Професионални серии за коса - тема 70

  • 75 534
  • 737
  •   1
Отговори
# 360
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Пристигна ми днес шампоана S3 на Напура. И вече го пробвах.
Имах и мостра на Deep Care маската на Лакме. Ако някоя от вас я има, може ли да сподели дали е тежка и има ли опасност да ми омазни, че ме достраша да я пробвам. По описание в Рибката звучи чудесно.

Тежка и мазна маска е - благодат за изрусени  коси, но не утежнява.

# 361
  • Мнения: 539
Пристигна ми днес шампоана S3 на Напура. И вече го пробвах.
Имах и мостра на Deep Care маската на Лакме. Ако някоя от вас я има, може ли да сподели дали е тежка и има ли опасност да ми омазни, че ме достраша да я пробвам. По описание в Рибката звучи чудесно.


Аз много използвам тази маска на Лакме. Една от любимите ми е. Не ми утежнява, а косата ми стои някак "напомпано". Не ми е тежка, латото я използвах почти всеки ден след плаж. Аз съм с нормална към леко суха от боядисване и преса коса.


# 362
  • Варна
  • Мнения: 456
L'Oréal Professionnel
Absolut Repair Lipidium-протеинова(за силно изтощени коси).Усещане за силна,здрава коса,с обем и мекота,въпреки протеините.
Absolut Repair-протеинова(за силно изтощени коси).Липса на обем,блясък и мекота при нормален косъм.
Cristalceutic
Curl Contour-хидратираща(лека хидратация за къдрава коса,нормален косъм)
Delicate Color-хидратираща(лека,за нормален косъм)
Fiberceutic-протеинова
Intense Repair-хидратираща за много суха коса(има и протеин).При продължително ползване започва да пресушава и се усеща като протеинова.
Liss Unlimited-хидратираща,изглаждаща(има и протеин).Шампоанът утежнява доста.Маската-силно хидратираща,след продължителна употреба има обратен ефект.
Lumino Contrast-хидратираща(слаба,за нормални коси).Силен блясък,но недостатъчна хидратация.
Pro-Keratin-протеинова
Scalp Care
Shine Blonde-хидратираща(лека хидратация)
Silver
Solar Sublime-хидратираща,слънцезащита (лека хидратация)
Vitamino Color-хидратираща
Volumetry
Mythic Oil-хидратираща(лека,за нормален косъм)
Steam Pod
inoa-силно хидратираща-силен блясък,избистря цвета

Моите впечатления.Повечето серии на Лореал са леки и балансирани.Най-добри резултати в комбинация шамп.+ маска.Повечето шампоани са по-силно измивни от колкото е нужно.Най-любими продукти-серия Иноа,Витамино колор,Интенз рипеър,ампули Реню Ц,серум Абс.рипеър.Косата ми е изрусена,дълга,нормален косъм,на моменти суха.


Redken
Cerafill
Diamond Oil
Blonde Idol
Color Extend Magnetics
All Soft-хидратираща,много блясък и мекота.Шампоанът е силно измиващ.
Body Full
Clear Moisture
Color Extend Sun
Extreme-протеинова(за силно изтощени коси,дава усещане за здрава и силна коса)
Curvaceous
Intra Force-протеинова?
Real Control
Scalp Relief
Smooth Lock-хидратираща,изглаждаща
Specialty


Joico
Daily Care
Moisture Recovery-силно хидратираща(не съм я ползвала все още)
Body Luxe
Style & Finish
Color Endure
K-Pak


Kérastase
Discipline
Sensidote Dermo-Calm
INITIALISTE
Cristalliste-хидратиращи(лека хидратация за тънки коси)
ELIXIR ULTIME-хидратираща(лека,за нормален косъм)
Nutritive-хидратиращи,подхранващи
Resistance-протеинови
Reflection-хидратиращи
Specifique
Soleil-хидратиращи
Densifique

Момичета,пишете,допълвайте и поправяйте.Много полезна информация може да се събере така на едно място.Може да включим Вела,Лейбъл М,Алтерна,Лакме,Ф.К. и др.

# 363
  • Мнения: 4 734
И на мен ми се иска да се събере информацията за сериите на една място, за да може лесно да се търси и чете. Да направим нещо като анкета и всеки да споделя с по една-две думи как е възприел даден продукт -например омазнява, има/няма обем, има/няма брясък, пресушава, няма ефект, омекотява,ефекта мръсна коса, спира/не спира косопада, лек/силен мирис, изглажда/хвърчи, премива/неизмива, лека/тежка серия, заплетена/гладка коса, сърбеж на скалпа или пърхут и т.н.... Мисля, че такава систематизирана информация за по-известните и коментирани тук серии ще ни е от полза.... И тази анкета може да се допълва във всяка нова тема и да стои на първа страница.. Peace

# 364
  • Мнения: 104
Здравейте, трябва ми помощ не мога да разбера косата си. Аз съм на кичури и се боядисах средата на септември . Започнах да се мия с кератинов шампоан и след това маска но косата ми е една хвърчаща и краищата са едни набръчкани и аз не мога точно да ги опиша. Смених с хидратиращ шампоан и маска и пак е така . Не мога да се оправя. Косата мие гъста с мек косъм хидратиращия шампоан е на joyko dayly care а протеиновия шампоан е някакъв професионален кератинов шампоан така пише на бутилката със балсама на nashi pro keratin. И съм много объркана .Simple Smile

# 365
  • София
  • Мнения: 1 626
solley, kaly*   bouquet
Притеснява ме, че и двете споменавате боядисана коса, а аз не се боядисвам. Ама ще я пробвам де.

# 366
  • Мнения: 80
Днес ми пристигна комплекта от ензо, много бързо, нямам търпение - http://www.enzo.bg/schwarzkopf-professional/bc-bonacure-repair-r … tichen-paket-iii/
Някакви по-специални препоръки за употреба??? Не знам този спрей с каква точно цел е и кога да го ползвам?  Thinking Нямам търпение да се измия, но ще е след 2-3 дни.

Да споделя, че си взех от боята, която ми беше препоръчана - Oyster - Perla colour - http://www.oystercosmetics.it/en/professional/color/permanent-ha … ouring/perlacolor
Цвета стана много хубав, а иначе косата ми е същата сякаш, не знам как се разбира кога една боя е хубава, но цвета ми харесва, смятам да боядисвам корени от тук нататък, въпреки че се чудя дали да пробвам и с друга боя.  newsm78

Хубав петъчен ден!

# 367
  • София
  • Мнения: 3 271
Мацата,
Въпреки, че съм зиморничева, у нас винаги е топло и на мен не ми е студено. Нищо не слагам на главата.
За себе си съм установила, че когато дам на маската по-голяма възможност да подейства, т.е. стоя повече, резултата винаги е по-добър. Е, понякога, ако маската е много силна като Kerastase NutrI Termique ми се налага след това да отмивам по-дълго маската, защото косата стои прекалено тежка. Но пък от друга коса тази маска вероятно е идеалната за да се направи обратно измиване.

___________________|___________________
Сега по отношение на различните серии. Аз ще посоча за тези, които съм ползвала и имам впечатление.

L'Oréal Professionnel

Fiberceutic
Тази серия е предимно протеинова, но не е типичната протеинова серия, защото има и овлажняващи съставки. Основният й плюс е силно уплътняващото действие. Серията включва общо 5 продукта. Аз съм ползвала:
Ампула, запечатваща маска за тънка коса и поддържаща маска за тънка коса.
Ампулата, която е универсална и два вида маски - запечатваща и поддържаща. От своя страна маските се делят на маски за тънка коса и маски за груба коса. Серията няма шампоан, затова може да се използва всякакъв протеинов или балансиран шампоан от която и да е марка. Вида шампоан променя ефекта върху косата и затова всеки може да направи най-добрия за себе си избор като пробва различни. Серията е много успешна и е подходяща за всякакъв вид коса, особено за по-тънка и финна. Основната съставка, която е използвана в серията е intra-cylane и е извлечена от стъкло. Тя привлича влагата в косъма и има "напомпващ" ефект. Използването на ампулата веднъж месечно гарантира уплътняване и гладкост на косата. Най-добрия ефект от ампулата и запечатващата маска се получава при измиването на косата преди боядисване или това на самото боядисване. При първото /преди боядисване/  се създава лека предпазна  бариера, която намалява увреждането на косата от боядисването. При второто /на самото боядисване/ освен уплътняващия ефект има и гланциране на косата и затваряне на кутикулата за да се задържи боята в косъма. За тези, които не се боядисват ефекта е не по-малък. Уплътняване, изглаждане, обем и предпазване от увреждането на топлина /заради по-голямото количество вода, което се задържа в косъма/. Поддържащата маска е протеинова, но няма изсушаване от нея.
Ефект от серията: Изглаждане, уплътняване, обем, косата се усеща по-силна и здрава, леко втвърдяване, но не изсушаване на косъма.

Mythic Oil
Серията е хидратираща - средна хидратация, но има и лекота при използването й. Основният й плюс е аромата, блясъка, гладкоста на косата и подхранването. Серията има доста продукти - няколко шампоана, няколо балсама, маска, няколко масла, няколко вида олио, мляко и термичен крем. Продуктите, които аз съм ползвала и мога да дам мнение са:
Термо крем с черен кимион - L`Oreal Professionnel Mythic Oil Seve Protectrice; шампоан и балсам за блясък със златни частици L'Oreal Professionnel Mythic Oil Souffle d'Or; маска L'Oreal Professionnel Mythic Oil и  олио за всички видове коса L'Oreal Professionnel Mythic Oil Nourishing Oil
Шампоана и балсама с блестящи частици са ароматни и леки. Правят косата гладка и лека, без хвърчащи крайчета. Маската е силно хидратираща, пълна с масла и ефкта от нея е напоена, хидратирана и гладка коса. Олиото укротява и изглажда сухите крайчета, като се поема изцяло от косата и трудно може да се прекали с него. Дори и първоначално да се усеща омазняване, то след известно време косата поема напълно продукта. Термо крема с черен кимион е с разкошно изглаждащо, омекотяващо и защитно действие.
Ефект от серията:
Аромат, Хидратация, блясък, гладкост,  обема не е много голям, но косата не е сплескана, а лека и подвижна.

___________________|___________________
Това са двете серии на L'Oreal Professionnel, които съм ползвала и за които имам мнение.
Сега нямам възможност да пиша за други серии, но по-нататик ще споделя.

Хубав ден   bouquet

# 368
  • Мнения: 464
Съжалявам за спамърския пост, обаче вие тия тикви в 3Р виждате ли ги?

# 369
  • София
  • Мнения: 2 512
Съжалявам за спамърския пост, обаче вие тия тикви в 3Р виждате ли ги?
Виждаме, и то на половин монитор Laughing

# 370
  • Мнения: 464
Съжалявам за спамърския пост, обаче вие тия тикви в 3Р виждате ли ги?
Виждаме, и то на половин монитор Laughing
Хахахах, имах предвид, че във фейсбук страницата им пише, че на определени продукти, на чиито снимки има тиква, с код HLW20 ще има отстъпка до края на годината.

Иначе двустъпковият протеин и двуминутният реконструктор на Афоджи могат ли да се позват заедно на едно измиване. Мен не ме е страх от изсушаване и втвърдяване. Но не съм ползвала реконструктора досега и ми е интересно.

# 371
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
И аз дебна за тиквите, но никъде не съм открила

# 372
  • София
  • Мнения: 1 626
Преброих 8 тикви:
-шампоан за обем и плътност Филип Кингсли
-шампоан за лилави коси Лакме
-серум с Абисинско масло Лакме
-сух шампоан Лакме
-пяна за еластичност на косата Лакме
-силно фиксиращ стилизиращ гел Лореал
-лилав спрей пудра Лейбъл М
-кристали за защита на цвета Алфапарф

Нищо в раздел балсами и маски, нищо на Керастаз  newsm78
А и като се има предвид, че намалението е от няколко дни и вече има изчерпани продукти, но все пак има по-добри неща на които да се предложи намаление.

Редактирам:
-попивателна хартия Никс
-молив за очи Никс Slide On
-трайна боя за коса Лакме Chroma без амоняк

# 373
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Е, много ясно, че няма нищо на Керастас

Рибката просто си разчистват складовете от непопулярните продукти.

# 374
  • София
  • Мнения: 2 512
Съжалявам за спамърския пост, обаче вие тия тикви в 3Р виждате ли ги?
Иначе двустъпковият протеин и двуминутният реконструктор на Афоджи могат ли да се позват заедно на едно измиване. Мен не ме е страх от изсушаване и втвърдяване. Но не съм ползвала реконструктора досега и ми е интересно.
Аз ползвам само двуминутният реконструктор на Афоджи, веднъж на седмицата след измиване с подхранващ шампоан слагам реконструктора за около 10-тина минутки, след това да не ми е много твърда и да е подредена слагам http://www.percyandreed.com/product/12-smoothed-sealed-sensation … oil-for-fine-hair. И усещам косата ми по-плътна, жива, гъвкава и подредена. Чудех се и аз, дали да пробвам протеин и реконструктор заедно, но ми се струва, че ще е прекалено /специално за моята коса/. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт