Искам да кажа ... (13)_01.12-07.12

  • 44 990
  • 1 077
  •   1
Отговори
# 555
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Стига с тия манджи бе  Crazy Преди час опуках една чиния пиле със зеле, че чак не ми стигна и си намазах една филия с масло и мед. Ако някой ден надебелея никога няма да отслабна. Не мога да се сдържам и това е. Да знаете нещо за намаляне на апетита  Rolling Eyes

Иначе преди малко си записах една рецепта за хрупкави хлебчета с мед  Blush

# 556
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Я кажете от кога до кога ще е коледната ваканция за учениците Rolling Eyes
Учебни са 13, 22, 23, 29, 30.
Дари, посмали малко де.  Joy Спри се на 23-ти.

Дари, 13 ти е работен, но не е учебен.
Бясна съм, бясс-с-сна (това е звукът на змията)!
Реших след работа да водя малкото на Пингвините, защото ми изяде главата. Обадих се в киното да видя в колко е прожекцията, питах СПЕЦИАЛНО, карах 40 км в зверска мъгла, която не знам от къде се взе (киното е в областния град). Отиваме, наредени сме за билети и :
Сори, ама прожекция няма да има.
Е, как бе хора, преди час казахте, че ще има?
Амии, да казах ви, ама си помислих, че ще отстраня проблема.
Ами кажете, че има проблем, аз ви казах, че не съм от града и ще пътувам специално за това!
Сконфузи се момчето, ама и аз го насметох, звучах близо до фалцета. Май бях по- ядосана, че тръгнах в тази отвратителна мъгла.
 После отидохме в Кауфланд да позаредим хладилника, а и малко да ми починат очите. Баща ми ме помоли да му взема едни вафли, ако са на промоция. На етикета цената е 33 ст., а ми ги маркират на 45 ст. Добре, че Лиляна уточни закона в една друга тема, веднага си поисках етикетната стена (да уточня, че не става въпрос за 2-3 вафли, а за 2 кутии по 24 Grinning вафли, което си е около 6 лв.). Е, получи се, макар че малко повече настоявах. Ако не беше Лили, просто щях да ги върна.   bouquet
Оплакках се, мрън, мрън (Дари да не е сама  Laughing )

# 557
  • Мнения: 12 988
Ами, Шаги, то си е за яд това с киното!

# 558
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Радвам се, Шаги, че съм помогнала. Трябва да се знаят тези неща.

# 559
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Карането в мъгла е изнервящо за мнозина, а на мен ми харесва, както и в сняг и особено в дълбока кал. Комбинацията дълбок сняг и мека кал отдолу ме радва извънмерно. Веднъж вадихме два бетовоновоза от едно такова положение. За да олекнат, трябваше да изсипят бетона - към 16 кубика - че да успеем да ги изтеглим. За беда после прибирахме бетона с колички, търчейки в тъмното по едни клатушкащи се талпи. Няколко часа това. Не е много приятно, но е много хубаво, когато свършва.

Жалко за киното, де, Шагя. Сигурен съм, че за децата влизането в салона е вълшебно - за мен някога беше - и да им даде Бог винаги да им остане мъничко от тая магия.

Нищо не става на тоя свят без шипка магия - ни любов да завържеш, ни барачка да сковеш, ни началник да преметнеш, ни пастърма да приготвиш. Ей - да не забравите преди да осолите месото за пастърма, да го обтриете със захар - окрехкотява се до неприличност.

# 560
  • Мнения: 2 674
Куркума, стар кулинар си ти! Правиш ли осолена риба?


Спирам за манджи во веки веков.

# 561
  • Мнения: 1 525
Карането в мъгла е изнервящо за мнозина, а на мен ми харесва, както и в сняг и особено в дълбока кал. Комбинацията дълбок сняг и мека кал отдолу ме радва извънмерно.

Нищо не става на тоя свят без шипка магия - ни любов да завържеш, ни барачка да сковеш, ни началник да преметнеш, ни пастърма да приготвиш. Ей - да не забравите преди да осолите месото за пастърма, да го обтриете със захар - окрехкотява се до неприличност.

Ех, Куркума!
Развесели ме.
Не знам кое повече ме накара да се усмихна днес.
Това, което си представих, че те радва...А мен ме кара да настръхна.
Или приказката за щипката магия...
 Wine Glass

# 562
  • Мнения: 7 690
Момичета, дайте ми някакви рецепти за риба за Никулден. Бе значение шаран, пъстърва, калкан... Нищо не ми идва на ум, пък ви знам, че няма да ме разочаровата  Flutter

# 563
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Не съм стар  Wink, а кулинар съм - да те пази Бог, Серафима! Риба правех - паламуд, скумрия, ама отдавна не съм осолявал. Пресолявам я, сбръчквам- -не мога да я уцеля някак. Не й владея рибешката магия.

Студ, вятър - но все още при мене не е имало здрава слана - такава, че да обвие всичко като с пашкул. Неестествено зелена и буйна е тревата, пак добре, че духна вятър, че събори шумата, инак съвсем едно кичесто-септемврийско е. Само дето светлината идва вече почти изотдолу, та все пак да знаем, че иде Рождество скоро.

Наздраве, Alleisha. Нека уточня - радва ме не точно усещането да караш в тежки условия, а онова, другото гъделичкане, което идва малко след това - че си надвил на страха си, на притесненията си, че си се справил с тежкото, че всичкото е минало, и то добре.

Какво значи риба, Антигона? Чорба, топъл ордьовър, студен ордьовър, ястие за група, ястие за двама. Печено, пържено, задушено?

# 564
  • Мнения: 7 690
Куркума, печено, за двама  Flutter

# 565
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Не рецепти ти трябват, а магии! За двама!

# 566
  • Мнения: 10 503
Веднъж се прибирахме в мъгла, на кълбета се носеше около нас. Гъста и непрогледна. Мен ме изнерви  до полуда. Изпаднах в стрес, беше като ужасен филм. Точно страх и паника изпитвах. Радвам се че мъжът ми запази самообладание и не се подаде на истерията ми.

# 567
  • Мнения: 4 785
За Никулден от мен суши, от майка ми пълнен шаран, прави о уникален, ама не знам как  Crazy

# 568
  • София
  • Мнения: 17 283
Антигона, аз най обичам ципура - само я пека във фурната и толкоз.
Лятото в Гърция все в ципурата са ми очите Grinning

# 569
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Момичета, дайте ми някакви рецепти за риба за Никулден. Бе значение шаран, пъстърва, калкан... Нищо не ми идва на ум, пък ви знам, че няма да ме разочаровата  Flutter

Не знам дали ще ти е по вкуса, но в къщи много обичаме пълнена пъстърва със синьо сирене, стафиди и орехи. Звучи малко странно, но на вкус е много добро. Пълня пъстървата със сиренето, орехите и стафидите, слагам малко черен пипер, сол, риган. Върху рибата слагам резени лимон и накрая я опаковам в алуминиево фолио.
Иначе и най-обикновената риба на скара става страхотна със следната марината: зехтин, лимонов сок, сол, чесън на прах, черен пипер /аз слагам и малко сос от нар/. Рибата постоява в маринатата поне 1 час и после я мятам на скарата. Става много вкусна. Докато се пече поливам с малко от маринатата.
За пълнен шаран има много рецепти. Става много вкусно, обаче тоя шаран колко кости има....

Общи условия

Активация на акаунт