Вюрсбург, Нюрнберг, Мюнхен, Виена, Будапеща, Белград, София

  • 6 938
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Всъщност mamasvetla ми отвори очите, била съм в дълбока заблуда за летище Меминген, далечко е  Grinning
На всичкото отгоре шатълът не е особено удобен като часове и си мисля дали придвижването до Мюнхен няма да е по-бързо и евтино така:
1. редовен автобус от летището до гр.Меминген - 3 евро, 10 мин.
2. влак до Мюнхен с Байерн кард

# 16
  • София
  • Мнения: 4 253
Към забележителностите на Вюрцбург трябва да прибавим лятната резиденция във Veitshöchheim. Има забележителен парк в стил рококо - http://www.schloesser.bayern.de/deutsch/schloss/objekte/veitsho.htm
Районът е известен с вината си. На един от мостовете имате възможност да си купите чаша вино и да го изпиете в приятна компания, разхождайки се по моста или просто да съзерцавате реката.  Heart Eyes

# 17
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Запис и от мен в темата. Предстои ми пътуване към Мюнхен през лятото (с кацане на Меминген). Предполагам, че ще имам много питания Mr. Green За сега мисля за 2 дена да отскочим до Залцбург, а останалите 2 в Мюнхен. Много ми се иска да видя някой от баварските замъци и виждам, че Херенхимзее е на пътя между Мюнхен и Залцбург. С влак от Залцбург е 46 мин и се слиза на Prien a Chiemsee . Та от гарата до замъка далеч ли е и с какво се стига?
Искаше ми се и до  Нойшванщайн да отидем. Някакви идеи за придвижване до там?
В Мюнхен 1 ден достатъчен ли е? Благодаря на всички включили се с мнения и предложения. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 19 018
и аз ще пътувам натам ама чак октомври, че избързах с първото пускане на маршрута  Blush

иначе за Neuschwanstein вече изрових това

http://www.entouriste.com/getting-to-neuschwanstein-from-munich/

# 19
  • Луната
  • Мнения: 3 211
и аз ще пътувам натам ама чак октомври, че избързах с първото пускане на маршрута  Blush

иначе за Neuschwanstein вече изрових това

http://www.entouriste.com/getting-to-neuschwanstein-from-munich/

Статията е много полезна - благодаря Simple Smile.
И аз се бях засилила тогава да купувам за края на септември началото на октомври (точно по време на Октоберфест Laughing), но по време на резервацията системата ме изхвърли (възникна грешка при плащането) и след това цената вече беше друга... естествено по-висока... И реших, че ще се въздържа, но при летните оферти вече не устоях на изкушението Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 9 483
Мда.... За Октоберфеста цените са космически! Crazy
Аз на тая цена ще нощувам в Ню Йорк, принципно, която ми иска Букинга за 3 нощи. Crossing Arms #2gunfire

Най-накрая намерих подслон в градче на 25км от Мюнхен. 253 долара за 3 нощувки за двамата с мъжа ми. Получих 6 отказа от собственици на самостоятелни апартаменти в Мюнхен, намерени в сайта airbnb преди това! ooooh!
Пак в същият сайт намерих това решение за нощувка в близост до Мюнхен.
Гледах хостелите в Hostelworld.com. Тия и те са полудяли! По време на Октоберфеста искат 100 евро на калпак на нощ! #2gunfire #2gunfire

# 21
  • Мнения: 19 018
да и аз за малко да купя билети за Октоберфеста, добре че ме изхвърли сайта
такова качване на цени никъде не бях виждал....

# 22
  • Мнения: 642

В Мюнхен 1 ден достатъчен ли е? Благодаря на всички включили се с мнения и предложения. Simple Smile


Ако няма да влизате в музеи и галерии, може да се разгледа за 1 ден най-интересното, но все пак там има хубави неща за посещаване - от Pinakothek до BMW World  Wink

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Аз пък ще ходя за откриването на коледните базари. Ще се гледат Мюнхен и Нюрнберг. Голямата питанка е, ако остане време, до Регенсберг или до Бамберг да отскочим?

# 24
  • Луната
  • Мнения: 3 211
да и аз за малко да купя билети за Октоберфеста, добре че ме изхвърли сайта
такова качване на цени никъде не бях виждал....

А имаше едно такова чудо преди 4 години като пуснаха по 2 лв. (на посока) самолетни билети до Будапеща (когато Малев фалира и Уиз поеха полетите). И тогава докато напиша пътуващите и ме изхвърляше системата  Joy

noshtna_ptica предполагам, че питаш за Регенсбург. Минавала съм набързо през него и е прекрасен. За Бамберг не мога да кажа.


# 25
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте,
и аз много се интересувам от всички възможности за настаняване в Мюнхен и забележителности в града и в околността. Имам билети за уиз от 12.08. Надявам се да намеря изгодни нощувки, дали настаняване в хостел с деца е добра идея? Всякаква информация ще ми е полезна.

# 26
  • Мнения: 65
Аз пък ще ходя за откриването на коледните базари. Ще се гледат Мюнхен и Нюрнберг. Голямата питанка е, ако остане време, до Регенсберг или до Бамберг да отскочим?
И ние ще сме там за коледните базари-началото на декември. Пожелавам Ви приятно изкарване.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Програмата е готова - само Нюрнберг и Мюнхен.
Толкова много неща има за гледане там, че и за тях няма да стигне време. За който ще ходи до Нюрнберг: има Нюрнберг карта за 25 евро - всички музеи и транспорт за 48 часа. Има и Day Ticket само за 7.50 евро, един ден за всички общински музеи : http://www.museums.nuremberg.de/art-shelter/opening-times.html

В Мюнхен имало било 20!!! Коледни базара. Знаете ли дали всички отварят на 27.11 или има и по-ранни?
milenita_2012, весело прекарване и на вас!  Hug Не за първи път пътуваме по един и същ маршрут  Wink

# 28
  • Мнения: 13
Здравейте,
нов съм в темата и моля за малко помощ
и пренасочване ако е необходимо към други сайтове.
Планирам прибиране с кола от женева за София,през боденското езеро,алпийския път и блед
реалистично ли е тръгване от женева,спане на северния бряг на боденското езеро,втора нощувка на алпийския път /можеби около езерото кьонигзее-извинявам сеза правописа/ и третата в блед
Интересува ме къде е подходящо за спане на северния бряг на боденското езеро
и какъв е точния маршрут на германския алпийски път и каво интересно може да се види по път.
благодаря предварително

# 29
  • Мнения: 134
Ще си задам и тук въпросите, дано някой знае   Hug       Здравейте!
Предстои ми пътуване до Германия, с база Мюнхен. Ще бъдем 3-ма възрастни и разбирам, че е най-изгодно да ползваме Байерн тикет извън града. Та:
1. Може ли от летище Мемминген да купим Байерн тикет за 3 различни дни или трябва непосредствено преди пътуването?
2. Важи ли Байерн тикет за автобус между Фюсен и Гармиш Партенкирхен?
3. Важи ли за влак Мюнхен-Нюрнберг? Ако не, как ще е най-изгодно да прескочим до Нюрнберг? Казват, че си струва?
Моля, ако има запознати да споделят  bouquet.gif

Общи условия

Активация на акаунт