Искам да кажа ... (20)_19.01-25.01

  • 50 102
  • 1 142
  •   1
Отговори
# 945
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Само да не бях взела на артишока баба му, но не знаех как се разпознава крехкия. Листата му трябвало да бъдат възможно най-затворени, а аз си избрах най-разлистените.  Crazy
 Joy  Joy  Joy
Чудя се какво да чета и аз. Тия дни прочетох "Аз преди теб" и "Хиляди сияйни слънца". Изтеглила съм си и "Ловецът на хвърчила" и едни разкази на О.Хенри, които съм пропуснала, но сега май друго ми се чете.
Снощи отказах покана за едно парти, хем с хора, които много харесвам, но бях зверски изморена. Хем ми се излизаше, ама мързелът надделя. За сметка на това добре си отспах. Да бяха го направили днес, ехей, добре щеше да е. Станала съм голяма бабичка, не стига, че след купон трябва задължително да почивам, а и преди него.
Ох, че хубаво разказваш за Тайланд, JACKLIN*. И аз имам такива представи за хубав живот, ама не се очертава дори и след 16год.  hahaha, затова търсим компромисен вариант.
Мъ℘♥Мяɣ ти в Гърция ли щеше да ходиш?

# 946
# 947
  • Мнения: 12 987
Мър, ето стимулира е думата, като идеш на почивката и ти е хубаво, спомени ме с добро:)
Сега разбрах, защо тази година няма руснаци- ако миналата година един бат е бил равен на една рубла, сега с три рубли купуваш един бат! Значи ако някой е плащал 100, сега е 300, как да дойдат хората. Какво се случи с тази рубла, заради санкциите, които им наложиха заради Украйна ли се срина?
Не следя много политическата ситуация.
За местните обаче загубата на повече от 50% от туристопотока, който беше руски, е напарво фатален.
Хотели, заведения, магазини полупразни. Тревожно е това, ако тук няма бизнес и туризъм при нас как ще е... Ама и те не намалят малко цените, че да се поизравни разликата от курса, а си държат миналогодишните, че и по- високи. Не са гъвкави и не мислят в перспектива.

Мартини, то аз сега си мечтая, но знам ли какво ще е след 16 години, я камилата, я камиларя:) Ама пък за къде сме без мечти:)

# 948
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Така е то...И аз си мечтая, понякога мечтите се сбъдват.

# 949
  • София
  • Мнения: 23 096
Жаки, и на нашето море се очаква спад на руснаци и украинци това лято заради кризата.

Много добре спомена Мър за ликьора, който се казва Бейлис в Лидл.  Grinning Не знаех, че има такова чудо. Аз съм голям фен на оригинала, но защо пък да не опитам и от този.

# 950
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Пфю, попрочетох ви. Три дни само това успявам да правя и то, ако форума не се бъгне.
Това с темата с рецептите е супер идея. Бравос ви! Ще чакам да постнете за фрикаделите, че все ги изпускам.
За Ремантидин някой пита - тази седмица взех, че се усетих раболяваща се. Ми, подейства, бе
Жаки, супер разказваш. Чак на мен ми стана лятно.
ЧРД, Нино! Много положителности да ти се случват!
Къркори ми корема, а нищо няма сготвено  Tired С тая работна събота.... Пък вие само рецепти размятате...

Да живее Гугъл, намерих рецептата за фрикаделите

# 951
  • София
  • Мнения: 18 679
А според мен най-добрата бисквитена торта е с маскарпоне и нутела, тук от форума е рецептата, няма да ви е трудно да я намерите. Но и тази с бейлиса бих опитала, макар че не съм фен на питието. Всичко ликьори са ми като сиропи за кашлица.

# 952
  • Мнения: 5 940
 Ще купя този Ремантидин, малко и с химия да се снабдя, защото ми писна да ми говорят, че съм превърнала къщата в лечебницата на Дънов, ухаело на полянка в Рила, но със съмнителен ефект.
Това е най-ужасната зима, която сме имали откъм вируси. Малкият ми сервира пак, че го боли гърлото, а аз имах намерение да почивам от края на другата седмица десетина дни. Отпуск, а не да се занимавам с болести ooooh!
И ми се прииска море. Един месец да си стоя до него. Доволна съм и на нашето.



 

# 953
  • Мнения: 3 867
Тони, много е хубав ликьора. На мен ми е точно кано бейлис и струва 9лв. Казва се Кралица Марго. Ох, как ми се припииии.

# 954
  • Мнения: X
А според мен най-добрата бисквитена торта е с маскарпоне и нутела,

Маскарпоне и нютела и после 190 дни диета.  Naughty
Аз знам една по-диетична и по-вкусна. Само към 250 гр. масло има и около 400 гр. захар, но половината е карамелизирана, така че калориите са изгорели.  Mr. Green 

# 955
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако я опиташ, ще видиш, че 190-те дни си заслужават Wink

Сетих се, Василия се казва тортата, майсторката я беше кръстила на детето си. Опитайте, няма да съжалявате, изключителна е.

А аз ще ям печено пиле с айсберг, краставица и зелена чушка отстрани.

На танците пак беше супер, научих ново хоро, пак не му разбрах името Mr. Green

# 956
  • Мнения: 14 654
Редакритам, защото не чета вярно  Blush
И аз имам една прекрасна рецепта за бисквитена торта с желирани плодове отгоре, като стане време за бисквитени торти, ще участвам. Тази с маскрапоне и бейлис ми звучи вкусна.
пп: Чек, не мога да чакам за карамелената торта с масло, дай ми рецептата!

# 957
  • Мнения: X
Ако я опиташ, ще видиш, че 190-те дни си заслужават Wink

Не знам, аз не понасям нютела.

пп: Чек, не мога да чакам за карамелената торта с масло, дай ми рецептата!

Заповядай.
Скрит текст:
500 гр. обикновени бисквити, от най-твърдите
1/2 л прясно мляко (ако случайно твърдите бисквити се заменят с нещо от рода на petit beurre, количеството на млякото се намаля.)

Млякото се загрява до кипване и се подслажда на око, бисквитите се начупват на четвъртинки и се заливат с млякото. Оставят се да изстинат, разбъркват се от време на време за да се напоят всичките, но да не станат на каша.

За крема:
250 гр. безсолно масло се разбива с 1 чаша пудра захар докато побелее. Добавят се един по един 4 жълтъка, 2-3 супени лъжици какао, 2 ванилии, 1 супена лъжица ром, коняк или есенция (последното не е за предпочитане).
Като изстинат бисквитите се разбъркват внимателно с крема и сместа се изсипва във форма за торта с отделящи се стени. Притиска се и се заглажда и се оставя в хладилника няколко часа да се втвърди.
Обръща се в чиния за торта и се покрива с разбити на твърд сняг 4 белтъка с 12 с.л. пудра захар.
Половин чаша захар се карамелизира до светъл цвят и карамелът се излива на тънки ивици като мрежа върху белтъците. Може и да се издърпат "конци" и с тях да се украси тортата.

Последна редакция: сб, 24 яну 2015, 20:37 от Анонимен

# 958
  • Мнения: 9 475
Искам да кажа,че дават "Хубава жена" по Нова ТВ  Heart Eyes

# 959
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Много ядем в тая тема. Аз, ако съм на мястото на Белинда, тоест на диета ще се гръмна.  Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт