Клуб на храбрата шивачка - тема 17

  • 79 210
  • 744
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 144
Имаше един сайт pretty toys ако не бъркам ,с много кройки на всякъкви животни
   
Благодаря ! smile3525


http://prettytoys.ru/workroom/vykroyki/

# 631
  • Мнения: 748
valia8 в Pinteres  има кройки на  всякакви животни безплатно.

# 632
  • Мнения: 1 776
valia8 в Pinteres  има кройки на  всякакви животни безплатно.
Супер, мерси много. Hug

# 633
  • Добрич
  • Мнения: 5 468
Момичета, харесва ми темата. Обичам да шия, но все по-рядко имам време за това. И за да не е само запис - снимка на дънков несесер за госпожицата.

# 634
  • Мнения: 555
За много години, храбри шивачки! Пожелвам ви хиляди километри здрав тигел и прегряване на педала  Mr. Green

И сега един въпрос -
Трябва ми добър урок за направа на бродерия със шевната машина. Гледах някакви, но нещо не му схванах цаката. Докато не опитам е ясно, че няма да стане, но все пак да имам някаква подготовка. Трябва ли ми специална игла и някакви специални джаджи. Видях само едно краче с кръгло стъпало, че се ползва  Thinking
Имам да правя няколко неща, които ще са предизвикателство за мен. Нещо от сорта на шалте с бродерия да речем. Не точно ама подобно да кажем. Не знам какъв е принципа - по средата вата и от двете страни плат и после бродирам или как? И не се ли набира плата? Дайте някакви техники и съвети.

# 635
  • sofia
  • Мнения: 8 953
Бертичка, трябва ти "подскачащо краче". На английски free motion qiulting foot - ще ти излезнат много картинки. То се движи заедно с иглата нагоре-надолу. Може и без него, но е по-трудно за регулиране на хода на бода.
При пачуърка е плат-вата-плат. Става и само с плат, но трябва да е подлепен или да бродираш с хартия отдолу, за да не се нагъва. Обикновено трябва да се пипне малко опъна на конеца, за да не се показва долния или горния.

В ю-туб напиши free motion qiulting for beginner (или нещо подобно) и ще видиш хиляди клипове как става.
Подложките за по-добро плъзгане и ръкавиците помагат, но аз ги нямам. Става и без тях.

На малко парче става лесно, на голямо шалте - е по-трудно. Номера е да движиш плата равномерно, защото с движението ти задаваш дължината на бода.

Последна редакция: вт, 05 яну 2016, 14:40 от vesi1

# 636
  • Мнения: 555
Благодаря за съветите  Hug Крачето го сложих и пробвах. Настроих опъна на конците. Всичко шест до тук!
Обаче това с движението и дължината на бода си е направо кошмар  #Crazy
Получи ми се страшна цигания и май ще си се мъча със стандартно краче и ще движа напред назад  hahaha
Ако съм очаквала да е такава мъка... утре пак ще пробвам и ако не му хвана бързо цаката се отказвам.

# 637
  • sofia
  • Мнения: 8 953
Със стандартното краче не можеш да движиш.
Забравих, зъбите свали ли надолу?
Опитай да хванеш някакъв ритъм и да спираш максимално рядко. След спирането е трудно да продължиш в същия ритъм. Овладееш ли това - готова си!
Това ми е най-първият опит.
Скрит текст:




Тук съм задобряла вече  Simple Smile
Композицията на феята е тотално объркана, тегела гледай.
Скоро не съм шила нищо, а нямам и снимки на други неща, но с практика се усъвършенстваш - гаранция

Скрит текст:




Точките на динозавъра за правени със свободно движение.

Последна редакция: ср, 06 яну 2016, 09:05 от vesi1

# 638
  • Мнения: 1 776
А вие като обикляте апликацията на това ли му казвате бродерия, много добре изглеждат

# 639
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Момичета не знам дали е за при вас моя въпрос, но да питам, търся някакво ръководство за декоративни шевове - шиене на ръка. Имам и шевна машина, но нещата които правя са доста дребни и не ми се получават добре. Благодаря!

# 640
  • Мнения: 555
Нов ден - нови мъки!
Проблема е изцяло в мен Mr. Green

vesi1, с краче за бродерия шия. Още вчера го сложих. Днес установих, че трябва да е вдигнато и така си подскача, точно като на клипчетата  Peace
Опъна на конците ми е ок. Добре са от двете страни и всичко е нормално. Но - това с плавните движения ще отнеме мноого време, а се мъчих със стандартно краче и нищо няма да се получи. Ако трябва да давам напред назад постоянно ще откача  #Crazy
Сега взех гергефа и сядам да тренирам.
Аз до сега апликациите винаги съм си ги правила със стандартното краче или максимум с пластмасово прозрачно.
Леле възхищавам се най-изкренно на майсторите в тази сфера. Ума ми не го побира как успяват толкова еднакви бодове да направят.
vesi1, твоите също да доста добре като за пръв опит. Аз няма да снимам никога опитите си  Joy hahaha
Запасявам се с търпение и се връщам на фронта ooooh!

# 641
  • София
  • Мнения: 3 789
Бертич, и аз преди известно време реших, че ще бродирам разни чудеса върху плат.
Купих си подскачащото краче, гергеф  и ......толкоз Sad
Пробвах два-три пъти, но това си иска майсторлък - толкова ловко и бързо трябва да се движи плата, че реших, че тая работа не е за мен.
Сега обаче са замислям, че на новата ми машина се регулира скоростта на шиене и може и да се получат нещата....
Имам много ушити напоследък неща - основно чанти и несесери,  но ги качвам във ФБ страничката си.
Ако някой иска да разгледа - ще дам линк.

# 642
  • sofia
  • Мнения: 8 953
А вие като обикляте апликацията на това ли му казвате бродерия, много добре изглеждат
Не. Това с обикалянето се случва с обикновен гъст зиг-заг.
Бродерия се получава с много нагъсто минаване напред-назад с техниката, която съм обяснила по-горе. С лъскав, копринен и някакъв готин конец става страхотно.

Етап на запълване
Скрит текст:



Ето само с тегел, тип "рисуване"
Скрит текст:


При апликация:


Става с много практика. Ако не познавах хора, които го могат и аз щях да заявя, че е невъзможно да се направи  Laughing

Последна редакция: ср, 06 яну 2016, 16:14 от vesi1

# 643
  • Мнения: 144
.......Имам много ушити напоследък неща - основно чанти и несесери,  но ги качвам във ФБ страничката си.
Ако някой иска да разгледа - ще дам линк.
Може ли линк? Embarassed

# 644
  • София
  • Мнения: 247
Мишле , давай линк , интересно е .
 Бертичка-точно бродерия ли искаш или куилтване просто?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт