На Кападокия през май

  • 4 906
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 940
Здравейте приятели,чудя се дали през май,ще почиваме от 01.05-06.05.2015 г. както миналата година!Някой знае ли нещо по въпроса? Simple Smile Обмислям да ходя тогава на Кападокия. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 774
Може ли да споделите за Кападокия или да ми дадете линк към тема. Гледах хотели, но нищо не ми допадна..

# 2
  • Мнения: 940
Аз ще ходя,ако ходя де с ТА. Simple Smile Ако искате мога да ви покажа оферта,иначе за хотели не съм гледал и не знам,те са си от фирмата. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 774
Покажи ми я. Аз живе в чужбина и не знам оферта ли да взема или да си организирам всичко. Миналата година как беше? Какви атракции има?

# 4
  • Мнения: 4 335
Хм, за хотели поне има огромен избор. Примерно в този съм бил и е супер (първия, Selcuklu Evi).
http://www.booking.com/hotel/tr/selcuklu.en-gb.html?aid=311984;l … 1;highlight_room=

# 5
# 6
  • Мнения: 774
Добре изглежда Selcuklu Evi.  Peace

Leitenanta-хубава оферта.

# 7
  • Мнения: 13
Здравейте приятели,чудя се дали през май,ще почиваме от 01.05-06.05.2015 г. както миналата година!Някой знае ли нещо по въпроса? Simple Smile Обмислям да ходя тогава на Кападокия. Simple Smile

Не, тази година 4-ти и 5-ти май са работни дни.

# 8
  • Мнения: 6 031
Ето още една агенция с интересна програма: http://www.atlas-s.com/1_may_2014/view.html?oid=1618981

# 9
  • Мнения: 4 936
моля, който е ходил в Кападокия да сподели в кое от градчетата е най-добре да се отседне?
Да има възможност да се разходи сам човек, да разгледа нещо извън организираните събития?

# 10
  • Мнения: 4 335
Навсякъде може да се разходиш сама, цяла Кападокия. От Гьореме са най-близо (пеша) основните неща за гледане, но пък ако сте организирано ще ви водят така или иначе. Иначе Гьореме е прекалено туристическо, друго освен хотели, ресторантчета и офиси на фирми за разходка с балон друго няма,

# 11
  • Мнения: 774
Като чета програмите, пълно е с туристически обекти, а и дават време да се разходиш сам.
От друга страна, с група си е истинска екскурзия, много движение. Ако искаш почивка просто си харесваш хотел с хубав басеин, отсядаш и от рецепцията ще ти кажат какви атракции има наоколо.

# 12
  • Мнения: 807
Здравейте,
интересува ме пътуване до Кападокия, но искам да пропусна пътуването с автобуси и ходенето с група. Тоест, искам само самолет до там с група хора, но след това да сме свободни през цялото време и накрая да се върнем пак със самолет. Кои агенции го предлагат? Колко време препоръчвате за разглеждане там? Била съм в Анталия и не ми се ходи пак, както и Бодрум и Кушадасъ. Като цяло не ми се пътува хиляди километри на ден, за да стигна до някъде си, искам почивка с някакво обикаляне и разглеждане, след това релакс някъде.

# 13
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
През октомври бях точно с Емералд вКападокия. Тръгването беше със самолет от Варна до Анталия и после през цяла Турция с автобус. Просто програмата на обратно. В Анталия се оказа, че не сме дори в Сиде, а в крайните хотели до Манавгад. Това не ги правеше лоши но имаше хора с планове за Анталия и бяха разочаровани. Също кофти беше, че хората, които ни посрещнаха в Анталия, просто ни придружиха до хотела и толкова. Там имахме 2 нощувки и нямаше към кого да се обърнем за инфо. Всеки сам се забавляваше и тези екскурзии до Манавгат и водопадите, ако искаш, сам си ги организираш. Ние си взехме автобусче и се разходихме до Сиде.
На третият ден ни пое екскурзоводът, който ни придружаваше навсякъде до Истанбул. Няма много време а самостоятелни разходки, защото всичко е тур. атракции и друго кой знае какво няма да се види. Движиш се с групата. В Коня седнахме на едно заведение да хапнем на обяд, но там в радиус от километър или нещо подобно, не се сервира алкохол.
хотелите навсякъде(без Сиде) са 3-4 звезди, но далеч от лукс. За нощувка биват. Ако си в програма с група, не можеш да избираш.
За балона се става излишно рано според мен. Първо ни заведоха в нещо като чакалня, където имаше чай, кафе и хлебчета, но аз толкова се притеснявах, че не хапнах нищо. Всъщност се оказа, че нищо страшно няма на балона - толкова бавно и мудно се движи, че чак ми доскуча, пък и понамръзнахме.

Аз нямах някакви луди претенции и очаквания. Просто се разходих и видях. Доволна съм, но имаше хора, които постоянно нещо мънкаха. Имаше и семейство с 2 деца, които определено не се чувстваха на място. По цял ден в автобуса и по камънаците напред-назад, не е за деца.

# 14
  • Мнения: 4 335
Здравейте,
интересува ме пътуване до Кападокия, но искам да пропусна пътуването с автобуси и ходенето с група. Тоест, искам само самолет до там с група хора, но след това да сме свободни през цялото време и накрая да се върнем пак със самолет. Кои агенции го предлагат? Колко време препоръчвате за разглеждане там? Била съм в Анталия и не ми се ходи пак, както и Бодрум и Кушадасъ. Като цяло не ми се пътува хиляди километри на ден, за да стигна до някъде си, искам почивка с някакво обикаляне и разглеждане, след това релакс някъде.

Aз ходих с кола от София. Със спиране в Изт. Родопи и Истанбул. Не е толкова далече. Със самолет е малко криво, защото ще има прекачване в Истанбул и висока цена или само едната отсечка ще е със самолет, на по-ниска цена.
Това ако не намерите чартър разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт