Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 10

  • 38 856
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Не се сърди, човече Hug
Честита годишнина!  bouquet

Estlar най-важното е, че си взела решение.  Peace
Добре дошла сред нас!  Hug

# 196
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Estlar, добре дошла! Темата наистина е от голяма помощ. Колко съм плакала тук на момичетата първия път. Laughing Друго си е като има някой, който разбира терзанията ти. Hug

# 197
  • Мнения: 4 954
Благодаря за топлото посрещане. Надявам се вечерта преди да си легна да мога да кажа "първи ден без цигари".
Моята история: пропуших на 23, от чист келешлък, бях в страна, където никой не пушеше, затова аз трябваше да пробвам. Simple Smile Свързвах пушенето с най-приятните моменти в тази страна, защото като единствения пушач в групата имах цялата пушилня (там имаше отделни стаи в общежитието) беше изцяло за мен и перфектното място да се изолирам и почина. Така изградих навика да пуша когато съм под стрес, когато искам да си "избистря главата" и когато чета. Ако бях спряла дотам щеше да е ок, но започнах работа в България, всички колеги пушеха и тези 5 минутни паузи бяха единственото време да се видим и да изпуснем парата. Нямаше време за обяд, така че цигарите убиваха и чувството за глад. 6 години живях на цигари и кафе до заветната вечеря. Осъзнах се преди точно две години, напуснах, сега работя сама от вкъщи, но гадните навици се избиват трудно. Постепенно намалих силата на цигарите, ограничих броя, започнах да осъзнавам, че ми пречат и че без тях се чувствам по-добре. И тогава дойде Проблемът. Не можем да имаме деца, ревове, сълзи, трошене на нерви и пари, пушенето се върна на мода, но сега вече не беше "може би ми е по-добре без тях", а "гузно ми е, че дори паля, но не мога да се справя без тях". И това беше моментът на прекипяване. Отказахме се от какво ли не, за да имаме парите за процедурите, ходим на прегледи, купуваме добавки, проядох месо за "по-добри яйцеклетки", не че има значение, защото проблемът се оказа генетичен, но цигарите - не. Хвана ме бяс. Моментът, в който ги спрях беше поставен избор по финансови причини цигари или танци (сумата беше една и съща) и избрах танците. Но мъжът ми пропуши след две седмици и аз повлачих крак "ех, колко лесно ги спрях, сега една няма да навреди". Дааааа бе да, плъзнах се и пак на старото положение. Осъзнах, че имам нужда от пример и някой да ми дава кураж, затова се записвам тук, дето се казва, да ми ръкопляскате за всеки ден без дим.
Днес е ден първи от новия ми опит.

# 198
  • Мнения: 725
Пожелавам ти успех  Peace Надявам се поне ти да спреш защото аз пак се издъних мислех, че ще се справя, но уви пак си къдя и се срамувам от себе си  Embarassed

# 199
  • Мнения: 1 004
Благодаря ти Estlar за споделената история Hug Успех! Всички знаем какво представляват цигарите и навика с тях  Sad Пожелавам ти след 6 месеца да се похвалиш като непушач, за да те сложа в нашия списък в началото  Peace Освен това ти пожелавам и да се сбъдне мечтата ви.

# 200
  • Мнения: 2 461
НСЧ, честита годишнина с пожелания за още много такива. Flutter
Страхотно е да си непушач. Heart Eyes Пожелавам ви го на всички , които го желаете!  Hug

# 201
  • Мнения: 64
НСЧ, честити две години непушене, много се радвам за теб!!!  bouquet Ти си едно постоянно присъствие във форума, което в началото ми даде много кураж, а сега ми дава чувство за сигурност, продължавай напред Hug
 И аз сега ги спрях доста импулсивно, а ето че повече от година не пуша. Снощи доста ми се допуши- стресова ситуация, не кой знае колко проблемна, но класическа някакси. Отсвирих я лесно.

Estlar, пожелавам ти успех! Животът постоянно ни поставя в сложни ситуации. Твоят проблем не е лесен за решаване, но ти си се захванала сериозно. Силна си, борбена си, та на някакви цигари ли ще се оставиш да те карат да се чувстваш гузна?... Цигарите НЕ СА  ти приятел и ти определено можеш "да се справиш без тях"! Hug Цяла сюрия народ тук сме се убедили в това и всеки ден си го доказваме Simple Smile

# 202
  • Мнения: 46 518
Благодаря ви за топлите думи, момичета!  Hug
Пожелавам и аз много годишнини  Simple Smile

# 203
  • Мнения: 211
Е и аз трябва да се похваля Simple Smile Вече и аз празнувам една година  newsm44 С две думи, нито ми се е допушвало в близките месеци, нито съм се сещала въобще. Чак не мога да повярвам колко лесно беше...мислех, че дори и след година пак ще се измъчвам, пак ще се изкушавам и ще имам желание, нооооо НЕ! Успех на всички нови, важното е да се заинатите!

# 204
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Дамскосърце, vv88 честит годишнини! Много ви се радвам!
Аз днес имам малък повод - първия месец изтече.  Grinning Не усетих изобщо кога мина.

# 205
  • Мнения: 1 004
Дамскосърце много се радвам за закръглената ти годинка  Hug
Мария,  браво! Кога мина този месец  ooooh! Hug

# 206
  • Мнения: 7 055
Честити годишнини без цигари на всички. Дай Боже и ние, останалите скоро да се похвалим с такива успехи.  Peace

# 207
  • Мнения: 46 518
Е и аз трябва да се похваля Simple Smile Вече и аз празнувам една година  newsm44 С две думи, нито ми се е допушвало в близките месеци, нито съм се сещала въобще. Чак не мога да повярвам колко лесно беше...мислех, че дори и след година пак ще се измъчвам, пак ще се изкушавам и ще имам желание, нооооо НЕ! Успех на всички нови, важното е да се заинатите!

Честито!  Hug
Дано повече хора те прочетат и се мотивират, защото наистина е лесно  Simple Smile

# 208
  • Мнения: 64
 vv88, поздравления, то твоето си е направо коледен подарък!!!  bouquet
Мaрия, страшно се радвам, че отново си на фронта, липсваше ми Hug Браво за първия месец, знаеш, че това е голяма победа. Разкажи наистина как го реши пак. Simple Smile
Аз нещо взех сериозно да олабвам фронта откъм ядене- като бременна съм- всичко ми е адски вкусно, не мога да спра да ям. Предполагам, че и затова сънувах, че пуша, и то цяла цигара почти. Бях преяла на вечеря Embarassed и явно ми беше много тежко на стомаха. В съня ми, пушейки, се чувствах отвратително и физически и психически, което го отчитам като победа. Преди като сънувах, че пуша, физически се наслаждавах, сега явно изцяло асоциирам цигарите с гадост Joy

# 209
  • Луната
  • Мнения: 3 211
vv88 Честито!     bouquet

Мили дами  Hug!
Весели празници! Бъдете здрави, щастливи и благословени! Нека коледния дух не ви напусне през цялата година... И догодина повече месеци и годишнини да празнуваме в темата! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт