Моите любими торти!!!

  • 98 067
  • 431
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 376
Ауу, благодаря ви, момичета Embarassed Само че аз слагам на око и не мога да дам точна рецепта. Нещо такова е:

Здравословна палачинкова торта

За палачинките:
2 чаши брашно (аз я правих с царевично; здравословно е, но не е по вкуса на всеки)
3 яйца
1 ч прясно мляко (аз я правих с оризов заместител на млякото, продаваха на Хита Embarassed)

За плънка и украса:
яйца, домати, картофи, червено цвекло, моркови, маслини, царевица, абе каквото ви хрумне

За крема:
2-3 кофички биволско мляко
750 грама сирене
2-3 скилидки чесън
желатин

От описаната смес за палачинки се приготвят 5-6 дебелички палачинки. Намазват се с масло от двете страни, за да омекнат и станат по-вкусни. Особено ако се ползва царевично брашно, тогава е задължително да се намажат с много масло, защото палачинката става доста твърда.

Всички зеленчуци без доматите, и яйцата се сваряват и отцеждат от водата.

Биволското мляко се разбива (може и на ръка) в една купа. Добавя му се настърганото сирене и счуканият или пресован чесън. Разбърква се докато стане добра хомогенна смес. Оставя се в хладилника да постегне. След това се отделя част от сместа за правене на розички. Към останалото се добавя и желатин.

И се почва мацането пласт по пласт: най-отдолу се нарежда палачинка, върху нея солиден пласт варени зеленчуци и нарязани варени яйца, върху зеленчуците дебел слой крем. Следващият пласт пак така - до където стигнете. Най-отгоре намазвате слой крем и пращате в хладилника да стегне. После вадите от хладилника и нареждате нарязаните домати или разни други зеленчуци така, че да се получи декоративна украса. Поливате с гъста желатинова смес (аз я направих само от желатин и вода, не знам дали по принцип така се прави newsm78), за да се желира украсата. Отстрани слагате останалата част от крема с шприц във формата на розички.

# 121
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Е, вече трябва да пробвам нещо от тук! Благодаря на Гризката за рецептата. Ще се опитам да я направя. А ако стане нещо ще ви покажа!

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Ето една торта, която скоро опитах и много ми хареса

Продукти:4 пакета обикновени бисквити4 яйца100 г маргарин1 1/2 ч.ч. пудра захар1 ч.ч. прясно мляко1 ч.ч. натрошени орехи1/2 ч.ч. стафиди16 с.л. кристална захар2 с.л. какао2 с.л. ром2 пакетчета ванилияНачин на приготвяне:
1. Бисквитите се натрошават на едри парчета и към тях се прибавят отделените жълтъци, пудрата захар, ванилията, маргарина и какаото. Омесва се добре, след което сместа се залива с прясното мляко, ромът, орехите и стафидите. Отново се разбърква добре и се разпределя в подходяща чиния или тавичка като блат.
2. Отделените белтъци се разбиват на сняг заедно 6 с. л. от кристалната захар. Останалата захар се сгрява и се излива на тънка струя върху разбитите белтъци докато все още продължават да се бият.  Оставя се да изстине и с тази смес се украсява блата.

За съжаление нямам снимка, но импровизирайте.

# 123
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Това много прилича на моята торта "Мозайка" - рецептата съм я пускала тук във форума. Но аз не слагам яйца, защото не търпят термична обработка.

# 124
  • Мнения: 1 708
Някой правил ли е торта Барби да свирка,че ми предстои.Имам някои идеи но искам да видя нещо!

Боята за яйца става ли да оцветя сметаната? newsm78 Embarassed

# 125
  • Мнения: 5 873
Някой правил ли е торта Барби да свирка,че ми предстои.Имам някои идеи но искам да видя нещо!

Боята за яйца става ли да оцветя сметаната? newsm78 Embarassed
Оцвети малко количество сметана и виж как е на вкус.Аз оцветявах със Степче,но то доста разваля вкуса.После сподели,моля те!

# 126
  • Мнения: 672
Иха!Видях невероятни торти! Поздравления! Hug
Задължително ще си копна идеи Laughing Mr. Green.
Ето и моите торти:
http://community.webshots.com/album/517024296qvQbMG

# 127
  • Мнения: 1 708
Иха!Видях невероятни торти! Поздравления! Hug
Задължително ще си копна идеи Laughing Mr. Green.
Ето и моите торти:
http://community.webshots.com/album/517024296qvQbMG

Страхотни торти!Браво! Peace

Ти с какво оцветяваш сметаната? newsm78

# 128
  • Мнения: 672
С боя за яйца или степчета.

# 129
  • Мнения: 5 873
Браво diemma!Страхотни торти!Дай подробности за колата и кораба-от колко блата ги направи,някаква схема има ли?

# 130
  • Мнения: 672
Ето тук съм дала подробностите.

# 131
  • Мнения: 2 922
djemma !!! Останаха ми очите в твоите произведения!  Heart Eyes

# 132
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
преди да ми се кара някои-Извинявам се  bouquet
НО.......
как се правят основните кремове които ползвате в пове4ето слу4аи за тортите...а именно Яйчен крем И Маслен крем...нещо тотално се омотах и ........масления не е ли ного тежък...а какво да се замести.........
ако ги има някаде,извиняваите,но не намерих нито сама нито с търсачката.............. newsm78 newsm78
просто основните кремове...........
Благодаря  bouquet

# 133
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
В момента немога да ти дам линк, но търси "торти" и ще ти даде разни линкове. Мисля, че темата беше нещо за фондани, кремове и фигурки за торти...
Дано съм ти помогнала!

# 134
  • Мнения: 5 873
Тази торта направих по рецептата на Natalyna за     кекс в микровълнова .Крема е пък по тази рецепта на Journey

Общи условия

Активация на акаунт