Истанбул Пролетен и Цветен [тема 36]

  • 59 807
  • 724
  •   1
Отговори
# 165
  • варна
  • Мнения: 18
Роси, за заведение с нормална цена безброй пъти е писано тук - Ортаклар. А и малки нетолкова "лъскави" ресторантчета има, които също предлагат на добри цени. Peace 20-25 лири на човек макс платихме есента. Сега и да има увеличение, пак не вярвам да е много отгоре. Peace
благодаря много това Ортаклар е на улица пиер лоти нали пада се на ъгъл мисля че се сещам но ако има и други някой от някъде да е останал доволен да сподели на всяко мое ходене до сега това ми е най трудното обявяват едни цени а когато дойде време да плащаш е друго за това питам за изпитано местенце

Последна редакция: сб, 04 апр 2015, 09:32 от rosivarna

# 166
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Здравейте Hug
На 16 април ми предстои първото посещение на Истанбул и съм страшно развълнувана.. мечта ми е от поне 5-6 години и все нещо ставаше и не можах да си я осъществя, но ето, че и това време настъпи.
Та, ако има някой, който да тръгва на 16 от Варна ще ми е приятно да се запознаем предварително Hug
Сама си направих програмата и макар че съм за първи път в Истанбул, надявам се да се оправя, защото хич не ми се иска да плащам тия ненормални цени на Тур.агенция.

ЗА същата дата и на същото дередже съм  Grinning, но пътувам от Търново с Караджъ турс и няма да съм сама, а с един приятел, който е ходил един път.(за маорална подкрепа ще ми е само май Laughing, не да ме развежда той  Laughing) И аз още се чудя да доплащам ли допълнително към агенцията или сама. Засега мисля да платя само посещението на Долмабахче. Усилено събирам инфо за останалите обекти, как се стига....

Искам да питам откъде мога да видя цени за вход на различните обекти? Колко е цената на златото към момента? Това са въпросите, които се сещам към момента..

# 167
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 Mr. GreenЧакаме разкази и от миналата седмица,поне две съфорумки бяха и обещаха
като се върнат да пишат Simple Smile Simple Smile Wink

Петерки,бирата чаша е 7-8 лири в заведение даже Mr. GreenАз понякога си нося оттука Mr. Green
А Долмабахчето ми дължат едно кенче арианско,гадовете Mr. Green
Обаче през октомври2012 като си купихме ядки от КИЛЕРА,и биричка по 5 лири кенчето,
и като седнахме на Ортакьой,кееф,моста,светлините,вапурчета,пълно с млади хора!

Силмекс,няма такъв пазар там,то е голям транспортен възел,автобуси,пристанище.

Росиварна,виж в подписа на Бялк сайта на транспорта по тази линия,спирките излизат при
съответното задаване. Можеш да си направиш примерен маршрут
-с автобус до Пиер ЛОТИ
-после с корабчето до Каракьой,Кула Галата,Истиклял,Таксим,с метро до Сапфир,Сеир Терасъ,
и връщане с метрото,можеш да слезеш на Халич,да минете по моста,да тръгнете нагоре по Ататюрк
булвари,през Валенс,и сте в Лялели.
-втори вариант-слизане на Юскюдар,и програма в Азиясайд-Бейлербей,Кючуксу,
или Кадъкьой,Шакирин,Чамлъджа.
Според какво желаеш да видиш освен забележителностите.
АIR,ти аскери булче беше май, newsm78

# 168
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441

АIR,ти аскери булче беше май, newsm78


 Simple Smile Аз самата съм в униформа  Simple Smile

# 169
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 CrazyБраво! Е,преди базите на ВПД-ТО,хубаво си решила да идеш до Стамбула. Mr. Green Party Wink
Не ползвай екскурзии,питай тука и ще ти кажем,сега за златото,октомври към 65 лева ли да
беше....но не разчитай на моето инфо,мярнала съм го на надписа на чейнджбюро някое си.
Аз имам набелязани бижутерийнички така, Mr. Greenпълни с бижута в стар Отомански стил,но
минавам за поздрав само и дават ми да пробвам хората,ама с това си и оставам де..... Joy

# 170
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
CrazyБраво! Е,преди базите на ВПД-ТО,хубаво си решила да идеш до Стамбула. Mr. Green Party Wink
Не ползвай екскурзии,питай тука и ще ти кажем,сега за златото,октомври към 65 лева ли да
беше....но не разчитай на моето инфо,мярнала съм го на надписа на чейнджбюро някое си.
Аз имам набелязани бижутерийнички така, Mr. Greenпълни с бижута в стар Отомански стил,но
минавам за поздрав само и дават ми да пробвам хората,ама с това си и оставам де..... Joy

 Grinning... Аа, няма ВПД-та тази година, на Албена ще почивам  Simple Smile.. То за златото и аз ще съм така, май, но все пак да питам  Simple Smile. А входни такси на типичните турист. обекти?

# 171
  • Мнения: 2 957
В неделя Сапфира работи ли ?

# 172
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
В неделя Сапфира работи ли ?
Да.

# 173
  • София
  • Мнения: 4 294
 А Миниатюрк ?
Дали в неделя почиват музеи и др. такива обекти?

# 174
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 356
А Миниатюрк ?
Дали в неделя почиват музеи и др. такива обекти?

Работи всеки ден Миниатюрк.
http://miniaturk.com.tr/İletİşİm/İleti& … im-bilgileri.aspx

# 175
  • София
  • Мнения: 4 446
Музеите работят в неделя. Peace
Нашето пътуване до Истанбул по Великден ще се отложи, за жалост. Sad ММ е с ужасни болки в кръста. Оказа се дискова херния. ooooh!
Приятно изкарване и хубаво време пожелавам на тези, които ще пътуват следващата седмица. Hug

# 176
  • София/Варна
  • Мнения: 59
Здравейте Hug
На 16 април ми предстои първото посещение на Истанбул и съм страшно развълнувана.. мечта ми е от поне 5-6 години и все нещо ставаше и не можах да си я осъществя, но ето, че и това време настъпи.
Та, ако има някой, който да тръгва на 16 от Варна ще ми е приятно да се запознаем предварително Hug
Сама си направих програмата и макар че съм за първи път в Истанбул, надявам се да се оправя, защото хич не ми се иска да плащам тия ненормални цени на Тур.агенция.

ЗА същата дата и на същото дередже съм  Grinning, но пътувам от Търново с Караджъ турс и няма да съм сама, а с един приятел, който е ходил един път.(за маорална подкрепа ще ми е само май Laughing, не да ме развежда той  Laughing) И аз още се чудя да доплащам ли допълнително към агенцията или сама. Засега мисля да платя само посещението на Долмабахче. Усилено събирам инфо за останалите обекти, как се стига....

Искам да питам откъде мога да видя цени за вход на различните обекти? Колко е цената на златото към момента? Това са въпросите, които се сещам към момента..

Аз също няма да съм сама и също съм с Караджъ турс Laughing Аз категорично се отказах да плащам за допълнителни екскурзии, защото цените ми се виждат ненормално високи при положение, че има толкова информация в интернет. Долу горе сама се ориентирах за всичко, много ми помогна един пътепис, но не знам защо не мога да публикувам линк Rolling Eyes Дори мисля да си го принтирам, мисля че ще се справя. При всичките ми пътувания досега не съм ползвала гид, та все се надявам Истанбул да не ми се опре Laughing

# 177
  • Венера
  • Мнения: 858
Цени за основните забележителности:
Света София- 30 лири
Археологически музей - 15 лири
Долмабахче - дворец- 30 лири, харем- 20 лири, дворец+харем- 40 лири
Топ Капъ- дворец 30 лири, харем 15 лири
Йеребатан (Водохранилището) - 20 лири
Кулата Галата - 25 лири
Сафир- 18 лири, + 4D 28 лири
Миниатюрк - 10 лири

# 178
  • Мнения: 205
Сега вече мога да кажа, че ако човек иска да хареса този град не трябва да отсяда в Лалели. Единствено да види забележителностите и да бяга от там. В Бешигташ и Оракьой си е супер цивилизовано.Даже и азианската част е много хубаво или поне там където живее Ердоган. А аз да попитом къде най-изгодно да си купя чашки за чай. В Сапфир дали ще има

# 179
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Mr. GreenЧакаме разкази и от миналата седмица,поне две съфорумки бяха и обещаха
като се върнат да пишат Simple Smile Simple Smile Wink
Петерки,бирата чаша е 7-8 лири в заведение даже Mr. GreenАз понякога си нося оттука Mr. Green

Аз казах същото!!!
5-6 ЛЕВА
Те са си = 7-8 лири

Общи условия

Активация на акаунт