Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Мами помагайте, че нещо са стаписах. Днес ми излезнаха изследванията и токсоплазмозата не мога да я разбера.  Токсоплазмоза IgG- ELISA   182,8   IU/ml   (<  30 -Отр.);;(30-35-Сива зона)Cryнад 35 Пол.) 
Някой ако има на понятия как са нещата с резултатите, ще се радвам да ми сподели.  Sad

# 136
  • Мнения: 3 595
Май ти е положителен, тоест имаш имунитет. Моят беше отрицателен и резултатът ми беше 3.

# 137
  • Мнения: 90
Здравейте бъдещи и настоящи мами,
аз съм от чисто новите членове на групата Simple Smile Тази седмица навлизам в 4м и много се вълнувам от всичко случващо се с протичане на бременноста, тъй като ми е за първи път.
В началото имах леко прокървяване съпътствано с болки и ми назначиха да пия Но-шпа, Утрогестан и Папаверин. Сега всичко е наред, но  моят доктор ми препоръча да продължа още малко с но-шпа. От време на време имам лек дискомфорт в коремчето, но предполагам е от уголемяването на матката.
Ще чета с интерес какво споделят по-опитните, а и личните си наблюдения от моя сегашен опит. Надявам се всичко да е наред и в началото на Октомври да се появи на бял свят моето Щастие Simple Smile
Пожелавам на всички лека и успешна бременност Simple Smile

# 138
  • Мнения: 3 199
Сузи, правилно ти казва Skeeter - имаш имунитет. IgG е прекарана инфекция в миналото. Няма за какво да се притесняваш  Hug
В коя лаборатория го пусна и колко ти струваше изследването ?

nadiaivancheva, добре дошла! Дано всичко се развива нормално и зацапването не се повтаря. Тук почти всички сме имали такова в началото или отвреме навреме. Доколкото съм запозната щом са ти изписали Утрогестан, не трябва да го спираш, независимо дали имаш кървене. Трябва да се слага (влагалищно) или да се пие (както са ти го изписали) до към 4 месец  Peace По принцип кървенето в повечето случаи се дължи на ниски нива на прогестерон и за да се поддържа трябва да се приема или Утрогестан или Дуфастон.

# 139
  • Мнения: 266
  Аз пия магнезий за да избегна появата на контракции.При предишната бременност имах още в края на 4-ти месец и сега вземам превантивни мерки Wink Просто ме е страх да не ми се случи отново преждевременно да родя Wink

# 140
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
то за тая токсоплазмоза нямаше ли две изследвания - едно за имунитет и едно за активна инфекция IgG и IgY или нещо такова .. но аз пък никога не съм ги изследвала тия неща, та са ми много мътна индия .. но като цяло и на мен ми изглежда положителен тоя тест .. обаче не знам за какво ..

# 141
  • Мнения: 17
Здравейте момичета,

Аз днес бях ФМ и мога да кажа, че резултатите ми са в норма и се определят като добри.
ichkata83, аз и преди писах, че имам лош опит  с БХС и затова няма да го правя сега. Преди 4 години бях на 26 г. и имах резултат 1:190. Обаждаха ми се от МД да ме уведомят лично за резултата и да ме подканят за допълнителни изследвания и амниоцентеза. Важно е да отбележа, че тогава амниоцентезата при резултат по-висок от 1:250 се поема от Здравната каса Simple Smile (т.е нямаше да я плащам). Разбира се не направих амниото, но бях подложена на голям натиск до края на бременността дори от лекаря, който ме следеше. Впоследствие, след дълго ровене от моя страна установих, че терминът ми не е изчислен правилно. (родих 2 дни преди термин, като се оказа, че съм преносила 7-8 дни Simple Smile. В статистиката  на БХС е много важна точната седмица, в която се прави кръвното изследване, иначе отклоненията са много големи. Надявам се, че съм била ясна и ще успея да внеса спокойствие при мамите с неособено добри резултати от БХС.

# 142
  • Мнения: 3 199
IgG - стара инфекция; IgM - нова инфекция; IgA - остра инфекция.

Софи, права си. Не съм прочела правилно, аз прочетох, че е в 4 г.с., а Надя е написала, че влиза в 4 месец. Правилно, Утрогестан не й трябва и е желателно да се приема Магнезий, както на теб са ти изписали  Peace

# 143
  • Мнения: 1 034
Аз също имах бактерия в микробиологията. Лечението беше с флажил през устата. Минах го през 12 г.с. Сега слагам Гинофлор вагинално.
Аз с предишната бременност имах контракции от 5ти месец. До края си ги имах и бях на Магнезии и Но шпа. Сега понякога усещам матката по-твърда, но не е като контракции (понеже знам какво е усещането). Пия само шуслерови соли, които са за предотвратяване на контракции. Замислям се да си взема Магнезий да пия.

# 144
  • София
  • Мнения: 945
Мами помагайте, че нещо са стаписах. Днес ми излезнаха изследванията и токсоплазмозата не мога да я разбера.  Токсоплазмоза IgG- ELISA   182,8   IU/ml   (<  30 -Отр.);;(30-35-Сива зона)Cryнад 35 Пол.)  
Някой ако има на понятия как са нещата с резултатите, ще се радвам да ми сподели.  Sad

Според мен си пусни и IgM, на мен изрично ми ги искаха и двете. Аз ги правих още миналата година, при мен се оказа, че съм изкарала токсоплазмоза някога и имам антитела. Мисля, че и при теб ще се окаже така. Това е резултата, да сравниш:
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 20:39 от goldilocks

# 145
  • Мнения: 133
Nadiaivancheva,добре дошла.
Момичета и аз бях малко против БХС,но ме накараха да го направя,въпреки че съм на 24г.Мислете положително и не се панирайте.
Честито за добрите резултати-mecani,Софи
ichkata,стискам палци всичко да е наред.
ladyjjj,пропуснах да ти честитя прекрасната новина.Голямо честито Hug Hug

# 146
  • Мнения: 190
Момичета,
днес си видях резултата от БХС и съм леко притеснена. Знам, че е статистика, ама риска ми е 1:500, а надолу, където е общо биохимичния риск е 1:110 ! Сега съм на 36 и предполагам оттук и кофти резултатите. Имам преглед при другата ми лекарка в Правителствена б. след 2 седмици и мисля да й ги покажа и да я питам какво мисли. Тя тогава ме вика за ФМ и БХС, макар тогава да ми се вижда малко късно - ще съм в края на 14 г.с.(14+0). Ех, аз така или иначе не исках да го правя, а сега май ще го правя 2 пъти  ooooh!
За малкия - и аз си го вдигам, няма как, 12 кг е.

# 147
  • Мнения: 804
Aз зaтовa не искaх дa прaвя БХС... Зa дa ви успокоя ще ви споделя зa еднa мaмa в минaлaтa отчетнa - излезе й риск зa Дaун 1:27. Нaпрaви aмниоцинтезa, но тя покaзa че всичко е нaред. Естествено до крaя нa бременносттa имaше притеснения. Сегa дъщеричкaтa й е живa и здрaвa, много слaдко дете.
Ние бяхме нa преглед, живото бебенце е добре, порaснaло е с 1.5см зa пет денa. Другото не го измерихме, докторa кaзa че не ми трябвaло дa знaм  Shocked Aз искaх дa знaм дaли се резорбирa, но кaкто и дa е... мaлко се вкиснaх зaтовa  Crossing Arms Също кaзa, че според него не е нaмaлило рaзмерa си. Aко е било в по-рaннa седмицa е щяло със сигурност дa се резорбирa, но в тaзи седмицa нaй-вероятно щяло дa остaне тaкa до крaя  Shocked зaбрaвих дa питaм нa рaждaнето кaкво се случвa... Нaй-големия риск бил минaл, но все пaк си имa риск до 20тa седмицa.

# 148
  • Варна
  • Мнения: 178
много сте активни за 2 дена,не мога да ви изчета.
Бхс няма да правя, лекаря леко вдигна рамене ама се съгласи.
Ще направя само ФМ.
10 с и 6 дена повръщането намаля  - имам шансове да му видя края Simple Smile

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Благодаря ви мами, успокоих се малко. За изследванията ми е пуснал кръвна картина, урина и БХС, Даже не знаех, че е включил токсоплазмоза и само igG имам. Нави ме и за БХС, защото нещях. Това са ми и резултатите:
Тризомия 18 /   1:4292      
Тризомия 21 /   1:1212   
Мисля,че са добре. Днес ако остане време ще занеса изследванията при АГ да видим какво ще каже.  Laughing
Иначе за цената бхс е 33лв. и другите някъде към 10лв. Пуснах ги в Писанец. Хубав ден ви желая  lovekiss

Общи условия

Активация на акаунт