Да дарим коса?

  • 97 214
  • 352
  •   1
Отговори
# 180
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Здравейте,
моля ви дайте ми актуална информация към момента къде във Варна мога да се подстрижа и да даря косата си? Благодаря предварително на всеки отзовал се на въпроса ми.

Миналата седмица писах на https://www.facebook.com/DonateHairForHumanInNeed/ ("Дари коса на човек в нужда" се казва страницата във ФБ), отговориха ми веднага.

# 181
  • Мнения: 5
Здравейте,
моля ви дайте ми актуална информация към момента къде във Варна мога да се подстрижа и да даря косата си? Благодаря предварително на всеки отзовал се на въпроса ми.

Миналата седмица писах на https://www.facebook.com/DonateHairForHumanInNeed/ ("Дари коса на човек в нужда" се казва страницата във ФБ), отговориха ми веднага.
Благодаря, още веднъж!

# 182
  • Мнения: 7 012
Здравейте! Аз съм се спряла на "Надеждата е красива". Фризьорката ми обясни, че са й казали да изпраща  мин. 25см. и отложих за май месец, за да поотрасне още малко(първоначално знаех за 20см). Интересното е, че до скоро имах мания за дълга коса, страхувах се да отида на фризьор, а сега нямам търпение Simple Smile

# 183
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте! Аз съм се спряла на "Надеждата е красива". Фризьорката ми обясни, че са й казали да изпраща  мин. 25см. и отложих за май месец, за да поотрасне още малко(първоначално знаех за 20см). Интересното е, че до скоро имах мания за дълга коса, страхувах се да отида на фризьор, а сега нямам търпение Simple Smile

О, и аз нямах търпение да си отрежа косата. Беше станала доста дълга и много ми пречеше. Подстригах се на черта до раменете. Не, че не ми отиваше, но с дълга коса се харесвам повече. Това, разбира се не значи, че утре пак няма да я резна за добрата кауза  Wink

# 184
  • Мнения: 7 012
И на мен много ми пречи, а и май не ми отива чак толкова дълго. Аз съм замислила лонг боб и дано се справям с оформянето, че косата ми е къдрава. С толкова къса коса ме съм била от четвърти клас, т.е.17 години  Laughing Интересно  ми е как се мерят см, че при мен е малко на кантар-частта над ластичката дали влиза в мярката?
miss_july, запомнила съм, че си от Бургас-къде се подстрига?

# 185
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
miss_july, запомнила съм, че си от Бургас-къде се подстрига?
При Явор. Салонът му е в уличката под Стоматологията

# 186
  • Бургас
  • Мнения: 1 141
Здравейте,
моля ви дайте ми актуална информация към момента къде във Варна мога да се подстрижа и да даря косата си? Благодаря предварително на всеки отзовал се на въпроса ми.

Миналата седмица писах на https://www.facebook.com/DonateHairForHumanInNeed/ ("Дари коса на човек в нужда" се казва страницата във ФБ), отговориха ми веднага.

И аз дарих на тях, както моята, така и на детето косата. Подстригах се при моята си фризьорка, не мисля, че има значение къде ще се отреже косата.

# 187
  • Мнения: 836
Аз се подстригах при моята фризьорка и после пратих косата си по пощата. След около година жената, на която са изработили перука, ми се обади, за да ми благодари. Беше уникално да я чуя!

# 188
  • Мнения: 84
Здравейте, искам да попитам в Дара Хелп в ИСУЛ нуждаещите се жени заплащат ли перуките или са им безплатни? За другите салони прочетох, но за този не видях такъв коментар.

# 189
  • Мнения: 741
Дарих си косата преди почти година в
Скрит текст:
Магама
в София. Беше дълга до съвсем малко над кръста (може би 3 пръста над него) и ме оставиха с коса буквално до ухото (не е проблем, не се бях виждала с къса коса от 9-и клас и взех, та се харесах). Промяната ми се отрази много добре, дори една колежка после коментира, че с махането на косата изглежда, че сякаш съм махнала някаква броня и съм станала много по-отворена, комуникативна, по-жизнена и по-активна (и наистина така се и чувствах).

Честно казано, от своя страна наистина вложих много в този акт, защото мой безкрайно близък човек си отиде от рак и не можах да му помогна никак, нито пък някога ще успея да преодолея загубата му, ако и вече да са минали почти 12 години. Друг мой близък - онзи, комуто смятам за най-добрия човек, когото някога съм познавала - пък си отиде пак заради обстоятелства, свързани с тази болест.

Така, това как да е, просто исках да кажа, че наистина ми беше важно косата ми да отиде по предназначение. Истината е, че изпитвам много сериозни съмнения, че това се е случило. Взеха ми телефонния номер, но вече близо година никой не се е обадил, освен това видях, че в конкретното студио изработват перуки и прочее за ТВ-програми, шоута и т.н.т, та съм почти убедена, че е отишла за нещо подобно. Знам, че от салона четат темата, така че няма нужда след седмица-две дамата, при която уж е отишла косата ми, да се сети да звънне - ясно ми е, че всяко от момичетата в салона може да се представи за получателката на перуката - няма да повярвам и без това. Мъчно ми стана, но сега пак си пускам косата със същата идея и след може би 2 години пак ще я даря, но ще го направя другаде.

Отделно останах с впечатлението, че във въпросния салон са печалбари - да, нямах проблем да си платя за подстригването, но ми оставиха тук един къс кичур, там един дълъг... абе, наложи се ремонт след няколко дни, когато отидох да ми направят уж балеаж (за който си платих чинно по техния ценоразпис). Балеаж, ама друг път - мацна ми момичето едни кичури и ме прати да си ходя. Не ми се вдигаше скандал, все още ме държеше еуфорията от факта, че си дарих косата по-предния ден и сега съм я оставила да си поизрастне малко и ще си направя читав балеаж другаде.

# 190
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 256

Country Strong, мислила съм си го.
но това са неща, които са извън моя контрол.
ако направят нещо нередно, нека на тяхната съвест тежи. аз съм направила каквото е зависело от мен.

мирослава, не знам дали даряват всички перуки, част от тях или никоя. виждала съм на сайта им съобщения, че се подаряват 2-3-4 перуки, но подарени ли са, не са ли, от чия коса са... за мен не е било от такова значение Hug

# 191
  • Мнения: 741
Да, и аз това казах на една приятелка, когато го обсъждахме, но аз просто искам освен да я даря, косата да стигне и до предназначението си. Важно ми е. Иначе всъщност е било напразно и са изкарали пари от моята коса, правейки перука за съвсем друга цел и реално косата ми не е изпълнила предназначението си. Не ме разбирайте грешно - коса е, расте, хич дори не ми беше и жал и не го приемам като някаква голяма жертва. И гола глава да ме бяха оставили, нямаше да имам против. Но искам косата ми да се използва именно за това, за което е обявено и заради което съм решила да го направя. Иначе си права, срамът си е техен, ако са злоупотребили, но ме това не ме грее особено, защото съм с усещането, че въпреки добрите ми намерения, всъщност не съм направила нищо.

Пак да кажа, нямам доказателства, само много сериозно подозрение, което обаче ми стига, за да съм абсолютно убедена за себе си, че следващия път ще отида другаде. Явно вариантите всъщност са много - когато го правих аз, се говореше основно за кампанията на този салон.  bouquet

# 192
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 256
 Hug разбирам те, но какво повече би могла да направиш?
да стоиш в салона докато перукера направи перуката и после докато я дадат на някоя нуждаеща се жена?
няма как да се контролира.
ти си направила твоята част от доброто и разчиташ те да направят своята. ако не са - нека си носят греха.
толкова.
не можеш да оправиш света.  Hug

# 193
  • Мнения: 16
Здравейте на всички:) включвам се с малко информация , защото продължавам да чета в коментарите къде подаряват перуките на жените. Разбирам ви напълно , че дарявате косата си и искате максимално да облекчите жените. Аз си имам една перукерка която ми показа нагледно първо колко излиза една перука -65 лв и е само основата и още 10-15 лв за други мрежички и подобни ( говорим за качествения матерял , не да им се разтегнат перуките на 2 месец) и отделно хвърлят суматимо часове работа , поне 40-45 часа. Аз лично мисля че като им искат по 250 лв пак е голямо облекчение за жените като една перука струва 800-1000 лв , пък това което видях беше , че перукерката работи по една седмица за 160-170 лв . Мен ме дразнят само тези които си правят реклама, че перуките са напълно безплатни , а същевременно съм чувала и до 350 лв от дарена коса , а едни от Варна дори злоупотрябяват с 750 лв с дарена коса

Последна редакция: вт, 28 мар 2017, 14:09 от merry_ly

# 194
  • Мнения: 7 012
Остана малко повече от месец до моята подстрижка, а днес видях, че от "Надеждата е красива" временно прекратяват даряването. Изчетох пак цялата тема и забелязах нещо.
st. Dobri е отбелязала, че в Исул са нямали изисквания към дължината на косата, а сега пише 25-30см. Чудно ми е откъде идват тези промени.
Скрит текст:
Не е проблем, ако косата е боядисвана.
Необходими са следните малки стъпки:
Отидете при избран от Вас фризьор, с предварително измита и добре изсушена коса.
Помолете го да върже на 5-6 малки снопчета, /опашчици/ косата, която ще отреже.
Връзване на една опашка или сплитане не са желателни.
Косата може да я донесете лично или да я изпратите по куриер на адрес:
гр. София
ул. „Бяло море” № 8
УМБАЛ „Царица Йоанна- Исул”, ет. 1, за Център- Дара Хелп
Уведомяваме всички дарители, че Център- Дара Хелп поема разходите по изработването на перуките и ги дарява на нуждаещи се пациенти!

Общи условия

Активация на акаунт