Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - тема 35

  • 90 493
  • 770
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 248
Да продължим обсъждането на приятните и проблемните моменти, свързани с дългото кърмене.
Предната тема: ТУК

Последна редакция: пт, 05 сеп 2014, 10:59 от Епона

# 1
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Вместо запис да попитам-колко дългото кърмене се приема за дълго? Оставам с впечатление, че много майки смятат за подвиг, че са кърмели 6 месеца.

# 2
  • Мнения: 3 248
То за някои и 1 месец е геройство, да не говорим седмица... Лично аз не посмях да се разпиша в темата, преди да сме се кърмили 2 години и половина.  Blush

# 3
  • Варна
  • Мнения: 709
За мен дългото кърмене е онова, което се счита за излязло от едногодишната норма, т.е. повече от година и половина.

# 4
  • Мнения: 167
след година си мисля...

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
За мен лично дълго кърмено дете е след 2 годишна възраст.Но,като гледам стандарта за кърмене в България какъв е,ще излезе че всички кърмещи след 3 месеца са дълго кърмещи  Tired .Днес гледах "Преди Обед" за първи път след раждането на сина им,Юлиана Дончева и Стъки дават интервю.И започнах да се мисля за Богопомазана  Sunglasses.Много лаком бил сина им и тя не можела да произвежда достатъчно и се наложило дохранване.Бебето е на 1 месец.С тея пари дето ги имат можеха да си наемат консултант по кърмене 24/7.Та верно взех да се чуствам специална с почти 3 години кърмене,то всякакви звезди небесни ми обясняват на екрана как "нямали кърма",и то ще излезе че на всички жени кърмата им намалява към края на 1-ви месец и до 3-ти са минали изцяло на изкуствена храна.Пък ние сме някакви извънземни,дето не само че не намалява,а се и увеличава при нужда

# 6
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Да, и Теди Велинова обясняваше при Гала какво голямо желание имала да кърми, но на виж, след месец кърмата и спряла....

# 7
  • Мнения: 751
Здравейте, имам въпрос към по-опитните кърмачки. Дъщеря ми е на година и три месеца и продължава да суче като новородено (през деня 3-4 пъти, нощем - през 2 часа). Ако има подобни случаи, може ли да ми кажете кога да очаквам да разреди нощните кърмения?

# 8
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Здравейте, имам въпрос към по-опитните кърмачки. Дъщеря ми е на година и три месеца и продължава да суче като новородено (през деня 3-4 пъти, нощем - през 2 часа). Ако има подобни случаи, може ли да ми кажете кога да очаквам да разреди нощните кърмения?
И при двете ми деца - като избиха зъбките Simple Smile не че е "правило" някакво, но и за двамата цокането нощем при зъбоникнене бе утеха и облекчение. Спрях да броя буденията като се научих да кърмя в легнало положение Simple Smile

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Синът ми спря да се буди от раз, на 1 и 1/2 години, когато му избиха кучешките...
Щерката още си ме вдига по 2-3 пъти на нощ, а ако я мъчи зъбче - умножи по 10 Simple Smile
За дълго кърмене аз смятам след втората годинка Simple Smile

...И не всички "звезди" в България нямат кърма - за Алекс Сърчаджиева и Нети се сещам в момента... Последната ми се издигна в очите като я слушах на едно интервю, в което обясняваше, как ще кърми бебето ПОНЕ до 2 години Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 1 363
И според мен границата е 2 год., но покрай мен почти не останаха кърмещи мами за това реших, че съм дългокърмеща. да не говорим, че дори баща ми започна да ми обяснява подробно как трябва да го отбивам и да го уча на хумана.
А че за мен е подвиг - подвиг е, и то голям, защото в първия месец се оказа, че бебо е качил едва 500гр и кърмата ми не стига, 1 месец дохранвах с АМ и земята обърнах само и само да я махна добавката. След всеки изминал месец си казвах - ето, избутахме и тоя месец, а дали ще има кърма и за другия? Е, слава Богу, и след годинката има!  Blush
А иначе може би наистина след първия месец има нещо като намаляне на кърмата, и тогава вече зависи какво ще прави майката по въпроса и дали ще остави нещата така.

# 11
  • Мнения: 3 248
Аз си бях наумила, че чудо да става, добавка няма да давам. В родилното за съжаление не бяха чак толкова продкрепящи, колкото може би имах нужда като родилка, та там няколко пъти пи АД, общо взето  през нощта, защото ме убеждаваха, че трябва да си почивам. Бая борба беше и да го кърмя на поискване там, но за това повече ми се получи. Сега като се върна назад, се чудя на глупостта си, но стрес и страх си оказват влияние на разумната преценка. Слава богу, след това в къщи нещата се наредиха, макар и да цокаше за по час през час... Случух на подкрепа, и въпреки че първият месец беше качил само 400 гр., двама различни лекари, вкл. и от болницата, в която раждах, (явно там неонаталозите са по-наясно от акушерките) ми казваха, че всичко е ок и да НЕ давам добавка, всичко ще се е наред. И наситина, въпреки че изяждаше по-малко от нормативните мл. (мерек като луда преди и след всяко ядене около 2 месеца), то на втория мецес беше +1 кг, а на третия още +1.100. А сантиметрите му всеки месец бяха много. И съм убедена, че най-голямо влияние за продължителното ни кърмене оказва МОЕТО (и на детето) желание. Убедих се, че няма ли майката желание, има хиляди оправдания! (Естествено, че има и някои редки изключения.)

# 12
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
о, не се изказах "компетентно" колко е "дълго кърмене"...  Laughing Ми де да знам, може би като прехвърля гонина и половина... Поне аз кърмих голямото си дете до навършване на 1 г. и 10 м. и си казвам, че е дълго кърмено дете - поставих световни рекорди в родата  Joy Щях и още да го кърмя сигурно, но ми предстоеще операция и затова плавно и като учебник го отбих. Сестра му сега мисля да кърмя до естествено отбиване, все повече се чудя дали ще стане така - тя все не вярва като й обяснявам, че по някое време "ането" ще спре да дава мляко  Laughing

# 13
  • Мнения: 3 020
като я слушах на едно интервю, в което обясняваше, как ще кърми бебето ПОНЕ до 2 години Simple Smile[/color]

Сподели дали наистина така е направила... защото ЩЕ и ГО ПРАВЯ много пъти се разминава.
Моя приятелка роди тази година април месец, тя ЩЕШЕ ДА КЪРМИ поне до годинката, така разправяше преди да роди, отдавна вече дава АМ.
Всички са много "примерни" на думи, но виж после делата им Wink

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Не съм попаднала на информация, но според мен - ще Simple Smile
Говореше за кърменето като единствен вариант и... Абе по начина, по който говори една отдадена кърмачка, която не кърми "защото така трябва", а защото така го усеща  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт