Искам да кажа ... (16)_22.12-28.12

  • 37 962
  • 724
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 10 503
Не са много по-скъпи. Скъпи идват целите пуйки, защото са големи. Аз съм купувала охладени пуешки долни бутчета от Метро на 4 и нещо, под 5 лева килото и то с ДДС. На нас повече ни хареса от пилешкото, но не че да го предпочета пред рибата примерно. Та тези бутчета от Метро ги варя и на мен лично ми приличат на домашно пилешко, но са крехки и не така твърди и жилави.
Аз такова мързелуване ударих, че по времето на Предай нататък, установих че е събота Mr. Green

# 436
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
Стейси, благодаря!
Нашият петел беше изпечен цял за час и половина и изяден с все тава картофи за доста по-кратко време  Simple Smile Вашият първо го свари, по възможност в тенджера под налягане.
Пуйка съм купувала и готвила на части. Споделям мнението на Куркума. За различност - месото ми е по-червено и по-сухо от пилешкото.

# 437
  • Мнения: 12 987
Не, изобщо не беше мазна баницата, сложих  малко зехтин, когато задушавах праза, кахмата пусна малко и готово. Когато за пръв път чух аза такава баница си казах, що за гадост, но когато я опитахме бързо се издигнато топ десет на любимите храни:)
Правя и праз с пиле и сметана много вкусно също. Бе, обичаме си празеца явно:)

# 438
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Значи може да ви хареса крем супа от праз с карфиол. Има рецепти в нета. Заради нея аз си зареждам фризера с пакети бланширан карфиол и праз.

А супата от крака, уши и опашки изобщо не е сложна за готвене. Въпросните след като се измият хубаво със сол и сода бикарбонат се варят в тенджера под налягане с дафинов лист и черен пипер. След това се обезкостяват и режат на дребно. Баща ми я яде така, с пасиран чесън с оцет.
Аз правя застройка с прясно мляко, подобна на тази за шкембе-чорбата. Сгъстявам с малко брашно.
Това е единствената супа, която сгъстявам. Яде се гореща и такава е много водниста.

# 439
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тази супа тук се казва пача. С ударение на второто а.

# 440
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
От малка не съм яла пачА, чак ми се дояде от вашите писаници. И в изстинал вариант съм яла, друсаща се  Crazy

# 441
  • Мнения: 1 207
Пуйката само плаши, инак никак не е трудна за приготвяне. Има и сравнително малки, по 2- 3 кг, които се пекат на фурна без проблем. Винаги ми се е получавала. Плънката я правя от ориз плюс зеленчуци и бекон. Може да се сложат и едно-две пакетчета билков чай, много приятен аромат придава. Последния път сложих и листа кисело зеле на дъното на тавата, така най-много ми хареса. Може да се покрие с бекон или да се намаже с масло и червен пипер, за да не става суха. Пече се под фолио, по час на кило месо, като от време на време се залива с течността, която пуска. Накрая се отвива, за да си хване коричка.

# 442
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Представих си го  Hug Ако намеря по-хилава пуйчица, ще го тествам нагледно.

ПачА съм яла като дете, в едни гладни години ooooh! Гадно беше. Или споменът ми е свързан с купоните и нямането, ама няма да повторя.

# 443
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Зарових се в разказите на Стивън Кинг и до сега съм чела. Припомних си защо беше един от любимите ми автори, наред с Дийн Кунц и Сидни Шелдън.

# 444
  • Мнения: 14 654
Свикнах добре да си поспивам сутрин и като свършат почивните дни, ще ми е твърде неприятно. Усещам миризма на прясно изпечен хляб и се чудя кой ли съсед се е спретнал толкова рано, при това в неделя, но след миг осъзнавам, че миризмата идва от собствената ми кухня. Откакто и печката ми е смарт, хлябът сам си се пече, голям кеф.
Днес ще пека платки за френска селска торта, че съм обещала за два поредни рождени дни, не знам защо хората мислят, че е много трудна за правене, а всъщност няма по-лесна рецепта - нито кремът се вари, нито платките могат да ти спаднат, нито сироп трябва. А и е икономична откъм продукти, с едно яйце излиза торта  от  20 парчета.

# 445
  • Мнения: 4 500
Добро утро в последния почивен ден  Tired Кръста зверски ме боли  ooooh!

# 446
  • Мнения: 7 201
Добро утро на всички в тази мразовита сутрин! cold

Преди малко гледах Емо Чолаков - "каквото валя, валя.......циклони с вагони и кучи студ идват, зимата така желана става кучешка ...лютия северняк идва от Нова година с минус 15 нощем и минус 5 денем." Laughing

Винаги ме разсмива със своите бисери. Странно защо обаче моят мъж много му се дразни. Rolling Eyes

А днес (28 декември) отбелязваме Международния ден на киното.

Хубава неделя ви желая!

# 447
  • Мнения: 4 500
Ненавиждам студа от дъното на душата си  ooooh! Ако мога не бих мръднала никъде, но утре и вторник съм на работа  Crazy Не че ще има работа, едни кафета ще са по цял ден в офиса ни, от 6 колежки на етажа, 4 са отпуска  Mr. Green Но ще ни дават заплатите на 30,12 вместо на 05,01  smile3521

# 448
  • Мнения: 10 503
И аз не обичам хич студа. Сега проверих какво има по кината, ми няма нищо интересно за децата.
Nefertarri, браво, чудесен начин да се почувстват специални хората, които са отишли на работа Simple Smile
Ръката продължава да си ме боли, май и днес ще лежа, въпреки че запасите в хладилника привършват и трябва да напълня някоя тава да се пече нещо.
И аз слушам Емо Чолаков, прогнозира сибирски ветровве Sad

# 449
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
А какво й е по-различно във вкуса на пуйката от пилето, та цената е толкова по-висока?....

Разходите по добива на единица продукция са по-високи. Ето някои причини:

Пуйките са по-претенциозни от кокошките по отношение на температура, пространство и осветление, което означава повече разходи. В допълнение тези разходи се случват през повече време - кокошият бройлер е готов за пазара за около 60-65 дена, докато при пуйките срокът е доста по-дълъг. Освен това разходът на фураж за единица продукция е също по-висок - при мен при бройлерите в домашни условия тая пролет отиде към 5,5 кг  за килограм чисто. Рандеманът (отношението чисто към живо тегло) при пуйките е малко по-нисък. Има и някои пазарни фактори - това, че в световен мащаб има свръхпроизводство на пилешко допринася за ниската му цена.

Изнежихме се, ей. Минус 15 градуса не е кой знае какво, по-скоро е въпрос на дрехи, а не толкова на студ, ама седмица преди и седмица след това медии и форуми ще го окрякват. Особено странно е това, като се има предвид, че огромната маса хора прекарват наистина навън съвсем малко време. От колата (автобуса) в службата или в къщи, я се събере навън час дневно, я не.

Като човек, прекарал навън 11 зими засега, смятам, че има много по-неприятни неща от един гол студ.

Общи условия

Активация на акаунт