Моите любими торти!!!

  • 98 068
  • 431
  •   1
Отговори
# 165
  • Русе
  • Мнения: 410
lidiana този път всичко е ясно Peace Благодаря. Остава да пробвам

# 166
  • Мнения: 5 873
Хайде мами ,пак на помощ!Който може да превежда!(всъщност ме затруднява само една дума-крахмал...) Blush
Цитат
-------------
Я же хочу предложить оригинальный рецепт "Prinzregententorte" - фирменный торт баварских кондитерских. Торт является праздничным, подают его с кофе.
Ванче, ето ти тук преведена и изпитана рецепта за тая торта -
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12326.0
Чудесно си се насочила - тортата е невероятно вкусна. Аз съм я яла готова, а се каня да я изпитвам за рождения ден на сина, че му е любима. Ако потърпиш до 2 май, ще мога да ти споделя впечатления. А ако ти я направиш първа - обади се дали има някоя хватка, дето да я имам предвид.
Хапчице,голям мерак имам по тая торта,ама не знам кога ще сътворя туй чудо.Като я направиш ще ми обадиш тънкостите,да не се мъча хихи.Благодаря за линка -тъкмо е преведена рецептата(много ме улесняваш).
 HugОбяснението,дадено за начина на изпичане на блатовете,ми напомня за една друга торта-Медовик.Предполагам,че стават твърди,след като изстинат,а после си поемат от крема и става приказка.Хайде,която я направи първа ще споделя.  bouquet

# 167
  • Мнения: 400
Ето това сътворих за рождения ден на Петьо!
Като за първи опит мисля, че не е много зле.
http://www.bgphoto.net/photos/698/o632812144909218750.jpg

# 168
  • Мнения: 5 873
Браво Ели!Много готина торта!Маршмелоуз ли си ползвала за отгоре?А вътре как е подредена?Хайде,обаждай сега!;-)

# 169
  • Мнения: 1 793
Ето това сътворих за рождения ден на Петьо!
Като за първи опит мисля, че не е много зле.
http://www.bgphoto.net/photos/698/o632812144909218750.jpg

Ели, браво! Много сполучливо! Много ми харесва Simple Smile

# 170
  • Мнения: 3 271
Ето тази беше на втория рожден ден на детето

Май всички сме правили замъци за 2-рия рожден ден  Hug
Това беше на Катето миналата година

тук и тук

# 171
  • Мнения: 400
Браво Ели!Много готина торта!Маршмелоуз ли си ползвала за отгоре?А вътре как е подредена?Хайде,обаждай сега!;-)

Да, розовата глазура е от бонбони Маршмелоуз, а жълтата украса е от сметана оцветена с боя; Блатовете са готови - от квадратните на Роял Кейк. В опаковката са 6 бр. - аз използвах само трите т.е имам за още една кола блатове; Разрязах трите блата по средата и от трите половинки направих долната част на колата, а от другите три изрязах по-малки три платки за отгоре / в намаляващ размер от долу на горе/; Покрих с глазурата и украсих. Това е. Ако нещо друго те интересува, питай. Пропуснах да намажа с мед, за да лъска, но следващия път ще я доизкусуря  Grinning

# 172
  • Мнения: 22 867
Момичета, погледнете тая красота! Все си мисля, че освен красиво, ще да е и доста вкусно. Само, че сега не мога да превеждам, по-късно.

За рускоразбиращите ето тук е даден начина на приготвяне:

http://www.good-cook.ru/tort/tort_222.shtml

# 173
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Ели, невероятно красива торта си направила. Браво!
Взаимства си идеята, нали може Hug

# 174
  • Мнения: 400
Ели, невероятно красива торта си направила. Браво!
Взаимства си идеята, нали може Hug

Разбира се! Радвам се, че ти хареса!

# 175
  • Мнения: 5 877
Дайте идеи как да оформя торта като книга или вестник. ЛС има рожден ден скоро, искам да го зарадвам с тематична. Ако е вестник, трябва буквите на името да са зелени.

# 176
  • Мнения: 22 867
Ето и рецептата на тортата "Нежен облак" от този линк:http://www.good-cook.ru/tort/tort_222.shtml

Любимото ми съчетание е сушени сини сливи и сметана. Има много известен десерт – в сливите се слага ядка от орех и се заливат със сметана, разбита със захар. Но на мен ми харесва повече варианта във вид на торта. В него сините сливи не са много, те внасят само пикантна нотка. Сместта от сметана и извара е много нежна и приятна на “допир” . Изварата в тази смес съвършенно не се усеща. А блат е нужен за да личи, че това е торта, а не просто нещо, топящо се в устата без остатък.
И така:
за блата:
3 яйца, ½ ч.чаша захар, 2 суп.л. брашно, 2 суп.л. нишесте, бакпулвер

за сместа от сметана и извара:
250 гр. извара, 250 гр. с 20% масленост сметана, ½ ч.чаша захар, 200 гр. сушени сини сливи, 10 гр. желатин

Разбиват се продуктите за тестото, трябва да се получи течна маса. Тестото по тази рецепта е много нежно, като на пудинг. Може не всички да харесват такова. Затова блата може да се направи с нормална консистенция – 1 яице, ¼ ч.чаша захар, 3 суп.л. с връх брашно, 2 суп.л. мляко, 1 бакпулвер.
Излива се във форма с диаметър 20-24 см. Пече се в загрята до 180-200 градуса фурна.
Желатинът се разтваря в ¼ ч.чаша изстудена кипната вода. Оставя се 15мин.,докато всичкия желатин стане равномерно светъл.
Сините сливи  се измиват и се заливат с 1/5 ч.чаша вряла вода. Ако сливите са кисели, добавяте ¼ ч.чаша захар. Когато сливите поомекнат /след около 15 мин./, се нарязват на малки парченца.
Течността от накиснатите сливи се прецежда и се налива в желатина.
Желатинът се поставя на водна баня и се бърка, докато се разтвори хубаво.
Сметаната и изварата се разбиват със захарта. Налива се разтворения желатин. Внимавайте, ако желатинът е от бързосгъстяващите се, може да се сгъсти само при допира до студената сметанова смес.
Когато сместта от извара и сметана започне да се сгъстява леко, слагате нарязаните сини сливи, внимателно разбърквате и и изсипвате върху блата, без да го вадите от формата.
Слагате в хладилник до пълно желиране, най-добре за една нощ. Преди да сервирате, изваждате тортата от формата и ръсите отгоре с настърган шоколад.

А в коментариите, които може да прочетете след рецептата, има предложение да се заменят сливите с ягоди.

Ще е много вкусно! Heart Eyes Ако някой опита преди мен, да докладва за резултатите! Grinning

# 177
  • Мнения: 22 867
Дайте идеи как да оформя торта като книга или вестник. ЛС има рожден ден скоро, искам да го зарадвам с тематична. Ако е вестник, трябва буквите на името да са зелени.

За да е като книга, трябва да си приготвиш блатове с различен размер и да оформиш, като слепваш с крема. Ето тук една, от сайта на "Двете фукли" е.

Може да направиш и повече страници. Играчка е, но се получава. За вестник нямам идея.
Всъщност, разгледай им тортите, може да ти хрумне нещо.

http://www.2fukli.net/butikovi.aspx?ppv=41

Последна редакция: пт, 21 апр 2006, 16:01 от labrex

# 178
# 179
  • Мнения: 5 877
Второто ми хареса повече  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт