Здравейте, нуждая се от вашата помощ и съвети. Майка ми е оперирана от отлепване на ретината и на двете очи има силикон. От месец насам, започна да се оплаква от едно боцкане в дясното око и изведнъж каза, че започва да вижда в мъгла с това око. Веднага отидохме при доктора, който я е оперирал преди години и той каза, че в следсвтие на силикона се е получила вторична глаукома и рубеоза ( т.е разрастване на кръвоносните съдове, което било причина за повишаване на налягането). Налягането на това око е 40. Майка ми вижда силуети, с това око, може да разпознае брой  на пръстите от крачка две разстояние - ясно ги вижда.  Препоръчаха й циклокриотерапия, което представлявало замразяване на окото. Отидох на още две места все при специалисти на едното ми казаха същото, а на другото една млада докторка ми каза, че хич не й се иска да се прави подобно нещо, защото то се правело само при слепи и болезнени очи, а при майка ми не е напълно сляпа и няма болки, въпреки, че докторите като им казва, че не я боли се очудват много и пак си настояват за тяхното си. Казаха  ми, че нямало рискове, в руските сайтове обаче чета, че има много големи рискове и затова се прилагало само в краен случай. Капе капки ганфорт, луксфен и азарга. Незная какво да правя страх ме е, че вметсо да изпишем вежди, ще извадим очи  с тази процедура. Моля, ако някой  може нека ми препоръча много добър специалист в София. Мога на лични да изпратя и документите, които има до момунета. Писах на варненската клиника Св. Петка, като дори им казах,ч е ще си платя за консултацията, изпратих документи, но вече две седмици никой не ми отговаря.