КРУИЗИ /тема 5/

  • 74 345
  • 755
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 80
До нашия круиз останаха 2 седмици и нямам търпение Sunglasses Горе-долу понаправих плановете и имам няколко въпросчета Wink На кораба- има ли значение за сумата ,която се блокира дали ти я спират в кредит картата или е в кеш- една и съща сума ли се блокира или дава?
Ние сме в клас Фантастика и пише че имаме 12 ваучера за напитки- те се дават при качването или как ?
И относно екскурзиите-само в Неапол така и не можем да решим Капри или Везувий? Препоръки ?
И най-важното- качваме се в деня на финала на шампионска лига-дали ще може да се гледа на кораба ? Не ми се мисли какво ще ми чуе главата ако се окаже че не го дават Cry #Crazy

# 616
  • София
  • Мнения: 5 499
До нашия круиз останаха 2 седмици и нямам търпение Sunglasses Горе-долу понаправих плановете и имам няколко въпросчета Wink На кораба- има ли значение за сумата ,която се блокира дали ти я спират в кредит картата или е в кеш- една и съща сума ли се блокира или дава?
Ние сме в клас Фантастика и пише че имаме 12 ваучера за напитки- те се дават при качването или как ?
И относно екскурзиите-само в Неапол така и не можем да решим Капри или Везувий? Препоръки ?
И най-важното- качваме се в деня на финала на шампионска лига-дали ще може да се гледа на кораба ? Не ми се мисли какво ще ми чуе главата ако се окаже че не го дават Cry #Crazy

Капри! По корабите има спорт. Сега, дали ще дават ШЛ баш на кораба...може би да, а може би - не.

# 617
  • София
  • Мнения: 3 771
На всички, които тръгвате, попътен вятър и невероятни мигове…

Не съм прочела всичко, от последните постове, росии
От кредитната карта се блокира сума, зависимост от това, което харчиш, периодично.
В другия случай е вид депозит…
Ваучерите са във вид на талони, получаваш и после с картата даваш на сервитьора, колкото консумираш…трябва да ги получите в началото…
Капри, но защо екскурзия ?
Най-лесното нещо от спиране в Неапол, е да отидеш до Капри.
Кораба спира на метри от катамарана за Капри…
Всъщност, описала съм всичко, ето ТУК пост 613
и назад в същата тема стр. 39, пост 574 и 577

Мача ще се предава на кораба, ако в каютата не върви, ще го има в спортния клуб…

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 20:51 от Bled

# 618
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Момичета, благодаря за всяка информация, която давате  Hug
росии, на нас от агенцията ни препоръчаха екскурзията до Помпей, но на мен повече ми се ще Капри.
Някой може ли да ме упъти от пристанището в Кан как да стигна до спирката за автобуса за Ница и Монако.

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 21:34 от gabolina

# 619
  • Мнения: 80
Bled,злато,благодаря ти  Hug Казвам екскурзия,защото си е екскурзия Wink не че ще взимаме корабна Simple Smile Капри ще е-решено Wink Везувий някой следващ път Wink

gabolina,за Кан съм подготвена Wink-на 10ина мин от круиз терминала е гарата, и влака до Монако е на всеки 30 мин-14 евро двупосочен Sunglasses Поне това на теория,ще се радвам някой от личен опит да сподели Simple Smile

# 620
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
росии, това е за влака, но нали с автобус било по-живописно, та аз затова питах за тях,  но пък тогава рискуваш да попаднеш в задръствания, а с влака ще стане по-бързо предвижването  newsm78

# 621
  • Мнения: 67
росии, това е за влака, но нали с автобус било по-живописно, та аз затова питах за тях,  но пък тогава рискуваш да попаднеш в задръствания, а с влака ще стане по-бързо предвижването  newsm78
При ограниченията във времето определено влакът е разумният избор. Линията по Ривиерата върви почти навсякъде по брега и е много живописно, така че не се колебайте.

# 622
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ние с рейс сме минавали между Ница и Монако за 1€, страхотно красиво беше.

# 623
  • Мнения: 73

Моля, разкажи за условията на кораба - колко и какви ресторанти, бюфети, барове и развлечения. Има ли специални ресторанти с доплащане и какви са? Благодаря предварително.

Има общо 3 основни ресторанта:
1.La Brasserie - бюфет, на принципа на шведска маса, който работи около 20 ч. на ден и към него има отдели за пица, пасти и хамбургери.
2.Marco Polo - основен ресторант, за който ще имате определен предварително час за вечеря и номер на масата за хранене. Първа смяна е от 18.45,  втора смяна - от 21.15 ч.
3.La Pergola - за гости по тарифата Аурея или в каюти с балкон. Там сами си избират времето за хранене.
Иначе някакви особени специализирани или тематични ресторанти с доплащане няма. Каквото има сготвено за бюфета го предлагат и в другите ресторанти, само че поднесено  от сервитьор, със украса, на бяла покривка. Вода, чай, кафе и сокове /от машини/ в бюфета са безплатни, на всички други места - платени.
Баровете са десетина: на палубата с басейна - 3 /в единия е позволено пушенето/
На 5 и 6 палуба са останалите, между които има един за пушачи.
Има дискотека на 12 етаж.
Представленията в театъра не са нещо особено. Всъщност - въпрос на вкус.
На басейна има анимация с игри, уроци по танци и готвене, аеробика, кулинарни атракции.

# 624
  • София
  • Мнения: 5 499
Каквото има сготвено за бюфета го предлагат и в другите ресторанти, само че поднесено  от сервитьор, със украса, на бяла покривка.

Сигурна ли си? Това не ми харесва...На NCL в ресторантите се предлагаше храна от по-висок клас, отколкото тази в бюфет-ресторанта. Дори и в тези, които са включени към ол инклузива - т.е. които са безплатни за пасажерите...Аз не съм голям фен на бюфетите, а ако храната в ресторантите е същата като в бюфетите, каква е файдата от тях? newsm78

П.С. На Куин Мери храната в ресторантите също беше различна от тази в бюфетите. Не мога да си спомня как беше на Карнивал...ама и там май беше различна. Само MSC ли се стискат?

# 625
  • Мнения: 73
И аз се надявах на различна храна - но не би. Тъй като нашата смяна за вечеря беше в 21.15, а мъжът ми огладняваше доста по-рано, заради него първо ходихме в бюфета да позакъши. След това първите 2 вечери посещавахме и ресторанта, но но-нататък се отказахме - няма смисъл. Виждахме в окаченото на входа меню за деня какво ще предлагат и се убеждавахме, че не е нищо различно. освен това обслужването беше ужасно бавно, сервитьорите се суетяха и забравяха поръчките. За салата, основно и десерт отиваха час и половина - приключвахме тъкмо за последното вечерно шоу в театъра от 23 ч.
Единствено последната вечер се появи нещо по-различно: скариди за предястие, пуешко с боровинки и охлюви по бургундски. Десертите всяка вечер бяха едни и същи: сладолед с топинг, сорбе, кейк или крем.

# 626
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
glasss , това за кой кораб е с храната  newsm78

Поправям се , видях , че сте били на Армония  Rolling Eyes
Много странно защото ние бяхме на круиз с Оркестра на същата компания и определено мога да твърдя , че храната в бюфета и в ресторанта беше различна   Rolling Eyes

# 627
  • София
  • Мнения: 3 771
Чакам Блед да сподели за сайтовете за букване на тези круизи, но като се завърне от нейното плаване.... Hug Че сега няма време при тези красоти, които показва... Grinning Peace

Връщайки се бавно назад откривам какво ви интересува.
Пътечке
Въпросния сайт, за който съм писала и преди е най-най за круизи с полети.
А също така и за нощувки преди или след круиза, влизайки в същата цена.
Използван от британците и други наоколо, заради изключителните цени и оферти.
Два пъти сме резервирали от него, като един път на място в Англия и веднъж дистанционно.
Първия път всичко беше нормално, без излишно напрягане.
Но онлайн не е така. Няма директна резервация, която аз използвам най-вече, твърде много разговори по телефона и писане на писма. Когато круиза е с полет, личното обаждане е задължително. С писмата са мудни и бавно отговарят, може и въобще…
Тоест сайта е насочен повече за британците и др. и е възможно да ви изнерви.
Проблема е, че там най-вече са полетите, има и други, но предлагат самолети рядко, само за определени круизи.
Извън Европа такива с полети има много, но тръгването е такова, че изисква друг скъп полет.

Любка търси круиз до Карибите без виза и с полет, има, но в момента няма дати, защото корабите се прибраха в Европа. Есента ще излязат, включително и от БГ агенции.
Но ако полета е с виксирани дати, за седмицата на Карибите ще трябва личен избор на полет, което въобще не е трудно…

Виждам негативните ви мнения относно някои круизи и специално на въпросната компания.
Отдавна предупредих, че нивото в нея пада с всяка измината година.
Не може да се пускат круизи с цени на себестойност и да искаме високо ниво.
Аз също ползвах скоро круиз с тях заради маршрута, да стигнем от едно място в САЩ, до друго.
Забележки имам много, но не ми се цитират, а и там е друга зона.
Круизите на различните места имат насоченост към тези пътници, които са повече на борда.
Тоест, круиз с американци на борда е едно, круиз с нашенци друго.
Компанията обръща огромно внимание, примерно на турците на борда, незнайно защо, а на българите резервирано.
Трансферите, които коментирате са им безобразни. Примерно на Барселона искат 13-14 евро за 2 км./5-6 мин./ ??? Хората се принудени да го минават пеша или с такси. Тоест печалбарство, без покритие.
Коментираната храна, изобилие, но еднотипно, няма разнообразие...
Да, има разлика, от кораб до кораб, тези които го управляват, независимо от компанията, не са едни и същи, главния chef, също ?
Вярвайте ми, не беше така, но нали искаме ниски цени, ще понасяме негативите !
Имаме най-високо ниво на клубна карта на компанията и нищо съществено не се усеща ???

Въпреки всичко, круиза си остава най-вълшебното удоволствие, поне за мен.

Ако искате високо ниво, трябва да се насочите към други компании…

Отново…
На всички, които тръгвате, попътен вятър и невероятни мигове…

# 628
  • sofia
  • Мнения: 4 296
В порта на Барселона има обществен транспорт, лошото е, че никой не те опътва натам, а искат да ти вземат парите. Аз 3 пъти съм го ползвала.

Блед, всъщност не търся круиз с полет. Веднага ще ти обасня защо. Намерила съм изгоден полет с хотел за 7нощи в Доменикана (тук имам опция полета навръщане да е след 14 или 21 дни, а да ползвам хотел 7 дни). През оставащите 2 седмици искаме да се качим на кораб (или седица, не е фатално)

Аз наистина съм разочарована от Армония, нивото и на представленията беше ниско.

Храната в основния ресторант и бюфета беше абсолютно еднаква.

# 629
  • София
  • Мнения: 3 771
lyuba84
Чудесно, значи просто нямаш проблем...
Круиза ще си го откриеш сама, зависимост от датите.
Има възможност от Santo Domingo и La Romana...
Примерно:
Скрит текст:
#13698 Info   7   Jan 4,
2016   La Romana (Casa de Campo), Dominican Republic   La Romana (Casa de Campo), Dominican Republic   Costa Cruises / Costa Favolosa   4.5   $1,749   $959   45%   
#13727 Info   7   Jan 11,
2016   La Romana (Casa de Campo), Dominican Republic   La Romana (Casa de Campo), Dominican Republic   Costa Cruises / Costa Favolosa   4.5   $1,609   $889   45%   
#13740 Info   7   Jan 18,
2016   La Romana (Casa de Campo), Dominican Republic   La Romana (Casa de Campo), Dominican Republic   Costa Cruises / Costa Favolosa   4.5   $1,609   $889   45%   
#13959 Info   7   Jan 25,
2016   La Romana (Casa de Campo), Dominican Republic   La Romana (Casa de Campo), Dominican Republic   Costa Cruises / Costa Favolosa   4.5   $1,609   $889   45%   
#13970 Info   7   Feb 1,
2016   La Romana (Casa de Campo), Dominican Republic   La Romana (Casa de Campo), Dominican Republic   Costa Cruises / Costa Favolosa
#26565 Info   7   Jan 2,
2016   Santo Domingo, Dominican Republic   Santo Domingo, Dominican Republic   Croisières de France (CDF) / Horizon (CDF)   3.5   $1,305   $867   34%   Oceanview!
#26618 Info   7   Jan 9,
2016   Santo Domingo, Dominican Republic   Santo Domingo, Dominican Republic   Croisières de France (CDF) / Horizon (CDF)   3.5   $1,305   $867   34%   Oceanview!
#26693 Info   7   Jan 16,
2016   Santo Domingo, Dominican Republic   Santo Domingo, Dominican Republic   Croisières de France (CDF) / Horizon (CDF)   3.5   $1,245   $827   34%   Oceanview!
#26782 Info   7   Jan 23,
2016   Santo Domingo, Dominican Republic   Santo Domingo, Dominican Republic   Croisières de France (CDF) / Horizon (CDF)   3.5   $1,305   $867   34%   Oceanview!
#26817 Info   7   Jan 30,
2016   Santo Domingo, Dominican Republic   Santo Domingo, Dominican Republic   Croisières de France (CDF) / Horizon (CDF)   3.5   $1,305   $867   34%   Oceanview!
Цените сега са високи, знаеш защо, рано е...

За Барселона, затова казах печалбарство и неведение.
Това е порта:



Ако спрете на S, никакъв проблем. От там тръгва всичко.
Но това се случва рядко. Най-вероятно е тук, A-B-C-D:



Кораба в дъното/син/ е на S...
Снимката е от нашия кораб...той сега беше на C.
Това разстояние, струва ли 13-14 евро ???

Ето го буса, веднага го потърсете, няма да ви кажат:

Скрит текст:

2,50 в една посока 3,50 в двете/по последна информация от lyuba84-дори 3 евро/ ...?

Последна редакция: пт, 22 май 2015, 18:08 от Bled

Общи условия

Активация на акаунт