Професионални серии за коса - тема 75

  • 68 765
  • 750
  •   1
Отговори
# 495
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Аз също много харесвам аргановото масло на МШ-въобще не утежнява ,а косъмът ми е тънък.Но слагам основно по краищата  Peace за цялата коса не знам как ще е.

# 496
  • София
  • Мнения: 10 858
Фрея, много ти благодаря и за препоръката за боя, и за обяснението за протеина  Hug

 Kölsches Mädel , Candy_girl,
на вас също момичета  Hug
В момента ползвам ето това на ЕKS http://svejo.net/attachments/stories-photos/0194/0165/size_large … ks.jpg?1362641529 и съм много доволна, но разбира се ми се ще да опитам и нови неща.

# 497
  • Мнения: 7 573
Какво сте ползвали на  Paul Mitchell и доволни ли сте?

# 498
  • Мнения: 284
Какво сте ползвали на  Paul Mitchell и доволни ли сте?
Използвала съм тази серия

Беше ми подарък, аз лично не биях си я купила, и бях леко предубедена, ноо съм очарована  Heart Eyes
Шампоана почиства, освежава косата, а склапа е някакв свеж и успокоен, не заплита, но и не прави лигава косата.
Маската или балсам и аз нз какво точно е хидратира в дълбочина.
След тази серия косата е много свежа, чиста, лека и в същото време хидратирана  Peace

# 499
  • Мнения: X
Какво сте ползвали на  Paul Mitchell и доволни ли сте?
Използвала съм тази серия

Беше ми подарък, аз лично не биях си я купила, и бях леко предубедена, ноо съм очарована  Heart Eyes
Шампоана почиства, освежава косата, а склапа е някакв свеж и успокоен, не заплита, но и не прави лигава косата.
Маската или балсам и аз нз какво точно е хидратира в дълбочина.
След тази серия косата е много свежа, чиста, лека и в същото време хидратирана  Peace
И аз имам точно тези двете и ги усещам по абсолютно същия начин  Peace Даже вчера се измих с тях,че ги бях позабравила. Допълвам само,че имат много приятен билков аромат.

# 500
  • София
  • Мнения: 681
Термозащитния на ЧИ става ли за мокра коса или само за суха?

# 501
  • Мнения: 1 304
Дели, благодаря  Hug
Аз пропуснах да уточня, че искам безамонячна боя.
Предполагам безямонячните на Вела ще са добри, не съм се интересувала за  тези бои къде точно и кои са, но предвид на трайността особено за бели коси ще е нужно по често боядисване Peace

Да споделя за един продукт за руса коса на Шварцкоф, все съм си мислела че е пяна за начупване на косата, а то е маска LaughingОт размяна благодарение на мила дама  bouquet се сдобих с тази маска, много ми допадна, консистенцията,като пяна се нанася на косата, много  приятна ,плътна стана косата, нещо подобно като усещане на кератиновата маскат Напура Rolling EyesGrinning полозвала съм  и шампоан от серията, който обожавам, та сега  и тази маска открих под формата на мус Grinning Laughing
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s … _yO4xZYTD7CtanLgQ

# 502
  • Мнения: 7 573
Freya, milavanila, благодаря много ,ще се радвам и други да се включат с отзиви за марката.  bouquet

# 503
  • Мнения: 3 416
Още един глас в + за серията BlondMe,бях я забравила. Преди години,като доста руса я ползвах,много доволна съм. А,също така избистря цвета  Peace

# 504
  • Мнения: 1 304
Още един глас в + за серията BlondMe,бях я забравила. Преди години,като доста руса я ползвах,много доволна съм. А,също така избистря цвета  Peace

В този ред на мисли ще потретям шампоана LaughingЦвета ми е на ниво 8-ца,много съм доволна, серията е подходяща за по-изрусена, а също и за естествени тонове рус цвят Simple Smile

# 505
  • Мнения: 4 734
Вивиан, за мен най-добрата безамонячна боя за коса е Loreal Inoa. Поръчвам я от сайта ЗР и съм много доволна, не цапа като повечето бои, има блясък и е доста трайна... Боядисвам се на 3 седмици, не защото ми е паднала боята, а защото ми са израстнали корените. Супер боя... Peace

Опитвам да си направя теста с мокър косъм, за да разбера от какво има нужда косата ми, но така и не мога да си обясня... Пробвам на два косъма, единия се разтяга доста, не се къса, а другия след леко разтягане се къса.... Та сега съм в чуденка, протеин или хидратация ми трябва??? Rolling Eyes
Освен това на тила имам един кичур, който от много време с нищо не се спогажда...  Mr. Green Вечно се заплита, къса, при миене стои като спластен... Отвратителен кичур... #2gunfire Няма угодия на тази мойта коса и колкото се подстригвам, по-зле стои... Та за сега май спирам ножицата... Mr. Green

И да не е спам, искам да похваля синия шампоан на Тиги. Взех си го за хидратация с маската Макадамия... За пореден път се убеждавам, че за мойта коса шампоаните Тиги са много по-хубави от Лореал (визирам последно купения Митик ойл).... Сега ще купя и синия балсам на Тиги, надявам се и той да ми хареса... Кой ще сравни синия и червения балсам на Тиги откъм хидратация, омекотяване и разплитане на боядисана и непокорна коса... Praynig

# 506
  • Мнения: 785

Белисима, благодаря ти. Аз знам, че ежедневният шампоан не трябва да има сулфати и трябва да е с нежни пенители, но кои са тези пенители като наименования. Или по скоро , кои са агресивните . Искам като прочета състава на шампоана сама да се ориентирам, а не да вярвам на рекламните надписи  ooooh!

Порових се малко и извадих някои от съставките в шампоаните, които трябва да се избягват. Аз също не разбирам кой знае колко от съставки, главният ми ориентир като избирам шампоан е да пише, че почиства нежно (преполага се, че като производителят използва по-качествени съставки  няма да пропусне да си го каже в описанието на продукта Laughing) и другото, което гледам, е да не съдържа SLS/SLES Peace Май сега като се зачетох, това се оказва недостатъчно Tired

Относно съставките, които да избягваме:

Sodium lauryl sulfate (SLS)     -    евтин и силен химикал; почистващо и пянообразуващо вещество; доказан дразнител за хора с чувствителна кожа; отстранява всички масла от кожата и косата, което може да доведе до сухота, раздразнение и видима промяна в структурата на косъма; широко използван в препарати за обезмасляване на двигатели, в перилни препарати, пестициди и като цяло в промишлеността....и в нашите шампоани, разбира се Mr. Green

Sodium laureth sulfate (SLES)    -   откъм химичен строеж се различава от SLS, но резултатът е същият  

Ammonium lauryl sulfate    -   от това, което четох и доколкото разбрах, е същата работа като SLS

Polyethelyne Glycol /срещан още като PEG/Polyethelyne или Polyoxyethelyne/   -  синтетичена съставка, използва се за сгъстител; отнема на косата естествената й влага; предизвиква алергии;

Diethanolamine (DEA) или Triethanolamine (TEA)    -    правят консистенция, подобна на емулсия и образуват пяна; могат сериозно да раздразнят скалпа; оказват вредно въздействие върху кератина, който изгражда косъма, оттам правят косата суха, чупеща се, вяла и безжизнена;

Sodium Chloride    -   познат още като "трапезна сол"; намира се в продукти, които съдържат и SLS; също може да раздразни и изсуши скалпа, в добавка към това и косопад; трябва да се избягва особено от хора, които правят кератиново третиране (т.е. при използването на протеинови продукти), защото съсипва бързо ефекта;

Със сигурност има и още много други, ама да спрем дотук, че и без това намаляха читавите шампоани  hahaha

Относно хубави измиващи съставки, не можах да намеря много информация, но има една-две, които съм запомнила от качествени био шампоани, които съм ползвала:

Cocamidopropyl betaine - мека съставка, може да има и синтетичен и натурален произход; натурално извлечена се използва в сертифицирани био продукти

Babassuamidopropyl betaine

Decyl glucoside - натурално почистващо;

Sodium lauroyl oat amino acids - от овес се прави

Само да кажа изрично, че не претендирам за изчерпателност. Информацията е само насочваща и е от различни сайтове (български и англоезични), така че ако има евентуално грешки, поправяйте Hug



bellisssima, благодаря за предложенията.   bouquet Тъкмо подготвях поръчка от iherb и мога да съчетая, ако се спра на Giovanni. Не питах за мен, затова ще разгледам и другите варианти на марката, тъй като ми трябва за нормална към мазна коса, а не за суха. Питах за дъщеря ми.  Peace


Leila, в такъв случай според мен най-подходящ е Балансиращият 50:50 Peace

Последна редакция: ср, 18 фев 2015, 15:58 от bellisssima

# 507
  • Мнения: 1 037
Аз искам да похваля един продукт, който малко на майтап взех, само за проба така да се каже:), но се влюбих в него!
http://www.marvi.bg/sachajuan-hair-care-intenzivno-vazstanovqvas … 250-ml-10815.html
Ползвам го от около половин месец и съм много доволна. Косата ми е по-жива и с блясък.
А между другото с шампоана ми изпратиха мостричка на това
http://www.marvi.bg/sachajuan-hair-care-maslo-za-kosa-s-intenziv … -50-ml-10924.html
Разкош и блясък! Има наситен аромат и косата ми вече 3-ти ден ухае /подчертавам, че имам дълга коса, която поема миризмите и каквото и да използвам, ухае точно 1 ден/. Ще събирам парички за реалния размер опаковка:)
Между другото за първи път попадам на марката...Явно не е много позната във България.

# 508
  • Мнения: 72
bellisssima, благодаря за труда и за ценната информация  Hug Много полезен пост.

# 509
  • Мнения: X
И аз благодаря на Белисима за поста Hug
Това ме успокоява, че сега съм се ориентирала към шампоаните на Кхади (не са професионални, а био), с изброените невредни съставки са Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт