Искам да кажа ... (20)_19.01-25.01

  • 50 098
  • 1 142
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 14 654
Еййй, мерси   bouquet

# 961
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
А в програмата пише друг филм.
Ние слушаме концерта по бтв, докато аз чета тук, а големия си рови да си избира лаптоп, а дребния играе на майнкрафт.

# 962
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Много ядем в тая тема. Аз, ако съм на мястото на Белинда, тоест на диета ще се гръмна.  Laughing Laughing Laughing
Ааааа, не е само Белинда.... Twisted Evil
Нямате милост, начи...

# 963
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ехоо,момичета!
Гледам "Хубава жена" по Нова. Сладки са  Hug Джулия е хубавица и тогава, и сега  Peace Това ми е съботно вечерната програма,хем че съм без мъж и с баба  Crossing Arms Много се изпоразболял народът и няма здрави за хайманлък, та си взех детето от баба му и си лежим и гледаме дОма.  Остаряла съм и аз, не ми се излиза нощес хич. От 11 натам да ходя по заведения-не,мерси. Хапвам и съм готова за прилягване.
За утре съм организирала кино за децата (някаква Шесторка беше), а за майките-вино, ама с тия болести направо ме втриса, да не олепим нещо  ooooh!

Последна редакция: сб, 24 яну 2015, 21:04 от GeNa

# 964
  • София
  • Мнения: 5 605
Говорете си за торти, кльощи такива  Laughing Аз с една водичка с лимон си промивам стомаха.
А на моите днес такива вкусни неща сготвих, че ми идва да си завра главата в хладилника и да не излезна от там.
А покрай разказите на Джаки има голяма опасност скоро и на самолета за при нея да се метна и да види тя тогава  Laughing
Отивам да гледам "Хубава жена" и аз.

# 965
  • Мнения: 22 433
Баницата ми със спанак, праз и сирене стана уникално вкусна....Simple Smile
Рецепта ако иска някой.....Simple Smile

Гита, аз питах за ремантадина. Взехме 2опаковки, но за момента никой няма нужда сякаш да пие.

# 966
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Само да кажа, че ви се възхищавам на волята, че готвите без да ядете  Shocked
Аз вчера и днес нищо не готвя  Whistling Ровим по чекмеджетата с младежа, особено аз  Mr. Green Ужасна съм, признавам си,само мишкувам  Embarassed
Понаучих някои неща от филма.... Mr. Green (за вилиците иде реч).

# 967
  • София
  • Мнения: 5 605
Баницата ми със спанак, праз и сирене стана уникално вкусна....Simple Smile
Рецепта ако иска някой.....Simple Smile
Е дай я сега, то така любезно като питаш   Hug
Аз след 7-8 ден диета започвам да готвя много и то все завъртяни неща, та да ми мирише. Според мъжа ми готвя най-вкусно като не ям  Mr. Green

# 968
  • Мнения: 14 654
Цвети, а лимона защо се слага? За да ти е още по-гадно ли?
Сесили, то пък с тези продукти оставаше да не стане вкусна, само такава баница обичам аз. И млечна, но тя се брои към десертите.
Вчера тръгнах да правя крем-супа от броколи, изсипах пакета във врящата вода при останалите продукти и чак тогава видях, че той бил овалян в някаква оранжева гадория за паниране  Twisted Evil И стана пюре, не супа, и има вкус на нещо готвено в заведение. Днес си сварих боб и си направих 2 салати. Всяко друго нещо ми омръзва да го ям рано или късно, но с боба това не се е случило още, любимата храна е, под всякаква форма.

# 969
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
И аз не мога да готвя и да не ям. Ама аз и диета не мога да пазя. Да намаля количествата - ОК. Обаче пък гладна ли съм, а не мога да ям по някакви причини, озверявам и с мен не се говори  Crazy Околните и близките ми го знаят, даже и шефа го е изпитвал на гърба си  Embarassed

# 970
  • Мнения: 22 433
За баницата

300-400гр. праз лук
400-500гр. спанак
300гр. сирене
3яйца
1пак. кори за баница.

Праза се задушава с мазнина (аз слагам зехтин, или краве масло), добавя се спанака.
Оставя се леко да се охлади и се прибавя сиренето и яйцата.
Взимат се по 2кори за баница, намазват се с мазнина (зехтин, краве масло, олио каквото предпочитате), разпределя се от плънката и се завиват.
Подреждат се в тава като вита баница, или една до друга.
Накрая се поръсват с малко мазнина.
Пече се на 180С около 40мин.

# 971
  • Мнения: 14 654
А при мен го има психологическия момент, че когато си наложа ограничение, непременно се изнервям заради забраната. Не мога да си забранявам нищо, защото започвам само за това да мисля, разчитам за всичко на това, че съм добър човек и следователно е нормално да правя добри неща за удоволствие, а не поради някакво ограничение.
Ако става дума за храна и знам, че 4 часа не трябва да ям, още след 30 минути ще съм се изнервила и ще съм изяла нещо. Иначе мога да не ям и по-дълго, стига да знам, че храната ми е под носа и мога да си взема ако поискам. Същото е и с вида храна, не си налагам никакви ограничения и нищо не е забранено, но първо да си изям полезното. И надъхването при мен никак не работи, лишена съм от спортна злоба, не ми пука почти от нищо.

# 972
  • София
  • Мнения: 10 825
Децата и бащата играят на потапяне на кораби, т.е. големия и бащата играят, а дребните предателстват  Laughing. Преди това гледахме семейни албуми със снимки. Ужас! Имаме два ограмни албума със снимки на голямото момче и около 30-тина снимки извадена на хартия общо на девойката и дребосъчко. Трябва спешно да поизвадим снимки и на малките, защото определено се чувстват засегнати децата Crazy

П.П. Колкото повече готвя, толкова по-малко ям  Party

# 973
  • Мнения: 22 433
Аз нямам и един цял албум със снимки на дъщерята.
Иначе извадени снимки имам доста, но незнайно защо....все не стигат до албум.

Нещо се изненадвам напоследък от хората....неприятно....и то от хора, които съм смятала за близки.
Колебая се да преглътна ли....да махна с ръка и да замълча....или да кажа каквото мисля. Не че ще има някакво значение....но желанието да огорча поне малко и аз....някак ме гложди.

# 974
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
До 2013 вкл. се стараех да вадя поне по около 300 снимки за годината, на куп. Миналата 2014 нищо не съм вадила. Онзи ден си говорихме със Златото - що пътувания, що снимки и всичко е на харда. Добре, че ги местя и на един външен диск, уж за по-сигурно.
Онна, подсети ме сега - тия дни ще гледам да отсея снимките за 2014та и да ги пусна за вадене  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт