Искам да кажа ... (18)_05.01-11.01

  • 60 418
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 690
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Някой напред писа, че трябвало да се бърка поне час, за да започне да сладни. Затова ставал по-хубав в пекарната.

# 691
  • Мнения: 2 674
Е, без мен тогава! Laughing

Като гъстота си беше идеален според мен, но този вкус, този вкус... Sick и сол имаше. Масълцето и пиперче. На мен не ми хареса как го направих.

# 692
  • Мнения: 4 892
Оф, Селфиииии, оф!

Като поизстине леко, но такъв, направен в тенджера, се поръсва отгоре със сиренье Отделно се запържва маслото с пипера и се полива качамака със сиреньето. Отделно се запържват бекончетата.

# 693
  • София
  • Мнения: 18 704
Без да се обиждаш ама верно гнус GrinningКак брашно,винаги царевичен грис подчертавам.Завира 2 литра вода на котлона,изсипваш методично бъркайки пакетчето от 0,500 кг. грис във врящата вода.Бъркаш по-малко от 5 минути.Отнемаш от котлона,разтопяваш 0,250 кг. пакет масло.Намасляваш тавата слагаш от готовия качамак и с маслото напояваш и така един ред -ръсиш сирене и бекон отгоре пак ред качамак и с маслото заливаш докат свърши пак сирене и червено пиперче.А във водата си добавяш и сол на вкус.Пробвай така отнема по малко от час. Grinning

# 694
  • Мнения: 2 674
Ще ме карате да направя видео. Mr. Green гняс е за мен! Няма да правя повече. Вие верно ли си мислехте, че суров бекон съм хвърлила. Това беше най вкусната част от ужаса. Аз няма да повторя. Peace

# 695
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Момичетааа, тази вечер и аз с качамак гощавах домочадието!  Joy
Направих го точно както Нино написа, ама му добавих и малко пръжки, домашни!   Crazy
Стана ... ммммм!

# 696
  • Мнения: 22 437
За 5мин гриса не се сварява.
Отделно, че това което се продава у нас си е от фуражната царевица в повечето случаи. А не от специалните сортове, които отглеждат в Румъния за малай. ( така наричат брашното за качамак). Тогава техният наистина става сладък...докато нашия си е безвкусен.

# 697
  • Мнения: 2 674
Сгъсти се за по малко от десет минути. Ще демонстрирам! Laughing

# 698
  • София
  • Мнения: 18 704
Ами аз само с грис правя и за толкова е готов.Сигурно съм уцелила румънски Laughing

# 699
  • Мнения: 4 892
Сгъсти се за по малко от десет минути. Ще демонстрирам! Laughing

 Ми то се прави на много слаб огън, намалява се, сипва се по малко и постепенно и се бърка, жено!

Така както го описваш, баба "грашеше" на кокошките и прасетата  Mr. Green

# 700
  • Мнения: 2 674
 Joy Joy Joy на слаб огън, на слаб. Иначе нямаше да ми се случи да опитам качамака си. Joy не е за мен това. Ще си ям само царевичния хляб. Crossing Arms

# 701
  • Мнения: 22 437
Сгъсти се за по малко от десет минути. Ще демонстрирам! Laughing

 Ми то се прави на много слаб огън, намалява се, сипва се по малко и постепенно и се бърка, жено!

Така както го описваш, баба "грашеше" на кокошките и прасетата  Mr. Green


Хах...точно. Simple Smile
Той се сгъстява бързо, но не се сварява.  Същото като да ядеш несварен ориз.

# 702
  • Мнения: 2 674
Бе, да ти кажа на сварено ми прилича, не хрупка. Mr. Green карай...
Определено не е като несварен ориз. Усеща се!

Супер дупер царевично брашно ще да е! Joy

Последна редакция: ср, 07 яну 2015, 23:04 от Сelfie

# 703
  • София
  • Мнения: 18 704
Нямам набюдения да е несварено.

# 704
  • София
  • Мнения: 5 605
Селфи и аз за толкова години не разбрах ни с качамака, ни с полентата, ни с мамалигата   Mr. Green. Все са ми едни безвкусни и блудкави.

Общи условия

Активация на акаунт