Re: Електронни четци - IV

  • 14 322
  • 779
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 4 569
Свалям книга от дата.бг в пдф. Буквите са много ситни и не искат да се уголемят (програмата на четеца за уголемяване не работи). Как да ги уголемя?

# 766
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма как да уголемиш букви на нетекстов файл, каквито са пдф-ите от скан.
Защо се мъчите с такива необработени формати. Това си е снимка, какво искаш да му увеличаваш.

# 767
  • Мнения: 4 569
... защото в тая дата са по-нови от Читанка, а не искам да свалям Мейлбукс.

# 768
  • Мнения: 2 360
Тогава сигурна ли си, че ти е конвертирана книгата?
Опитай да я конвертираш в моби и да я копираш ръчно папката .документс на киндъла.
Да, така става, ама нали вие писахте, чепращате директно на Киндъла, а и оз изпратих така две книги. Но после защо така стана, не знам  newsm78 Нищо, ще ги копирам и прехвърлям така, не е кой знае колко работа.
Иначе днес ми дойде и калъфа, харесва ми. Сега ще си наваксам с четенето вече.

# 769
  • София
  • Мнения: 6 210
Шефче, погледни си настройките на Калибрето. Там можеш да заложиш с какъв модел четец си и тогава програмата ще го разпознава, когато го включиш с кабел към компютъра. Също така автоматично ще конвертира всяка книга в процес на изпращането - това е особено важно за Киндълите.

# 770
  • Мнения: 2 360
Шефче, погледни си настройките на Калибрето. Там можеш да заложиш с какъв модел четец си и тогава програмата ще го разпознава, когато го включиш с кабел към компютъра. Също така автоматично ще конвертира всяка книга в процес на изпращането - това е особено важно за Киндълите.
А откъде да ги настроя? От Configure this device ли?

# 771
  • София
  • Мнения: 6 210
Като погледнеш лентата с бутоните на Калибре, в дясната част има "Предпочитания" и стрелка. Цъкни на стрелката и избери втората опция "Стартиране на началния съветник" - там стъпка по стъпка ще направиш всичко необходимо.

# 772
  • Мнения: 2 360
Вени*** , май успях. Сега Изпращане към у-во-Send specific format to-Main memory нали?
Благодаря много на теб, на Лиляна и на другите, които ми помогнаха сега, както и в избора на четец и на калъф.   bouquet

# 773
  • Мнения: 75
Здравейте!Не знам дали тук мога да попитам...подариха ми Покет бук мини-нищо не разбирам,не мога да разбера как се ползва и това е.Явно съм много зле,четох упътването 100 пъти и не загрявам.Има вкарани книги на англуйски само,самото устройство е с бг меню.Как мога да си вкарам книги на български и откъде?Но ако може някой да ми обясни като на идиот Simple Smile Иска ми някаква регистрация...

# 774
  • Мнения: 75
Мале,пълно идиотче съм-влязох през браузъра в читанка и си изтеглих книги Grinning.Човек като изпие едно питие и му идва музата    Blush

# 775
  • Мнения: 4 569
На конвертирани през Калибре книги в съдържанието не отваря отделните глави. Нормално ли е да е така?

# 776
  • Мнения: 148
На конвертирани през Калибре книги в съдържанието не отваря отделните глави. Нормално ли е да е така?


Ако книгата не е била добре форматирана - да. Калибрето само конвертира един формат в друг, но не форматира (оформя) самата книга.

# 777
  • София
  • Мнения: 372
И на мен ми подариха Покет бук базовия модел /за съжаление Mr. Green/. Кажете какво калъфче да си купя - с кои модели са съвместими.
Това дали ставаhttp://www.amazon.co.uk/CaseGuru-Leather-Wallet-Built--Reading/d … 58559&sr=1-12

# 778
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На конвертирани през Калибре книги в съдържанието не отваря отделните глави. Нормално ли е да е така?
А изходният формат какъв е? ПДФ?

# 779

Общи условия

Активация на акаунт