричка, оставям хората да ме яхнат и после малко да надигна глас, ставам лоша, проклета, ината...абе ужасна просто!

# 7
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Хубаво беше казано по-нагоре, може да повториш една грешка и 100 пъти, и всеки път "отзвука" от нея е различен.
Замислям се, моята "мотика" е прекаленото ми доверие към хората. Хиляди пъти съм си казвала, че не трябва да се доверявам напълно, защото винаги оставам разочарована. И минава време, може години да са, накрая виждам, че човекът е читав и му се доверявам напълно и след известно време горчиво страдам. НО, поне се научавам да виждам не само защо, но и как ми забиват ножа в гърба.
И както казах, всеки път е по различен начин. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 10 110
Когато най-много обмислям нещо и съм сигурна, че съм взела всички мерки, това да не се случи, точно тогава я настъпвам. ooooh!
Оказва се,че бързите решения не ме срещат с нея. Ха, сега де! newsm78

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 1 151
Много интересна тема и забавно заглавие.... Благодаря на авторката.

Мисля си коя е моята "мотика" и осъзнавам, че ако разбера, че нещо е "мотика", то няма да го настъпя два пъти.  Следователно=> проблемът ми е в осъзнаването на проблема

# 10
  • Мнения: 9 016
Нямам проблеми с мотиките - обичам всичките си пороци и пороченца  Mr. Green
Животът трябва да е шарен, не планирам друг, така че гледам да не го играя консерва и много подредена

# 11
  • Мнения: 7 171
Ей този форум ми е мотиката. Отдавна съм осъзнала и аз като Цонна, че с малки изключения си е губи време, но като един завършен мазохист, продължавам "да копам с мотиката".

# 12
  • Мнения: 3 868
След всеки махмурлук си казвам - "Няма да пия повече". Пуста мотика, случва се да я настъпвам от време на време.
Имам си и още една мотика - шоколад. Ето, сега трябва да спра да ям шоколад поне за два месеца, ама как?  Thinking

# 13
  • Мнения: 2 752
Много съм предпазлива във всичко и не настъпвам лесно мотиката. Това ми е така да се каже порок  Laughing
Да, но се случва, когато аз го реша, напр. по собствено желание се доверявам на обичани от мен хора, които въпреки, че знам, че вземат необмислено решение, не мога и не искам да нараня. Съгласявам се с тях само защото не искам да се чувстват контролирани от мен. И това се случва отново и отново. Ноооо само ако това впоследствие наистина няма да е фатално и непоправимо.

# 14
  • Мнения: 7 849
Как два пъти `ТуиГ? Аз съм от тия дето я настъпвам много повече от два пъти. Една съща при това. По едно време ми писна и се замислих колко е глупаво не само да повтаряш грешките си,  а даже да ги поентваш. И понеже от мисленето ме заболява глава установих:  виновен е този, който оставя мотиката. В една и съща леха.

Общи условия

Активация на акаунт