ГОЛЯМА ПРЕСПА

  • 1 339
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
Здравейте, моля препоръчайте ми хотел в Македония на Голямото Преспанско езеро. Попадам само на един lakeview, но ми се струва доста мизерен. Споделете впечатления от района, чела съм превъзходни отзиви.  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 771
Dea Sunshine
Скрит текст:
Като пиша и мисля за тези места, сълзи ми капят от очите.
И започвам да се чудя възможно ли е ?
Но историята е безмилостна, но не това е твоя въпрос, извинявай.
Може ли да попитам, защо искаш да нощувате точно в тази част, македонската ?
Ако не е тайна разбира се...
Ако търсиш по луксозен хотел точно тук, няма.
Имаш няколко варианта...
Хубави хотели има от другата страна на планината/Галичица/, към Охридско езеро.
Има един път, който се минава само в хубавите сезони...
ТОВА Е
На пръв поглед е кратък/30км./, но не е лесен. Но гледките, които ще видите си струват в сърцето на Националния парк Галичица и поглед към езерата.
Но в никакъв случай при лошо време, за сняг да не говорим.
Другият вариант, от гръцката страна, към Малкото езеро...
Последното гръцко селище там е Psarades/на Голямото езеро/, има места за нощувки, пак не трябва да търсиш много лукс, но си струва красотата и спокойствието.
Виж СНИМКИТЕ ми.
Ако решиш да отидете до Малкото езеро, което най си заслужава от всяко гледна точка, острова, красотата, историята. Имате вариант да спите на самия остров...
Всъщност виж пак СНИМКИТЕ Заради втората снимка/Гробът на цар Самуил/ е моята мъка.
Така ли трябва да бъде ???  Пак се отплеснах.
Вижда се и самият хотел с ресторант, който трудно ще намериш някъде за резервиране.
Ето малко ГЛЕДКИ
Има още няколко хотела наоколо ...
Но следващата възможна добра точка за нощуване е Флорина-Лерин.
Там вече имате всякакъв избор, ако трябва ще ти кажа.

# 2
  • Мнения: 261
КРАСОТА!!! ДУМИ НЯМАМ! СЪРДЕЧНО ТИ БЛАГОДАРЯ!  bouquet
С мъжът ми просто милеем за историята и гледаме да посещаваме всички по-близки и далечни места. Преди две години бяхме в Охрид и оттам прехвърлихме планината и се спуснахме до Голяма Преспа. При все, че беше мъгливо и почти нищо не се виждаше, бяхме запленени и решени да се върнем. Препоръчаха ни Малка Преспа, смятаме оттам да минем също, но като че ли ни се отсядаше до голямото езеро в Македония. От друга страна, ако от гръцка страна си струва повече, можем да се насочим натам. Просто всяка година сме в Гърция и ни се струва, че всичко пак ще е познато.
Гробът на цар Самуил...да мъка и кощунство е това за мен.
Препоръчай ми спокойно и чисто хотелче с топла вода или стаи за нощувки прилични в района на Малка Преспа. Там където да можем да отседнем за 5-6 дни, да ни е спокойно и да си отпуснем душите.
Флорина-Лерин, далече ли е?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 771
КРАСОТА!!! ДУМИ НЯМАМ! СЪРДЕЧНО ТИ БЛАГОДАРЯ!  bouquet

И аз ти благодаря  Hug  
Много се радвам, че още някой е прехвърлил планината.
Честно казано, не си струва да оставате до голямото езеро.
Единственото, което може да направите е, с лодка да отидете до Змийския остров, наречен Голям град или Св. Петър/резерват е/.

Не е далече, както Флорина, така и Кастория, по-малко от час. По пътя за Флорина има и един зимен курорт Бигла...



Ако отседнете на едно от двете места, може спокойно да отидете до езерата.
Като казваш, че ти е харесало пътуването през планината, и там ще ти е приятно.
А е много по-лесно и бързо.
Препоръчвам Кастория...ще видите повече езера, повече наслада.



Ако разбира се, вече не сте били там.

# 4
  • Мнения: 261
Не сме били в Кастория. Да разбирам, че е добър изходен пункт към всички езера. Подходящо ли е за почивка? Можеш ли да ми препоръчаш хотел?   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 3 771
Dea Sunshine
Може да се каже, че е най-доброто място в района, както за почивка, така и за обиколки.
При положение, че искате да сте там 5-6 дни, това е мястото за изходна точка.
Има много голям избор на хотели, както в селището, така и наоколо.
Те са въпрос на избор, имаме много нощувки тук и винаги се намира подходящо място.

За теб...

Kastoria, Костур

Общи условия

Активация на акаунт