Нощувки в Охрид

  • 1 718
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте!
Организирам екскурзия до Охрид в началото на май. Някой може ли да препоръча хотел или къща за 3 нощувки. Не държим на екстри от рода на WiFi, плоски телевизори и климатик, важното е да е до езерото и да е прилично. Приблизително сме 8 възрастни и 3 деца.
Ако може ми давайте телефони и сайтове на самите хотели/къщи, а не сайтове за агенции.

# 1
  • Мнения: 1 988
И аз се интересувам от същото и ще се радвам от споделени лични впечатления от подобно самостоятелно организирана екскурзия  Peace

# 2
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 581
Миналата година ходихме самостоятелно до Охрид. Маршрутът ни беше Скопие /само разглеждане/, Охрид - нощувки и разглеждане и връщане - през Битоля.
Отседнахме във вила Охрид - улица Braka Miladinovi 11, 6000 Охрид. Намира се в стария град, близо до античния амфитеатър и останалите забележителности, много съм доволна, препоръчвам я. Резервирахме през Букинг.

Последна редакция: пт, 06 мар 2015, 10:24 от Скубиду

# 3
  • Мнения: 143
Здравейте,
Виждам че в темата отдавна не е писано.Скоро ми предстой екскурзия до Охред за 4 дни, резервирала съм студио.Интересувам се в местна валута ли се плаща или може в евро и левове?Освен Самуиловата крепост, стария град, езерото, някоя друга църква какво друго непременно да се види?

# 4
  • Мнения: 1 121
Здравейте,
Виждам че в темата отдавна не е писано.Скоро ми предстой екскурзия до Охред за 4 дни, резервирала съм студио.Интересувам се в местна валута ли се плаща или може в евро и левове?Освен Самуиловата крепост, стария град, езерото, някоя друга църква какво друго непременно да се види?
Плаща се с денари, левове евро. С долари не съм пробвала, но сигурно може. Може и с кредитни карти. Плащала съм и част от сметката в лева, друга в денари. И стотинките вървят. Само магистралните такси се плщат само в денари или евро. Добре е да се види манастира Св. Наум. Там са и изворите на охридското езеро. Разходка с лодка там. Струга и оттичането на Дрим. Археологическите разкопки и мозайките също са интересни. А макиато е най-хубавото кафе.

# 5
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 581
Здравейте,
Виждам че в темата отдавна не е писано.Скоро ми предстой екскурзия до Охред за 4 дни, резервирала съм студио.Интересувам се в местна валута ли се плаща или може в евро и левове?Освен Самуиловата крепост, стария град, езерото, някоя друга църква какво друго непременно да се види?
Ние плащахме с денари навсякъде, не сме пробвали с друга валута. Ако сте резервирали чрез букинг, там винаги пише каква валута приемат за разплащане.
По пътя за манастира Св. Наум има един музеен комплекс - Залив на коските. Това е наколно селище с колиби, с което пресъздават живота и бита на древното туземно население. Може да го посетите в случай, че се интересувате от археология.  

Общи условия

Активация на акаунт