Искам да кажа ... (16)_22.12-28.12

  • 37 960
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 2 521
Интерстеллар ми хареса, но имах по-големи очаквания.
Обаче ИКЕА ми е страст, обожавам го този магазин, жалко че ми се пада далече диаметрално, искам да открият ИКЕА и откъм северните райони.

# 676
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Аз съм пред огромна дилема.
Преди месец останах без работа.
Кандидатствах и ходих на интервю за позиция, която много ми допадна и като работа, и като работно време. Ден след това ми се обадиха да ме викат на старата ми работа.
Позицията, която искам е наистина с добро работно време и ми допада като работа, ще бъда между хора, но е за малко пари.
Старата ми работа е с отвратително работно време - от 8.30 до 18.00 без обедна почивка. Предлагат ми увеличение на парите със 150 лв, но ще бъда и без право на болничен и отпуск. Просто ще бъда сама, ще стоя като изолирана в един офис и ще се побъркам. В последните две години, хем не бях сама, ходех с отвращение на работа и се чувствах като в затвор.
Сега дилемата:
По-доброто работно време, но за около 400 лв. месечно, нова работа, с хора и възможност за добиване на добри контакти. Но парите ще ме поозорят. В същото време и не се знае какъв е колектива, ще работя с 4 жени.
или
Старата работа, за около 650 лв. месечно, но изолирана, сама, затворена и с луди шефове от Сф, които самите те не знаят какво искат. Че кога ще имам време да ги харча тези пари,? Т.е. да се върна в "затвора", но за по-голяма заплата.

Ще лудна. А трябва да дам отговор за една от двете до утре наобяд  ooooh!

# 677
  • Мнения: 10 503
Sesylle , аз ще съм с теб  Simple Smile по-спокойно искам и аз, зверското гладуване не е за мен
Направих фреш от портокали с цел ограничаване на колата Peace
skarlet71, работила съм на място, където почивахме 10 дена лятото и около Коледа и Нова година. През останалото време не можеше да се отсъства, а ако наистина се наложи то тогава е неплатен. Лошото в случая е, че ако имаш дете и има кой да ти го гледа е ок, но ако не дай си Боже се наложи ТИ да отсъстваш и наистина да не можеш да отидеш, то оставаш без пари за месеца. Аз например се разболях от шарка, ако беше грип, ангина каквото и да е - ще отидеш ще си пиеш антибиотика, но с шарка не може, под карантина е все пак. Тогава помня, че взех пари чак на следващия месец, през това време нито лев, тогава се чувствах виновна, че съм се разболяла от шарка на 27 години, а не като малка.

Последна редакция: пн, 29 дек 2014, 17:44 от blackcat6

# 678
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тутманик в последно време правя само в пекарната. Нищо не меся. Добавям и кашкавал и става страхотен.

# 679
  • Мнения: 285
Лиляна, може ли рецепта на тутманика, че хич не мога да меся.
Може и на ЛС, благодаря ти.

Скарлет, зависи какви приоритети имаш.
Ако можете да се оправите и без тези 150 лв.,
мисля, че отговорът го имаш. Пази си нервите,
имай време за семейството си. Peace

# 680
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз имам рецепта за бъркан тутманик. Не се меси, а се бърка като кекс. Ако някой проявява интерес ще я напиша

# 681
  • София
  • Мнения: 23 096
Аз правя едно нещо, което съм нарекла милинко-тутманик. Тоест средно между милинки и тутманик. Много бързо и лесно се прави, и не се меси. А е страшно вкусно. Обикновено го правя през уикендите за закуска.

Някой, май Нино, питаше къде е Антигона. Ми то младо момиче бре.  Laughing Тук само рецепти, разговори за деца, за болести. И аз да бях на 20 и аз щях да избягам от тук.  Mr. Green

# 682
  • Мнения: 1 959
Бравос, все така хубаво си хортувате. Неприятно много с на Джулка малкото.

Нино вече съвсем ме депресира с тия прозорци. Това не е човек, бе!  Heart Eyes

Тръгва ми се вече на работа да си почина. Май предпочитам чуждите трийсет, пред моето едно..


skarlet71,

не бих се върнала на стара работа.

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Давайте рецептите тука,ей! Naughty Laughing

Скарлет,незнам какво да те посъветвам...нямам много опит със смяна на раб.места.Но и според мен,ако не е проблема в парите-избери новото място,с нови хора и добро раб,време.Ти все пак си човек,не роб Crossing Arms

И на мен ми писва от сегашната работа...понякога,а напоследък по-често.Снощи имаше банкет и не отидох,ама и не бях добре,та...Искам почивка и то дъъълга...някъде на топло и да нямам шеф Money Mr. Green Ееех...кеф,нали Жаки  Peace

# 684
  • Мнения: 10 503
Казвам ви вече "Наздраве", аз вече съм на винце Wine Glass

# 685
  • Мнения: 4 785
Скарлет, категорично новото работно място. Съкратили са те, сега явно не са намерили човек за тези пари, но пак ще ти го набият, вярвай ми. Не си я харесваш тази работа, слагай чертата. Отиди на новото място - нови контакти, ново доказване, може скоро да си на друга позиция или ако няма шанс ще ти е база докато си намериш нещо ново, не се връщай назад, разликата е минимална и не си заслужава. Опитай ново начало  Peace

Пека баници, баници, две банииици  Wink

# 686
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз правя този тутманик, но понеже не мога да меся, пуснах хлебопекарната да свърши мръсната работа. Вече е на второ втасване в печката, оплетен като един същ козунак.
Скарлет, не бих се върнала назад, щом имам опция да гледам напред. Тези 150лв са прекалено малко за мъката, която описваш.

# 687
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лиляна, може ли рецепта на тутманика, че хич не мога да меся.
....
Аз от тук съм я взимала(от форума):

тутманик изцяло в хлебопекарна
 - за 750гр - 2 яйца, 150гр масло, 60мл прясно мляко, 1ч.л. сол, 1ч.л. захар, 360гр брашно, 2ч.л. суха мая, 200гр сирене.
   - за 1кг - 3 яйца, 175гр масло,70мл прясно мляко,1,5 ч.л. захар, 1,5 ч.л. сол, 440гр брашно, мая 2,5ч.л. суха, сирене 250гр. Сиренето се добавя при звуковият сигнал.
    на програма от 3 часа.
   
Маслото идва в повече и малко по-малко слагам аз и дори понякога 2:1 -> масло:олио Както писах, освен сирене, аз добавям и малко кашкавал - 100-150 гр.

Гита, аз не мога да видя твоята рецепта.

# 688
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
За съжаление разликата в парите е 250 лв. Не съм го описала ясно.

За старата ми работа ме викат и ми предлагат увеличение от 150 лв, и ще стане чисто 650 лв.

А на новата чистото ще е около 400 лв.

Прави сте обаче, че не ми ли хареса просто ще започна да търся нещо друго.

# 689
  • София
  • Мнения: 8 646
Скарлет, кофти е да се върнеш назад. Но разликата не е малка.
250лв на 2000 са прежалими, но при 650 и 400...
Аз обичам да си седя и да работя сама и това да съм забутана някъде в офис, самичка е рай за мен.Да схм с 4 колежки ще е изтезание. Аз не издържам и с един човек.
Но ако ти е възможно да прежалиш разликата в парите и ти харесват условията-отиди на новото място. Нови контакти, нови възможности. Може да си намериш нещо друго след време.

Общи условия

Активация на акаунт