ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 484
  • 737
  •   1
Отговори
# 270
  • софия
  • Мнения: 9 590
Не си спомням дали Тити е казвала в предна тема, или някой там от местните ми каза, че водата в морето през лятото достига до 37 градуса  Shocked
Дрийм бре, ти като че ли не си ходил  hahaha

# 271
  • Мнения: 134
И аз съм на мнение, че юли месец за плаж не е добре, особено с бебе  Peace

# 272
  • Мнения: 25
Здравейте,

Реших и аз да споделя малко за екскурзията ни до Дубай, с което се надявам да бъда полезен, тъй като прочетеното във форума доста ми помогна.

Период на пътуването 27.01-31.01.2015г. с WizzAir. (билети купени в момента на промоцията 2 на цената на 1 - получи се по 125лв. на човек (без багаж) )

Брой почиващи : 5 възрастни (трябваше да са 6, но понякога се случват кофти неща )

Нощувки: 4 бр. в апартамент в Дубай Марина (уникално място) на 34 етаж с изглед към марината. Това е апартамента и сайтa, от който е нает. Цена за целия престой - излезе 1510лв. резервиран средата на декември.
https://www.airbnb.com/rooms/708907

Преди да разкажа по дни за престоя, ще дам малко инфо за това, което свърших предварително от България.

- закупуване на билети за Burj Khalifa за 6 човека на цена от 125 дирхама/бр. за петък 18:30ч. Плащане с кредитна карта.

- Екскурзия до Абу Даби - след изчитане на темите тук реших и аз да се доверя на https://www.raynatours.com/ . Цената на сайта е 200 дирхама. Писах им и получих предложение ако взема пакет Абу Даби+Дубай да получа 10% отстъпка. Така вместо 330, платих  по 300 дирхама за целодневна екскурзия до Абу Даби и половин ден Дубай сити тур. Плащане отново с кредитна карта. Тук да спомена, че поради факта, че в крайна сметка заминахме 5 човека и им го казах 24 часа преди първата екскурзия ми върнаха все пак 50% от парите т.е. 150дирхама.

- Сафари в пустинята. - Отново след четене тук, НО най вече по чужди форуми начело с Tripadvisor.com се спрях на ArabianNights  (http://arabiannightstours.com/ ), имащи славата на една от най-добрите фирми за сафарита и най-важното разполагаща със свой собствен лагер в пустинята, което Ви гарантира доста спокойна и без блъсканица вечер.
Проблем  тук - цената - има няма 300 дирхама на човек. Но и тук намерихме как да стане по-тънко. Въпросната фирма е в таз годишния "Dubai Entertainer book" - тоест вътре има 3 купона - плащаш 1 получаваш 2 - точно като за нас - 6 човека за 900 дирхама вместо 1800.
Проблем - струва ли си да купи човек тази книга за ваучерите, която струва 475 дирхама, когато ще бъде в Дубай само 4-5 дни. Явно си струва щом за 475 ще спести 900, а и в нея има още доста други ваучери особено за хапване, за тези които хапват по заведения навън. На мен ми се видя много и не знаех дали ще успея да я намеря навреме във Дубай преди сафарито, затова проверих в ebay.co.uk, и съответно намерих човек продаващ отделните ваучери. Така срещу 25лв. си закупих въпросните 3 ваучера за сафарито, писах на фирмата за датата и какво искам, след което получих форма за картова ауторизация (доста стар метод за плащане с карта). Попълних я и я върнах по мейла. Парите ми бяха изтеглени 1 час преди сафарито когато ми звъннаха и потвърдих, че сме на линия. 900 дирхама + 3 ваучера.

- Изтеглих 4-5 безплатни приложения за Андроид (карта на Дубай, карта и разписание на Метрото, Карта на Дубай мол и един елементарен city guide)

- Обменихме по 100 дирхама на човек да има, другото в долари.

- разпечатани всички резервации и бордни карти и както си му е реда 2 часа преди полета на 27.01 на летището.

Спирам до тук и ще продължа в следващ пост със самата програма в Дубай.

# 273
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Днес в Карфур бяха 5.80 дирхама магнити и то доста красиви. От пазара за злато взех 8 бр за 25 дирхама преди дни.
Днес бяхме на Ферито покрай Палмата, хареса ни, преди това лодка по Медината, красота. Искам там да живея Simple Smile

# 274
  • Мнения: 4 730
И аз и аз..... Peace Mr. Green
Тръгвам веднага.... Joy

# 275
  • София
  • Мнения: 3 771
И аз съм с вас.....
 Hug
Супер изкарване Любче....
  bouquet

# 276
  • София
  • Мнения: 238
Имам питане относно свободната консумация в Skybar Burj Al Arab - минималната консумация от 350 AED само за напитките ли е или включва  всичко консумирано  newsm78

# 277
  • Мнения: 25
За самата екскурзия
 (да вметна, че компанията ни не е фен на 5 звездни хотели и капучино със златен прах. Предпочитаме да усетим духа на града и да прекараме максимално време заедно):
1 ден (27.01.2015). - полет доста кратък (вятъра беше с нас) и в 19:50ч. кацнахме на летището.  Само да отбележа , че след малка проверка на цените, пушачите си купиха цигари от нашето летище, тъй като определено излиза по-евтино от това на Дубай.
Паспортната проверка и проверката на багажа в Дубай отне точно 10 секунди. Нямаше значение жени, мъже, семейни, сами, хубави, грозни, млади и стари. Последва пазаруване на алкохол и бира от местното Duty free на поносими цени. Придвижването до Дубай марина - автобус №55 до Ibn batuta mall и метро със закупени Nol silver card от летището (само в брой-25 AED на чоек.). Целия път ни отне около 1 час.
Настаняване в апартамента - ключа ни чакаше на вратата. Самия апартамент огромен с две спални + разтегателен диван в хола, две бани, напълно оборудвана кухня, тераса с изглед към марината и телефон за разговори в Дубай.
Разходка по марината + Jumeirah Beach Residence от 23:00 до към 02:00 през ноща. На връщане към апартамента малък пазар от денонощен Карфур. Цените в него са като в повечето европейски държави, т.е. съвсем нормални.

2 ден (28.01.2015). - Екскурзия до Абу Даби. Взимане от апартамента сутринта в 8 и 30. Малко зор видяхме, защото шофьорите работят с имена на хотели, а не с имена на улици и съответно беше доста трудно да обясня, къде точно се намираме, при положения, че бяхме пристигнали едва предишната вечер. Екскурзията беше чудесна - климатизиран микробус - общо към 13-14 човека и страхотен екскурзовод с чувство за хумор и добре запознат с всичко по пътя. Обиколката беша стандартна мисля, както я предлагат всички фирми с достатъчно спирания на интересните места. В Sheikh Zayed Mosque (Бялата джамия) - дрехи не раздаваха, екскурзовода предлагаше шалове за мадамите, дрес контрол имаше от служители още на стълбите на микробуса. Семейство немци останаха в него, тъй като жената отказа да си покрие косата. 1 час имахме тук, който беше достатъчен за снимки и разглеждане. Другото по-дълго спиране беше при Abu Dhabi Heritage Village, където ни беше оставяено време за обяд и да се полюбуваме на гледката и синята вода на плажа. На прибиране минахме през пазар за фурми с доста добри цени и вкусни неща.
В 17:30 бяхме обратно в апартамента, по един душ и 30-40 минути релакс и към Дубай мол. Изгледахме 3-4 представления на фонтаните (за мен най-хубавото е в 21:00ч.). Хапване, разглеждане на аквариума, парзалката и водопада и в 23:28 с последното влакче на метрото обратно в апартамента (много помага разписанието на метрото за Андроид - за всеки ден има за всяка спирка кога е последното влакче).

3 ден (29.01.2015) - До обяд градска обиколка с микрубус на Дубай (Dubai creek, Dubai Museum, Jumeirah mosque, Burj al Arab, Palm island, Atlantis Hotel, Burj Khalifa, Mall of Emirates) със възможност за снимки на всякъде. В 13:00 обратно в апартамента. Хапване релакс и подготовка за сафарито. В 15:30 ни взе шофьора с Toyota Land Cruiser, която както беше уговорено беша само за нас. Страхотен шофьор (иранец), който нямаше нещо което да не знае за Дубай. Пристигнахме в пустинята, имахме около 30 минути време за снимки и да се съберат и другите коли на фирмата. Шофьорите приготвиха колите за пустинята. Следват 30 минути лудо шоу и незабравимо изживяване по дюните, спирка насред пустинята за снимки на залеза и напред към лагера. В лагера - предостатъчно място, храна и напитки (бирата беше 5 евро) за всички (както вече казах той е само за тази фирма). В цената влизах рисуването с кана, снимки с традиционни дрехи, яздене на камила, наргилета, ядене до пръсване, бели денс (нищо особено според мен, но българите сме запознати и сме претенциозни), Танура - танцьора беше уникален, каране на send board. Към 22:00 си бяхме обратно в апартамента. Смяна на дрехите и отново разходка и з Дубай марина - изключителноо красиво, спокойно и приятно място особено през ноща.

4 ден (30.01.2015) - петък, тоест всичко почти до към 2 на обяд е затворено. Както разбрахме - местните се молят по джамиите, а другите изтрезняват от предишната вечер. По улиците само индиици. Ние - с такси до Медина Джумейра. Много красиво място - снимки, разходка с лодка - 75 дирхама на човек за около 20 минути, но само така може да бъде разгледано всичко, по едно кафе изпихме и отскочихме до Burj al Arab Open beach. Плажувахме около 2 часа и половина , много снимки на фона на хотела и отново с такси в апартамента. Почивка малко и към Дубай мол и Burj Khalifa. Първо разгледахме Souk al Bahar. За кулата имахме час за качване 18:30. Наредихме се към 18 и 15 на входа (бяхме първи за този час). Висенето на опашката отне около 1 час и 10 мин. От горе красива гледка на нощен Дубай. Изгледахме 2 представления на фонтаните и след още 30-35 минути чакане бяхме долу. Мотане из мола по интереси, вечеря, отново красивите фонтани и с метрото обратно.

5 ден (31.01.2015) - малко повече сън до към 9ч. Приготвяне на багажа и напускане на апартамента. С метрото до Mall of Emirates. Там има място където можете да си оставите БЕЗплатно багажа за целия ден (за разлика от Дубай мол, където се плаща). Пихме по едно кафе с изглед към ски пистата. От мола с такси до Miracle garden. Разгледахме я за около час (вход на място-30 дирхама). Обратно с такси към мола (внимавайте от кой изход ще излезнете от градината, че такситата са само пред единя). В мола около 2-3 часа за пазар (в Карфура има доста изгодни сувенири, както вече беше писано тук. Т.е. цените са такива за каквито на другите места трябва да се пазариш). От Emirates с метрото до Ibn Batuta mall, от там с автобус 55 до летището и отново 2 часа преди полета сме на линия.
Полета до София беше с насрещен вятър и продължи 5 часа и 30 мин. Живи и здрави към 1 без 20 бяхме в София заредени с много положителни емоции и доволни от видяното и преживяното.

 За край малко изводи:

Цени в магазините: храни - нормални, както в по-голямата част на Европа. Дрехи, като при нас, че и от горе, въпреки че януари е месец на разпродажбите. Електроника - отново нищо интересно, ако обиколите 5-6 магазина може и да намерите нещо на промоция, но и в БГ ако обикаляте ще намерите. При този курс на долара - няма файда от пазар в Дубай.

Облекло: - Ако изключим Абу Даби и джамиите на всякъде другаде, нормалните хора (не местните), които са 80% от населението на Дубай ходят с ежедневни летни дрехи в това число къси панталони, поли, потници и т.н. Моята съпруга беше с дрехи, които лятото носи на морето. Нито сме имали укорителни погледи, забележки, камо ли глоби. Виж в съседното емирство Sharjah(Шаржа), ако отскочите там нещата са други, защото политиката им се диктува от Саудитска арабия.

Поведение - няма проблеми да се прегръщате, държите под ръка и целувате (стига да не прекалявате). Естествено трябва да се спазва някакво поведение на някои места - в моловете да речем.

Транспорт - Ако има метро наблизо- по-бързия начин на придвижване. Ако няма таксито е чудесен вариант. За 5-те дена купихме по една Nol карта и един път я презаредихме с по 20 дирхама.

Каква екскурзия: Определено всеки може сам да си организира екскурзията и ще му излезе по-евтино, а ще я направи по свой вкус.

Какво най ме грабна : Като място Дубай Марина, а като изживяване - определено сафарито в пустинята.

Надявам се да съм помогнал поне с малко. Ако смятате, че поста е прекалено дълъг и размит го махнете.

И за край клипче направено от мен на фонтаните:

Последна редакция: вт, 10 фев 2015, 14:12 от kaio

# 278
  • Мнения: 100
На кои места може да се ползва безплатен интернет?  newsm78
В моловете например?

# 279
  • Берлин
  • Мнения: 4 462
Kaio, благодарности за написаното - полезно е при планиране на предтоящи пътувания

# 280
  • София
  • Мнения: 238
Kaio, много полезна и добре подредена инфо за такива като мен  Laughing Продължавам с моето чудене и ровене за апартамент около Mall of Emirates, сега може и към Марината да намина  Joy Вече си избрах един. Чудя се много и да вземам ли entertainer ваучери от ebay - за някои заведения и атракции  newsm78

# 281
  • Мнения: 25
Чудя се много и да вземам ли entertainer ваучери от ebay - за някои заведения и атракции  newsm78

Ако сте повече хора и ще поседите към седмица - тогава си струва да се купи цялата книга с ваучерите. Ако ли пък не тогава може само определени ваучери от e-bay. От UK пристигат най-бързо. За Entertainer - a , може да си изтеглите версията за Андроид, която има някакъв безплатен период преди да я платите, който ви дава възможност да разгледате дали, това което сте решили да ползвате или посетите го има в него.

# 282
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Нет до момемта само в Марина мол нямаше
Блед,Пътечка заедно сме си. Ще качвам снимки с разказ като се прибера. Бялата джамия е уникална за мен. А плажа на Абу Даби не е добър(Корнич), има пилони за учения на самолети, надуха ми главата.

# 283
  • Мнения: 4 730
kaio, много хубав разказ, върна ме два месеца назад с нашите спомени от това райско място, наречено Дубай...
lyuba84, чакам и твоя разказ като се завърнете... Peace
На всички, на които им предстои пътуване до Дубай им желая едни невероятни и незабравими дни... Hug Така да ми се иска пак да отида, това е първото място, което искам да повторя и потретя... Mr. Green

# 284
  • Мнения: 306
kaio, много хубав разказ, върна ме два месеца назад с нашите спомени от това райско място, наречено Дубай...
lyuba84, чакам и твоя разказ като се завърнете... Peace
На всички, на които им предстои пътуване до Дубай им желая едни невероятни и незабравими дни... Hug Така да ми се иска пак да отида, това е първото място, което искам да повторя и потретя... Mr. Green

Нека го повторим след 2020г. след ЕХРО -то. Тогава ще има още какво да се види Wink

Общи условия

Активация на акаунт