Искам да кажа ... (20)_19.01-25.01

  • 50 095
  • 1 142
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 14 654
Значи ти ще излезеш виновна за неприятната суграшица  Twisted Evil Да беше си оставила елхата поне до април.
Ванини, направи си палачинки, неделя е. А ябълките за десерт.
мисНоар, не знам дали ги има в нета, със сигурност ако търсиш ще има, ама аз ходя на йога от години и съм научила наизуст повечето програми.
Пробвай да търсиш "индийски лицеви опори" и "индийски клек", ще излязат резултати за ефикасни упражнения.

# 1 021
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Може ли да споделите изпитана рецепта за супа топчета без топчета? Констанца все ги бута, а идеи за друго много-много нямам.
Да уточня, че и с топчета не съм правила никога, баба й е по правенето на тази супа.
Попаднах на тази рецепта, звучи лесно, но знам ли

# 1 022
  • Мнения: 14 654
Аааа, Гита, тази супа ми изглежда като готвена от леля Веска в детската градина, прилича на недоварена и рядка мусака  Sick Направи си постна супа и отделно кюфтета ако това са ти продуктите. А този бъркоч го зарежи.
пп: А може топчетата да ги вариш отделно и само който иска да му пускаш в супата. Аз ги правя с грис и кашкавал, а не с ориз, стават много хубави.

# 1 023
  • Мнения: 4 785
Мен само сладкиши ми се правят днес, лошото е, че не мога да ги ям  Crossing Arms Мъжът ми продаде едно старо DVD и сега ще ходим да си купим шкаф за спалнята - така де, танто за кукуригу.

Бисквитената торта:

Скрит текст:
2 пакета биксвити "Закуска" - какао
500 гр. маскарпоне
5 яйца
100-200 гр. захар (зависи каква сметана ще ползвате, аз ползвам животинска неподсладена и затова слагам малко захар и там).
малка сметана (както казах животинска, ползвам една малка червена Пилос в Лидл, цената е много по-добра от на Президент, а с растителна не са ми вкусни сладкишите)
малко бейлис

Крема го правя на принципа на зебайон за тирамису - разбивам 5 жълтъка със 100 гр. захар в метална купа или тенджера, докато си удвои обема поне, после добавям малко бейлис според вкуса ви (около 100 мл. - поправка) и го слагам на водна баня (водата слагам за да ври предварително) и започвам да бъркам със шпатула непрекъснато, докато се сгъсти, бързо става, не повече от 7-10 мин.) и щом стане готов го потапям в съд със студена вода и бъркам, за да се охлади (така правя и крема за тирамису, само, че там слагам вместо бейлис, повече амарето - около 100 мл. Така го правя крема, за да няма сурови яйца  Wink). После разбивам маскарпонето и охладения крем и накрая добавям предварително разбитата сметана (ако е животинска я слагате в началото на тази операция във фризера, заедно с бъркалките на миксера да се охлади добре, така се разбива много по-лесно). И сте готови с крема. Бисквитите топя в топло мляко с малко бейлис - бисквити, крем, бисквити и така до края, завършваме с крем и стрити бисквити отгоре. Много е вкусна тортата, тирамисуто направено на същия принцип също става ужасно вкусно, то ми е спеиалитет  bowuu Крема го слагайте по-щедро, не на тънък пласт. После оставяте през нощта в хладилника и на други ден я правя на топки като за сладолед.

И всички продукти са от Лидл, само бисквитите - не, защото няма какао, а само обикновена "Закуска". Тази торта максимално се доближи до тази от "Щастливеца", естествено според мъжа ми била много по-вкусна, но не може да му се вярва на 100%  Mr. Green

Последна редакция: нд, 25 яну 2015, 11:31 от Мъ℘♥Мяɣ

# 1 024
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ааааа, аз отделно съм замислила най-накрая да уважа фрикаделите. Обаче това с "леля Веска" много ми хареса. Предвид, че манджите от детската все не мога да ги догодя като там, може пък и да я харесат  Mr. Green Племенницата ми (5г) миналата седмица искала на "леля готвачка" рецептата й за кюфтета по чирпански, защото сестра ми не може да ги прави като нея  Mr. Green Е, сестрата вече няма оправдание. Навремето трябваше да пратя Констанца да иска рецептата за "червен ориз" от готвачката в ДГ, че все не го нацелвахме като там.

# 1 025
  • Варна
  • Мнения: 10 553
Янечек, благодаря!

Аз правя тази супа топчета, като топчетата ми са само от кайма. Не добавям ориз в тях, нищо друго освен подправената кайма с подправки. Става много бързо и е много лесна. Синът ми яде само топчетата Simple Smile Добавям и девисил и много ми харесва с тази подправка.

# 1 026
  • Мнения: 3 867
Гита, прави фрикаделите, няма да сгрешиш. Аз ги правих тази седмица и много ни харесаха. В средата им добавих парче ементал, защото нямах топено сирене.

Мър, мамк* му, ще я направя тази торта. Няма да мога да сложа Бейлис, обаче. С какво да заместя според теб, не алкохолно? Правилно ли рабрах, че само яйцата и захарта и после тази смес става на крем? И е добре за мен, че не мога да ям сурови яйца. Разкош.

П.П. Мър, изпрати рецептата на Бубанка.

# 1 027
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Белинда, печени ябълки за детето. Обелени, на резенчета, с много малко водичка и захар. Много добре ще му дойдат. Ако повръща, не му давай сирене и въобще никакви белтъчини.

# 1 028
  • София
  • Мнения: 18 679
А, не, спря повръщането още оня ден. От вчера и температура не е вдигал, без да съм давала лекарства. Обаче разстройството кой знае още колко ще го влачим Rolling Eyes Продължава да е с памперс горканчо.

Ау, тази торта звучи мнооого вкусна. Записвам си я.

# 1 029
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Чай от джоджен запича, пък и не е гаден. Поне според мен, де, но и Емма го пие, когато се налага

# 1 030
  • Мнения: X
Това пиеха моите деца при повръщане
Инак компот / сока / от кайсии е полезен / да е само сок и да няма жилки . Пие се заради съдържащият се калий в тях и спира повръщането.
 

# 1 031
  • Мнения: 5 940
Янечек, заведох го, защото при него понякога нещата се усложняват бързо. Преди време обсъждахте как вторите и третите деца се гледат по-лесно, по-малко се притесняваш и т.н При мен изобщо не е така, с малкото побелях от притеснения за здравето му. Първият ден подкашля, на втория е с бронхиолит. Така беше като бебе. Сега, да чукам на дърво, няма чак такива неща, но пак боледува често за моите разбирания и се стряскам.
Ще се лекува с мед , лимони и Тантум верде.
Аз плача понякога на филми, на които не очаквам да проявя сантименталност. Вчера се почувствах добре като разбрах, че една колежка и тя е ревала на "Цар Лъв" Embarassed
Плаках много и на "Всичко за майка ми".
Супа топчета без топчета е страшна екзотика Laughing

# 1 032
  • Мнения: X
Аааа, Гита, тази супа ми изглежда като готвена от леля Веска в детската градина, прилича на недоварена и рядка мусака  Sick

Моля ти се, това е любимата супа на дъщеря ми и на другите деца от детската й градина. Моряшка супа й казвали, още ме кара да я правя. Веднъж питахме едната учителка каква е тази супа, за която все суперлативи слушаме, жената си сбърчи носа и ни обясни какво е.  Mr. Green Обаче децата много я харесваха. И хлябът в детската градина бил страхотен, аз никога не съм купувала такъв.

# 1 033
  • Мнения: 22 433
На филми плача понякога, но на така популярните - не.

За разстройството, давай ентерол по 3пъти дневно.
Иначе солети, бисквити, печени ябълки вече са ти казали. Компот от дренки ако си намериш домашен.

# 1 034
  • София
  • Мнения: 7 038
Belinda,razstroistvoto spira vednaga ot chai ot korite na nar,belish i varish korite 5 minuti.Izviniavam ce za latinicata.Camo shte cheta,che niamam kirilica na telefona.

Общи условия

Активация на акаунт