ЮНСКО сърчице тупти и кара мама да лети - тема 2

  • 25 262
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955







01 ЮНИ

babyAty 29г.; гр.Пловдив - очаква второ дете
Twe 34г.; гр. София - очаква второ дете
tedy_x1 31г.; гр.Хасково - очаква първо дете


02 ЮНИ

беба28 34г.; гр.Пловдив - очаква второ дете


03 ЮНИ

Ani_Fer 26г.; гр.Варна - очаква първо дете
Ellle 31г.; гр.Елхово - очаква второ дете
Eudaimonia 34г.; гр.Бургас - очаква второ дете
kati_0906 31г.; гр. София - очаква второ дете


04 ЮНИ

I_v_E 27г.; гр. София - очаква второ дете


05 ЮНИ

poohito 32г.; гр.Пловдив - очаква първо дете
deiza 26г.; гр. Добрич - очаква второ дете


06 ЮНИ



07 ЮНИ
shinzou 26г.; Бургас - очаква първо дете



08 ЮНИ

Diva* 37г.; Хелзинки/София - очаква първо дете
isova86 28г. Пещера/Париж - очаква второ дете


09 ЮНИ
*Sladkishka* 30г.; гр. София - очаква второ дете


10 ЮНИ
Sarah Lou 27г; София/Бургас - очаква второ дете
ZiZi_2 31г.; гр. София - очаква второ дете


11 ЮНИ



12 ЮНИ

magi_sveta 37г.; гр.София - очаква трето дете
eni_zlat 35г.; гр. Перник - очаква второ дете



13 ЮНИ
Астера 35г.; гр. Стара Загора - очаква второ дете


14 ЮНИ
svetlu6ka 30г.; гр. София - очаква второ дете
Roni-Bonboni 28г.; гр.София - очаква първо дете
Немезида 26г.; гр. София - очаква първо дете



15 ЮНИ



16 ЮНИ

PETJ22 24г.; гр. Бургас - очаква второ дете
Toni92 22г.; гр. Варна - очаква първо дете
Angels_ 34г.; гр. София - очаква второ дете


17 ЮНИ



18 ЮНИ



19 ЮНИ
Stella N. 34г.; гр. Варна - очаква второ дете


20 ЮНИ
Morgy 34г.; гр. София - очаква второ дете
Pearl_stardust 30г.; гр. София - очаква първо дете


21 ЮНИ
dennni 21г.; гр. Сливен - очаква първо дете
aYnaT 30г.; гр.София - очаква второ дете


22 ЮНИ
milady M 30г.; гр.Варна - очаква първо дете
Вълшебната Пеперуда 24г.; гр. Бургас - очаква второ дете


23 ЮНИ



24 ЮНИ

Snowflakely 30г.; гр.София - очаква второ дете


25 ЮНИ



26 ЮНИ
desita_89 25г.; Казанлък - очаква второ дете
_Sweety_ 27г.; Бургас - очаква второ дете


27 ЮНИ



28 ЮНИ



29 ЮНИ



30 ЮНИ
mamita85 29г.; гр. Стара Загора - очаква второ дете


БЕЗ УТОЧНЕН ТЕРМИН

DiNiKa 30г.; гр.София - очаква второ дете











Седмици, месеци, триместри
Биология на вътреутробното развитие
Бременността по седмици
 Развитие на бебето в снимки
Приблизителни размери на бебето по седмици
Прегледи и изследвания
Хранене по време на бременност
Коремни болки и спазми по време на бременност
Калкулатор на теглото за бременни






ЕСТЕСТВЕНО РАЖДАНЕ
СЕКЦИО ПО ЖЕЛАНИЕ
КОНТРАКЦИИ
УПОЙКИ
ИЗБОР НА ЕКИП
СЛЕДРОДОВ ПЕРИОД
ПРИЧИНИ ДА НЕ СЕ БОИШ ОТ РАЖДАНЕТО
СТАТИИ ЗА РАЖДАНЕТО






Кърменето - блогът на Бу
Правилно поставяне на бебето на гърдата
Ла Лече Лига - координати на консултантите по кърмене
Библиотека - Всичко за кърменето
Кърмене след секцио






Списък за бебето: Всичко нужно за да го посрещнем
Списък с необходими вещи, оборудване и аксесоари за бебето
Всичко необходимо за мама и бебе
СПИСЪК ЗА РОДИЛНОТО
ПЪРВИ ГРИЖИ
МАСАЖ И ГИМНАСТИКА НА БЕБЕТО
РАЗВИТИЕ НА БЕБЕТО ПРЕЗ ПЪРВАТА ГОДИНА
БОЛЕСТИ ПРИ БЕБЕТО
НАДДАВАНЕ НА ТЕГЛО ПРИ КЪРМЕНИТЕ БЕБЕТА






КАЛКУЛАТОР МАЙЧИНСТВО
ПАРИЧНИ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ ЗА МАЙЧИНСТВО
МАЙКИ СТУДЕНТКИ
Майчинството-счетоводно: тема за бързи въпроси и отговори








СТАРИТЕ НИ ТЕМИ:
TEMA 1


Последна редакция: пн, 17 ное 2014, 09:23 от Ellle

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Дали съм първа  newsm78
Благодаря за новата тема  newsm51
Беба, а защо трябва в началото 4-мата да сте заедно? Защо дане сте заедно тримата с бебето, а баткото да е отделно? Така няма ли баткото да може да спи по-спокойно?

# 2
  • Мнения: 292
Благодаря за новата темичка   bouquet

# 3
  • Мнения: 955
Без да искам изтрих коментара в предната тема с линка към новата, а темата са я заключили и сега не мога да го добавя  Sad.
Приемам всякакви забележки, добавки към темата и очаквам да ми пращате инфо за списъка с термините, че е много празен нещо  Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 192
Запиис!Ellle супер си е темичката,а ще ти пиша да ме добавиш с термин след прегледа Simple Smile

Ние ще се местим със сигурност но на пролет.В момента сме под наем в двустаен с кухня и малкия си спи при нас в спалнята,нооо дойде ли новото бебе просто няма вариант на разместване та или ще търсим нещо друго под наем или ще купуваме(дай боже)!
И по този въпрос искам да питам майките които имат малки дечица около 2 г. :моето момченце си спи в кошарата и когато се роди бебе 2 той ще продължава да спи в нея понеже тогава ще е на 2,4 г.В новото жилище ще му правим детска стая ноо мисля си да вземем друга кошара за него от трансформиращите се после в легло а неговата да дадем на бебето!?А и незнам как и дали ще спи самичък в стаята а с ревящо бебе всички заедно няма да е много удачно!Някакви идеи или мнения?

# 5
  • Мнения: 565
Ellle благодаря за новата есенна темичка и най - вече за линковете за кърменето. Не че и за първото не четох за кърменето ама то от много четене и накрая нищо не се получи, но сега се надявам да се получат нещата.
desita_89 защо не помислиш направо за нормално единично легло и отстрани да се сложи преграда. Даже ако успеете да се сдобиете и с нов апартамент може да помислите направо да си обзаведете детска стая. Според мен е безмислено да се купува втора кошара.
Аз пък да се оплача тъй като дъщеря ми е много страхлива и плашлива и много трудна като цяло и от както сме в новия апартамент и си има нейна си стая не иска да спи там сама и тъй като пък на мен ми беше писнало да идва при нас на спалнята и започнахме да спим при нея на другото легло, т.е. редуваме се с мъжа ми, защото пък на мен ми идва в повече неспането когато се заредят нощи да бълнува или да е неспокойна и т.н. Та за пореден път започнах да я обработвам да остава да си спи сама там, защото на мама и тати леглото  е в спалнята и там ние мястото и на двамата. Да обаче тя като чуе, че ще спи сама изпада в паника. Имам чувството, че си мисли че щом я оставяме да спи сама в нейната си стая все едно я оставяме завинаги сама. Веднъж ме пита даже "ама заедно ли ще вечеряме?" Много е болезнено положението, а вече е време. На мен ми тежи като че ли. Искам да си легна при мъжо, а не мога. Събужда се и ни търси. Ако види, че е сама почва да плаче. Оххх извинявам се че ви занимавам, ама от сега се чудя и с бебето и с нея как ще се оправяме , но май ще си делим с мъжо по едно дете и всеки ще си спи с неговото.  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 105
Здравейте бъдещи мами,

Искам да питам от коя седмица се записвате на женска консултация? Аз в момента съм в 8г.с. и имам час за 11.11

Къде възнамерявате да отидете на преглед за фетална морфология към мамите от гр.София?

Благодаря ви и приятно бременеене  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 44
Новата тема е прекрасна Simple Smile

Добре дошли на новите мами, леко бременеене и щастлив финал Simple Smile

sLunce89, desita_89, аз имам съвсем малко по-голяма дъщеричка от вашите момчета и за мен  EFP бяха голяма изненада и сериозен шок! Но важното е да са ни живи и здравички, а че ще се справим то е ясно.

Да дам отчет за днешния преглед- N2. Точката расте и си е на мястото. За болките и стягането ми изписа 3*2т НоШпа за 5 дни и ако се наложи някакви свещички да слагам. Вчера се разнасяхме 30-40 минути по улиците с каката и после като ме стегна, легнах и не можех да стана от болки. Докторът каза, че матката ми е много напрегната и чувствителна, което и аз можех да му го кажа.
Следващ преглед на 14.11 с направление за записване на ЖК, тогава ще пускаме и изследванията.

ЦуциМ, аз щеходя при доц. Томова в Медицински център „Надежда”, на Красно село. Миналия път ходих при нея и също след като се роди малката ни се наложи да я види и е много внимателна и си разбира от работата.

От няколко дена не ми се гади от кафето и с кеф си пия по едно сутрин! Иначе продължавам да съм постоянно супер изморена. Също започнаха да ми се прияждат някои нетипични за мен неща - салата плуваща в оцет, шунка, мандарини.

Ох, да, днес се качих на кантара и останах неприятно изненадана. Ако продължавам така още към НГ ще се търкалям, а към родилното ще трябва с кран да ме карат.

poohito, това със спането по корем(гърди) и аз го имам като проблем. За момента, докато няма тумбак се справям с мека възглавница. А когато съм настрани ги подпирам с възглавница за бременни. Но за сега гледам максимално да се възползвам от спането по корем, защото и после по време на кърменето няма да ми се получи или поне предния път ми беше невъзможно. О и като се сетя че след средата на 8ми месец сън не ме ловеше... Леле не знам защо всеки ден се сещам само за гадните неща от предходната бременност и се плаша така.

Относно стаите. И с бебе2 смятам да не допускам да идва да спи в нашата спалня, по-скоро в по-критичните вечери аз ще спа в другата стая. Много искам да се научат, че стаята на мама и тати си е на мама и тати. Без да спим заедно успешно се справих с 16 месеца кърмене, като до последно имахме нощно хапване.


Това от мен за сега Simple Smile

# 8
  • Мнения: 192
Eudaimonia може би си права,все пак няма да е толкова малък.....знам ли ще видим.И аз съм обмисляла варианта таткото да спи с малкия докато си свикне със стаята а аз с бебето.

Гледам раждането сте обсъждали,и със сигурност ще съм в Стара Загора,обмислям вариантите с уговорка в държавното АГ или на частно но до тогава ще търся мнения и ще го мисля сериозно.Първия път раждах в държавното но без уговорка и доста се измъчих,защото никой не обърна внимание че АГ ми беше писал е плодът е голям!Родих нормално но с мнооого  мъки.Най малкото бих си уговорила една епидурална Simple Smile

# 9
  • Мнения: 104
Цопвам и аз в новата тема!!! Страхотна е!! Благодаря, Ellle!
Само мога ли да те помоля, когато стане време за  тема 3, като последен коментар в  тема 2, да дадеш линк към тема 3 и тогава да заключиш изписаната тема Simple Smile Така всички ще знаем, че темата вече е изписана и заключена и ще започнем да следим следващата.

Eudaimonia, бях на преглед при Кироваков. Следващият също ще ми е при него. Може би и при него ще си остана за ЖК. А ти кой избра финално?

Morgy, Vili08, добре дошли! Лека и безпроблемна бременност ви желая!

Ехх, мен един зъб ме мъчи от вчера, но успях да си запиша час при зъболекар чак за другата сряда. Аз по принцип съм страхлива душа и не търпя на никаква болка, още по - малко от зъболекарска болка и винаги съм предпочитала с упойка.
С предната ми бременност ми се наложи чак в 7-мия месец да посетя зъболекар и си ползвах упойка без проблем. Само че сега незнам дали не е опасно за упойки. Но пък иначе ще е много стресиращо за мен.
Според вас дали да пропусна да му кажа за бременността и да си поискам упойка или да се консултирам с него?
Знам, че ако оставя зъбчето така ще стане по-зле, особено по време на бременност кариесите се развиват много по-бързо.. Sad 
Охх, оплаках се!  Confused

# 10
  • Мнения: 565
_Sweety_ и аз при него. На 3-ти съм пак при него да ме запише за ЖК вече и да ми пусне изследванията. Смятам и в Окръжна да раждам. Мисля да отида на ден на отворените врати и предлагат безплатно запис на тоновете като се влезе вече в 9-я месец и смятам да се възползвам като му дойде времето. А за зъболекаря мисля, че имат упойки за бременни. Аз имах проблем с един зъб и имаше вероятност да се наложи да го вади "ако ме заболи", и мен така ме достраша защото вече си правехме опити за бебе и го питах ако съм бременна какво ще правим и той ми каза няма страшно, но винаги е по - добре да  се знае, че си бременна, най-малкото няма да те мъчи много и ще знае какво да прави.

# 11
  • Мнения: 955
_Sweety_, аз направих последен коментар с линк към новата темичка, но без да искам го изтрих. Помъчих се да направя нов коментар с линка, но темата беше заключена. Не я заключвам аз а модераторите  Peace.
Относно зъболекаря - същата съм като теб. Изпитвам ужас и адски страх от зъболекари. Миналия месец преди да си направя теста за бременност ми се отчупи вътрешната стена на един кътник, но се отчупи от корен и парчето остана забито във венеца. Аз, понеже имах усещането, че съм бременна, изчаках около седмица докато стане време за тест и след като видях двете чертички отидох на зъболекар. Предупредих го, че съм бременна и той реши, че е по-добре да не ми слага упойка. Напръска ми венеца с онова спрейче, с което вадят млечните зъбки и извади отчупеното парче. Еми ако кажа, че не ме е боляло много ще излъжа, дори почти припаднах, ама то беше повече от страх Rolling Eyes. Обаче на много места съм чела, че слагат упойки на бременни, но явно някакви по-леки, подходящи за бременни /у наше село явно няма такива екстри Simple Smile/. За това моят съвет е задължително да кажеш, че си бременна Peace.
Относно стаите, аз и преди бях писала, че сина ми спи на спалнята м/у мен и баща си. Страхлив е и много привързан към мен, не знам как ще се разделяме и дали въобще се разделим. Сега правим ремонт на спалнята и мислим да взимаме по-широко легло. Ще сместим и кошара някъде там. Ако много плаче бебето вечер и буди баткото предполагам, че той сам ще поиска да се измести /евентуално с татко си в другата стая/. Честно казано не мога и не искам да правя планове от сега. Смятам, че нещата ще се случат от само себе си  Peace.

Последна редакция: ср, 29 окт 2014, 16:31 от Ellle

# 12
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Ellle, благодаря за новата темичка - чудесна е   bouquet

Да питам - кой към какво легло се ориентира за бебо?

# 13
  • Мнения: 292
Здравейте бъдещи мами,

Искам да питам от коя седмица се записвате на женска консултация? Аз в момента съм в 8г.с. и имам час за 11.11

Къде възнамерявате да отидете на преглед за фетална морфология към мамите от гр.София?

Благодаря ви и приятно бременеене  Simple Smile

Аз лично мисля при доктор Михова за фетална морфология в МБАЛ Надежда

# 14
  • Мнения: 955
Да питам - кой към какво легло се ориентира за бебо?
Аз ще си ползвам кошарата от баткото - от тези преносимите. По принцип е лека и удобна, но ако сега имам възможност бих си купила друга. Много удобни ми се струват дървените кошарки, на които се сваля едната страна до горното ниво. Като допреш кошарката до леглото те се сливат и като накърмиш бебето само го преместваш в кошарката. По този начин хем сте в едно легло, хем то си е самостоятелно /дали някой ме разбра  newsm78/. Имам и матрак с кокосово сърце /или нещо такова/. Кошарата и матракът са ми почти нови - позвани са само 9 месеца Simple Smile.
ЦуциМ, аз мисля да се записвам другата седмица на ЖК, когато ще съм навършила 10 г.с. и ще съм в началото на 11. Дано само и док мисли така  Mr. Green. А при теб наред ли е всичко? Помня, че имаше някакви притеснения след първия преглед, надявам се, че вече всичко е ок Simple Smile.

Последна редакция: ср, 29 окт 2014, 19:36 от Ellle

Общи условия

Активация на акаунт