Перилни препарати и омекотители - 25

  • 50 358
  • 742
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 296
Гес, светлосиньото Сано концентрат мирише мноооого силно и трайно след пране в Аристон (не бих ти я препоръчала) и  LG (за сега съм възторжена от нея), и то след като мине през сушилнята ми, която убива почти напълно другите аромати. Вчера изпрах една натъпкана пералня (8 кг е обемът) и лиснах пълна капачка - майко мила, проветрявах.  Mr. Green

TAED,добре дошъл в темата! Много полезна информация сподели, явно също си от изкушените. Ще се радвам да чета още такива мнения!
Сега сподели какво ползваш ти Wink

# 226
  • Мнения: 1 135


TAED,добре дошъл в темата! Много полезна информация сподели, явно също си от изкушените. Ще се радвам да чета още такива мнения!
Сега сподели какво ползваш ти Wink

Благодаря!
Не, не съм от изкушените, просто такава ми е професията. Радвам се, че и в България вече потребителската култура по отношение на битовата химия е висока. Това е важно не само за потребителите, но и за производителите.

Вкъщи се използват почти само прахообразни перилни препарати. Изключение прави прането на вълна, коприна и много тъмните/черни дрехи. За бяло пране изпозваме Persil Universal Megapearls (не работя за Henkel), въпреки че той вече поостаря като формула и му е време за реформулиране.

Ако мога да бъда полезен с технически въпроси, ще се радвам да отговоря.

# 227
  • Мнения: 69 272
Гледам за саното говорите...влизам да го похваля и аз..

След прочетеното тук , в петък си взех омекотител Сано концентрат-светло син, 1л. Още като го помирисах, се омаях...от кеф !!!

Незнам как съм живяла без него, друг омекотител не ще влезе вкъщи вече Peace Само суперлативи за него мога да ръся.. Mr. Green

На мен ми е силен, в смисъл траен, но в никакъв случай не го определям като сладникъв.
И аз бях така първия път. Сама се чудех как дотогава все съм го гледала и съм го подминавала.

А колко слагаш от концентрата? По 25 мл, нали? Много се тревожа да си оползотвориш точно 40 пранета. Joy

Да, по една капачка от неговата си - 25 мл... Peace

Ааа, Ев, ти пък...как така ще проветряваш след Саното, сакън, недей... Laughing Това си е живо разхищение.. Joy

Хората пари даваме да ни удря силна миризма в носа hahaha

Само да споделя за аромата на Саното - втората проба с него беше бяло пране с Омо на 60 градуса, пак една капачка Сано-миришеше по-слабо от първата проба с цветно пране на 40 градуса Thinking

Или не се "води" с Омото, или е от градусите newsm78
Иначе количеството и на двете перални беше еднакво...

# 228
  • София
  • Мнения: 2 296
Тета, успешно го ползвам като ароматизатор за въздух  Party

TAED, човек може и професионално да бъде изкушен. Лично за мен няма никакво значение за кого работиш, стига да научавам полезни неща. Гес е писала за megapearls, явно е много добър. По финансови и логистични причини ползвам основно официален внос, но ми се ще да направя сравнение на два идентични продукта, за да се убедя, че наистина тук ни "цакат с топла бира". Все още не съм имала този шанс.
Какво означава "остаряла" формула? Извън развитието на науката - лекетата не са ли същите като преди? Как се разбира по състава дали една формула е стара или модерна? Модерните задължително ли перат по-добре?

# 229
  • Мнения: 5 209
Да, по една капачка от неговата си - 25 мл... Peace
Да, значи слагаш 35 мл. Половин капачка е 25 мл! Отвътре на капачката има деления - 25, 30 и 35 мл - вгледай се. Но ако пералнята ти е с голям капацитет, всичко е точно.

Радвам се, че и в България вече потребителската култура по отношение на битовата химия е висока. Това е важно не само за потребителите, но и за производителите.
Една тема в един форум не е меродавна. Смея да твърдя, че на болшинството хора, с които разговарям, нямат никаква култура специално за перилните препарати: като започнеш от избора на правилен перилен препарат и свършиш с дозирането „на око“.

Течните Ариел и Сано, които са на промоция в ДМ до 15.10, обсъждали ли сте го? Интересува ме за цветно кое да взема?
Първо, в DM Сано е ужасно скъпо. Второ, не мисля, че става за цветно. По-добре Ариел.

# 230
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Благодаря за отговорите, момичета!  Hug

Момент, това реално агнешка кожа с вълната ли е, не мога да разбера? Ако е така, изобщо не трябва да се пере в пералня, дори и да се мокри не трябва. Ще се сгърчи. Химическо чистене и това е. Аз съм давала агнешки кожух на химическо - не го изпраха перфектно, но не го и съсипаха.

С химическото ме притеснява да не би химикалите, които се използват, да доведат до някаква алергия на бебето.  Rolling Eyes Ще питам все пак на място. От перфектно изпиране няма нужда, защото чувалчето не е ползвано реално. Peace

За прането и мокренето на кожата - на сайта им пише, че може при температура до 30 градуса.  Crazy

Както Гес е писала - всеки препарат за вълна би трябвало да свърши работа за изпиране.

В няколко сайта изрично пишеше, че не трябва да се използват препарати за вълна, защото могат да повредят кожата.

Относно сушилните - не мисля, че ще се развали чувалчето, ако сушилнята е сертифицирана за сушене на вълна (моята например е, но по-старият модел не е и моя близка си унищожи няколко пуловера), защото се използва съвсем ниска температура.

Не мисля, че нашата сушилня има такава програма... Sad

Разбира се, че има. Всеки препарат за вълна е без избелители и ензими. Sano Maxima Sensitive, примерно, също е без избелители и ензими.

А Персил Сензитив има ли ензими и обезбелители?

chockolina
Скрит текст:
Ако може да кажеш за кой точно сайт става въпрос - не разбрах само от снимката коя марка е чувалчето, а и на мен много ми хареса.

Скрит текст:

# 231
  • Русе
  • Мнения: 7 090
Мерси, този който видях започваше с 380 Sad
Видях, че и в брошурата на Пени ги има на промоция, но не знам там с какъв код са. Тези с 505 наистина вършат страхотна работа.
В ПЕНИ/поне в Ловеч/ кърпичките са с код 505 Peace

# 232
  • Мнения: 5 209
А Персил Сензитив има ли ензими и обезбелители?
Персил прах съдържа и избелители, и ензими. Персил гел съдържа само ензими.

В няколко сайта изрично пишеше, че не трябва да се използват препарати за вълна, защото могат да повредят кожата.
Не разбирам защо. Препаратите за вълна са си реално един технически шампоан без каквито и да е съставки, които може да увредят нежната вълна. Но щом казват хората...

Последна редакция: сб, 11 окт 2014, 21:44 от Guess Who

# 233
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 896
В ПЕНИ/поне в Ловеч/ кърпичките са с код 505 Peace
Чудесно, защото цената им е много добра.

# 234
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
имам следния проблем:след пране много от тениските са с изкривени ръбове т.е усукани са.
Може ли някой да ми каже защо се получава така?Вие на колко оборота пускате центрофугата?
Ползвате ли сушилня за тениските?Имам добра техника,която би трябвало да ми помага,но резултата е,че имам съсипани тениски.Защо?

# 235
  • Мнения: 1 135

TAED, човек може и професионално да бъде изкушен. Лично за мен няма никакво значение за кого работиш, стига да научавам полезни неща. Гес е писала за megapearls, явно е много добър. По финансови и логистични причини ползвам основно официален внос, но ми се ще да направя сравнение на два идентични продукта, за да се убедя, че наистина тук ни "цакат с топла бира". Все още не съм имала този шанс.
Какво означава "остаряла" формула? Извън развитието на науката - лекетата не са ли същите като преди? Как се разбира по състава дали една формула е стара или модерна? Модерните задължително ли перат по-добре?

Не бих казал, че тук "ни цакат с топла бира", поне вече не е така. Истина е, че повечето перилни препарати предназначени за северозападна Европа са компактирани по-добре, но не мисля че при спазване на посочените дозировки резулатите ще са различни. Ако ползвате водещите марки на съответния производител (Ариел, Персил, Омо) за нашия пазар, не би трябвало да има разочарования. Има и производители, като Unilever, които не си варират формулите за нашия пазар или поне, не засега. Освен цената, която е водеща разбира се, има и други регионални фактори, които се вземат предвид: предпочитана температура на пране, предпочитания към аромат, дори и това как се суши прането.

Относно остарялата формула; Днешният Persil Universal Megaperls беше формулиран по времето, когато Henkel лобираха жестоко за забрана на фосфатите (всъщност само натриев триполифосфат) и замяната им със зеолити, като главен builder. Те трябваше да покажат, че прах базиран на зеолити би могъл да е по-добър от съществуващите тогава фосфатни формули и гo направиха. Правили сме тестове през 90-те  и не вярвахме на очите си. Днес вече не е така. Ако сте забелязали, първото поколение безфосфатни прахове съдържаше огромно количество зеолити, понякога над 30 %. Това не се хареса нито на потребителите, нито на индустрията в дългосрочен план. Защо е така ще пиша отделно ако има интерес.  Днес, типичната формула съдържа само  2-5 % зеолити. Едно от малкото изключения е Persil Universal Megaperls. Самият му процес на производство и свързаните източници на суровини го налагат. Днес  всички останали прахове на Henkel, а и на другите два гиганта, са с много по-ниско съдържание на зеолити. Въпреки всичко обаче Мегаперлите си остават едно постижение на Henkel. Това все още е един от праховете с най-висока насипна плътност и концентрация на ПАВ, но с ниско пенообразуване. Има висока ензимна активност, която за времето си беше сензационна.  Самият му процес на гранулиране е уникален.  
Накратко, идва времето, когато ще се наложи да го реформулират с много по-малко зеолити. За съжаление, икономиката диктува, че ще ги заменят с натриев сулфат или в най-добрия случай, натриев карбонат. Дори и така да стане, ако запазят насипната му плътност, пак ще е от полза.

Защо зеолитите не са стока ще пиша отделно.

Последна редакция: сб, 11 окт 2014, 23:22 от TAED

# 236
  • Мнения: 4 432

Течните Ариел и Сано, които са на промоция в ДМ до 15.10, обсъждали ли сте го? Интересува ме за цветно кое да взема?
Първо, в DM Сано е ужасно скъпо. Второ, не мисля, че става за цветно. По-добре Ариел.

  bouquet

Не съм сравнявала цените на Сано в ДМ и фирмения им магазин, но така или иначе ще взема Ариел, че този вид не съм го пробвала.

За My Forest - с прах не съм прала, течния за цветно съм ползвала и ми хареса. Пере добре и има много приятна деликатна миризма.  Омекотител също съм ползвала и много ми харесва миризмата му. Не съм по силните миризми, предпочитам нещо деликатно, но трайно. Така че My Forest напълно ме устройва. Все още ми е в листата на купуваните марки Peace
Прах обаче след вашите коментари, не смея да купя...  Confused

# 237
  • Русе
  • Мнения: 7 090
Здравейте момичета,
имам следния проблем:след пране много от тениските са с изкривени ръбове т.е усукани са.
Може ли някой да ми каже защо се получава така?Вие на колко оборота пускате центрофугата?
Ползвате ли сушилня за тениските?Имам добра техника,която би трябвало да ми помага,но резултата е,че имам съсипани тениски.Защо?
Това не зависи от прането и пералнята. Трикото е такова.

# 238
  • Мнения: 5 209
TAED, магеперлите са класика в жанра, но покрай израелския Максима и един японски прах, който си купих наскоро, доста се запалих по супер-, ултра-, мегакомпактните прахове. Laughing Примерно израелският Максима е с дозировка 36 г на пране, а японския - 34 г на пране. За сравнение мегаперлите са с доза 67,5 г на пране. Обаче както съм запалена, толкова и трудно намирам информация, пък и малко съм се откъснала вече.
За японския съм наясно, но специално за израелските се интересувам. Ако имаш някаква информация (примерно начина на производство и как успяват да постигнат толкова ниска доза, съответно висока плътност - по документи 545 - 610 г/л), ще се радвам да прочета.

# 239
  • Мнения: 1 135
Насипна плътност  от 600 г/л съвсем не е висока за днешните стандарти. За сравнение, насипната плътност на Ариел за нашия пазар е около 680 г/л, а на Megaperls е 800 г/л. Освен това и съставът има значение разбира се. Няма как да приема, че перилен препарат, който претендира да е суперкомпактен съдържа около 30% натриев сулфат. За мен, производителите на Сано предявяват претенции, които които много трудно биха се потвърдили в реални условия. Отново по личното ми мнение и от професионален опит P&G и Henkel са единствените производители, които имат истински компактни прахове, които са ефективни при дози от порядъка на  15 г/кг (препарат на килограм сухо пране) при средна твърдост на водата и умерено замърсяване.

Последна редакция: нд, 12 окт 2014, 01:06 от TAED

Общи условия

Активация на акаунт