КРУИЗИ /тема 5/

  • 74 346
  • 755
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 73
Аз имам засега впечатления единствено от Армония и не мога да сравнявам с други кораби, затова просто описвам пропуските, които според мен не трябва да ги има дори в някой ваканционен хотел, да не говорим за круиз, който се смята за по-луксозна почивка. Всъщност точно на турски хотел ол-инклузив ми заприлича и то не от реномираните: изчакване за място в бюфета, предварително запазване на шезлонги, опашки, опашки навсякъде, слаби атракции.
Впрочем, хора от персонала споделиха, че толкова пълен корабът не е бил от пускането му след ремонта. Преди реновацията е бил за около 2000 гости, сега е за близо 3000, а обслужващият персонал не е увеличен.
Основната маса туристи бяха от Франция, Германия, Швейцария, Австрия и Италия. Българите - не повече от 15 човека. Руснаците също бяха малко. Специално се интересувахме.
 Очаровани сме от самото преживяване на пътуването по вода, прекрасните места, които посетихме и обезателно ще повторим, но не и с този кораб.
 Между другото промоционалната цена за този круиз беше само с 50-60 евро по-ниска от тази за Пречиоза, но го предпочетохме заради периода и маршрута.
Разликата обаче между двата кораба, се оказва огромна.

# 631
  • Мнения: 4 734
Блед, благодаря..  bouquet
Наистина има разлика в обслужването и храната на различните кораби даже от една круизна компания... А да не говорим за различните компании... Но не може да сравняваме всеки път корабите и компаниите... Все пак круиз се избира не само по кораба, а главно по  маршрута и цената най-вече... Mr. Green
Сравнявам цените за един и същи маршрут с различна компания и те са ама много различни... Например за круиз 7 нощи с MSC и Costa cruises цената е около 600 евро, но с другите като NCL, Карнавал, Celebrity, Royal caribbien и др.. - цената е над 1000 евро или почти двойна.... Така че няма как да сравняваме круизните компании, качеството на круиза зависи много от цената все пак... Peace
Аз затова винаги избирам Коста - хем сравнително евтино, хем качествено... Забележки не съм имала, хората се стараят да направят круиза ни едно незабравимо преживяване... Ееее то много зависи и от нас самите - с какви надежди и очаквания отиваме на круиз и как умеем самите ние да се забавляваме.... Mr. Green

# 632
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Блед, от тази година е 3 евро двупосочния билет на Блу бус(което е без значение), а той има спирка на всеки терминал, има табелка, лесно се намира. Ако питате на самия термина ви упътват.
Радвам се, че я има темата, за да си помагаме.
Бледа какво ще кажеш за Пулман(и друг път съм питала), не ми се иска на тях да се качваме, а Фаволоза е ок.

Пътечке, след Армония Коста ми се виждат приказка

# 633
  • София
  • Мнения: 3 771
Ню Йорк, пристанище Манхатън



http://www.nycruise.com/manhattan-terminal/
КАРТА

Когато имам време ще ви давам информация за портове, за които малко сме писали.

Аз тук ще споделя едно разочарование, въпросното пристанище.
Като чуем Манхатън, където се върти голяма част от парите на цял свят, сигурно си представяме едно лъскаво и луксозно място за круизни лайнери.
Да, ама не. За трети път спираме тук и няма никаква промяна, освен на зле…
Като се сетя какви пристанища има по света, просто не ми се спира на това.
Просто започвам да си мисля, че мястото е толкова удобно, че друго не ги интересува.
Вижте сами:
Скрит текст:





Всичко това на метри от Манхатън ?

А в удобството/това ни трябва/ спор няма, на минути от Таймс Скуеър и повечето интересни места.
По която и улица да хванете от 43 до 53, всяка ще ви изведе на 7 авеню, сърцето на Манхатън.
Където е и Таймс Скуеър…
Спирането в Манхатън ви дава избор как да разгледате града, без екскурзии от кораба.
Ако сте там за първи път и за кратко, най-удобния и полезен вариант е Hop-On, Hop-Off Bus:
Ще ви посрещнат още на порта и ще ви вземат от там, шатъл от тях ще ви върне на порта.
Въпреки, че спирка там няма, те го правят, когато има кораби.
Имате на разположение 5 линии+нощен тур+круиз около Статуята на свободата/всичко в една цена/.
Тя трябва да е около 50-60$, другите не ви интересуват ако имате максимум 2 дена.
В момента е 59$, два дена с всичко, което казах.
За съжаление 2 дена няма да ви стигнат много да слизате и да се качвате, ако искате да минете всички линии. Просто разглеждайте и рядко слизайте.



Другият вариант е метро и градски транспорт, но за кратко ще ви е трудно.
Най-близката спирка на метрото до порта е до 50 улица, като отивате към центъра.
Ако стигнете до там, ще ви кажа подробности, познавам специално Манхатън добре.
Разделяте го на части, от Долен към центъра, след това отделяте внимание на Сентръл Парк и приключвате в Харлем, ако стигнете до там.



Има вероятност кораба ви да спре в Бруклин, от там е по-сложно, но варианти има.
Една от линиите на Hop-On, Hop-Off/жълтата/, която ще ви закара по Бруклинския мост до Долен Манхатън. От там е лесно, а и точно там има много за гледане.



Ето и част от снимките ни, да забравим горните от порта:

Ню Йорк, Манхатън

Припомням ви, за кои пристанища може да намерите информация в темите:

Скрит текст:
Описани портове

Барселона
Валенсия
Неапол
Генуа
Венеция
Дубровник
Керкира, Корфу
Катаколон, Олимпия
Казабланка
Чивитавекия, Рим
Палермо, Сицилия
Санторини
Миконос
Monacо
Маями
Fort Lauderdale, Florida
Савона
Ница
Истанбул
Argostoli, Kefalonia
Ancona
Split
Dubai
Abu Dhabi
Santa Cruz , Tenerife, Canary Islands
Мадейра
Ню Йорк, Манхатън
За други, когато има време...


Блед какво ще кажеш за Пулман(и друг път съм питала), не ми се иска на тях да се качваме, а Фаволоза е ок.

Пътечке, след Армония Коста ми се виждат приказка

Любче, от това, което говориш да отидеш на въпросното, си е връщане назад.
Въпреки, че компанията е част от Роял К..../разделяне на класите/,корабите са стари, от около 1900 г. ?
Favolosa, която цитираш е 2010 г. ?
Това мисля, че стига...
Но аз специално се качвам навсякъде, когато ми трябва маршрута и ми е изгодна цената.

# 634
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
за Барселона синия бус може да се използва вместо шатъла до площад Колумб, така ли е или аз нещо не съм разбрала  newsm78

# 635
  • sofia
  • Мнения: 4 296
за Барселона синия бус може да се използва вместо шатъла до площад Колумб, така ли е или аз нещо не съм разбрала  newsm78
Точно така.

Блед, значи ще е Коста  Hug
Много ми харесва поста ти за НЙ...някой ден.

И сега новото ми откритие
https://www.cruiseandmaritime.com/cruise/g604/amazon-west-indies-azores
Ще го направя някой ден. На този кораб се качихме за първи път и от там тръгна любовта ми към круизите

# 636
  • София
  • Мнения: 5 499
Да, ама не. За трети път спираме тук и няма никаква промяна, освен на зле…
Като се сетя какви пристанища има по света, просто не ми се спира на това.
Просто започвам да си мисля, че мястото е толкова удобно, че друго не ги интересува.

Аз имам опит от пристанището в Бруклин. Мафиотският квартал на Ню Йорк - отваряйте си очите там, съвсем сериозно говоря! Превоз - такси. Иначе, удобен хотел е Супер 8 - близо е до порта, добри цени, близо е и до метрото, което води в Манхатън.

http://www.super8.com/hotels/new-york/brooklyn/super-8-brooklyn- … el/hotel-overview

# 637
  • Мнения: 67
Блед, ослепителни снимки...... Освен за гид май те бива и за фотограф.

# 638
  • София
  • Мнения: 3 771
Блед................
Много ми харесва поста ти за НЙ...някой ден.
И сега новото ми откритие
https://www.cruiseandmaritime.com/cruise/g604/amazon-west-indies-azores
Ще го направя някой ден. На този кораб се качихме за първи път и от там тръгна любовта ми към круизите

Любче   Hug
Ще го кажа така, това е наистина КРУИЗ МЕЧТА в пълния смисъл.
В него има всичко, което може да си представи и да види човек.
Мегаполиси, градове, села, красиви острови, лагуни, тропически гори, джунгли, морета, океан, реки, индианци, савана, блата, фестивали, карнавали, вулкани, плажове, екватора и каквото още се сетиш.
На този маршрут се намира едно от малкото места, където едновременно можеш да си на двете полукълба Север-Юг.
Не, не мога да ти опиша за какво става въпрос, без думи, излишни са…
Няма какво да ти казвам повече, дано го направиш дано, ще се радвам от сърце.
Цената е добра за такова чудо !!! Преди време писах колко струва подобен круиз...
42 дена аз съм била на вода, не е лесно, но се свиква, особено по такъв маршрут.
Ще ти дам специални инструкции, защото има един момент около 15-20 ти ден, се чувстваш малко особено, но после се свиква и е супер.
И знаеш ли кое още е уникалното ЛОНДОН - ЛОНДОН !!! Безмълвна съм, нещо вече ме удря в главата, тръгвайте, тръгвайте.
Накрая, след такъв маршрут и емоции, не ти се слиза.

Ето ти само едно от местата набързо, от преди дни, възможно най-скромното от всички останали…

Azores (Portugal)

р.р. Този кораб е бившия Grand Holiday/1985/...

Блед, ослепителни снимки...... Освен за гид май те бива и за фотограф.

hellweena   Hug
Не използваме никаква професионална техника, напротив.
Фотоапаратите са ни големи колкото цигарени кутии, защото обичаме да си ги слагаме в джоба. Снимаме и с телефоните и камерата, която също е с големината на дланта ми.
Радвам се, че все пак ти харесват.

# 639
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Bled, аз търсих Гранд Холидей и маршрутите му ( така попаднах на офертата) искам пак да се качим на него.
Аз нямах проблем на 15 тия ден, но може би защото слизахме на 20тия.
Знаеш ли, ще го направим, но не сега. Не мога да отсъствам толкова дълго, ще ми е много мъчно за децата, На Трансатлантическия ми беше много гадно на края.
Иначе съм впечатлена от мнението ти

# 640
  • София
  • Мнения: 3 771

Иначе съм впечатлена от мнението ти....


Не, аз съм впечатлена от откритието ти.
Знаеш, че трудно ще ме впечатли вече круиз и маршрут, но при този се случи.
Грешката ми е, че не ровя в тази компания, ще се поправя.
Тя се появи когато старата немска класа Transocean, фалира.

Варианта за който съм писала,
Скрит текст:
Rio de Janeiro, Brazil      Embark
   Rio de Janeiro, Brazil      5:00pm
   At Sea      
   At Sea      
   Recife, Brazil   8:00am   5:00pm
   At Sea      
   At Sea      
   Macapa, Brazil   5:00pm   6:00pm
   Amazon River (Cruising)      
   Alter do Chao, Brazil   3:00pm   8:00pm
   Boca da Valeria, Brazil   8:00am   3:00pm
   Manaus, Brazil   8:00am   6:00pm
   Parintins, Brazil   Noon   6:00pm
   Santarem, Brazil   8:00am   2:00pm
   Macapa, Brazil   9:00am   10:00am
   Amazon River (Cruising)      
   Devil's Island, French Guiana   2:00pm   7:00pm
   At Sea      
   Barbados   8:00am   4:00pm
   St. Barts   1:00pm   7:00pm
   San Juan, Puerto Rico   8:00am   4:00pm
   At Sea      
   Nassau, Bahamas   Noon   7:00pm
   Miami, FL   7:00am
Не е толкова вълнуващ, колкото откритието от теб, затова го казах.
И най-вече тръгва от Европа и се връща там, и то на място където ние можем да стигнем лесно и евтино. Което е от огромно значение за цената и удобството.
Нали се сещаш какво ти трябва да отидеш до Рио и после да се върнеш от Маями ???
Затова цената е повече от добра...
Другото уникално, много малко са круизите, които пресичат океана в двете посоки в един маршрут !!!
Казвам Ти, в пълно съзнание, това е КРУИЗА НА ИСТИНАТА…бори се за него.
Два Трансатлантика, различни континенти, Кариби, Антили, Амазонка, Френска Гвиана, Cape Verde, Мадейра, Азори мале-мале ??? Дори да изключим Лондон, Лисабон, Амстердам, круиза си остава УНИКАЛЕН.
Бавно ще те дразня и настроивам…

МАДЕЙРА
Monte Palace
Eira do Serrado
Funchal

p.p. Търсих нещо назад в темата, за друг потребител и видях, че не съм видяла един твой въпрос…ще ти отговоря и на него скоро…

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ, БЪДЕТЕ ЗДРАВИ !!!

# 641
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Като споменаваш Мадейра, аз казах ли колко съм влюбена в това място?
Бяхме 6ч и на порта попаднахме на таксиметров шофьор, лицензиран екскурзовод. Този човек ни закара до едно рибарско селище, разказваше ни супер любопитни неща за това как гледат банани, крави( в мини къщички за всяка и тн) Закара ни до Монте и ни остави в центъра. 30€ на човек, но ме накара да заобичам мястото.
Заведени на площадки 5-600м над морето, страхотна красота ви казвам. В понеделник ще пусна снимка.
Това е рая за мен

# 642
  • София
  • Мнения: 3 771
Кадис/Cádiz/ пристанище и красив град…
http://www.puertocadiz.com/opencms/PuertoCadiz/en/menu/puerto/darsenas/index.html



Търсейки нещо за друг потребител, попаднах на въпрос от lyuba84, който не съм видяла ?

„03 мар 2015
А някой акустирал в Кадис?“


Няколко пъти спираме тук и не слизаме, защото всички отиват в Севиля, а ние отдавна сме били. Сега се питам, защо пренебрегват Кадис ?
Но най-после поправихме тази грешка, наистина грешка.
Дълбоко съжалихме, че не сме слизали…
Прекрасно градче, корабите спират буквално в града и направо на разходка.



Улички като от филм, тесни, дълги и красиви.
Страхотен парк/Genoves/, който продължава да става още по-хубав.
Катедралата/Santa Cruz/ на центъра се нуждае от реставрация, но невероятна.
Църквата Santiago, до катедралата на същия площад Plaza de la Catedral, заслужава вниманието ви.
Други църкви San Antonio, Santa Cueva също…
Като обикаляте града ще видите почти във водата Castillo de San Sebastian.
Също така като тръгнете към новия град ще минете през Puerta de Tierra, заслужава си.
Качването на кулата Torre Tavira, открива прекрасна гледка.
На красивия площад San Juan de Dios, с фонтаните, водещ към корабите имаше страхотно шоу.
И стигаме до невероятните плажове, предполагате ли въобще.



Да, Victoria и Santa Maria един до друг, широки и дълги с прекрасен пясък.
И по-малкия в самия град La Caleta, до крепостта, на фона на лодките !
И още Cortadura, Chato, Torregorda един след друг, на тясната ивица Via Augusta Julia водеща към San Fernando.
Тук компенсирахме лошото време на Азорските острови и сложихме началото на плаж в Европа, още в началото на май...
Толкова ме е яд, че пренебрегвахме този град, който всички свързват със Севиля и слизат там, за да отидат до там на екскурзия.
Да, удобно е, гарата е точно до порта и влакове колкото искаш.
Но това ще го пишем, ако на някой иска да го направи.
Но аз лично, отново при слизане ще остана в Кадис.
Севиля е друго пътуване, не си струват загубените часове до там и обратно, когато си с кораб.



И не на последно място, тук можете да си направите такъв шопинг/като мен/, който въобще не сте очаквали. Страхотни магазини, качествени стоки, разнообразие, добри цени.
Да не забравя, при кратко спиране в града има включително Hop on Hop Off Bus, който отива и до плажовете.
Това е накратко, отворена съм за подробности.



На пристанището за профилактика беше гиганта Allure of the Seas, заобиколен от кранове…
Отидохме да потърсим стари приятели-българи от персонала, но за съжаление нямаше никой…

Скрит текст:

# 643
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ето снимки и от мен - Мадейра





# 644
  • София
  • Мнения: 5 499
Ето снимки и от мен - Мадейра

Дами, много красиви снимки! Като сме почнали с островите, да пусна и аз няколко от гръцките Санторини и Миконос. Тази година в началото на май времето беше прекрасно и почерняхме на кораба.









Общи условия

Активация на акаунт