"Цветовете, булката и кармата" ~ Индийски сериали ~ Тема 2

  • 114 953
  • 741
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 180
”ЦВЕТОВЕТЕ НА ЛЮБОВТА”/"Sapna Babul Ka... Bidaai"





„Цветовете на любовта” е индийски сериен филм, излъчван в Индия по канал Star Plus всеки делничен ден за периода 9 октомври 2007 до 13 ноември 2010.

     На хинди думата "бидаай" означава „прощаване”. Тя е също така името на сватбен ритуал, отбелязващ напускането на булката на родния дом. Сериалът разглежда няколко значения на тази дума.
      Разказана е историята на един баща, неговите две дъщери и тяхната непоколебима взаимна обич. Заглавието се отнася до трогателните емоции на бащата на булката, когато силно обичаната дъщеря напуска дома и заживява със съпруга си. Радостта и облекчението на бащата, виждайки дъщеря си открила щастието, са примесени с тъга и безпокойство от неизбежната раздяла.
   Изтъкват се и негативните последствия на широкоразпространената тенденция у индийци да ценят белия цвят на кожата, пренебрегвайки тъмния, особено при избиране на булки за техните семейства.
   Въпреки всичко, двете сестри желаят най-доброто една на друга.


Създател: Director’s Kut Productions

Сценарий: Зама Хабиб, Гарима Гоял, Вирендра Шахани, Апарна Шахани, Сонали Джафар

Режисура: Рaджан Шахи, Ромеш Калра, Сунанд Кумар

Начална мелодия: „Бидаай” на Маниш Трипати

Музика: Навин Маниш

В ролите:

                         




Начална песен:





”МАЛКАТА БУЛКА”/"Balika Vadhu"




     Действието на „Малката булка” се развива в селския район на Раджастан и проследява изпълненото с трудности пътешествие на едно момиче-булка от детството към живота на жена. Омъжена едва на осемгодишна възраст за също толкова малкия Джагдиш, Ананди навлиза в един нов свят, отчужден и объркан. Откъсната от радостта на детството и семейството си, тя трябва да приеме и да се приспособи към своето ново семейство от непознати, към новите отношения в него, както и да се примири с ролята си на приятелка, любовница и майка, докато все още формира личността си.


Създател: Purnendu Shekhar

Сценарий: Purnendu Shekhar, Gajra Kottary, Rajesh Dubey, Usha Dixit, Raghuvir Shekhawat

Режисура: Sidharth Sengupta, Pradeep Yadav


В ролите:


                   








     „Бях изненадана, че образът на Каляни се отпечата толкова дълбоко в съзнанието на хората. Но актьорството е едно непрестанно пътуване, един непрекъснат процес на учене. Това, което правех преди пет години пред камера, днес го правя много по-добре. Моето израстване се отразява на актьорската ми игра. Опитах се да направя образа на Каляни многопластов и интересен. Тя не е „плакатен образ”. Каляни не е скучен характер”.


Начална песен:




Любопитна информация и снимки от двата сериала:

Sapna Babul Ka Bidaai :
http://www.india-forums.com/tv-show/323/sapna-babul-ka-bidaai/cast/
http://www.india-forums.com/tv-show/323/sapna-babul-ka-bidaai/gallery/
http://www.india-forums.com/tv-show/323/sapna-babul-ka-bidaai/event/

Balika Vadhu :
http://www.india-forums.com/tv-show/437/balika-vadhu/cast/
http://www.india-forums.com/tv-show/437/balika-vadhu/gallery/
http://www.india-forums.com/tv-show/437/balika-vadhu/event/

Старите  теми:

Тема 1

Последна редакция: пт, 27 юни 2014, 15:19 от TEREZA83

# 1
  • София
  • Мнения: 1 180
Запис от мен с пожелание все повече и повече да пишат в индийската ни темичка  Hug

# 2
  • Мнения: 11 568
Благодарности за темичката! Страхотно оформление!  bouquet

# 3
  • Мнения: 36 752
Терезка поздравления  newsm51 за прекрасната  нова тема за индийските сериали  newsm10



# 4
  • Мнения: 36 752
Гледах "Началната песен",- видеото, което Терезка е сложила в първия пост - толкова са красиви жените, вярно накичени като коледни елхи, но вече не мога да си ги представя без тези флинтифлюшки.  Ако не са така накичени, то те не биха били индийки....

Булката
Все още съм под въздействието на вчерашния епизод. За всички в автобуса беше ясно, че бандитите ще им отнемат бижутата. За Пратап също. Защо му беше да се бори с онзи грозник. Повече от ясно беше, че няма да бъде победител, имайки предвид физиката на бандита. В крайна сметка бандитите вземаха скъпоценностите, всички останаха живи, само Пратап вече го няма. А ако не греша той е единственото дете в семейството  newsm78
За новата тема двете сладурчета - Мишката и Маймунката...


# 5
  • Мнения: 4
На мен лично ми харесва "Цветовете на любовта". Много харесвам актьорите, които изпълняват ролите на Садна, Ранвир, Рагини и Алек.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 26 385
за темата   bouquet

наскоро ми попадна заглавие в някакво списание,че Рагини и Ранвир са и в истинския живот двойка и чакат дете през юли...дали е истина...хубава двойка са

Последна редакция: пт, 27 юни 2014, 11:26 от Doli

# 7
  • Варна
  • Мнения: 924
Терезка! Благодарности за чудесната тема! ... Сигурна съм,че всеки,който не е гледал нито една серия,но види нашата нова тема,тутакси ще хукне да ги търси из програмите на телевизиите!  Mr. Green ... Много хубаво си се сетила за червените рози в темата за "Цветовете"-там са култови!  Grinning

ДОБРЕ ДОШЛИ на новите в темата! Включвайте се и дано да повлечете крак (клавиатура   Wink ),та темата да стане още по-оживена! ... да не изпадаме от първа страница!  Grinning

наскоро ми попадна заглавие в някакво списание,че Рагини и Ранвир са и в истинския живот двойка и чакат дете през юли...дали е истина...хубава двойка са...
Това са клюки  Grinning По същия начин "залюбиха" и Садна+Алек (чак се наложило,да отричат,официално) ... Но са разбираеми и простими-всички мечтаем,истинската любов да съществува,не само във филмите !

На мен лично ми харесва "Цветовете на любовта". Много харесвам актьорите, които изпълняват ролите на Садна, Ранвир, Рагини и Алек.
И аз,по същата причина,няма да спра да ги харесвам...колкото и да размотават,и точат действието...колкото и да ме дразнят някои персонажи  Grinning Влюбена съм в този сериал ... и туйто!  

Гледах "Началната песен",- видеото, което Терезка е сложила в първия пост - толкова са красиви жените, вярно накичени като коледни елхи, но вече не мога да си ги представя без тези флинтифлюшки.  Ако не са така накичени, то те не биха били индийки...
Дори ми се приисква и аз да се накича като тях!  Mr. Green

За новата тема двете сладурчета - Мишката и Маймунката...
Спомняте ли си,в началото,когато Гена дойде в къщата и Ананди я помоли за приказка,тя щеше да и разкаже приказката за "Смелата мишка"...но дойде Калянито и не успя...Много ми се искаше да чуя тази приказка...защото си мисля,че Ананди е едно сладко,смело мишленце!  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 27 юни 2014, 12:06 от Lora-Di

# 8
  • Мнения: 6 529
Благодарности за темата   bouquet

Това с боричкането за пистолета беше много тъпо. И какво щеше да направи дори да го беше взел при толкова разбойници с оръжия?

# 9
  • Мнения: 534
Благодаря за хубавата тема   bouquet
 Аз също се ядосах какво си мислише че ще постигне... Confused Пък и колата дето мина и подмина,да се беше обадила в полицията,като не спря да помогне ,от страх може би.Прави ми впечатление че не са много отзивчиви.Винаги когатто видят хора в беда останалите бяга и подминават,никои не се притичва на помощ,дори и да не са разбойници  Thinking

# 10
  • Мнения: 6 529
Индийците са циганска страхлива и крадлива нация, да не забравяме, че ромите произхождат от там. Добре че англичаните ги цивилозаваха малко  Peace

# 11
  • Мнения: 4
Не ми се иска Ранвир и Садна да умират, но ми е ясно, че се налага поради ангажименти от страна на актьорите навярно...  txtloves newsm51

# 12
  • Варна
  • Мнения: 924
Това с боричкането за пистолета беше много тъпо. И какво щеше да направи дори да го беше взел при толкова разбойници с оръжия?
Така е...но да не забравяме,че Пратап,всъщност,е тийнейджър...млада душа...буйна кръв...зелена глава  Cry

# 13
  • Мнения: 25
Супееер!! Нова темаааа, ще се запиша от началото в нея. Благодаря!   bouquet  bouquet
За Моята карма: Божеееееееееее колко бавно се развива този филм... Интересува ме знаете ли кога най-накрая ще пораснат? Ха-ха-ха  Praynig

# 14
  • Мнения: 36 752
Изпуснах началото на Кармата. Как стана така, че бащата на Тапася е обвинил Ичха в лъжа....Кога ли ще разберат Лалите, че е мома за женене, а не за приятелка на Тапася...
Довечера ще гледам началото по ДФ...

Chechinka

Цитат
Божеееееееееее колко бавно се развива този филм... Интересува ме знаете ли кога най-накрая ще пораснат?

След 1-2 години  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт