Искам да кажа ... (6)

  • 30 758
  • 777
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 709
Оф, Джулия, съчувствам ти и ти желая сили  Hug Ако ти помага, споделяй тук  Hug

Аз натиснах голямото да си напише домашното по математика и БЕЛ и ся заляга на таблета до вечерта  Grinning
Аз вчера чистих, затова днес се отчитам само с пици за вечеря.
Искам някакъв сладкиш да направя, ама не съм наясно какъв  newsm78

Момичета, дайте предложение в кое ателие да си извадя снимки, доста на брой ще са.От тия, които качваш в сайта им и после ти ги пращат с куриер.Преди ползвах СнимкитеВи, но нещо последния път ме разочароваха, качеството беше под всякаква критика.

# 166
  • Мнения: 4 785
Аз па от сутринта е до сега пих кафе с приятелка и чакахме третата, която закъсня само....3 часа, нищо работа  Crazy И най-накрая й видях бебчето, искам да ви кажа, че това е нааааааааааай-спокойното бебе на света, за 3 часа не гъкна, ама като ви казвам не гъкна, разбирайте, че звук не издаде  Heart Eyes И много започва да ми се върти в главата разни бебешки неща.... baby_neutral

# 167
  • Мнения: 11 568
Давай, време ти е вече! Grinning

# 168
  • Мнения: 8 939
Оф, Джулия, съчувствам ти и ти желая сили  Hug Ако ти помага, споделяй тук  Hug

Аз натиснах голямото да си напише домашното по математика и БЕЛ и ся заляга на таблета до вечерта  Grinning
Аз вчера чистих, затова днес се отчитам само с пици за вечеря.
Искам някакъв сладкиш да направя, ама не съм наясно какъв  newsm78

Момичета, дайте предложение в кое ателие да си извадя снимки, доста на брой ще са.От тия, които качваш в сайта им и после ти ги пращат с куриер.Преди ползвах СнимкитеВи, но нещо последния път ме разочароваха, качеството беше под всякаква критика.

Преди доста време поръчвах от този сайт. трябва някой да те покани по мейла, така той получава 50 безплатни снимки и плаща само доставката, бенше нещо от рода на 2 - 3 лева ако правилно помня, след това ти поръчваш и каниш твой приятел или се каниш тебе си, но на друг мейл и ти поръчваш и така много,  много пъти.
В този пък има купони. Пращат ги на мейла. Има и тема, там момичетата публикуватк купони, които не са ползвали.

# 169
  • Мнения: 6 709
И много започва да ми се върти в главата разни бебешки неща.... baby_neutral

Дааа, ама нали знаеш, че може от томболата да ти се падне от другия вид  Wink

alina_si ,   bouquet Преди поръчвах от Фотобокса, трябва пак да проверя условията, аз имах предвид българско фотостудио  Grinning

# 170
  • Мнения: 8 939
От българско не съм поръчвала от друго място, освен от снимките ви.
Виж тези, там не съм поръчвала, но някак си съм ги последвала във фейсбук.

# 171
  • Мнения: 6 709
А отзиви за тези: http://www.happy-foto.net/?

# 172
  • Мнения: 4 199
Още веднъж благодаря ви! Всъщност докато четях Цвети, се сетих както за лежащо болния си баща, така и за дядо ми, който пък си отиде нелепо, жестоко, заради собствения си син...Въобще, такива сценарии е способен да ти разиграе животът, че е хубаво, задължително дори да живеем за мига, деня и дребните радости.

Хубаво или не, останаха ми спомените и често се връщам към тях - хем ми е мъчно, хем пречистващо.

Бяхме навън, но доста студен и силен вятър духа, добре че поне небето е ясно и синьо.

# 173
  • София
  • Мнения: 18 679
А според мен навън е разкош Heart Eyes Обядвахме в Южния парк, на слънчице, биричка, туй-онуй...Чувствам се като сто на цяло. Ни съм чистила, ни съм прала, нямам и намерение Laughing Today is holiday, call me tomorrow Laughing

# 174
  • Мнения: 22 036
Тук се изля такъв порой, че улуците и каналите преливаха. Аз след като сготвих се наядох като прасе и заспах в 5:30. Сега явно ще вампирясвам до сутринта освен ако не се нокаутирам с нещо.

# 175
  • Мнения: 4 785
*Smilка*, никаква томбола не е - мъжът ми е бил най-хиперактивното бебе на света, сега също, само дето не е бебе  Mr. Green А познай от кой вид ще е  Tired

Ииии след малко започвам да готвя лазаня, с помощта на гореупоменатото хиперактивно "бебе" - специалитет ни е, мням!

# 176
  • Мнения: 22 435
Мър Мяу, сподели как я правите.
От понеделник ще виждам мъжа ми чат пат...пак ще съм изцяло аз с децата. 
Яд ме е,  че за работата която върши...заплащането е мизерно. 

# 177
  • Мнения: 12 989
Джули, стана ми мъчно за теб:( Но пък Ени е прекрасна и ще те кара да се усмихваш толкова често, че да забравиш лошото Hug
Нищо не ми се прави, лежа на дивана и гледам в точка. Сутринта бях на тренировка, после на работа и сега не ми се мърда. Като ви чета само, че сте чистили и лошо ми става, изключително съм щастлива, че това гадно задължение не го върша аз. Големи нерви имах на работата, ще ми се да изпия чаша вино, но заради тъпата диета не мога, то поне тя да действаше, а то, вече месец и нещо се мъча и кантара не е мръднал. Децата се карат, вдигат страшен шум, как ми трябва някоя баба, поне за ден да ги вземе...
Искам да спря да пуша изцяло, сега паля по две- три цигари, но искам и тях да откажа.

# 178
  • Мнения: 4 785
Mirama, не е сложно хич, просто е по-дълъг процесът за мой тих ужас  Crossing Arms
Но си заслужава.

Скрит текст:
Прави се сос болонезе и сос бешамел.
За соса болонезе:
4 с. л. зехтин
1 глава лук, нарязана на ситно + 3-5 скилидки чесън
2-3 моркова, режа ги с чопъра, заедно с лука и чесъна
100 гр тънко нарязан бекон (аз го пропускам)
500 гр кайма
Червено вино или бяло, аз слагам червено, около една ч.ч.
доматено пюре, но не знам колко отива - един среден буркан да кажем
 сол и пипер на вкус, босилек, риган, щипка захар - според вкуса

Задушавам лука + чесъна + морковите и после добавям виното, оставям малко да се поизпари, добавям доматеното пюре и подправките, оставям да се сгъсти малко и добавям каймата. И оставям да поври известно време на слаб огън. После приготвям бешамела.

за соса бешамел:

100 гр масло или олио
3-4 с. л. брашно
около 1 л прясно мляко
1 щипка индийско орехче
сол на вкус

Брашното се запържва в мазнината докато покафенее, но внимаваш да не изгори, не повече от минута му трябва и наливам млякото като бъркам бързо, за да не станат бучки. И варя до сгъстяване, не е нужно да е много гъст соса, защото корите ще се варят с негова помощ.

кашкавал

Корите са готови, някои искат да се потапят в гореща вода, други не, по принцип взимам едни от Лидл, сега ще има такава седмица + канелони, но нямаше сега и взех някакви от Кауфланд, но ще се запася с лидълски много са хубави. И се реди така в правоъгълна тава- малко зехтин на дъното + тънък пласт бешамел - кори - бешамел - болонезе - настърган кашкавал - кори и т.н. като последният пласт завършва с бешамел и настърган кашкавал. Пека 30-40 минути на около 180-200 гр.

# 179
  • Мнения: 22 435
Мър, благодаря. ..ама май ще пропусна.  Simple Smile

Изпробвах обратно миене на косата...първо балсам после шампоан.  Доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт