Паническо разстройство 53

  • 32 113
  • 792
  •   1
Отговори
  • Мнения: 658
старата тема


Така аз искам да кажа нещо ,като не за добро начало съжалявам 😭 някаква криза имам на паника и страх.
Сетих се за Дама Пика и ме обвзе някакъв ужас ,започнах да си я повтарям на ум без да го искам (може да ви се стори глупаво и да си кажете , че ку ку,но мен наистина ме хвана паника да не вземе да стане нещо)
Боже нещо съм сдухала

Последна редакция: чт, 03 мар 2022, 23:50 от bubanka

# 1
  • Мнения: 22
старата тема


Така аз искам да кажа нещо ,като не за добро начало съжалявам 😭 някаква криза имам на паника и страх.
Сетих се за Дама Пика и ме обвзе някакъв ужас ,започнах да си я повтарям на ум без да го искам (може да ви се стори глупаво и да си кажете , че ку ку,но мен наистина ме хвана паника да не вземе да стане нещо)
Боже нещо съм сдухала

 Аз съм същата какво да ти кажа, тука няколко дни се чувствам супер обаче преди малко видях един клип и в коментарите пише как едно момиче е починало и някак си е предсказало бъдещето и хайде пак почнах да се страхувам от  смъртта,  че някой мой близък може да му се случи докато е още млад, абе просто не знам какво да кажа

# 2
  • Мнения: 658
Turkey_love Да знам какво ти е .. явно трябва да стиснем зъби и да изчакаме да отмине.
Не знам иначе дано не полидеем от тези страхове

# 3
  • Мнения: 22
Turkey_love Да знам какво ти е .. явно трябва да стиснем зъби и да изчакаме да отмине.
Не знам иначе дано не полидеем от тези страхове

Силни сме! Просто всичко  е в главата, и трябва да го осъзнаем, стресът е най- големият враг.. и не само, вярвам, че няма да е все така и ТИ, и ВСИЧКИ които четат това, нека знаят, че всичко се оправя аз го вярвам! Четах че йогата помага, ще пробвам

# 4
  • София
  • Мнения: 709
Аз постоянно  си повтарям,  че всичко ми  е само в главата  и  други хора ми  го повтарят,  ама не помага и  това си  е. Най-малката болежка или неразположение е равносилно  на смърт. Не разбирам защо  се получава така, преди  не бях такава. Какво  ми  се промени  в главата и мисленето един господ знае.

# 5
  • Мнения: 22
Аз постоянно  си повтарям,  че всичко ми  е само в главата  и  други хора ми  го повтарят,  ама не помага и  това си  е. Най-малката болежка или неразположение е равносилно  на смърт. Не разбирам защо  се получава така, преди  не бях такава. Какво  ми  се промени  в главата и мисленето един господ знае.

И аз не бях така преди , а пък като знам какви неща съм преживявала и колко болка съм изпитвала дори най- малкото сърцебиене не съм имала, а пък сега всичко започна след смъртта на дядото на моят мъж. Не мога да повярвам как ми се отрази , поне аз си мисля че е заради това..

# 6
  • Мнения: X
Аз постоянно  си повтарям,  че всичко ми  е само в главата  и  други хора ми  го повтарят,  ама не помага и  това си  е.
Скрит текст:
Най-малката болежка или неразположение е равносилно  на смърт. Не разбирам защо  се получава така, преди  не бях такава. Какво  ми  се промени  в главата и мисленето един господ знае.
Същата работа.

# 7
  • Мнения: 315
старата тема


Така аз искам да кажа нещо ,като не за добро начало съжалявам 😭 някаква криза имам на паника и страх.
Сетих се за Дама Пика и ме обвзе някакъв ужас ,започнах да си я повтарям на ум без да го искам (може да ви се стори глупаво и да си кажете , че ку ку,но мен наистина ме хвана паника да не вземе да стане нещо)
Боже нещо съм сдухала
И аз имах подобен период. В "Модерно семейство" имаше един епизод, в който обясняваха за някакво прасе чудовище, което викаш пред огледалото с Here, piggy pig. Та тази фраза ми се появяваше в главата посреднощ, като ставам до тоалетна. Познайте дали не тичах на връщане към леглото. Но отмина. Вероятно, всички знаете, че натрапчивите мисли се "хранят" от страха ни.

# 8
  • Мнения: 152
Следя ви. Пия си есобелчето, понякога забравям. Иначе се случва да имам сърцебиене, паник атаки рядко и то само ако се прояви алергията на детето.
Абе, няма оттърване от тези усещания. Веднъж отключени, трудна работа.
Но си мисля че няма вечно да е така, след 5 - 10г може и да ми мине.. Оптимистка съм.

# 9
  • Мнения: 85
Включвам се и аз-на 30г съм,от няколко години се боря с ПА и тревожност.Отключиха се след един припадък в магазина,бях заедно с детето на 2г тогава.Вярно че съм с ниско кръвно,анемия и т.н.,но тогава се изплаших и ходенето в затворени места стана ад.После започнах работа и се пооправих,но сега съм безработна от 2г и пак започнаха мъките.Чудя се като изведа детето дали няма да припадна и подобни гадости.Ходя все като пияна и топли вълни и какво ли не.Не пия лекарства,личната ми бе изписала Седатиф,но няма особен ефект.

# 10
  • Мнения: 28
Здравейте,

Изписан ми е флуанксол, но се притеснявам от страничните ефекти. Като суетна жена, най-вече от напълняването.
Има ли някой, който го приема и как му влияе? Помага ли при тревожно-депресивни състояния? Имахте ли странични ефекти?

Благодаря!

# 11
  • Мнения: 22
Включвам се и аз-на 30г съм,от няколко години се боря с ПА и тревожност.Отключиха се след един припадък в магазина,бях заедно с детето на 2г тогава.Вярно че съм с ниско кръвно,анемия и т.н.,но тогава се изплаших и ходенето в затворени места стана ад.После започнах работа и се пооправих,но сега съм безработна от 2г и пак започнаха мъките.Чудя се като изведа детето дали няма да припадна и подобни гадости.Ходя все като пияна и топли вълни и какво ли не.Не пия лекарства,личната ми бе изписала Седатиф,но няма особен ефект.

Пий много течности най-вече вода и се опитай да правиш йога наистина помага за отпускане и вярвай, че нищо лошо няма да се случи стига да не си внушаваш чак толкоз

# 12
  • Мнения: 85
Включвам се и аз-на 30г съм,от няколко години се боря с ПА и тревожност.Отключиха се след един припадък в магазина,бях заедно с детето на 2г тогава.Вярно че съм с ниско кръвно,анемия и т.н.,но тогава се изплаших и ходенето в затворени места стана ад.После започнах работа и се пооправих,но сега съм безработна от 2г и пак започнаха мъките.Чудя се като изведа детето дали няма да припадна и подобни гадости.Ходя все като пияна и топли вълни и какво ли не.Не пия лекарства,личната ми бе изписала Седатиф,но няма особен ефект.

Пий много течности най-вече вода и се опитай да правиш йога наистина помага за отпускане и вярвай, че нищо лошо няма да се случи стига да не си внушаваш чак толкоз
Пия вода,наистина доста.Но въпреки ,че знам че всичко ми е в главата,от нищото започват тези гадости.Имам много високо късогледство с астигматизъм,в резултат от година виждам и черни "мушици",особено на слънце.И вече започна и светлината навън да ме дразни..няма оправия.

# 13
  • Мнения: X
Здравейте!
При мен проблемите с тревожността започнаха отпреди година поради изживян голям стрес за здравето на близките ми и от едни сбъркани изследвания, заради които получих първата си силна ПА. Развих хипохондрия, която супер много ме мъчи, защото постоянно си мисля за страшни болести и съм с натрапчиви мисли. Изпитвам ужасни физически симптоми, които все ме карат да си мисля за нещо страшно и ужасно.. През деня прекалено често вдишвам дълбоко въздух, сякаш се напъвам и не мога да си изпълня хубаво дробовете..много странно чувство. После се появи оригване особено като пия вода, болеше ме и корема. А пък периодичното стягане вляво на гърдите и бодежите особено много ме мъчат, защото все се страхувам за сърцето. Лятото миналата година пък се появи отвратително главоболие и болки в лявото око, пак си мислих глупости, то се оказа мигрена.. От няколко месеца пък имам изтръпване и болки в лявата ръка и левия крак, в гърба също. Изобщо много странни физически усещания, от които изпадам в още по-голяма паника. Правени са ми само кардиограми, иначе съм правила изследвания, ходила съм на сума ти невролози, и на пулмолог, гастро, ендокринолог, очен. Сега обмислям да посетя психотерапевт, че направо не се издържа с тези болежки всеки ден. Иначе съм пила Деанксит, билкови, невролога ми беше изписал и АД, но аз се заинатих и не исках да се тровя с тях. Станах много скептична към хапчета и все гледам страничните им ефекти. Та въпроса ми е как успявате да потиснете поне малко натрапчивите мисли? И възможно ли е такива физически силни усещания да се дължат на внушения и хипохондрия?

# 14
  • Мнения: X
Скрит текст:
Здравейте!
При мен проблемите с тревожността започнаха отпреди година поради изживян голям стрес за здравето на близките ми и от едни сбъркани изследвания, заради които получих първата си силна ПА. Развих хипохондрия, която супер много ме мъчи, защото постоянно си мисля за страшни болести и съм с натрапчиви мисли. Изпитвам ужасни физически симптоми, които все ме карат да си мисля за нещо страшно и ужасно.. През деня прекалено често вдишвам дълбоко въздух, сякаш се напъвам и не мога да си изпълня хубаво дробовете..много странно чувство. После се появи оригване особено като пия вода, болеше ме и корема. А пък периодичното стягане вляво на гърдите и бодежите особено много ме мъчат, защото все се страхувам за сърцето. Лятото миналата година пък се появи отвратително главоболие и болки в лявото око, пак си мислих глупости, то се оказа мигрена.. От няколко месеца пък имам изтръпване и болки в лявата ръка и левия крак, в гърба също. Изобщо много странни физически усещания, от които изпадам в още по-голяма паника. Правени са ми само кардиограми, иначе съм правила изследвания, ходила съм на сума ти невролози, и на пулмолог, гастро, ендокринолог, очен. Сега обмислям да посетя психотерапевт, че направо не се издържа с тези болежки всеки ден. Иначе съм пила Деанксит, билкови, невролога ми беше изписал и АД, но аз се заинатих и не исках да се тровя с тях. Станах много скептична към хапчета и все гледам страничните им ефекти.
Та въпроса ми е как успявате да потиснете поне малко натрапчивите мисли? И възможно ли е такива физически силни усещания да се дължат на внушения и хипохондрия?
Никак. Аз съм с хипохондрия и имам up and down, но си я влача. Хапчетата притъпяват малко усещанията за тревожност.

Общи условия

Активация на акаунт