"Цветовете, булката и кармата" ~ Индийски сериали и традиции ~ Тема 5

  • 65 947
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 766
“ЦВЕТОВЕТЕ НА ЛЮБОВТА“/"Sapna Babul Ka... Bidaai"






„Цветовете на любовта“ е индийски сериен филм, излъчван в Индия по канал Star Plus всеки делничен ден за периода 9 октомври 2007 до 13 ноември 2010.

      На хинди думата "бидаай" означава „прощаване“. Тя е също така името на сватбен ритуал, отбелязващ напускането на булката на родния дом. Сериалът разглежда няколко значения на тази дума.
      Разказана е историята на един баща, неговите две дъщери и тяхната непоколебима взаимна обич. Заглавието се отнася до трогателните емоции на бащата на булката, когато силно обичаната дъщеря напуска дома и заживява със съпруга си. Радостта и облекчението на бащата, виждайки дъщеря си открила щастието, са примесени с тъга и безпокойство от неизбежната раздяла.
   Изтъкват се и негативните последствия на широкоразпространената тенденция у индийци да ценят белия цвят на кожата, пренебрегвайки тъмния, особено при избиране на булки за техните семейства.
   Въпреки всичко, двете сестри желаят най-доброто една на друга.



Създател: Director’s Kut Productions

Сценарий: Зама Хабиб, Гарима Гоял, Вирендра Шахани, Апарна Шахани, Сонали Джафар

Режисура: Рaджан Шахи, Ромеш Калра, Сунанд Кумар

Начална мелодия: „Бидаай“ на Маниш Трипати

Музика: Навин Маниш


В ролите:













“МАЛКАТА БУЛКА“/"Balika Vadhu"




      Действието на „Малката булка” се развива в селския район на Раджастан и проследява изпълненото с трудности пътешествие на едно момиче-булка от детството към живота на жена. Омъжена едва на осемгодишна възраст за също толкова малкия Джагдиш, Ананди навлиза в един нов свят, отчужден и объркан. Откъсната от радостта на детството и семейството си, тя трябва да приеме и да се приспособи към своето ново семейство от непознати, към новите отношения в него, както и да се примири с ролята си на приятелка, любовница и майка, докато все още формира личността си.


Създател: Purnendu Shekhar

Сценарий: Purnendu Shekhar, Gajra Kottary, Rajesh Dubey, Usha Dixit, Raghuvir Shekhawat

Режисура: Sidharth Sengupta, Pradeep Yadav


В ролите:

 


 







 
      „Бях изненадана, че образът на Каляни се отпечата толкова дълбоко в съзнанието на хората. Но актьорството е едно непрестанно пътуване, един непрекъснат процес на учене. Това, което правех преди пет години пред камера, днес го правя много по-добре. Моето израстване се отразява на актьорската ми игра. Опитах се да направя образа на Каляни многопластов и интересен. Тя не е „плакатен образ”. Каляни не е скучен характер”.














“МОЯТА КАРМА“/"Uttaran"




      “Моята карма“ е историята на Ичха, родена в бедняшки квартал, но с мечти, далеч отвъд привидните граници, отредени и от съдбата. С надеждата да и осигури по-добро бъдеще, майка и започва работа като прислуга в заможно семейство. Ичха се сприятелява с дъщерята на стопанката, Тапася, но твърде скоро научава тежкия урок, че прислугата не би могла да стане част от това семейство. Всичко обаче се променя, когато Виир, ухажорът на Тапася, се влюбва в Ичха. Дали ще дръзнат да се борят за любовта си, или на бедността не е отредено право на щастие?



Режисура: Нандита Мехра

В ролите:








1. Снимков репортаж за Индия:

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2894191/page/0/fpart/all/vc/1

2. Форума, където Bandit Queen е писала:

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2726783/Main/2529075/

3. За Индия - религия, традиции, история, забележителности:

http://india.alle.bg/
http://www.magicalindia.info/bg/traditsii-na-indiya.html
http://krysy.blog.bg/hobi/2012/07/29/vyzhititelnata-jenstvenost-na-indiia.983895

4. On line "Малката булка" с руски субтитри:

http://bigcinema.tv/series/nevestka-serial-balika-vadhu-keln.html
http://www.kinobanda.kz/publ/indijskie_serialy_onlajn/nevestka_s … t_onlajn/2-1-0-39

5. Тема за Ангад, Сара, Киншук и Парул:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=799632.0;topicrefid=19

Старите  теми:

Тема 1



Тема 2


 
Тема 3



Тема 4

# 1
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Рокси, Hug мерси за темата и подкрепата към мен bouquet  bouquet  bouquet

Като изгледах новия епизод на Булчето, чак и ядът ми мина...не мога да не си споделя с тези които ги интересува... Laughing

Накрая се разбра кой друса Ананди... newsm44

Шив ме изненада приятно...като нахълта в къщата с бойна стъпка викам...край....Ананди го отнесе заради резултата, ама явно и той се е сетил от къде духа вятъра... Mr. Green
Кат се совна по стъпАлцата към невестулката...Ананди едвам го спря... Shocked
И тая луда за 9 села...да го убеждава да не прави нищо срещу нея...божеееее.... ooooh!
Обаче на сутринта и спретнаха номер с прасата и как го беше подготвила украсен с цветенце, невестулката беше принудена да хапне 1-ва Mr. Green
Отиде да плюе и да си мие устата и Шив и Ананди я хванаха на гюме и на оня му дръннаха щорките...Крещя кат луд...и май я прати долу да обяснява кво е направила...ма тая взе да им играе по струната на добротата...какво ще стане с Даду, с мама, тати, бати...Амол...и тия май ше кандисат да си траят... ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! А, тъкмо и беше стегнал бохчата за път... #Crazy
Абе, поне се разбра и ще знаят от кого да се пазят... Laughing

# 2
  • Мнения: 3 961
Привет в новата тема. Рокси, благодаря ти за труда   bouquet

На мен пък не ми хареса, че Тами започна с детските капризи на Тъпася - ама те не ме обичат Twisted Evil
Само дано не спретне някой номер на Куши.
Тази Сакши изглежда добро момиче, а вие такива лоши неща казахте за нея  Joy

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Благодаря на Рокси за темата!
Никак не ми хареса поведението на Тами днес. Явно се повлия от детето, което и говори след представлението и сега само търси повод да се цупи.
Много бяха сладки Анмол и Рагини. Почнаха да прехвърчат искри между тях.

В Булката най-после имаше малко светлинка. Поне имаше празник. От утре пак разправии и нерви.

# 4
  • Мнения: 3 961
Скрит текст:
Добре де, защо пак се получи така - да докладват някого от темата на модераторите  ooooh!

# 5
  • Мнения: 238
Скрит текст:
Пак ли? Ами защото явно тук е като в детската градина за някои хора  Grinning

Днес много ме ядоса "Моята карма"- така ми се иска Ичха и Виир да си се оженят и това е- толкова хубава двойка са  Heart Eyes

Булката също не ми хареса- взе да става много блудкаво с тези конфликти, а като започнах да налагат някого с тояги е толкова грозно, още преживявам побоя над таткото на Ананди, добре че поне днес го оперираха, защото беше започнало да става непоносимо... Rolling Eyes

# 6
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Скрит текст:
Добре де, защо пак се получи така - да докладват някого от темата на модераторите  ooooh!
Кой е докладван Хриси? Shocked Трито ли е нещо...как разбра?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 924
Roxis !!!!   bouquet Спаси положението!  Grinning

Да не се карате повече,ей!  Hug Хич не вЪ харесвам,такива ... задяливи ... докачливи  Mr. Green
Нека в темата да има всичко-сериали...манджи...готини артисти...сериали...песни и танци...сериали...клюки...сериали ... Разбира се,всичко,започва от сериалите...но много бързо ще ни стане скучно,ако не отидем по-далеч...докъдето ни заведе моабетът!  Wink ... Нека да е шарено и да има от всичко ... Инак,по какво ще личи,че темата е индийска!!   baloni... А всеки да си чете и отговаря,според интересите и вкусовете си ...
По едно време се притесних само мъъъничко,да не претоварим Терезка с пускане на нови теми...но щом тя самата не възразява,значи,всичко си е ОК !  Peace

Зизи!... Ти пък къде тръгна?! ... Никъде няма да ходиш! ...Ами аз така свикнах с коментарите ти,че вече не ми е интересно без тях!  Mr. Green Joy

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 19:25 от Lora-Di

# 8
  • Мнения: 3 961
Зиз,

Скрит текст:
Нищо не е трито, оплакаха се от твоите постове. Хич да не те притеснява  Hug

# 9
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Зиз,

Скрит текст:
Нищо не е трито, оплакаха се от твоите постове. Хич да не те притеснява  Hug


Няма как де се разтревожа при положение, че пиша единствено и само по темата.
Лорке Hug абе бях подпалила джета, ама Булчето ми оправи настроението.

Та пак да си попитам...Рокси ще пусне ли някоя фотка, та да стане по колоритно.
Прегледах новата тема и разбрах, че толкова съм се объркала с тези Цветове, че чак не съм разбрала баш кои са главните Shocked
Но, видях един гиф който ме заинтригува...за малко да посегна да търся сериите...но, за сега се въздържам. Grinning

# 10
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Рокси,благодарим за новата .прекрасна тема!


Права е Лорка.Нека в темата да има цвят,шум,снимки,фиеста!

Един топъл боливудски поздрав.Песента е от филма Хепи Ню  Иър ,който ще се прожектира на Дивали,но отсега песента е видяна 2 000 000 пъти.

http://www.youtube.com/watch?v=52jQMfVAEEU

с хубавия глас на Шрея Гошал.

# 11
  • Мнения: 610
Рокси благодаря и тук за темата.   bouquet

Хакси, песничката е страхотна! Hug Дипс пак е феерична, както винаги. А филма ще го гледаме със сигурност.  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 11 766
Привет в новата тема. Рокси, благодаря ти за труда    bouquet

На мен пък не ми хареса, че Тами започна с детските капризи на Тъпася - ама те не ме обичат Twisted Evil
Само дано не спретне някой номер на Куши.
Тази Сакши изглежда добро момиче, а вие такива лоши неща казахте за нея  Joy

Радвам се, че темата ти харесва!  Hug

Сакши в момента изглежда много скромна и мила, но като иде в дома на Раджванш ще си покаже рогцата. Аз не я харесвам по обясними причини - пък и хич не я ща около Алек. Сега и Васу ме вбесява - ама Рагини е супер ...  Peace

Тамана стана ужасно разглезена - само се цупи на майка си, на Куши, на Алек. Как може такова нещо и нещата, които изприказва на Рагини бяха прекалени ...
Naughty

Благодаря на Рокси за темата!
Никак не ми хареса поведението на Тами днес. Явно се повлия от детето, което и говори след представлението и сега само търси повод да се цупи.
Много бяха сладки Анмол и Рагини. Почнаха да прехвърчат искри между тях.

Няма за какво! Пуснах темата екстремно, но важното е да има къде да се пише ...  Hug

Дано Тамана се осъзнае, че това поведение е ужасно ...  Naughty Личи си, че Рагини започна да се заглежда по Анмол. Днес заедно на бизнес пътуване - повреда на колата, дъжд, пък в онази селска къща по едно време доста се гледаха ...
newsm78

Рокси, Hug мерси за темата и подкрепата към мен bouquet  bouquet  bouquet

Радвам се, че се върна при нас ...  Hug

# 13
  • Мнения: 11 766
Roxis !!!!   bouquet Спаси положението!  Grinning

Да не се карате повече,ей!  Hug Хич не вЪ харесвам,такива ... задяливи ... докачливи  Mr. Green
Нека в темата да има всичко-сериали...манджи...готини артисти...сериали...песни и танци...сериали...клюки...сериали ... Разбира се,всичко,започва от сериалите...но много бързо ще ни стане скучно,ако не отидем по-далеч...докъдето ни заведе моабетът!  Wink ... Нека да е шарено и да има от всичко ... Инак,по какво ще личи,че темата е индийска!!   baloni... А всеки да си чете и отговаря,според интересите и вкусовете си ...
По едно време се притесних само мъъъничко,да не претоварим Терезка с пускане на нови теми...но щом тя самата не възразява,значи,всичко си е ОК !  Peace

Радвам се, че в темата отново цари спокойствие! Ще се стараем да има от всичко ... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Рокси,благодарим за новата .прекрасна тема!


Права е Лорка.Нека в темата да има цвят,шум,снимки,фиеста!

Един топъл боливудски поздрав.Песента е от филма Хепи Ню  Иър ,който ще се прожектира на Дивали,но отсега песента е видяна 2 000 000 пъти.

http://www.youtube.com/watch?v=52jQMfVAEEU

с хубавия глас на Шрея Гошал.

Радвам се, че темата ти харесва! Аз ти благодаря за прекрасната песничка ...  Two Hearts Two Hearts Two Hearts

Рокси благодаря и тук за темата.   bouquet

 Hug Hug Hug

# 14
  • Мнения: 11 766
Та пак да си попитам...Рокси ще пусне ли някоя фотка, та да стане по колоритно.
Прегледах новата тема и разбрах, че толкова съм се объркала с тези Цветове, че чак не съм разбрала баш кои са главните Shocked
Но, видях един гиф който ме заинтригува...за малко да посегна да търся сериите...но, за сега се въздържам. Grinning

Предполагам за коя сцена говориш. Алек и Садна и брачната им нощ. Тази сцена е уникална - не случайно е спечелила награда няколко години по ред. Аз двамата ги обожавам ...  txtloves txtloves txtloves  Kissing Heart Two Hearts

Радвам се, че си хвърлила поглед и в другата тема. И четиримата главни са големи сладури ...  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Колкото до снимките! По-късно ще гледам да пусна някоя за цвят - щом настоявате ...
  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт