(2) Фенчета на Шербета / Kızılcık Şerbeti

  • 13 869
  • 185
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 427
Добре дошли! 🙋‍♀️🌸🎬

Продължаваме в новата си темичка с разнищването на Пембето, Апо, Алев и още някой 😉

Стара тема:
https://m.bg-mamma.com/?topic=1529290

Списък на местата, на които може да гледате преведен сериала!!!
1. Групи за превод на сериали на руски:
https://turkru.tv/turk-79
https://turkplay.tv/newserals
https://1plus1tv.ru/

2. Ето как може да гледате сериали с автоматичен, но разбираем превод:
А/ Отивате на страницата на сериала в Youtube-
https://www.youtube.com/@kizilcikserbetidizi
Избирате съответната серия. Отивате на "Настройки". Там ще видите, че пише "Субтитри".  И оттам си излиза превод от турски на български направо. Или избирате "Автоматичен превод" и оттам- избирате езика. Но първо вижте вляво от иконката за "Настройки" да си включите иконката за субтитрите- трябва да светне червено. Скрин на един от епизодите в Youtubе. На първата картинка- с жълто е ограден  един правоъгълник, там трябва да се кликне и да светне в червено. После в настройките- в скрина оградени с дебело жълто. Там като се кликне се появяват. Ако не се покаже  "турски-български", избирате от езиците "български". Но много е важно да си погледнете настройките!

Б/ Търсене в Гугъл на български субтитри.
Ако не стане в Youtube, пишете в Гугъл на български името на който сериал искате да гледате - и излиза в сайтове. Но там има много реклами и внимавайте да не си докарате някое вирусче.

Ето например в Рlaytube може и да е добре, много сериали има в него.
https://playtube.tv/search?keyword=%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B … D1%80%D0%BE%D0%BF

Други сайтове
- https://bgtvis.com/
- https://bgseriali.com/
- https://www.evropabgonline.com/
Има и други, търсете ги с Гугъл.

3. Търсене по хаштага във VK.
БГ групите за блокирани или затворени, но може и да започнат да пускат преводи. руски там също могат да се намерят.

# 1
  • Мнения: 1 326
Добро утро!

Благодарско за ценната информация!

# 2
  • Мнения: 5 642
Благодаря за новата тема, ThankYou! Hug
Изглежда по друг начин, не знам защо. В момента съм на компа, а като пиша изглежда както е на телефона. Вероятно нещо са сменили в софтуера. Blush

Добавям снимка от предстоящия епизод, която е много показателна за сбъдналите се егоистични мечти на Пембето.Head Band Децата и са при нея с малката подробност, че са много нещастни. Frowning1

# 3
  • Мнения: 1 427
Благодаря за новата тема, ThankYou! Hug
Изглежда по друг начин, не знам защо. В момента съм на компа, а като пиша изглежда както е на телефона. Вероятно нещо са сменили в софтуера. Blush
О, пуснах я от телефона може би затова. Но като пробвам с пълна версия-няма разлика 🤔

# 4
  • Мнения: 5 642
Да, няма проблеми 🤗, и аз после видях на компа, че може пълна версия.😊

# 5
  • Мнения: 172
Благодаря за новата тема.Различно изглежда.

Артистът,играещ Апо ,не изглежда добре.Може би здравословното му състояние е наложило промяна в развитието на отношенията му с Алев и последвалата раздяла.

# 6
  • Мнения: 5
2. Ето как може да гледате сериали с автоматичен, но разбираем превод:
А/ Отивате на страницата на сериала в Youtube-
https://www.youtube.com/@kizilcikserbetidizi
Избирате съответната серия. Отивате на "Настройки". Там ще видите, че пише "Субтитри".  И оттам си излиза превод от турски на български направо. Или избирате "Автоматичен превод" и оттам- избирате езика. Но първо вижте вляво от иконката за "Настройки" да си включите иконката за субтитрите- трябва да светне червено. Скрин на един от епизодите в Youtubе. На първата картинка- с жълто е ограден  един правоъгълник, там трябва да се кликне и да светне в червено. После в настройките- в скрина оградени с дебело жълто. Там като се кликне се появяват. Ако не се покаже  "турски-български", избирате от езиците "български". Но много е важно да си погледнете настройките!

Здравейте,На мен в YouTube, след като натисна настройки за субтитри, а след това с автоматичен превод ми излиза само опция за англ. език. Дали в моето устройство е проблемът ?

# 7
  • Мнения: 1 427
Здравей! И при мен е същото, не знам и как да го оправя. Но например при Онче този метод работи🥲

2. Ето как може да гледате сериали с автоматичен, но разбираем превод:
А/ Отивате на страницата на сериала в Youtube-
https://www.youtube.com/@kizilcikserbetidizi
Избирате съответната серия. Отивате на "Настройки". Там ще видите, че пише "Субтитри".  И оттам си излиза превод от турски на български направо. Или избирате "Автоматичен превод" и оттам- избирате езика. Но първо вижте вляво от иконката за "Настройки" да си включите иконката за субтитрите- трябва да светне червено. Скрин на един от епизодите в Youtubе. На първата картинка- с жълто е ограден  един правоъгълник, там трябва да се кликне и да светне в червено. После в настройките- в скрина оградени с дебело жълто. Там като се кликне се появяват. Ако не се покаже  "турски-български", избирате от езиците "български". Но много е важно да си погледнете настройките!

Здравейте,На мен в YouTube, след като натисна настройки за субтитри, а след това с автоматичен превод ми излиза само опция за англ. език. Дали в моето устройство е проблемът ?

# 8
  • Мнения: 5 642
Момичета, не знам защо при мен работи. Но не при всички сериали, това е важно да кажа. Някои изобщо нямат.
Обаче се чудя... вижте си настройките в Гугъл и Ютуб акаунтите, дали там нещо не трябва да се пипне? 🤔

# 9
  • Мнения: 6 589
Привет!

Благодаря за споделеното!

Този път серията беше леко монотонна, но отново интересна. А бомбата ни я хвърлиха съвсем накрая.
Много страдащи, много нещо, само Пембето е доволна. Ръси мозък навред и предизвиква Апо да й се извинява през пет минути, явно така ще бъде отсега нататък.

Доа е нещастна, а Фатих гледа като отровен от гъби и не знае какво иска.

На Мустафа след случилото се съвсем му изпи кукувица мозъка, щом се доверява на Зюлкяр да измисли как да се сдобри с Нилай и да я върне у дома с бебето.  Тя пък как не си затвори червивата уста в дома на хората, които я приютиха.

Нурсема се мята като риба на сухо в опитите си да защити Умут пред семейството си. 

С  посещението си при Пинко, Алев сякаш умишлено затвори всичките си пътища назад към Апо. Сякаш искаше да се застрахова от бъдещи свои грешки и добре направи. Опонентката й така или иначе ще я споменава и кълне до края на живота си и ще върти Апо на малкия си пръст.

Фатих е мега глупав. До вчера дърпаше сополи по Доа, а ден след развода е с майка си под ръчичка да иска нова булка. Не му вярвам нито на любовта, нито на страданието.  И му се радвам на постъпката, защото така и той ще изтрие всички възможни пътеки назад към Доа.  Само дано новата булка не е бременна от чичо му, че ще стане индийски сериал, а и Пемба ще получи поне три инфаркта един след друг. А Ако е така, поне цирка да стане след сватбата, че сеира да е гарантиран…:grinning:

Много искам снаха като Гьоркем в къщата на Пинко.  Може да е всякаква, но поне е покрита… Сутрин свекървата ще я посреща с напитка за махмурлук на входа като се прибира подпийнала от бара . Шегувам се, момичето не е лошо и ми харесва, а и има потенциал да накара Пембето да си говори сама. Чак ще й се прииска да се върне Доа.

Това за Гьоркем и Фатих вече ми беше хрумнало, но ми се струваше невероятно. Преди  известно време Бирсен беше дала спойлер за двойката Йомер- Кавалджъм, че скоро щели да се съберат, каквито са очакванията на зрителите и тогава беше споменала, че Гьоркем все пак ще остане в сюжета още дълго.  И то как да стане това , освен да я съберат с друг герой. А други кандидати, освен Фатих не виждам. Иначе нямаше да вкарват толкова много нови герои около нея – братя, баща, майка и т.н.

Интересно ми е каква ще е реакцията на Йомер. Ако си замълчи, това просто няма да е той. А мотивът на свободолюбиво момиче като Гьоркем да се съгласи на брак с Фатих очевидно е за да изпълни желанието на умиращата си майка да я види омъжена.  То пак си е емоционално изнудване, любим прийом на силно религиозните.

Историята с Ертугюл се оказа партенка и истината е точно обратното, той не е насилник, а потърпевш.  Той държеше да да докаже невинността си пред Кавалджъм, а после по много елегантен начин й обясни защо иска да сложат край на връзката си. Връзка, в която никога не е имало „ние”, защото тя все още обича Йомер. Нещо, което винаги е знаел, но се е убедил, когато е видял как блестят очите й до Йомер.  Много зряла постъпка от страна на Ертугюл, който предложи на Кавалджъм да си останат приятели, каквито винаги са били. По- късно на Кавалджъм й се наложи да чуе същото и от устата на майка си и Чимен, че няма как да се получи с Ертугюл, защото все още обича Йомер. И разговорът на Ертугюл с Йомер беше интересен.
 
Пластмасовата какичка Азра покани в дома си Метехан и го прелъсти. Оказа се колекционерка на младежи, които използва като еликсир за младост. Остави му й „спомен”, че да има с какво да се забавлява баща му по-късно.

Добре, че най-после предобриха Нилай и си я прибраха обратно в имението, че ги побърка ония хора, едвам я издържат вече.  Пък и станаха като дядовата ръкавичка в този апартамент.

Мустафа се оказа повече мъж от брат си като предложи на Нилай,  ако тя пожелае да се изнесат да живеят отделно.  Пембе със сигурност нямаше да одобри това, но той беше готов да плати цената. Друг е въпроса, че Нилай няма да го направи.

От фрага за 51 еп. става ясно, че нещата между Фатих и Гьоркем се развиват с голяма скорост, зетят вече е одобрен и харесан от болната майка на момичето, а Пембето е във вихъра си и вече подготвя сватба.

Умут е на свобода, но пак има проблеми с Нурсема. Смята се за недостоен за нея, тя пък се чувства виновна, че заради нея се е замесил с оня измамник. А и след условията, които постави Апо на Умут, как да се чувства човека… Въпреки, че Умут и Нурсема  се обичат, трудно ще запазят отношенията си. Някак си виждам до нея Ертугюл, подходящи са един за друг във всякакъв смисъл. Може би, ако има трети сезон ще ги съберат…

На Доа, която все още обича Фатих й е трудно да приеме, че само седмица след развода им той подготвя брак с друга жена. То си е трудно за вярване, но пък е чудесно за нея. Тъкмо няма да съществува риск да прояви слабост.

Йомер и Гьоркем провеждат разговор.  Той й казва, че не трябва да приема брака с Фатих, но тя не е съгласна.
Сега Йомер е на ход…  Не вярвам да си замълчи, но честно казано не искам да разваля сватбата и да ни лиши от цирка, който ще последва…  Много ми се гледа сблъсъка на ценности между Пинко и собственоръчно избраната от нея нова снаха. Младите се харесаха явно, може и любов да пламне…

https://vk.com/video-215250803_456241091

# 10
  • Мнения: 5 642
Предполагам, че странните, поне за мен развития в сериала са поради отсъствието на Апо. Продължавам да мисля, че някак много бързо стана сдобряването на Йомер и Къвълджим. За нея е по-възможно, но той до миналата серия тичаше да търси в заведението Гьоркем. Не знам, странно ми е. Не че не се радвам, напротив, това са двама души, които много си пасват. Просто не мога да разбера защо стана на бегом.
Сцената в ареста на Умут и Нурсема, както и на Алев и Умут ми харесаха много. Поддръжката от любимата и от най-добрата приятелка- безценно!
Пембе- класика. Нищо не ме учуди в нея. Добре, че този път Рюзгяр не  се поведе по акъла и, готова беше да лиши дъщеря си от работа, само да  стои до полата и. Леле, каква отровна майка е, брррр!
Искам нови любови за Алев и Доа. И за младежите, но явно първо ще трябва да си изпатят. Сцената на Метехан с онази булка беше много неприятна за гледане.
В тази серия Нилай ме забавляваше. Както се видя, семейството Аслан също вече не и се ядосват, а ги разсмива. Но вече се връща към заводските настройки - при мама Пембе.
Ертугрул постъпи много зряло. И за него нека да има друга жена, но  не искам да е Нурсема. Голяма е любовта им с Умут, бих искала да покажат как оцелява през трудностите.

# 11
  • Мнения: 6 589
Цитат
Ертугрул постъпи много зряло. И за него нека да има друга жена, но  не искам да е Нурсема. Голяма е любовта им с Умут, бих искала да покажат как оцелява през трудностите.
oncee, и на мен ми се иска Нурсема и Умут да успеят да се преборят за любовта си и да си останат заедно, но ако сериалът продължава, ще трябват драми и обрати, каквато може да е например връзка на Нурсема с Ертугюл. Едва ли са ни показали напразно онова негово увлечение. Иначе ми се иска Умут да не изпада в депресия след случилото се, да не се чувства виновен, а да си извлече поука от грешките си и да си стъпи на краката. Да се подкрепят с Нурсема и да си имат едно детенце.  Ще видим какво ще ни предложат.

И аз искам нови нормални партньори за Доа и Алев. Искам и Пембе да бъде поставена на място и вярвам, че всичко това ще се случи някой ден. И не съм сигурна, че искам трети сезон, защото вероятно ще стане боза.

И една хубава новина за нашия сериал.

През тази година на международния фестивал Mip TV, който ще се проведе в Кан - Франция от 8 до 11 април ще се състои голяма гала вечер, посветена на сериала „Боровинков шербет”.
Сериалът се ползва с голямо внимание по цял свят. Международните продажби са изключително успешни и той е продаден в повече от 50 страни по света. Тече подготовка на бляскавата вечер, за която дълго ще се говори и с която ще се отбележи огромния успех на поредицата. На нея ще присъстват най-добрите телевизионни продуценти и разпространители от 80 държави по света.
Специалната вечер ще се проведе на 9 април, на втория ден от фестивала MipTV на една великолепна сцена, подробностите за която все още се пазят в тайна. На събитието са поканени продуцентът на сериала Фарук Тургут, сценаристките Мелис Дживелек и Зейнеп Гюр, режисьорът Кетче и актьорите Еврим Алася, Баръш Калъч, Сибел Ташчиоолу, Джерен Каракоч и Съла Тюркуглу. Дрехите, които ще носят актьорите ще бъдат специално подготвени от Зейнеп Картал, която е известна по цял свят като дизайнер на Лейди Гага и е удостоена с почетен знак от кралица Елизабет II през 2019 г.  за своите постижения.

# 12
  • Мнения: 5 764
Момичета, благодаря, че разказвате и то толкова обстоятелствено! Няма нужда да гледам сериала, всичко разбирам от вашите разкази Simple Smile)) аз го спрях някъде посредата, защото автоматичния превод не ми понася. Пинко Grinning Grinning Grinning Grinning

Нурсема е моята любимка, радвам се, че още се обичат с Умут и държат един на друг. Не я искам с друг мъж, това ще бъде нетипично за героинята, не че хората не се променят, но.. повече от целувка не искам да има с друг. Макар че аз никога не съм харесвала Умут за нейн съпруг, но щом се обичат искам да си остане така.

Пинко Grinning Grinning Grinning Grinning D: това ме забавлява страшно.

# 13
  • Мнения: 4 614
Доа и Алев

Ново от Съла в ИГ

Последна редакция: пн, 12 фев 2024, 15:27 от azisiq

# 14
  • Мнения: 172
Здравейте,да споделя и аз моите впечатления от последната серия.
Апо и Алев-продължавам да мисля,че скоростното окончателно приключване на тяхните отношения е само поради влошеното здравословно състояние на актьора.Може би няма да вкарват друг артист и поради тази причина работата се разсъхна.Пембе да черпи-един дерт по-малко.Иначе не виждах как Алев ще се предаде без бой.
Умут и Нурсема-той съсипан,тя воюва с целия свят-семейство и.Дано да и стигнат силите.Дога и Алев мисля, че няма да я оставят сама и този път.
Много истинско приятелство съществува между Умут и Алев-подкрепа,съпричастност,разбиране.
Мустафа и Нилай-той добър и в много случаи неадекватен на действителността,тя проста ,злобна,завистлива.Ами признавам-допълват се двамата.И още нещо и признавам на Нилай-в много случаи е точна в преценката си на хора и събития.Как и се получава -не знам.
Йомер и Кавълджъм-бързо ги събраха,дано да е за последно.Според мен,Йомер трябва да сподели за краткотрайната си връзка с Фатиховата невеста.Иначе е бомба със закъснител.В край на краищата те бяха разведени и свободни.
Очаквам петък .Интересното предстои.

Общи условия

Активация на акаунт