На море в ТУРЦИЯ - тема 33

  • 122 177
  • 706
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 164
И на мен така ми се струва. Пък и като гледам, единствената оферта на Ориент за Акчай е за юли и август......рових из нета да видя някакви предложения за Акчай, защото сравнително ми допадна, за разлика от Дидим, но не намерих.
alinnna Hug приятелко, привет!
Като човек 3апо3нат с Акчай и почивал в Айвалък и три пъти в Дидим, ще ти кажа , че грешиш.Ако се 3апо3наеш по-обстойно ( не само от автобуса) няма как да ти допадне Акчай повече от Дидим. Акчай си е едно село - буквално.Такива са му и хотелите. Дидим е симпатичен, бър3о ра3виващ се курорт.Трябва да видиш и Алтънкум. Там се ходи не толкова 3аради градчето, колкото 3аради определени хотели. Веноса и Палм Уингс ( примерно) са перфектни хотели на приемлива цена.А3 обичам морето и хубавия плаж...по цял ден съм там. На басейни не стъпвам. Поради та3и причина  предпочитам да се 3абия в Дидим или в хотел на Лонг бийч в Кушадасъ. Няма как да и3бера хотел на 500 м от плажа;хотел с камъняци или хотел с платформи от които да скоча в 3 м дълбочина. Но, това е мое мнение и мои предпочитания. Хората сме ра3лични и харесваме ра3лични неща.

# 421
  • Мнения: 1 120
Благодаря Wink

Последна редакция: пт, 10 окт 2014, 11:19 от L0v3d

# 422
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Влизам да задам много смешен въпрос, който не ми дава мира - човек,който има необслужван с години кредит може да излезе от България и отиде на почивка в Турция,нали? Няма проблеми?

Няма проблем.
Друг е въпросът защо има просрочен кредит, като има пари за почивка  Laughing

# 423
  • София
  • Мнения: 164
Не съм съгласна с теб vanq_6119 относно плажовете на Акчай, Йорен, Айвалък и Дикили. Плажовете в тези градчета, са много хубави - жълт ситен пясък и широки плажни ивици. Хотелите, които се предлагат в тези курорти от БГ агенции са на самия бряг. Твърдя това от личен опит - почивала съм в тези курорти, както и в Дидим и имам база за сравнение.
Акчай въобще не е село или селце . В това селце има търговски улици /не само по крайбрежната улица/ с магазини на почти всички големи и известни търговски марки. Две-три сладкарници "Мидо" и още няколко от този таргет. Също така, има големи магазини на "Кира", "Мигрос" и "Карфур", както и два МОЛ-а. Разбира се, не мога да не отбележа, че в тези курорти сезона е по-кратък, предвид температурата на морската вода, все пак тези селища се намират по-насевер от Дидим.

Последна редакция: пт, 10 окт 2014, 09:51 от Ani_iv

# 424
  • Мнения: 5 459
И на мен така ми се струва. Пък и като гледам, единствената оферта на Ориент за Акчай е за юли и август......рових из нета да видя някакви предложения за Акчай, защото сравнително ми допадна, за разлика от Дидим, но не намерих.
alinnna Hug приятелко, привет!
Като човек 3апо3нат с Акчай и почивал в Айвалък и три пъти в Дидим, ще ти кажа , че грешиш.Ако се 3апо3наеш по-обстойно ( не само от автобуса) няма как да ти допадне Акчай повече от Дидим. Акчай си е едно село - буквално.Такива са му и хотелите. Дидим е симпатичен, бър3о ра3виващ се курорт.Трябва да видиш и Алтънкум. Там се ходи не толкова 3аради градчето, колкото 3аради определени хотели. Веноса и Палм Уингс ( примерно) са перфектни хотели на приемлива цена.А3 обичам морето и хубавия плаж...по цял ден съм там. На басейни не стъпвам. Поради та3и причина  предпочитам да се 3абия в Дидим или в хотел на Лонг бийч в Кушадасъ. Няма как да и3бера хотел на 500 м от плажа;хотел с камъняци или хотел с платформи от които да скоча в 3 м дълбочина. Но, това е мое мнение и мои предпочитания. Хората сме ра3лични и харесваме ра3лични неща.


Благодаря ти, мила Ваня. В такъв случай моят фаворит си остава Мармарис, понеже аз не обичам да ходя сама на плаж, а синът ми и половинът, както съм споменавала, обичат екскурзии и разходки. На плаж и със синджир не мога да ги заведа  Mr. Green Миналата година ходихме само 2 пъти на плаж, като единият път нямаха избор, защото бяхме на екскурзия в Далян, а там плажът е включен в екскурзията, та леееекичко  се оказаха измамени  Laughing

# 425
  • Русе
  • Мнения: 166
Здравейте,
Нахлувам в темата Ви, моля препоръчай те ми хотел в Мармарис. До сега сме посещавали Кушадасъ и Дидим . Искани се следващата почивка да е в Мармарис ,държим да има пързалки и добра храна, чистота на ниво. Четох темата но не можах да се ориентирам кой хотел да избера. ще ви бъда благодарна за съдействие.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
               Green Nature Resort 5* на 2 км. от центъра на града,има пързалки детски кът .Тук има много доволни и аз чакам за ранните записвания, за края на август като цена за 2възрастни и 2 деца от 7-12 години цените са добри.Има и много по добри,ама или са далеч от центъра или нямат пързалки все нещо липсва,тук само не ми хареса ,че плажа е на 500м. и няма бар на плажа,Ама за 5 звезден хотел цената е ниска  пък и моя не му харесва на морето,че покрай басейните било по интересно-дарс,мини голф тъй че това да му е кусура.

# 426
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте,
Нахлувам в темата Ви, моля препоръчай те ми хотел в Мармарис. До сега сме посещавали Кушадасъ и Дидим . Искани се следващата почивка да е в Мармарис ,държим да има пързалки и добра храна, чистота на ниво. Четох темата но не можах да се ориентирам кой хотел да избера. ще ви бъда благодарна за съдействие.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
               Green Nature Resort 5* на 2 км. от центъра на града,има пързалки детски кът .Тук има много доволни и аз чакам за ранните записвания, за края на август като цена за 2възрастни и 2 деца от 7-12 години цените са добри.Има и много по добри,ама или са далеч от центъра или нямат пързалки все нещо липсва,тук само не ми хареса ,че плажа е на 500м. и няма бар на плажа,Ама за 5 звезден хотел цената е ниска  пък и моя не му харесва на морето,че покрай басейните било по интересно-дарс,мини голф тъй че това да му е кусура.

Аз препоръчвам да се ориентирате към хотелите в Ичмелер, защото са с по-голяма територия и имат добри детски кътове и пързалки за деца и възрастни. Тези в центъра са по-скоро градски тип и не мисля, че ще отговорят на изискванията ви.
Green Nature ми е много в тъча. Много голям минус му е това, че няма плаж.

# 427
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да изкажа впечатленията си от почивката ни тази година в Мармарис, хотел - Grand Pasa 5* ( 6 нощувки, 7 пълни дни )
След дълго търсене и четене на коментари, реших да пробваме там и мога с ръка на сърцето да ви кажа, че сме повече от доволни  newsm10
Като начало пътувахме с приятелката ми, пътуването беше от летище София до летището в Бодрум, Пътувахме със сравнително голям самолет ( 240 души ) и полета беше супер, трансфера до хотела беше час и половина със почивка от 20 минутки. Отпътувахме от София в 4 часа през нощтта и пристигнахме за 1 час в Бодрум, там се позабавихме на летището и в крайна сметка към 8:30 бяхме в Хотела. Момчето от фирмата която ни пое в Турция ( руски турооператор ) ни заведе до рецепцията, там ни казаха да изчакаме до 13ч за стаята. След 2 минутки вече бяхме с гривни и поканени любезно да закусим. Оставихме багажа в стаята за съхранение на хотела. След закуската решихме да разгледаме околността и да се ориентираме набързо за обстановката. Към 12ч. стаята беше ОК и се настанихме. Стаята беше с изглед към морето ( въпреки, че не бяхме платили за такава) но там където и да ви настанят все е хубаво, защото хотела не се намира на голяма и шумна улица както почти всички хотели на първа линия. Стаята беше чудесна с голяма баня, вана, сешоар, климатик, хладилник и хубава тераска с масичка и столчета.
С няколко думи:
- Храната беше уникално добра, разнообразна, вкусна и няма как за 7 дни човек да повтори нещо. Има и детска кухня  Wink
- Алкохол, напитки и т.н. бяха на ниво. Само кафето им не ми хареса, но да приемем, че съм кафеджия и капризен относно кафето  Laughing
- Телевизорите са ограничени софтуерно да не се увеличава звука до край, което ме подразни, но после му свикнах  Laughing (просто има канали, които са по-тихи)
- Всеки ден се сменяха кърпите, оправяха се леглата и се чистеха стаите! Хигиената определено е на много високо ниво  Wink  Има сейф във всяка стая ( 2 евро на ден ) Ние го ползвахме и съм доволен, за 24лв не съм мислил нито документи, нито пари, нито нищо  Simple Smile
- Имахме проблем с ключалката на вратата на терасата, точно 5 минутки след като казах на рецепцията, всичко беше поправено  Wink Бърза реакция и добро отношение  Wink
- Басейна в хотела е голям и много чист, има и 3 водни пързалки за разнообразие, естествено трябва да се стане малко по-рано за да си хвърлите кърпата на някой шезлонг, но дори и да не го направите пак няма да останете без шезлонг и чадър  Wink
- Анимацията ставаше, всеки ден ( през деня ) беше едно и също.... вечер се провеждаха разни игри и т.н. За разлика от други хотели, които видяхме, тук нещата просто бяха на по-културно ниво. Нямаше мазна турска чалга до 00 часа, което ми хареса  Grinning
По време на нашата почивка в хотела имаше само англичани, немци и няколко руснака, ние бяхме единствените българи  Laughing
Хотела се намира на 300м от плажа и от хотел Pasa Beach, може да се ползва плажа на Pasa Beach напълно безплатно, но не ми хареса каменистото море и ходихме само един ден на плаж. Ходихме и на разходка с корабче до остров Клеопатра, там се плицикахме защото дъното е със ситен пясък и е перфектно  Grinning
Последния ден при напускане на стаята в 12ч. си оставихме багажа в стаята за багаж и откарахме цял ден на басейна, защото пътувахме в 20:30ч. вечерта към летището  Laughing Гривните не се свалят разбира се, и въпреки, че нямате вече стая си ползвате всичко в хотела. След като вечеряхме, дойде автобуса да ни вземе към летището. В 1 часа вече си бяхме в София  Grinning
Не ме бива много по описването но с 2 думи мога да ви кажа, че ако сте се насочили към по-културна обстановка, спокойна почивка, добро обслужване, чистота и добра храна, определено вашето място е Grand Pasa  Wink

Ето и малко снимки:

Задната страна на хотела ( там е басейна )












Стаята



Изгледа от стаята



Плаж - pasa beach




Ако имате въпроси питайте на ЛС, не влизам много често в форума, но ще ви отговоря  Wink

# 428
  • Мнения: 5 459
Здравейте,
Нахлувам в темата Ви, моля препоръчай те ми хотел в Мармарис. До сега сме посещавали Кушадасъ и Дидим . Искани се следващата почивка да е в Мармарис ,държим да има пързалки и добра храна, чистота на ниво. Четох темата но не можах да се ориентирам кой хотел да избера. ще ви бъда благодарна за съдействие.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
               Green Nature Resort 5* на 2 км. от центъра на града,има пързалки детски кът .Тук има много доволни и аз чакам за ранните записвания, за края на август като цена за 2възрастни и 2 деца от 7-12 години цените са добри.Има и много по добри,ама или са далеч от центъра или нямат пързалки все нещо липсва,тук само не ми хареса ,че плажа е на 500м. и няма бар на плажа,Ама за 5 звезден хотел цената е ниска  пък и моя не му харесва на морето,че покрай басейните било по интересно-дарс,мини голф тъй че това да му е кусура.

Грийн нейчър е поне на 3 км от центъра, а плажът няма как да е на 500 метра, при положение, че е в Ичмилер. Нас този хотел ни устройва, защото е удобен и има прекрасна храна, а и ние не сме любители на плаж.

# 429
  • Мнения: 14
Здравейте! Преди броени дни се върнахме от нашата ваканция в Кефалука Резорт - Бодрум, където бяхме в периода 26.09. - 4.10. Трябва да призная, че бяхме малко скептично настроени, защото за този хотел мненията във всички теми се броят на пръсти и мислехме, че има някаква причина, поради която хотелът не се посещава от много българи, но...  се оказа, че хотелът е повече от чудесен и имаше много сънародници. На практика все още съпреживяваме хубавите моменти, които имахме там!
Хотелът е с интересна архитектура, добро разположение и прекрасни зелени площи - около 50 дка. Вярно, на 20 км е от Бодрум, но ако човек иска да се разходи до града, на разположение са градските маршрутки - долмуши, които са с фиксирана цена - 6.5 лири на човек в едната посока, а на 10 км е и градчето Тургут Трейс, където обаче не сме ходили.
Пътувахме от София, около 18 часа до Бодрум, с Турс Клуб, пристигнахме в Кефалука около 10 часа и още при регистрацията ни казаха кои са нашите стаи (бяхме компания от 3 приятелски семейства без деца), които обаче трябваше да изчакаме да освободят и почистят до 14 часа. В хотела НЯМА гривни - след регистрация всеки е вече гост на хотела и може да ползва всичко, което той предлага. Много мило и любезно веднага ни поканиха на късна закуска, и точно в обявения час ни раздадоха картите за стаите и плажните хавлии.
Стаите:
Тъй като хотелът е разположен на склон, само лобито е на нивото на улицата, над него има два етажа, а всички останали етажи "пълзят" надолу по терена към нивото на морския бряг. Нашите стаи бяха на предпоследния, 7-ми етаж, с големи тераси и прекрасен изглед към морето и залива Акялар. Стаите са просторни, чудесно обзаведени, минибарът се зареждаше безплатно всеки ден с безалкохолни, бира и вода, сейфът в стаята също е безплатен. Чистеше се ежедневно, козметиката в банята се допълваше всеки ден, хавлиите също се сменяха ежедневно. Имаше интернет във всяка стая - безплатно. Единствено липсваха БГ ТВ канали, но ни обясниха, че на сателитът, който захранва хотела, не са качени български телевизии.
Басейните:
Погледнат отгоре, басейнът изглежда един, макар и огромен, но на практика е конфигурация от преливащи един към друг по-малки басейни с различна форма. В единия край имаше джакузи и водни каскади, а в другия е собственият аквапарк на хотела с 4 различни по форма и дължина пързалки. Шезлонги имаше предостатъчно, единствено сутрин рано се запазваха ратановите ладии, лежанки и беседки, които все пак не са чак толкова много, че да има за всички гости - но пък са мнооого удобни! Simple Smile Два от басейните бяха детски, 40 см дълбочина. Пробвахме също турската баня, вътрешния басейн и сауната, тъй като в деня на пристигането ни  беше доста хладно и валя дъжд. Температурата на външните басейни бе около 24 градуса, а на въздуха - средно 29 градуса. В следобедните часове започваше да духа вятър откъм морето и затова връхната дрешка, когато си навън на бара, в ресторанта или амфитеатъра вечер, си беше задължителна!
Плажът:
Собствен, пясъчен и платформи край кея, оборудвани с чадъри и шезлонги, както и бар. Водата, макар и леко хладна за моя вкус, бе изключително чиста, плуваха си много и всякакви красиви риби, без да се плашат от хората. Малко е каменисто на влизане, но са осигурени пътечки, по които се стига до пясъчно дъно.
Храната:
Е, тук каквито и прилагателни да използвам, ще са недостатъчни!!! Изкушенията бяха безброй - не забелязах да има повторения в менюто! И трябва да отбележа, че всичко беше много вкусно, макар и да имаше доста пикантни - лютивички ястия. Дори си припомнихме истинския вкус на сиренето и киселото мляко, който май тук у нас вече е доста трудно да опиташ...! Sad
Пилешко, пуешко, патешко, агнешко, заешко месо, риба - приготвени по най-разнообразни начини. Салатите - също бяха изключително разнообразни. Десертите - баклави, толумбички, кадаиф, грис-халва, торти, пасти, тирамису, пудинги, плодове - всеки ден и на обяд, и на вечеря. Сладолед се предлагаше в сладкарницата до басейна от 12 до 18 часа. Сутрин пред гостите се приготвяше прясно изцеден фреш от портокали - безплатно, както имаше и други видове натурални сокове в кутии.
Имаше и 2 тематични вечери в основния ресторант - турска и морска, която ни остави наистина без думи - миди, калмари, скариди, суши,  пържени и печени различни видове риба, дори цяла риба тон, дълга около 1.5 м, печена в сол, от която имаше за всички, пожелали да опитат. Тази вечер завърши с огромна сладоледена торта - дали беше 20 или повече кг, не мога да определя! Всички напитки се носят от сервитьори, които тичаха като навити пружинки! Simple Smile И само на някои от тях им личеше натрупаната умора, но въпреки това бяха изключително мили и дружелюбни. Това се отнася за целия обслужващ персонал в хотела, който се трудеше като рояк неуморни пчелички - не видях някой да стои със скръстени ръце... Да вмъкна и ред за хигиената - нямаме никакви забележки, всичко беше на ниво. Още при пристигането си установихме, че една от настолните лампи не работи - само се обадихме на рецепцията и до час я смениха.
Ресторантите:
Основен, с вътрешна зала и голяма тераса с осигурена зона и за непушачи, снакс-бар за бургери и различни видове картофи, друг италиански, който е разположен до плажа и предлага пици и спагети от 12 до 17 ч., а вечер работеше като а-ла карт ресторант и лунна дискотека след 22 часа. Че имаше и отделен кът за гюзлеме с техния много вкусен айрян, е ясно! За сладкарницата до басейна вече споменах по-горе. Там освен торти и сладкиши, печаха и гофрети на място. Има и същинска дискотека, май беше на 5-я етаж, но не съм съвсем сигурна, която работи от 23 часа. Не сме посещавали а-ла карт ресторантите, защото основният ни беше пре-, предостатъчен! Те са платени - по 10 евро на човек за посещение.
Баровете:
Има в лобито, на плажа и до басейна, който работи денонощно. Напитките - маркови (само най-ексклузивните марки бяха платени, като напр. френски коняк Курвоазие)  и местни, кафето - турско, еспресо и шварц, лате, макиато, капучино... Страхотни алкохолни и безалкохолни коктейли приготвяха, но не успяхме да опитаме всички видове... Sad
Анимацията:
Въпреки, че наближаваше краят на сезона, всички аниматори буквално се раздаваха и през деня, и през вечерта, за да създават настроение на гостите. Освен в амфитеатъра, имаше и програма с музика на живо в някои вечери  на бара край басейна. Комедийно шоу, Мис Кефалука, турска вечер, огнено шоу са някои от другите акценти в програмата за забавления.
Градината:
Прекрасна! А само преди 4-5 години на това място е било абсолютна пустош (намерихме в нета снимки от процеса на строителство на хотела) - много работа е хвърлена, но резултатът е страхотен! Просторно, зелено, очите ти не могат да се откъснат от цветята, палмите, банановата горичка, декоративните поточета и мостчета... Има и детски кът, както и тенис-кортове, а на плажа - възможности за различни водни спортове, но тъй като не сме ги пробвали, нямам впечатления.
Гостите:
Най-многобройна бе групата на холандските гости, после на полските, английските, белгийските, българската група, малко французи и румънци, никакви рускоговорящи! Нямаше от онези английски туристи, които отиват на почивка заради алкохолния туризъм, въпреки че възрастовите граници на всички гости бяха много широки - имаше както младежки компании, така и млади семейства с деца, и гости на доста почтена възраст! Simple Smile
Вероятно има още много подробности, които биха били интересни на някои от вас, но тъй като постът си стана цял пътепис, ще спра дотук! За Бодрум и забележителностите вече е писано, но ако някой има въпроси за хотела и града, ще отговоря с удоволствие! И наместо заключение - от всички хотели с 5 звезди, в които сме почивали до момента в Турция, този най-много заслужава своите! Ние имахме прекрасна ваканция и отново бих се върнала с нескрито удоволствие в Кефалука, само да е живот и здраве! Simple Smile

Последна редакция: сб, 11 окт 2014, 22:52 от Andy66

# 430
  • Мнения: 5 459
Мис Джулай, аз ,обаче, не разбрах: Мармарис, или Бодрум -кой е фаворит  Wink ?

# 431
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Мис Джулай, аз ,обаче, не разбрах: Мармарис, или Бодрум -кой е фаворит  Wink ?

И аз това се питам  Laughing
Различни са като курорти. И двата са невероятно красиви. Бодрум е по-хълмист и скалист, докато Мармарис е много зелен. Все още не мога да преценя кой е по-хубав. Отидете в Бодрум задължително. Ще ви хареса.

# 432
  • Мнения: 5 459
Мис Джулай, аз ,обаче, не разбрах: Мармарис, или Бодрум -кой е фаворит  Wink ?

И аз това се питам  Laughing
Различни са като курорти. И двата са невероятно красиви. Бодрум е по-хълмист и скалист, докато Мармарис е много зелен. Все още не мога да преценя кой е по-хубав. Отидете в Бодрум задължително. Ще ви хареса.
Аз точно за това те питам, защото чета доста добри отзиви за Бодрум. Пък и малко разнообразие не е излишно.......Така ли ми се струва, или действително цените на почивките в Бодрум са по-ниски от тези в Мармарис. В кой хотел бяхте там.......Аз от сега се замислям, че никак не сме спестовни, а за тези почивки се налага да се пести  Wink

# 433
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Мис Джулай, аз ,обаче, не разбрах: Мармарис, или Бодрум -кой е фаворит  Wink ?

И аз това се питам  Laughing
Различни са като курорти. И двата са невероятно красиви. Бодрум е по-хълмист и скалист, докато Мармарис е много зелен. Все още не мога да преценя кой е по-хубав. Отидете в Бодрум задължително. Ще ви хареса.
Аз точно за това те питам, защото чета доста добри отзиви за Бодрум. Пък и малко разнообразие не е излишно.......Така ли ми се струва, или действително цените на почивките в Бодрум са по-ниски от тези в Мармарис. В кой хотел бяхте там.......Аз от сега се замислям, че никак не сме спестовни, а за тези почивки се налага да се пести  Wink

Бяхме в Исис. Писала съм мнение за хотела. Трябва да го има на първа страница.  Хотел с прекрасна територия и много зеленина, но и с някои забележки. Според мен цената му е малко висока за това, което предлага. Абе вие решете за Бодрум, пък ще ви намерим хубав хотел  Hug

# 434
  • Мнения: 1 030
miss july   Hug
Виждам, че сте изкарали добре и най-важното си доволна от хотела!
Имам въпрос. Има ли някаква реновация на стаите във вилите! Ние последно бяхме там 2012г. и вече имаха нужда /не че това ни попречи да сме супер доволни/.
Относно темата любим курорт в Турция, моя фаворит до момента е Мармарис, като съм посетила освен него, Бодрум, Кушадасъ+ Йоздере, Фетие и само минаване покрай Айвалък. Следващата ни цел е района около Анталия!

Общи условия

Активация на акаунт