Искам да кажа ... (6)

  • 30 755
  • 777
  •   1
Отговори
# 450
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Преди 11 години живях в Дания една година. Бях au-pair.

# 451
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз вече не пържа кюфтета, а ги пека. Децата много ги обичат така. Намерила съм си рецепта за фрикадели и стават страхотни. Даже тъкмо ги бутнах във фурната. Тази вечер им добавих и малко кашкавал, да видим как ще са.

# 452
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Искам да кажа, че тотално  откачам.Всичко и  всички  ме дразнят    и  искам да избягам.
ММ ми предложи  да си намеря  спокойно  местенце  и  да отида  сама  за  поне  три дни, той щял  да вземе отпуска и  да се  оправя  с детето.
Вярно, то  през деня  е  на  градина, ама...не виждам нито  как  ще  я  накара  да се  облече и  приготви навреме, нито  пък  как  ще  се  оправи  с коса, дълга  до кръста  Thinking
Хем искам, хем жизнено  се нуждая   от  това, да остана  сама със себе си ,хем не ми  стиска... Tired

# 453
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Хем искам, хем жизнено  се нуждая   от  това, да остана  сама със себе си ,хем не ми  стиска... Tired

Рискуваш да "изпляскаш" в най-неподходящия момент. Грабвай книжка или пътеводител и тръгвай. Peace
Детето и татко му даже ще се забавляват, или поне ще им останат спомени.  Joy
Не ги мисли.

Искам да кажа, че съм едно егоцентрично животно. От време на време ми се иска някой да ме ядоса, да ми писне от нещо, да изпсувам като хората!  ooooh!
Непукизма определено доскучава....

# 454
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз вече не пържа кюфтета, а ги пека. Децата много ги обичат така. Намерила съм си рецепта за фрикадели и стават страхотни.
Аз още предния път, като каза, че ще правиш фрикадели, си мислех да ти поискам рецептата, ама нали се карате, че темата заприличва на готварска, та си замълчах Simple Smile Но след като се безчинства тук вече две теми с разни палачинки и гофрети, ще си я поискам пък! Децата ми умират за изделия от кайма, а аз не пържа, така че идеята за печени кюфтета е тъкмо като за нас.

# 455
  • София
  • Мнения: 12 374
Бронте, заминавай! Не ги мисли, ще се справят двамата. Ти ще си починеш и ще си презаредиш батерията  Hug

Чак завидях, благородно  Simple Smile

# 456
  • Мнения: X
Много трудно нещо може да ме накара да пусна фурна в това време.
Искам да кажа че малката ни котка ще ни побърка. Вече всички съседи ни знаят, че като мръкне и ние тръгваме да я търсим по улици и дворове. Даже гаражите си отключват за да търсим и там. Накрая се появява отнякъде,  но преди това аз и дъщеря ми сме оревали орталъка. Тя с глас. Мъжът ме ни се ядосва много, но и той се притеснява. Ще я вържа на каишка накрая, че не можем да вечеряме като хората заради нея.

# 457
  • Мнения: 14 654
Oх, Мирама, и аз ти съчувствам за ръката. Миналата година варих лютеница и ми плисна от вътрешната страна на китката - стана плюска, а после и рана с големината на един лев, но сега почти нямам белег. Тази година пък си срязах зверски пръста на една чаша - бяхме на море и какво ме накара да се правя на работна и да мия чашите от бира на момчетата. А то в Равда къде да търся лекар, мъжът ми не исках да безпокоя, че беше на важно участие и добре че намерих един млад и много отзивчив аптекар, който ме превърза и ми даде напътствия как се грижа за раната, дори подуха малко да не ме боли.
Вечерта казвам на мъжа ми да ми помогне, а той кръв не може да гледа и опъна петалата насред стаята. Но като си завайках, че явно пак ще трябва да тичам при аптекаря, бързичко дойде в съзнание и се зае с бинта.

# 458
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Белинда, с огромно удоволствие ще споделя. Понеже е взимана от нета случайна, но пък изпробвана, то си мислех, че може да се гугълне.
Ето все пак:
Скрит текст:
Фрикадели
Необходими продукти
•    500 г кайма
•    500 г картофи
•    1 голяма глава лук
•    1 бр. яйце
•    зехтин или олио
•    подправки по избор, сол
•    галета   
Начин на приготвяне
Картофите се обелват и настъргват на ситно ренде. Изстискват се добре и се прибавят към каймата. Добавят се настърганият лук, яйцето, поправките и ако е необходимо – сол. Сместа се омесва добре, оформят се кебапчета, овалват се в галета и се нареждат в намаслена тава. Отгоре се поливат равномерно с тънка струя мазнина. Пекат се в предварително загрята фурна на 200 градуса. Поднасят се с подходяща за сезона салата или туршия.
От тук:
http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B5%D0%BB%D0%B8
Днес добавих и кашкавалче малко настъргано в сместа - стана си добре.
Извинете за кулинарното отклонение, но останаха малко кюфтенца, ще ви ги снимам:
Скрит текст:
Ох, чувствам се като Джой, която само чака да я питат и да я похвалят. Не ми казвайте, че изглеждат страхотно. Пробвайте ги някой път и кажете дали са ви харесали.

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ще извадя тавата с чушките ей! Такива снимки на храна ми действат разяждащо, което никак не е добре! Laughing

# 460
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Бронте, заминавай! Не ги мисли, ще се справят двамата. Ти ще си починеш и ще си презаредиш батерията  Hug

Чак завидях, благородно  Simple Smile


Да не  се  заричам, обаче, верно  ще  хукна EmbarassedИначе ще ги  изтрепя Twisted Evil

 
Непукизма определено доскучава....

Понеже паля от четвърт, ако имаше как , с радост   бих ти предложила да  си  трампим темпераментите  за известно време Wink

Но като си завайках, че явно пак ще трябва да тичам при аптекаря, бързичко дойде в съзнание и се зае с бинта.

Добре   си го мотивирала, спор  няма hahaha

# 461
  • Мнения: 2 674
Аз пък си мечтая да емигрирам в Дания. Разкажете ми как е...

Почнахме да се дразним с храна ли?!? Mr. Green

# 462
  • Мнения: 14 654
Аааа, Лиляна, не можеш да ме изкушиш с храна по това време, защото тъкмо заредих гърбицата, но изглеждат вкусни Simple Smile Отворих сезона на цвеклото, тиквата и праза, на ряпата, целината и ябълките. Ох, колко вкусна е есента!

# 463
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Къде ще ходите в тези студени, тъмни, мъгливи и депресарски държави.
Аз искам да ходя на изток, натам ме влече мен.
Ама не да емигрирам, само за известно време.

П.П. Като казахте тиква, се сетих, че и тиква имам да правя и все я забравям.

# 464
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз паля от..половината на четвърт, колкото и да е това, и веднага давам част от моя барутен характер на някой непукист като Дивия заек  Wink

В момента ям Прингълс и съм хепи, с никакви манджи не може да ме изкушите.

Общи условия

Активация на акаунт