Как да стигна до Краков, Полша?

  • 3 947
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Здравейте, предстои ми пътуване до Краков, Полша около средата на март, за което сама трябва да си организирам транспорта. Никога не съм пътувала със самолет и ми е изключително трудно да се справя с он-лайн намирането ... опитах, но ми излиза, че няма директни полети за искания от мен период, а с прекачвания ми излизат много часове разлика и голямо неудобство на часове на тръгване от БГ.  Алтернативата - автобус .... близо 24 часа път в едната посока и влак - не видях да има директен София - Краков ... бихте ли ми помогнали със съвет? Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 11 097
Има директен полет на България еър от София до Варшава. Ако не се оправяш с интернет, иди до техен офис, питай за разписанието и си купи.

От Варшава ще вземеш за Краков влак, ето ти ориентировъчно разписание за утре

Ако бюджетът е ограничен - има и автобус София-Краков. Дълго пътуване е, но се търпи - минавала съм го.

# 2
  • Млечния път
  • Мнения: 150
По принцип няма директен полет до Краков, да. С Луфтханза е най-скъпият вариант, с Лот също е по-скъпо отколкото с комбинация на 2 компании - ЛОТ и австрийската, с прекачване веднъж във Виена на отиване и обратно във Варшава. Купувала съм такъв билет отиване и връщане от една агенция, която има офис на Шишман и Паренсов. Ето тази - http://www.emditravel.net/. Билетът струваше тогава нещо от порядъка на 560 лв около месец преди пътуването.

Последна редакция: вт, 10 фев 2015, 17:40 от focusmocus

# 3
  • Мнения: 743
До Краков  лети Раянер от Бергамо, цените са около 30-40 евро в посока,всеки ден има полети.
Един от най-очарователните градове в Европа !

Естествено трябва да се прибави уиз до Бергамо за да се  види крайната цена

# 4
  • Мнения: 1 722
Благодаря ви за отговорите, малко ми е Тъмна Индия, но ще опитам да се ориентирам ... като че ли най-добре ще е варианта със самолет до Варшава и оттам влак до Краков. Само че как да ги нагодя нещата, така че да се вместя във времето на пристигане на самолета във Варшава и отпътуването на влака за Краков, колко време да има между двете? И по принцип по добре ли е двупосочен?

# 5
  • Мнения: 11 097
като че ли най-добре ще е варианта със самолет до Варшава и оттам влак до Краков. Само че как да ги нагодя нещата, така че да се вместя във времето на пристигане на самолета във Варшава и отпътуването на влака за Краков, колко време да има между двете?
Влаковете са през час-два, от рано сутринта до късно вечерта, така че и да изпуснеш един, ще хванеш следващия. Тези, които съм пуснала, са само ориентировъчно за един часови отрязък. Не мисля, че има нужда да купуваш билета за влак предварително. Единствено трябва да си провериш транспорта от летището до гарата.
На отиване тъкмо ще видиш колко време отнема придвижването и на връщане ще си предвидиш достатъчен интервал между влака и обратния самолет.

# 6
  • Мнения: 1 722
А как е по-удобно - два самолета с прекачване и къде, или самолет и влак?

# 7
  • Млечния път
  • Мнения: 150
За мене лично за пръв път до Краков с прекачване от самолет на влак не е опция, но всеки сам си знае най-добре. Трансферите на самолетите са ми по-лесни и удобни и стават на същото летище. На отиване във Виена има един коридор само за минаване, на обратно не трябва да се забравя, че се отива на вътрешното летище в Краков, те са едно до друго с външното на няколко стотин метра. За мен два самолета е по-удобно от самолет и влак и аз бих се обадила във въпросните EMDI да питам какви са опциите и колко ще чакам на летището при трансфер. Мисля, че последния път, когато летях във Виена имаше 1 час престой на летището, а на връщане във Варшава 2 или 3 часа, не помня. От летището в Краков има автобуси до града. На връщане ползвах такси до летището, което беше към 90 злоти от хотела в центъра дотам.

# 8
  • Мнения: 2 030
Не намирам никакви самолетни полети до Краков или Катовице от България. От Бургас има само до 15 септември, а аз се интересувам за края на септември. Които намирам, са с цена над 300 Евро и то с прикачвания, има и за над 1000 евро дори.  Някакви съвети или идеи за по-евтино пристигане в Полша /в Катовице, Краков/ ?

Общи условия

Активация на акаунт