Север-Юг и проектите на актьорите след него-31

  • 33 237
  • 723
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 634
Здравейте, чета и гледам с интерес всичко, за което пишете. По повечето въпроси нямам какво да кажа.
И много се смях!
Благодаря за всичко!
Марги,
Сложното в „Забраненият плод“  виждам в това, че в него има много моменти и ситуации, които, за да се върви напред, трябва да получат в движение  много бързо  тълкуване, което за всеки зрител може и да е различно. От това зависи цялостното разбиране на филма.
Диалогът Бихтер – Бюлент е един такъв момент и затова го оставих без коментар. Акцентът може да се постави върху изоставянето на детето (лоша Бихтер; друг вариант  - това, което си написала ти и с което съм съгласна) или върху последното изречение (което е важното за мен): „Ще разбереш това, когато пораснеш“. За мен с напускането на къщата в този момент Бихтер прави своя втори опит (след събитията около изнасилването) да поеме по пътя на любовта, с очакването Бехлюл да я последва. След произнасянето на тези думи тя се обръща към оранжерията - недвусмислено е какво я води: любовта, а сега и детето от тази любов – двете съкровени неща, които обгръща с длани в предсмъртния ритуал.
Самоубийството само по себе си е трагичен и безвъзвратен финал. Но финалът, включващ самоубийство по начина, показан ни от създателите на сериала, и такъв, какъвто аз го виждам и ви го представих, е оптимистичен финал за любовта и за бъдещето – времето на Бюлент. Променени са мъжете и техните разбирания, от които зависи това бъдеще.
Нямам представа как може да бъде разбран филма като цяло, ако зрителят не приема любовта за ценност и не приема за любов любовта на Бихтер и Бехлюл.
[/b]
[/b]


# 721
  • Мнения: 1 012
Мацки!! Отели ми се бичето, докато пусна темата, все ми даваше Internal server error и направо побеснях, ама накрая стана.
Айрка и Диди, благодаря за съдействието с хубавите колажчета!  Heart Eyes

Заповядайте в

Последна редакция: пн, 29 дек 2014, 20:05 от RominaB

# 722
  • Мнения: 18 607
Роминка  Heart Eyes Hug wavey благодаря ти!
Ваня  Heart Eyes аз смятам, че разбрах филма като цяло, приемам любовта като ценност, но точно любовта на Бехлюл  newsm78 за мен не беше истинска, т.е беше , ама не достатъчна ... той можеше да живее и без Бихтер ...
Марийче  Heart Eyes Hug wavey

# 723
  • Мнения: 2 116
Ромина, Мария, привет и за вас! Hug

Ваня,  Heart Eyes yes

Общи условия

Активация на акаунт