Отговори
  • Мнения: 8 163
Скорошна серия от проучвания и изследвания доказва, че съществува пряка връзка между склонноста към затлъстяване и приема на антибиотици.

Подобно съотношение има и между предразположеността към затлъстяване при децата и това дали са родени с Цезарово сечение.

Общото между двете е нарушеният или непълен спектър на микробиома - микроорганизмите, които живеят във или върху тялото ни.

Фактите са представени в този филм на AMNH (Amecian Museum of Natural History) от проф. Мартин Блейсър

# 1
  • Мнения: 11 340
Аз пък имам неоспоримо доказателство, че водата е смъртоносна!

Всеки болен от рак индивид нявгаш е пил вода! Всеки починал човек пак се оказва, че е пил вода. Смятам, че имам напълно статистическо доказано твърдение, че водата е опасна и дори смъртоносна.  Crazy

Та така и с доказателствата по-горе ...  Crazy Ша ма прощавате ама в търсене на популярност някой хора бая глупости изприказват и пишат ooooh!

# 2
  • Мнения: 8 163
Дорис, допускам, че не си изгледала филма. Иначе щеше да знаеш, че проф. Блейсър не препоръчва да се спре употребата на антибиотици, а насърчава научната общественост да разработи начини, по които да се предпазва или възстановява микробиомата.

# 3
  • Мнения: 11 340
Фейке, аз съм хипохондрик и съвсем умишлено не гледам такива филмчета.  Hug
Но хайде за теб ще го видя. Ако се самодиагностирам и почна да се вманиачавам ще имаш да ми избиваш щуротиите от главата  Crazy

# 4
  • Мнения: 11 340
Ама той е на английски  Sad За такива като мен ще е нужно резюме на български, моля! Що е то микробиомата и де съм си го скрила Simple Smile Как се възстановява и какви са му функциите?

Между другото моята пухкава щерка НИКОГА  не е пила антибиотик Wink

# 5
  • Мнения: 8 163
ДорисHug

Не бих пуснала материала, ако не го намирах за полезен. Нарочно дадох линк към профила на проф. Блейсър в NYU, както и уточних източника на видеото - AMNH. Исках да покажа, че информацията не идва от някакви произволни иху-ахута с хипарски прически и "peace" символ на протрити тениски. Става дума за данни от сериозни институции.

Резюмирах резултатите в първия си пост именно защото филмът (публикуван на 29.12.2014) е на английски. Писах и какво е микробиома, дадох и съответен линк. Ако не ми пукаше за хора като теб, просто щях да пльосна линка към Тубата и да приключа.

Последна редакция: нд, 18 яну 2015, 00:07 от Фея Кръстница

# 6
  • Мнения: 11 340
Стана ми интересно как може да се възстанови тази микробиома? Казва ли се в клипчето?

Потърсих в нета и открих само един крем на Ла Рош  Crazy

Също така статии за това как трябва да се ядат ферментирали храни, но си мисля, че става дума предимно за стомашната микробиома /ако там се нарича така/. Фейке, ти чела ли си нещо по въпроса?

# 7
  • Мнения: 8 163
Терминът "микробиома" обхваща всички микроогранизми. Тези са някои от кожните:



Проф. Блейсър обяснява, че има микроорганизми, които са типични за отделния човек. Не съм много наясно дали това се дължи на някакви мутации, които настъпват вследствие на уникалната среда, която всеки човешки организъм предлага или при обмяната на гени, предавани от поколение на поколение.

Ако става дума конкретно за тези в стомашно-чревния тракт, най-полезни са пробиотиците. Права си, има ги във ферментиралите храни, но пробиотици се продават и като добавки. Има такива с различен потеницал.

Ето една класация за това какво се продава на американския пазар. Възможно е подобно нещо да е направено и за европейски продукти.

Нито един от тези продукти обаче, не е в състояние да възстанови уникалния микробиом. Има даже специален геномен проект, изучаващ човешкия стомашен микробиом.

# 8
  • Мнения: 11 340
Благодаря за превода и разясненията  Hug

Като майка на атопично дете ми стана интересно дали може да се повлияе на атопията с тази микробиома и дали именно това не ни е проблема.  newsm78 Но по някакво съвпадение се оказа, че точно сега се мажем с крема на Ла Рош - Посе, който възстановявал биомата на кожата.

Мерси, че сподели   bouquet Ако прочетеш нещо друго, моля сподели!

# 9
  • Мнения: 8 163
Ще съм истински щастлива, ако съм успяла да помогна на детето ти!

Не ползвайте дезинфектанти (кърпички, препарати за ръце) и антибактериални сапуни. Прекарвайте време на открито. Позволявай на детето да влиза в пряк контакт с природата: да лежи на тревата, да се кАля, да скача в локви с боси крачка, да се радва на летния дъжд...

П. П. Намерих материал, в който се препоръчва ако ядете животински продукти, да купувате био, за да не приемате остатъци от антибиотици.

Последна редакция: чт, 22 яну 2015, 03:50 от Фея Кръстница

# 10
  • Мнения: 4 344
От 15 год.съм почти всеки месец на антибиотик,дълги години бях и на урбазон.Освен всички останали "странични добавки и ефекти",които си сдобих,ми се отрази и на теглото.Бях убедена,че антибиотиците влият,та те разбиват чревната флора и няма как да се усвоява пълноценно храната,но лекарите отричат.. Sad Cry

# 11
  • Мнения: 8 163
Sun Sea, някои лекари знаят, но лъжат умишлено пациентите. Други са твърде убедени в собствената си правота и компетентност, за да имат желание да научат нещо ново. На трети просто не им остава време да четат медицински списания, четвърти не знаят чужд език... Причините са много.

Приемаш ли пробиотици?

# 12
  • Мнения: 4 344
От скоро-да.То и това не ни е практика да го преписваме.

# 13
  • Мнения: 11 340
Прощавай, но какво толкова ти има, че всеки месец да пиеш антибиотик?

Аз съм заобленичка и пухкава макар да не помня преди колко време съм пила антибиотик.  Flutter Мисля, че има повече от 10 години.

# 14
  • Мнения: 8 163
Е той професорът нали обясни, че приемът на антибиотици има дългосрочен ефект върху склонноста към отлагането на подкожни мазнини, Дорис. Пък и колко антибиотици има в в не-био животинските продукти (ако ядеш такива)? Да не говорим как масово се ползват антибактериални сапуни и препарати.

Естествено това не е единственият решаващ фактор. Храненето и нивото на двигателна активност могат да неутрализират предооставката, създадена от антибиотиците. И аз съм пила най-различни, при това многократно в рамките на досегашния си живот (като теб не и през последните 10-12 години). Но се храня почти напълно суровоядски и спортувам редовно.

Общи условия

Активация на акаунт