Отговори
# 600
  • Мнения: 1 390
И аз не мога да намеря белега от бцж, но сестрата каза, че го виждала. В крайна сметка те разбират повече и знаят какво търсят, не мисля, че някой нарочно ще каже, че има, ако няма. Това е една от най-важните ваксини все пак.

За пълномасленото мляко - знам със сигурност, че след като се въведе млякото трябва задължително да е пълномаслено - това го четох дори в една американска книга, където са луди по обезмасляването. Но не съм сигурна кога се въвежда прясното мляко. Така де, колкото може да има сигурност в гледането на бебета Simple Smile

Аз показвам ли показвам как да се изправя, е лежи и ми се хили - чака аз да го вигна. Като го изправя е голям купон, ама самичък не ще - вика някой друг да се мори, аз съм си добре  hahaha

# 601
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Този белег от БЦЖ къде по тялото се търси? И ние, мисля, този месец няма да сме наддали много, но сме дундави по принцип и не вярвам педи много да се впечатли. Пък и отскоро започна много да щъка и изразходва енергия. Преди само седеше в шезлонга и се кокореше.
Официално обявявам първия зъб! Grinning Не съм 100% сигурна, но го виждам, драска ми и го смятам за пробил.
Вчера изяде 30гр. тиква на обед и следобед незнамсиколко каша с банан. Нещо кашата не ми се получи, стана рядка, дослагвах сухо в-во, но пак не стана. Правих я с кърма и може да е била по-студена. Това ли е причината? И може ли с кърма или трябва да си е вода? Другата каша е елда, но има и праскова. Ако и я дам ще има 2 нови неща. А мислех и на обед да дам грах Thinking
Искам да си купя зърна и сама да си  правя кашите. Някой ще помогне ли с инфо как става?
Какви са ви критериите при избора на каша?
И в какъв ред е добре да се въведат млечни, месо, глутен и защо?


Тези 2 чуденки ми остават. Embarassed

Последна редакция: ср, 18 мар 2015, 07:48 от elliee

# 602
  • Мнения: 1 390
Кърмата разрежда инстантата каша и става като водичка Simple Smile Веднъж сложих 10 мл кърма в кашата и можеше да тече през биберон. Белега е някъде на рамото, ама къде - още не съм го изровила.

Астинед май беше писала как прави кашата, купува брашно (оризово, елда) и вари до сгъстяване. Аз още не съм го уцелила много добре как става. На тази каша май може да се сложи кърма, не съм сигурна.

За реда на въвеждане не знам, аз давам сега месо, а по-нататък ще са млечните и глутена, предполагам първо сирене и масло, а после глутен.

Честито ви зъбче!

Снощи дребното се събуди към 1, много трудно се успокои и решихме да му дадем да яде. ММ стана да му направи манджа, а аз люшках кошарата, за да не реве. И дребното заспа, яденето си остана и се събуди чак тази сутрин! Нямам идея защо се буди, явно докато не започнат да говорят няма да разбера Simple Smile

Е не! Пак ли сняг! Протестирам! Simple Smile Simple Smile

# 603
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
За кашите въпреки, че най добре е вкъщи да си мелиш брашното аз купувам готово брашно от елда.Наксивам две пълни лъжици от вечерта, после само сгъстявам на котлона, но бъркам непрекъснато, че ми загаря.После слагам на машината за пара една ябълка или круша, нарязана на кубчета и я добавям към елдата, така пасирам.
 Друго любимо на моя син е кремче от авокадо и банан, не ги правя на пара, а ги пасирам само-много му харесва.
С киноата претърпях крах-тя остава твърда, а дори и при опит да се смели на брашно не ми се получи. И без това имам някои задръжки, въпреки прехвалените й качества-идва от доста далеч. Знам, че е хубаво човек да яде, каквото има в неговия регион, така че храната на инките не съм я въвела още Grinning.

# 604
  • София
  • Мнения: 1 740
И брашното от елда и това от ориз ги накисвам във студена водичка и после на котлона да сгъстявам. Трябва да каза, че не съм убедена, че ако кашата му беше само от оризовото брашно и ябълка щеше да и е такъв фен. Аз все пак я правя млечна с АМ и добавям и канела. Става си мляко с ориз Simple Smile което е подсладено от ябълката. Така и с тиква съм го правила. С брашното от ориз първо пробвах и друга техника, да го запека малко на сух тиган и тогава да добавя вода, но ми стана на бучки малко. Вярно че може би опечения вкус му придава по-хубав вкус, но ще си го правя по горния начин.
Нашия сън зазлява.....още по-честичко се буди и понякога не заспива бързо както досега....втора вечер го взимам при мен....притеснявам се да не правя грешка, но пък когато и не заспива веднага не смея да го оставя в леглото му т.к. диването вече се изправя на рамката и въпреки че сме свалили нивото се оказа, че дори и долното не ни е много ниско и се притеснявам. Ще карам ММ да го свалим още - официално не може, но просто ще спуснем подматрачната рамка до шкафчетата, сега е хваната с болтове по-нагоре. Друг е въпроса аз как ще се навеждам да го взимам и слагам и да сменям чаршафи. До сега се изправяше, като се хваща с ръчички за нея, но оставаше на колене, а днес вече се повдигна целия на пръсти. Иначе сутрин си се буди към 7 вече в добро настроение и готов за дивотии....

ох това време ... #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfireутре сме на ДК и ще ни бият хепатитната ваксина....този път не съм карала ММ да взима отпуска т.к. реших, че няма да е проблем да го водя сама с количката. Дано не е някакво супер гадно .....

# 605
  • Мнения: 198
Добро  и снежно утро от нас с Миа!
Относно неспането- май този период при нас продължава по-дълго. Все още не спи непробудно по цяла нощ както преди- вече повече от месец. На последната консултация педи изписа Дентокинд за 10 дни по 4 на ден- дано има някакъв ефект.
Елиеее, за кашите- аз също ги правя с кърма, само че я затоплям повече и слагам по-малко количество течност, после добавям ако е прекалено гъсто. Имай предвид, обаче че като престои десетина минути кашата се втечнява. Идея си нямам защо Thinking
За БЗЖ- на лявата ръчичка на рамото би трябвало да има нещо като пъпчица, ако има ваксина не се прави и едва ли док. ще си измисля ако не я е видяла.
Дани_П - и аз така зная за пълномасленото мляко, чак след третата година се започва с полуобезмаслени млечни продукти.  Идва обаче въпроса защо на Хумана кашите се с обезмаслено мляко?
И май вече питах, ама никой не каза нищо- поради каква причина не се дава млечна каша на бебе, което е на кърма? Говоря за тези на които е упоменато,че е АМ.
Относно качването Миа след третия месец започна да качва по доста по-малко от това което вашите бебоци качват, но е в нормите. Отдавам го на това, че е доста подвижна оттогава.
Астинед- давам по 200 гр. пюре и каша и по 200 м.л кърма за другите хранения, всичко се омита, но като гледам с какви темпове качва... Този месец 400 гр, но никак не е пораснала на височина. И пак това го отдавам на непрестанното движение.
За изправянето-  вече се усъвършенства и като застане на колене и се пуска, направо ми настръхва косата като я видя така  #Crazy

# 606
  • Мнения: 616
Аз си търсех бананова каша-безмлечна и безглутенова и такава беше само на Слънчо-пише и че е без захар..Не знам колко е хубава-на него всички му харесват,на мен ми мирише на банан,но като от натурален сок.

За водата намерих една врътка-нали има изписани някакви витамини(сиропче за имунитет) и тъйкато лъжичката му идва дълбока му ги слагам в шишето-като ги изпие му слагам водичка към 60мл и си я изцоква-защото е сладко естествено  Laughing

Иначе да се похваля(дано да продължим),че вече заспиваме без биба-без чай обаче не знам кога ще се научим,сигурно до 3 клас ще си заспива с чай  Joy

А и ние  не спим от 4 нощи (попринцип тези периоди при нас бяха най много 3 дни)-спи буквално на ръце и се будим с плач и мрънкане по цяла нощ  -през деня няма проблеми Simple Smile

# 607
  • Мнения: 2 697
Момичета, за пълномасленото мляко - аз имах предвид, че до годинка съм давала и се препоръчва да се дават продукти с адаптирано мляко Peace

Откровено казано, не знам защо на кашите на Хумана пише обезмаслено, като реално те са с адаптирано, което е по-сложен процес от обезмасляването - доколкото знам включва и обезмасляване, но процесът не свършва дотам Wink До годинката е силно препоръчително да не се дава прясно мляко заради честите алергии към него - аз и този път чинно ще си чакам заветната годинка, преди да дам, за да си спестя евентуални проблеми Peace Продължавам най-старателно да чета етикетите на всичко, което купувам Simple Smile

# 608
  • Мнения: 834
Астинед правила ли си домашна каша от царевично брашно? Че искам да въвеждам царевица и ако може да не е с готова каша  newsm78. Предполагам ще трябва да се запече брашното първо? Пак ще прегледам и готовите каши де и ще реша  Sunglasses
Малкия няколко вечери се будеше по всяко време -в 1, в 3, в 5... Ама май спря вече, и не мисля, че е почнал да прави нещо ново след това. Освен, че удря играчките една в друга, и че говори в разни неща, за да има ехо  Joy - в капачката от шишето за вода или в някоя кутия, и много се забавлява с това  Joy
Някой се оплака от снега  hahaha - еми подейства  hahaha

# 609
  • Мнения: 2 653
Astined, момчетата спаха непробудно цяла нощ! Само Трансформърсите(камионите за боклук) ги усетиха и двата пъти. Дано е финалът на нашия период! Общо продължи 6 дена, ако приемем, че днес наистина е свършил.

danny_p,
отчитам и аз големи промени в тях. Примерно, в гръб зад тях разбивам млякото в шишетата и започват да подскачат(буквално) по местата си от щастие, като чуят този блажен звук. От съвсем скоро се радват на картинките по дрехи, завивки, възглавници. Знаят как изглежда екрана преди да пусна телевизия и започват да издават възторжени звуци. Слагането на лигавници  преди кашите и пюретата също го осъзнават и знаят какво следва.
Добавям: И най-забавното е, че като ги оставя в хола на пода, почти винаги се опитват да се наврат под един шкаф. Там в дъното се виждат различни цветове кабели, а особено Макс е маниак на тема кабели. Няколко пъти вече, като ги държа в ммен на компютъра, поставям една изключена клавиатура да щракат по нея, пък моята е по-навътре. Е, не! Не я искат, искат точно по моята да щракат.

Почти никой не направи коментар за предложението ми за първия пост. Но дори и да не го променим изцяло, можем да добавим рецептите. Кой каквото има, ако иска да го сподели, нека го изпраща на общия профил. После ще го добавяме в първия пост, като при всяка рецепта ще има името на този, който я е изпратил.

Последна редакция: ср, 18 мар 2015, 11:02 от fiona

# 610
  • София
  • Мнения: 1 740
Царевична каша още не съм му правила ....купила съм брашно елда/царевица 50/50 и царевицен грис, но т.к. имам други неща да въвеждам още не съм. Но......аз обожавам качамак и съм правила безброй пъти за себе си Simple Smile както от грис, така и от брашно та ще си процедирам като за него, но ще гледам една идея по рядко да го направя. Тоест не запичам, а си кипвам вода и добавям царевичното брашно, което съм размила със студена вода, че да не ми стане на бучки, но може и да правя като с другите...да си го накисна от по-рано и направо на котлона за сгъстяване. Някой имали инфо за запичането на брашното предварително....да когато правя запръшки с брашно запичам брашното, но все пак....някаква полезност има ли в цялото упражнение....или пък може би си е само за пшеницата похват....

Моя човек сега си наваксва със съня явно  т.к. направи доста дълга сутрешна дрямка, още я прави де.....

...и сега с това слънце дето пекна какво да правя Simple Smile да излизаме ли или не....това променливо време много ме притеснява....вчера 5 пъти си събличах якето и го обличах...то така се настива де...и дано утре е някакво по прилично да отидем и да се върнем от ДК пък после каквото ще да става....поне да не вали дъжд де...всичко друго ще го преживея Simple Smile

# 611
  • Мнения: 1 390
Аз съм купила царевично брашно, но не знам още как ще го правя - аз пък ненавиждам качамак, повръща ми се от него Simple Smile Така че ще се опитам да постигна повече каша и по-малко качамак. Днес ще пробвам и аз да сложа канела в кашата, може да стане по-добре.

ММ в момента е навън с дреб и каза, че не е толкова студено. Доста било хладно, но на слънце било хубаво. Следобяда остават плановете за южния освен ако времето не се влоши здраво.

Аз си казах за заглавната страница, че ми харесва. Имам записани някои рецепти, но все още сме предимно на купешки пюрета и не съм ги пробвала. Като започна да готвя мръвките и зеленчуците ще споделя кое се харесва.

Вчера му купих авокадо и уж беше най-узрялото в магазина, но пак е твърдичко. Ще го чакам няколко дни да поомекне преди да го дам.

И дребното е маниак на тема кабели и техника. Като фиксира телефон/дистанционно/мишка наоколо започва да драпа само и само да ги докопа Simple Smile Обаче като ги олигави и става кофти Simple Smile Едната вечер му дадох дистанционното с извадени батерии да го млящи, докато му направя банята. И после като го включих ми намали звука на телевизора и седяхме един час на тихо докато изсъхне hahaha тогава спрях да го давам Simple Smile

# 612
  • Мнения: 2 653
О, качамак и аз хич не обичам. Но пък обожавам просеник, но не по тея съвременни рецепти с хиляда доабвени съставки. Само брашното, вода, малко сол. Като се опече му слагам бучки масло и мога да мина само с това, сиренце и шарена сол.

Утре ще се опитам да направя някакви крекери от оризовото брашно. Ще споделя после. Даже и ябълка може да им сложа.  Thinking

# 613
  • Мнения: 1 390
Дребното като започне да дъвче и аз мисля да му правя крекери и бисквитки, защото тези на плазмон са твърде сладки. Но пък са много по-безопасни, а той още не иска да дъвче! Само им се слюнчи и най-накрая кучето намазва Simple Smile Simple Smile

# 614
  • София
  • Мнения: 2 901
Сега се сещам (не знам защо чак сега), че доки вчера към края на консултацията, когато я питах дали да се притеснявам заради НЕпорастването, ми извади едни таблици и там видяхме, че шикалката е малко под средната стойност за тегло за съответните месеци (но и над минималната стойност за тази възраст), а на ръст е на средното ниво за възрастта. И каза да не се притеснявам до следващия месец.

Мисля, че в кашите, десертите и т.н. за нам-си-колко месечни бебета млякото е сухо адаптирано мляко, не е баш онова мляко дето не трябва да се дава до годинка. Ама как го написах  ooooh! Пиша го и защото на ХИП етох съдържание, четох и накрая не ми се стори достатъчно ясно написано - пишеше нещо от рода на "млечна каша, мляко и нам-си-кво", в същото време пише "от 4 месеца" - та ме навежда на мисълта, че не е онова мляко. На Слънчо и разни други пише "мляко (мляко на прах, вода)" явно за да подчертаят, че не е "онова" мляко.

Общи условия

Активация на акаунт