Раждане в ОБ/ св. Анна

  • 816
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, знам, че дублирам темата, но това, което изчетох до момента във форума е с много задна дата и незнам доколко е актуално. За това питам има ли някой, който е раждал скоро там и ако може да разкаже как е минало и с какви впечатления е останал? На мен ми водят ЖК в МБАЛ Надежда, но там раждането е 1950 лв с направление, което е непосилно за нас. Личният лекар ми даде скоро направление и ме прати при един прехвален доктор в Тина Киркова, от когото меко казано останах недоволна - оказа се, че не работи със здравната каса и ме записаха, че съм била на преглед при друг лекар, като същевременно мъжът ми плати прегледа на стълбите....... Отзивите от Майчин дом също ме плашат, така че моля за съвет относно Окръжна. Термина ми наближава и ме хваща вече паниката Confused

# 1
  • Мнения: 8
Цените в Болница Надежда са такива. Същото важи и за прехвалените Токуда и София Мед.

Моята информация за Окръжна болница е от преди 3 г., но все пак да кажа, че според мен условията там са доста добри: родилното отделение е ремонтирано, стаите са ОК, с баня във всяка стая и с 3-4 легла. Отидох с направление и без избор на екип и не съм платила нито стотинка. Отношението беше ОК - на докторите и неонатолозите. Ако не си платиш за т.нар. ВИП стая има вероятност в твоята стая да настанят и циганки, иначе няма никаква разлика между ВИП и неВИП стаи. Бебетата, ако всичко е наред, ги дават да стоят при майките.

Специално за родилното - недостатък спрямо Майчин дом е, че в родилната зала 2 жени могат да раждат едновременно, т.е. няма уединение; вратата на предродилната зала и тя е отворена и всичко се чува, това може да подейства стресиращо понякога. И друго, от което останах недоволна в ОБ - поисках епидурална упойка, но нямаше анестезиолог на разположение, това в 6 ч. сутринта някъде. Добре че при мен всичко мина бързо и гладко - второ раждане. Пожелавам и при теб така да мине  Peace

# 2
  • Мнения: 4
ау, поне параван слагат, нали? Днес се обадих по телефона и ми казаха, че ако не направя избор на екип не моога да поискам самостоятелна стая или епидурална упойка. Знам, че се плащат допълнително и не виждам нищо общо с екипа. При теб така ли беше?

# 3
  • София
  • Мнения: 982
Така е да няма епидурална и ВИП стая без избор на екип. Аз ходих преди две седмици на отворените врати и отделението беше почти пълно, в някой стай са по 5. Препоръчват бебете да са при майките. Предродилното е стая с две легла, няма параван между двете, родилната зала е само 1. Всичко е ремонтирано и хубаво. Имаш два варианта да плащаш - с избор на екип без анестезиолог (около 550 лв) и с анестезиолог (около 800). Можеш да отидеш на отворените врати и да зададеш всичките си въпроси.

# 4
  • Мнения: 8
Това наистина е най-добре - да идеш на отворени врати. Така виждаш всичко, информираш се навреме и когато дойде време вече знаеш какво те очаква. Определено е полезно.

Иначе параван в родилното не слагат. Навремето питахме за присъствие на бащата по време на раждане и казаха, че е възможно ако има избор на екип и докторът се съгласи, тогава слагали паравана.

Това с упойката и избор на екип ми звучи точно като изнудване. В моя случай - имах уговорка с докторка, тогава цените бяха с праг 360 лв. и решихме, че можем да си го позволим. Обаче докторката не дойде, била в провинцията. Раждах при дежурния екип - от който останах доволна. За вип-стая ме попитаха и отказах, не виждам особен смисъл да се плаща за такава, всички стаи са добри. В  моята имаше 2 циганки, които си бяха ок и на другия ден ги изписаха. След това настаниха българки. Относно епидуралната - ако имаше анестезиолог мисля, че щеше да се отзове, поне не ми казаха, че не може, а че го чакали да дойде, но аз не го дочаках и родих.

Сега може би са им нови правилата, както е писала ek_velika, все пак скоро е била там.

Общи условия

Активация на акаунт