Двойният стадарт

  • 6 885
  • 194
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Кой как възприема правилата ако засягат личните му интереси?Склонни ли сме да се съобразим,или ако има възможност специално за нас да се направи изключение? И с цената на какво се борим за личната си изгода?
Валидно ли е: "който плаща,той поръчва музиката" независимо от това ,че е в разрез с наложените му правила? Това се отнася за ежедневни ситуации,не за норми определени от закона.Демек темата не е политическа,а е провокирана от ситуация тази сутрин,но ще оставя на вашето въображение и личен опит да се развие.Grinning

# 1
  • Мнения: 6 365
Да не те глобиха за половин гума на тротоар?

Дразня се, когато глобите не са за истинско и пречещо нарушение, а очевидно за събиране на пари за община, която няма акъл да ги събере от други места.

# 2
  • Мнения: 231
Не,не е това и дори няма нищо общо Laughing Написах,че няма връзка с определени със закон правила.

# 3
  • Мнения: X
Какви правила? За какво става дума?

# 4
  • Мнения: 12 683
Много малко са нещата, за които се налагат глоби, та въображението ми съхне.

# 5
  • Мнения: 231
Ок.Може би без пример няма да стане.Случката е следната.
Имаме хотел в които се предлага закуска единствено и само за гостите на хотела.Доста пъти са идвали външни хора които искат да се възползват от храната(мога да дам доста примери).Днешната ситуация беше точно такава.Та в случая г-на направи скандал до небесата,че след като искал да си плати ние сме длъжни да му осигурим храна.Заведения за хранене около нас колкото иска .Спокойно може да отиде да хапне. Но понеже негови приятели спят тук,а и при това не за пръв път(той ги водел постоянно),докато ги изчака да слязат ще вземе да си плати един сандвич(който дори не се предлага в менюто).Разбирам положените усилия да упъти познатите си да дойдат да спят при нас,но това е защото го устройват цените и обстановката.Не поради някаква друга причина.Но в днешният ден излезе,че е абсурд това да не му дадем храна,при условие,че има налична.Той не е склонен да се съобрази с вътрешната политика,а се започна естествено:"Който плаща,той поръчва музиката".След като с неговите думи му отговорих,че е абсурд да получи храна(при това с най-любезният си тон)се развика още по силно(голяма драма ако не хапне за 10-те мин през които ще изчака познатите му)...Искал да говори с управителя Shocked е,и, какво ще промени това?...Ами съжалявам,но правилата са точно заради това за да се спазват.След като сме преценили да е по този начин,означава,че има причина за това.
Сега след като обмислих ситуацията се зачудих,че може би е бил прав(за себе си) и дори го разбирам.Но ако погледне от наша гледна точка ние сме прави за себе си и не беше нужно да се вихри някакъв безсмислен скандал.И не само,а да се продължи да се коментира,но за воалирано което пък още повече ме втрещи Shocked Мисля си,ок,за него добре,а за другите какво? И от там темата и всички въпроси по горе. Grinning. Извинявайте ако звуча объркано,но мислите ми летят по бързо от буквите Wink

Последна редакция: сб, 06 сеп 2014, 13:39 от АGlAIS

# 6
  • София
  • Мнения: 1 115
Като чуя Който плаща той поръчва музиката и откачам.Толкова да ме дразни това.
А във вашата ситуация и двете страни сте прави за себе си.Според мене той просто си е искал да направи скандал.Ако е разбран човек ще разбере и ще си тръгне.

# 7
  • Мнения: 46 590
Не се натискам на места, където не ме искат. Но следващия път ще препоръчам на приятелите си място, където ще бъда приета и аз. Не за отмъщение, а просто така ще ми е по-удобно, за да можем и да се храним заедно.

Ако хотелът е мой, бих променила правилата до оптималното положение - за клиентите ни и техните гости  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 8 921
В конкретния случай вие сте измислили правилата и вие можете да ги промените или поне в конкретната ситуация да проявите малко гъвкавост. А думата "абсурд" и с най-любезен тон показва категоричност в мнението, в случая излишна и крайна.

# 9
  • Мнения: 25 823
Според мен не сте постъпили правилно и двамата.
Той, че е изгубил контрол и е викал, а ти, че си му отказала. Какво толкова щеше да стане, ако му бяхте направили един сандвич? Не го е искал безплатно, нали?
Не е било и да храните цяла тълпа, за един човек е можело да направите изключение.
Ти собственик ли си, или наемен служител? Ако си собственик, съвсем пък не те разбирам.
Ако си служител - ясно, домързяло те е. Дано собствениците не научат за скандала тогава.

Всеки път се потрисам, когато собственик на нещо върне клиент поради мързел, безхаберие или проклетия.
Не мога да го проумея и това си е. А после, наемниците били мързеливи...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 115
Пише "имаме хотел".Значи би трябвало да е собственик.
Аз ако бях щях да направя на човека един сандвич.
Имам роднини ,които държаха семеен хотел.Точно заради такива правила вече хотела не съществува.
Но пък само вие си знаете причината за създаването на тези правила

# 11
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Сега след като обмислих ситуацията се зачудих,че може би е бил прав(за себе си) и дори го разбирам.Но ако погледне от наша гледна точка ние сме прави за себе си и ...

Заради това си струваше четенето.
Някой да обмисли ситуацията, да
допусне, че другият е прав, даже
да прояви разбиране ... Простете,
но това е впечатляващо, ей богу  Hug

# 12
  • Мнения: 10 547
Искаш да кажеш, че за теб е било о.к. той да ги гледа, докато приятелите му ваши гости закусват?

# 13
  • Мнения: 25 823
Винаги съм се удивлявала как хората, когато отидат в чужбина, се възхищават от отношението на търговците, собствениците на хотели и т.н., които ще си потрошат краката да ти осигурят това, което в момента нямат, само и само да не оставят недоволен клиент или, недай си боже, да го върнат необслужен.
И същите тези хора тук, у нас, отказват да вземат парите на хората, които сами им ги навират в ръцете.
Ето този феномен не мога и не мога да си го обясня.
И не става въпрос само за магазини, хотели и други търговски обекти. В сферата на услугите е същото. Ще седиш и ще разиграваш клиентите дни наред, ама няма да си тръснеш задника да поработиш и да им вземеш парите.

# 14
  • Мнения: X
Какво щеше да стане, ако му бяхте сервирали сандвича? Хотелът ли щеше да падне?

Общи условия

Активация на акаунт