Какво и как да се види за един ден с изходна база Атина?

  • 4 899
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 094
Здравейте! Ще имам пътуване в началото на следващата година до Атина. Интересува ме, бидейки там през цялото време, какво препоръчвате да се види наоколо с обществен транспорт. На пример: може ли за един ден спокойно и удобно с междуградски автобус, да се отиде до Делфи или до Олимпия или до Навполио или до Епидавър? Ако да, откъде се взимат автобуси и колко горе-долу струва в двете посоки. Входовете на тези музеи на открито по колко евро са? Какво друго може да се види - например някакъм остров, който е с удобен ферибот? Как става придвижването с ферибот - от къде се взима......Никога не съм била в Атина и всяка подробност е повече от добре дошла Grinning  bouquet

# 1
  • Мнения: 642
Ако не си била в Атина, то на първо място със забележителностите слагам Акропола (миналото лято беше без входна такса) Wink Честно казано не знам как се стига до там, защото аз всяко лято ходя при една приятелка за седмица и тя ме води навсякъде, но винаги може да вземеш туристически автобус и да направиш обиколка на града.
Едни от най-близките острови (около 40 минути с ферибот от Пирея) са Сароническите острови - Егина, Агистри и няколко по-малки, на които им забравих имената  Laughing Предполагам, че зимата ще са пусти, например Агистри, където бяхме на къмпинг това лято е с хубава природа и красиви малки заливи, но няма какво реално да се разгледа, но Егина е по-голям и интересен. Билетът за ферибота беше от порядъка на 8 евро в двете посоки. До пристанището на Пирея може да се стигне и с градски транспорт, а фериботите са на всеки час, билетите се купуват от офиси на пристанището.
За съжаление не мога да ти дам повече инфо за забележителности, но мога да препоръчам заведения в центъра на Атина  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 3 771
Bastet
Част от въпроса не е реален.
Например отиване в един ден Атина-Олимпия. Пътуването с автобуса ще отнеме 5-6 часа в една посока/около 30 евро/. Ами разглеждане и връщане ?
Нафплио, по става, но не си струва за ден. Около 2 и половина часа в посока/около13-14 евро/.
Делфи, горе-долу същата работа.
За музей виж ТУК
Цените не са толкова фатални, има и безплатни дни.
Многократно сме писали по въпроса ти.
Атина можеш да откриеш в много теми.
Островите в близост също.
Ето един пример ТУК
В същата тема наскоро писах за фериботи до близки острови.
До Пирея е и остров Salamina, писала съм и за него.
За Атина се пише и в гръцката на море, има и стари теми за Атина.
Въобще е пълно с подобни отговори...
Ако не откриваш това, което ти трябва, питай отново конкретно, за да не се повтаряме непрекъснато.
Успех…

# 3
  • Мнения: 3 094
Благодаря за отзивите.

Ще продължа, когато имам време да събирам мнения. Работя на 2 места и не мога да изчета целия форум. Разбирам, че тук има жени, които не работят и по цял ден стоят и споделят мнения за каквото и да е. Тъй като моят случай е доста различен, ще се радвам на всякакви полезни препоръки.
Съжалявм Блед, че част от въпроса ми е нереалистичен - от липса на време дори карта на Гърция не мога да погледна за да преценя разстоянията. Карам по памет.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 771
Съжалявам Блед, че част от въпроса ми е нереалистичен - от липса на време дори карта на Гърция не мога да погледна за да преценя разстоянията. Карам по памет.

Няма проблем, не всички разполагат със свободно време за четене.
Просто питай, но по-добре в другите теми, тази бавно ще изчезне...

# 5
  • Мнения: 134
Здравейте! Имам идея за пътуване до Атина през лятото, но се колебая кога точно да го осъществя. Според вас кога е по-подходящо началото на юли или края на август откъм температури и туристически поток?   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте! Имам идея за пътуване до Атина през лятото, но се колебая кога точно да го осъществя. Според вас кога е по-подходящо началото на юли или края на август откъм температури и туристически поток?   bouquet

Края на август, а още по-добре септември...

# 7
  • Мнения: 4 936
Планираме един следобед в Атина.
Интересува ме Акропола - как най-лесно се стига до централния му вход - там, където се продават билетите.
Виждам, че музея на Акропола и самия Акропол са различни неща - с един билет ли се посещават или с отделни?

# 8
  • Мнения: 3 094
Планираме един следобед в Атина.
Интересува ме Акропола - как най-лесно се стига до централния му вход - там, където се продават билетите.
Виждам, че музея на Акропола и самия Акропол са различни неща - с един билет ли се посещават или с отделни?

Различни неща са. Билетът за Акропола ти дава право да посетиш старата и новата агори, библиотеката на Адриан, театъра на Дионисий  и още нещо (май форума), за което на мен не ми остана време. Музеят на Акропола е на пътя за билетопродавницата на Акропола. Моят съвет е концентрирай се върху Акропола, там е и Ерехтионът с кариатидите. Ако пък сте много динамични, влизайте и в Музея, той е дело на Мелина Мелкури и си струва.

# 9
  • Мнения: 4 936
Да, точно натам сме се насочили, но се интересувам от коя спирка на метрото и, ако са различни входовете - от кой - се стига най-леко до партенона.

# 10
  • Мнения: 3 094
Да, точно натам сме се насочили, но се интересувам от коя спирка на метрото и, ако са различни входовете - от кой - се стига най-леко до партенона.

Понеже не съм ползвала метрото, а трамвай (гледах и други забележителности и до Акропола стигнах пеша), спометните да не ме излъжат, но спирката се казва Акропол и се качваш нагоре към хълма (Акропола) и съответно входа. За 5-7 минути добър ход си горе.

# 11
  • Мнения: 40
Моя въпрос е подобен, но два дни Атина и един искам близък остров. Дали става ? Имам повече дни, но другите ще съм заета.

# 12
  • Мнения: 3 094
Моя въпрос е подобен, но два дни Атина и един искам близък остров. Дали става ? Имам повече дни, но другите ще съм заета.

Атиняни ходят на Хидра, понеже е близко и за еднодневна разходка става.

# 13
  • Мнения: 642
Моя въпрос е подобен, но два дни Атина и един искам близък остров. Дали става ? Имам повече дни, но другите ще съм заета.

Други острови, на които ходят местните, са Saronic islands - Egina и Agistri.

Общи условия

Активация на акаунт